Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  267 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, 4hifi napisał:

Dawno się tutaj nic nie działo ? co postanowiliśmy zmienić. Jak wiecie do oferty weszło dużo nowych urządzeń

A może odwróćmy przysłowiowego kota ogonem. Ty napisz coś więcej o nowościach. Mnie osobiście interesuje "problematyka" I2S. Na ile jest to dopracowane złącze w zakresie stabilności połączenia i jakości dźwięku? Na chwilę obecną wielu uważa Coax za najlepiej "brzmiące". USB z kolei najbardziej uniwersalne. W którym miejscu plasuje się w tym "rankingu" I2S w wykonaniu Agd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4hifi.pl Ech nie chce mi się już denerwować, nie mogę się od was przez ładnych kilka miesięcy doprosić brakujących wyblakłych ćwierćwałków do Precision 2 a planowałem, że w przyszłości jakiś konkretny przetwornik u was nabędę ale po tych przygodach... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też interesuje problematyka i2S.

mój przypadek jest następujący - posiadam Audio-gd Master 11 Singularity i zakupiłem na Audiophonics.fr streamer Raspdac LTE https://www.audiophonics.fr/en/network-audio-players-raspdac/raspdigi-lte-lvds-v2-streamer-i2s-lvds-hdmi-allo-kali-reclocker-audio-gd-compatible-p-13064.html

Ustawiłem wszystko jak należy, podłączywszy do wejścia I2S na złączu HDMI. Muzyka gra jakiś czas, ostatnio czas ten jest coraz krótszy około 1 minutę (początkowo było to nawet kilka godzin) i następuje zanik sygnału. Wtedy należy wyłączyć A-gd M11S i sygnał wraca na jakiś czas. Albo zmienić wejście w A-gd i wrócić z powrotem na złącze I2S HDMI - znowu gra jakiś czas.

Po dyskusji z Panami Audiophics i 4hifi podjąłem następujące działania naprawcze:

1. ustawienie A-gd M11S w tryb NOS (domyślnie jes 8xoversampling), czyli włożyłem zworki, które dzięki uprzejmości 4hifi mi dali w pozycje IPSO i IPS1 - bez rezultatu dla I2S, ale wyraźna różnica w brzmieniu i jest to w mojej opinii zmiana lepsze.

2. Włożenie zworki w pozycję  S2 (http://www.audio-gd.com/Master/Master11Singularity/Singularity 11EN_Use.htm, uwaga 2), także bez rezultatu, brzmienie ponownie się nieco zmieniło, ale tym razem na niekorzyść.

3. zmiana kabla HDMI z 1m na 0,8m

4. zmiana kierunku podłączenia kabla HDMI

5. Aktualizacja Volumio do najnowszej wersji - dzisiaj

Wszystko psu na budę. Panowie z Audiophonics proponują bym im odesłał Raspdac LTE na testy, ale stwierdzą - a zapewne tak będzie, że ich urządzenie jest OK to tylko strata czasu i pieniędzy na przesyłki do Francji i z powrotem.

Muszę dodać, że Raspdac LTE podłączony do Audio-gd Master11S kablem USB (czyli jak goła Malina) śmiga aż miło, tylko że spodziewałem się stabilnego złącza I2S i lepszej jakości z tego wynikającej. Te okresy działania działania na I2S są zbyt krótkie by wyrobić sobie opinię co jakości dźwięku, piersze wrażenie jest takie, że nieco czyściej i przestrzenniej, ale basu mniej.

Czy ktoś spotkał się kiedyś z czymś podobnym i może coś poradzić?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2019 o 01:45, piotrek7 napisał:

A może odwróćmy przysłowiowego kota ogonem. Ty napisz coś więcej o nowościach. Mnie osobiście interesuje "problematyka" I2S. Na ile jest to dopracowane złącze w zakresie stabilności połączenia i jakości dźwięku? Na chwilę obecną wielu uważa Coax za najlepiej "brzmiące". USB z kolei najbardziej uniwersalne. W którym miejscu plasuje się w tym "rankingu" I2S w wykonaniu Agd?

Podobno w dac Audio Gd, najlepsze brzmienie poprzez I2S - hdmi, tylko nie słyszałem na własne uszy, więc na 100 % nie potwierdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazło się częściowe rozwiązanie powyżej opisanego problemu.

Zworka włożona w S2, także w "bypass" i żadnych innych zworek, dźwięk nie zanika, można słuchać godzinami.

Problemy to start pierwszego nagrania - masywny głośny szum, trzeba szybko przełączyć wejście w A-gd i powrócić, pauza i wznowienie - to samo, przeskok na kolejny utwór - jak wyżej. Można wystartować w Volumio, a w A-gd ustawić inne wejście, a potem włączyć to właściwe, wtedy jest ok. No, ale zawsze kilka sekund z pierwszego utworu się zgubi...

Jakość dźwięku - słucham jak zaczarowany także pisząc te słowa. Co płyta to inny dźwięk. Ale wrażenia ogólne po dłuższym posłuchaniu - dźwięk jest brylantowo czysty, szybki jak błyskawica, niezwykle dynamiczny, ta perkusja obfita w wybrzmienia i drobne detale jednak nie przerysowanie, jak nagrania pozwala to wszystko mieni się barwami... wspaniała przestrzeń i lokalizacje źródeł (słucham na słuchawkach HiFiMan HE-6).

To wszystko na "zwykłym" kablu HDMI, w planach jest coś lepszego (Audioquest Vodka?)

No ale pod względem funkcjonalnym to Pan Kingwa powinien jeszcze sprzęt dopracować. Ciężki jest los pioniera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, WhiteDragon napisał:

No ale pod względem funkcjonalnym to Pan Kingwa powinien jeszcze sprzęt dopracować. Ciężki jest los pioniera..

Tylko czy wina w całości po stronie A-gd? Może jakieś parametry na wyjściu ze źródła powodują te problemy? 

25 minut temu, WhiteDragon napisał:

To wszystko na "zwykłym" kablu HDMI, w planach jest coś lepszego (Audioquest Vodka?)

Wireworld Silver Starlight wciągnie Vodkę. Bez zapitki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może, ale kto tego dojdzie? jeden i drugi producent - powiedzmy sobie szczerze - z pogranicza "zrób to sam" (Do It Yourself - DIY) i każdy mówi, że on niewinny? Zbieram się by napisać do Kingwy, w końcu to on dostarcza sprzęt 7x droższy.

Co do okablowania, to jak do tej pory używam właśnie WireWorlda i nigdy się nie zawiodłem, ale nie widzę w polskiej dystrybucji obecnie nic sensownego jak chodzi o HDMI. Transport CD mam podłączony WW Gold Starlight 7 coaxialem i jest miód. Stąd pomysł na Wódkę, czasem lubię eksperymentować, ale dzięki za radę. Trzeba poszukać widzę, że jest na Audio Trendt, drożśzy od Wódki, ale zawsze to WW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, WhiteDragon napisał:

jeden i drugi producent - powiedzmy sobie szczerze - z pogranicza "zrób to sam"

Tu się z Tobą nie zgodzę. A-gd wyrósł na tym nurcie ale już dawno wypłynął na szerokie wody. A w sumie najlepsze jakościowo produkty powstają w manufakturach. 

4 minuty temu, WhiteDragon napisał:

Stąd pomysł na Wódkę, czasem lubię eksperymentować, ale dzięki za radę.

Wszystkie AQ, ż którymi miałem do czynienia bardzo silnie podbijają bas i niższą średnicę. Dźwięk jest bułowaty (jak dla mnie). Przesadzony. Ja lubię przejrzystość i szybkość. Ostatnio miałem AQ Carbon (coax) i po kilku godzinach dałem sobie spokój. O wiele tańsza Supra Trico, którą miał zastąpić jest bez porównania lepsza. Wiem, że Vodka to wyższa seria ale niesmak (do firmowej stylistyki dźwięku) pozostał. Aby Było jasne WW też kombinuje przy dźwięku ale robi to na tyle dobrze, że można z tym miło żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale sądzić się z nimi nie mam zamiaru i czasu. Wszelkie zmiany w Audiophonics - w zasadzie w oprogramowaniu Volumio nie dawały nic, a zmiany w A-gd - jak najbardziej. Wcześniej miałem tańszy sprzęt A-gd i chciałem wymienić usb na Amanero (teraz takie mam) i się nie dało bo model przejściowy coś tam, coś tam...

jak chodzi o kabel HDMI do I2S - po tym co napisałeś i moich doświadczeniach tylko WW! Vodka była ze znakiem ? wolę Pivo...

Słucham dalej Audiophonics Raspdigi LTE via HDMI do A-gd M11S (a właściwie po przestawieniu zworek - A-gd NOS11) i szczęka mi opada coraz niżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka technicznych testów Audio-Gd do poczytania:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-audio-gd-nfb2-192-dac.7807/

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-audio-gd-nfb28-28-dac-and-headphone-amp.5147/

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-audio-gd-nfb-27-38-dac-and-headphone-amplifier.2486/

Szału nie ma. Mam najtańszy dac z oferty na Sabre 9018 dopiero po mocnych przeróbkach zagrał. 

Gdybym miał coś kupić z wyższej półki cenowej to na pewno nie od AGD. Chociaż na przykład kontakt z Kingwą jest dobry. 

Opisał dokładnie jak zrobić wejście I2S zamiast USB. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są niezależne testy. Raczej o brzmieniu się nie rozpisują. Podobnie jest z hypowaną w sieci marką Schiit. 

Kingwa podawał na stronie nieprawdziwe wyniki testów (nie wiem czy jeszcze to robi)

Jest to mała przestroga dla tych którzy patrzą również na aspekty techniczne podczas zakupu i rzetelność konstrukcji a nie tylko na wygląd. Bo trzeba przyznać że środki AGD wyglądają na zdjęciach dobrze. 

Jeśli jesteś zadowolony to w porządku :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mateusz Wielgos napisał:

To są niezależne testy. Raczej o brzmieniu się nie rozpisują. Podobnie jest z hypowaną w sieci marką Schiit. 

Kingwa podawał na stronie nieprawdziwe wyniki testów (nie wiem czy jeszcze to robi)

Jest to mała przestroga dla tych którzy patrzą również na aspekty techniczne podczas zakupu i rzetelność konstrukcji a nie tylko na wygląd. Bo trzeba przyznać że środki AGD wyglądają na zdjęciach dobrze. 

Jeśli jesteś zadowolony to w porządku :) 

A gdzie producent kłamał w kontekście testów ? Jesteśmy bardzo ciekawi - gdyż takie informacje do nas nie dotarły a chętnie byśmy z Kingwą o tym podyskutowali. 

Z drugiej strony, słyszeliśmy iż właśnie wyższe modele są lepsze. 7.77 na 9038 pro w opini wielu klientów gra rewelacyjnie.

Oczywiście to dość indywidualne preferencje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

http://www.4hifi.pl/audio-gd-r2r-7_6713.html

Ostatnie zdanie na dole strony w części "Obsługa". Czy przypadkiem nie jest to odpowiedź na pytania dotyczące opisanych kilka wcześniej problemów z I2S.

Cyt. ze strony zamieszczonej w linku

"Do transmisji magistrali I2S z konwertera do DAC jest wykorzystywane powszechnie dostępne złącze RJ45. Magistrala I2S nie jest w żaden sposób kompatybilna z siecią Ethernet i nie wolno podpinać do niej żadnych urządzeń sieciowych"

Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Po prostu jestem ciekaw, czy winny opisanego problemu nie jest brak "standaryzacji" dla tego typu złącza. Niezależnie od tego, czy wykorzystuje HDMI czy RJ45. Coś w stylu, że każdy producent ma swoją wizję tego złącza i nie przejmuje się, czy będzie współpracowało z urządzeniami innych marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trafiło dzisiaj do nas najnowsze dziecko AGD. Kolejne urządzenie all in one - (dac, pre i wzmacniacz słuchawkowy) pracujące w czystej klasie A, dające 9000mW przy 40 Ohm.  Posiada oprogramowanie w wersji V2 - czyli zmiany ustawień filtrów cyfrowych odbywa się z panelu przedniego. Kość dac-a oparta na drabince R2R. 

Więcej szczegółów : http://www.4hifi.pl/audio-gd-r-27_8023.html

Serdecznie zapraszamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
56 minut temu, Pablo15099 napisał:

transportu sacd

A jest coś takiego? Są transporty CD a nie SACD. Odtwarzacze SACD maja zazwyczaj wyjście koaksjalne ale poprzez nie można przesłać tylko warstwę CD płyty a nie warstwę SACD. (O ile się nie mylę)

Godzinę temu, Pablo15099 napisał:

na złącze hdmi do daca, np r-27?

To jest I2S a nie HDMI 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie brałem pod uwagę kombajnów tylko typowe odtwarzacze SACD. Natomiast z tego co wiem, warstwa płyty SACD przesyłana jest wyłącznie poprzez złącza audio. RCA lub XLR. Przez wyjścia cyfrowe (niezależnie od jego rodzaju) przesyłany jest tylko sygnał z pierwszej warstwy. Dotyczy to wszystkich odtwarzaczy, także OPPO (choć tak jak napisałem, nie jestem nieomylny). Natomiast podtrzymuję, ze HDMI z OPPO nie jest tożsame z I2S, które obsługuje Audio-gd (mimo, że wykorzystują to samo złącze). Mówiąc inaczej OPPO musiało by mieś wyście I2S aby przesłać sygnał do wejścia I2S przetwornika. A i tak byłby to sygnał 16/44.1 (czyli zgodny z CD). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps.

To o czym piszesz wymagałoby od OPPO odczytu z płyty warstwy SACD, przekonwertowania w odtwarzaczu sygnału na DSD (cyfrowy zapis formatu SACD) i przesłania go przez wyjście cyfrowe do przetwornika. Inaczej tego "nie widzę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witka po długiej nieobecności, czemu (było to już dawno temu ale odkopałem tą myśl) mógł mi paść zegar w NFB 1.32? Był to dokładnie Crystek CCHD-950-25-100, dźwięk był przerywany, prawie same trzaski. Wróciłem do stockowego, gra bez najmniejszych problemów. Podejrzewam że przy zmianie firmware coś siadło, możliwe? Chce kupić nowy zegar. Pozdrawiam!

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.