Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  267 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.02.2020 o 18:46, Łukasz Walawender napisał:

Teraz wiem kto mi zwinął tego na Allegro z 4hifi w dobrej cenie ? Nie pomogę z USB, ale daj znać jak gra po coax 9038 ?

Dźwięk mniej rozlany bardziej szczegółowy. Do wyłapania dźwięki których na analogu nie słychać. Basy szybkie . Kilka db ciszej w jest na cyfrowym. (może to przez filtr low w ustawieniach audio gd?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natrafiłem na problem ze sterownikami.

Na OLX sprzedaję NFB 1.32

Zawsze miałem go podłączonego do MACa i tam nie ma żadnych problemów

Na życzenie zainteresowanego podłączyłem do peceta. Niestety okazuje się że wIN10 o ile rozpoznaje że urzadzenei jest "audio-gd" to żadnych sterowników nie jest w stanie wgrać.

Czy może ktoś "rozkminił" rozpoznawanie okresu w którym urządzenie zostało wyprodukowane po numerze seryjnym ?

Wejście na stronę audio-gd uświadomiło mi jak tragiczny jest przygotowania ich do wsparcia użytkownika.

Podzielenie urządzeń według czasu produkcji...Serio ? To jakaś porażka i idiotyzm. Ja kupiłem u nas w kraju na przełomie 2014/2015

Który serownik wgrać...

Wysłałem pytanie do 4HiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 18.06.2019 o 09:51, 4hifi napisał:

A gdzie producent kłamał w kontekście testów ? Jesteśmy bardzo ciekawi - gdyż takie informacje do nas nie dotarły a chętnie byśmy z Kingwą o tym podyskutowali. 

Z drugiej strony, słyszeliśmy iż właśnie wyższe modele są lepsze. 7.77 na 9038 pro w opini wielu klientów gra rewelacyjnie.

Oczywiście to dość indywidualne preferencje. 

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-audio-gd-r8.10149/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Mateusz Wielgos napisał:

Z całym szacunkiem. Chętnie poddamy R8 testom - gdyż możemy wysnuć podobną teorię w kontekście testującego - i stwierdzić iż one nie są wiarygodne i mają za zadanie oczernić producenta. Może też być zgoła inaczej.

Byliśmy już wielokrotnie świadkami takich "akcji" więc podchodzimy do tego z dużą rezerwą. Przekażemy też ten link do producenta. Niech się wypowie.

Pozostaje jeszcze pytanie czy dac-e kupuje się patrząc na wykresy czy brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2020 o 11:54, Mateusz Wielgos napisał:

Są wątpliwości. Trzeba je rozwiać.

Myślę, że każdy kupuje po swojemu i to akurat nie jest ważne. 

Załóżmy, że ja kupuję patrząc na wykres ze strony producenta a otrzymuję to co na wykresie z linka. 

Tak jak wspomnieliśmy już. Ze swojej strony przekazaliśmy link producentowi. Dla nas wiarygodność przedstawionych tam testów może być równie wątpliwa. Takie zagrywki w świecie audio były znane i są częste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć, zakupiłem dac audio gd master 7. Może mi ktoś wytłumaczyć o co z nim chodzi? Zimny gra tragicznie, cały czas pod prądem gra lepiej, ale mam wrażenie, że dopiero po 2-3h odsłuchów gra optymalnie. Ponadto zauważyłem, że z czasem wzrasta głośność mimo tego samego ustawienia na wzmacniaczu. Czy to znaczy, że prócz prądu trzeba mu podawać cały czas sygnał? 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Godzinę temu, Saper91 napisał:

Witam. Ma któryś z kolegów wzmacniacze H2? I jakim pre je łączy?

Pozdrawiam

Witam,

Ja miałem monosy od AudioGD. Łączyłem z oryginalnym pre od AGD (master1) oraz abbysound ASP-1000. Miałem też okazję słyszeć z HE1 i seriami lampowymi a raczej hybrydowymi od tego producenta.

Bardzo dobrze te monosy sprawdzają się w połączeniu z pre lampowym lub ciepłym pre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Godzinę temu, Elhaz_77 napisał:

Zamówiłem w zeszły piątek Audio GD NFB 1 AMP, ale nie mogę się ciągle doczekać przesyłki, tak więc w klubie jestem dopiero jedną nogą ?


Witamy serdecznie.

Nawet wiemy coś o tym. Małe perturbacje z przewoźnikiem. Jutro już będzie do odbioru w miejscu zakupu, lub gotowe do wysyłki ?

Czekamy na opinie w kontekście grania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2020 o 15:09, 4hifi napisał:


Witamy serdecznie.

Nawet wiemy coś o tym. Małe perturbacje z przewoźnikiem. Jutro już będzie do odbioru w miejscu zakupu, lub gotowe do wysyłki ?

Czekamy na opinie w kontekście grania.

 

Jako źródło mam odtwarzacz Atoll 100 CD SE, interkonekt Wireworld Oasis i podstawowy kabel zasilający Gigawatt. Listwa zasilająca też Gigawatt Pf1 e. Słuchawki to Fostex TH610 z kablem zbalansowanym wykonanym przez Forzaaudioworks.

Drugi tor stanowi smartphone Motorola Moto G6, na którym odtwarzam pliki z Tidal Hifi za pośrednictwem programu USB Audioplayer Pro + Chord Mojo robiący tylko jako dac. Interkonekt minijack na 2 rca Vention.

Pierwsze co zwróciło moją uwagę to niedokładnie położony lakier na gnieździe XLR, ale w sumie przy włożonym wtyku w ogóle tego nie widać. Po raz pierwszy mam też urządzenie, które posiada dwa sposoby regulacji głośności. Bardziej odpowiada mi ustawienie H, czyli szybki wzrost głośności.

Wrażenie robi czystość dźwięku, cisza tzw. tła, no i mnóstwo mocy. Prawdą okazało się to, co czytałem o tym wzmacniaczu w recenzjach, czyli dwa hasła, które zapadły mi w pamięć: mnóstwo mocy, drut ze wzmocnieniem.

Wcześniej miałem już kilka wzmacniaczy słuchawkowych, w tym dwa w klasie A (Musical Fidelity M1 Hpa i Xduoo Ta20), ale Audio GD Nfb 1 Amp to sprzęt, który w mojej ocenie jest o wiele lepszy.

Używałem też funkcji preampa, jako końcówki mocy używałem Atoll In100 Se w trybie bypass i mogę napisać, że Audio GD jest bardziej neutralny niż Atoll jako integra. 

Reasumując: świetny wzmacniacz słuchawkowy, ja jestem bardzo zadowolony. Może za jakiś czas nabędę jakiegoś dac'a z wyjściem zbalansowanym ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2020 o 11:15, Elhaz_77 napisał:

Jako źródło mam odtwarzacz Atoll 100 CD SE, interkonekt Wireworld Oasis i podstawowy kabel zasilający Gigawatt. Listwa zasilająca też Gigawatt Pf1 e. Słuchawki to Fostex TH610 z kablem zbalansowanym wykonanym przez Forzaaudioworks.

Drugi tor stanowi smartphone Motorola Moto G6, na którym odtwarzam pliki z Tidal Hifi za pośrednictwem programu USB Audioplayer Pro + Chord Mojo robiący tylko jako dac. Interkonekt minijack na 2 rca Vention.

Pierwsze co zwróciło moją uwagę to niedokładnie położony lakier na gnieździe XLR, ale w sumie przy włożonym wtyku w ogóle tego nie widać. Po raz pierwszy mam też urządzenie, które posiada dwa sposoby regulacji głośności. Bardziej odpowiada mi ustawienie H, czyli szybki wzrost głośności.

Wrażenie robi czystość dźwięku, cisza tzw. tła, no i mnóstwo mocy. Prawdą okazało się to, co czytałem o tym wzmacniaczu w recenzjach, czyli dwa hasła, które zapadły mi w pamięć: mnóstwo mocy, drut ze wzmocnieniem.

Wcześniej miałem już kilka wzmacniaczy słuchawkowych, w tym dwa w klasie A (Musical Fidelity M1 Hpa i Xduoo Ta20), ale Audio GD Nfb 1 Amp to sprzęt, który w mojej ocenie jest o wiele lepszy.

Używałem też funkcji preampa, jako końcówki mocy używałem Atoll In100 Se w trybie bypass i mogę napisać, że Audio GD jest bardziej neutralny niż Atoll jako integra. 

Reasumując: świetny wzmacniacz słuchawkowy, ja jestem bardzo zadowolony. Może za jakiś czas nabędę jakiegoś dac'a z wyjściem zbalansowanym ?

 

Na korzystanie z tego urządzenia jako preampa do końcówki mocy to bym uważał. Mi Nfb28 spalił tak końcówkę, bo potencjometr lub jego sterownie ożyło własnym życiem i rozkręciło się na maksa. Dramat

Teraz, Arek80 napisał:

Na korzystanie z tego urządzenia jako preampa do końcówki mocy to bym uważał. Mi Nfb28 spalił tak końcówkę, bo potencjometr lub jego sterownie ożyło własnym życiem i rozkręciło się na maksa. Dramat

A używałem w ten sposób przez kilka lat i było ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Arek80 napisał:

Na korzystanie z tego urządzenia jako preampa do końcówki mocy to bym uważał. Mi Nfb28 spalił tak końcówkę, bo potencjometr lub jego sterownie ożyło własnym życiem i rozkręciło się na maksa. Dramat

A używałem w ten sposób przez kilka lat i było ok

Przewaliłem wiele urządzeń od AGD i było ok. Do tej pory trzymam starego Reference 10.32. bez najmniejszych usterek. Nie demonizujmy - usterki się zdarzają u bardziej renomowanych marek z naciskiem, że im droższe tym bardziej problematyczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Mam na imię Natalia i jestem całkiem szczęśliwą użytkowniczką Audio-gd Master 11. Ale mam z tym urządzeniem pewien problem. Nie wiem jak zmienia się sampling w Master 11? Wiem, że należy zdjąć pokrywę, znaleść zworki IPS1, IPS0. I kiedy te zworki są na ON to wiem, że sampling jest w trybie NOS. Czyli - de facto - nie ma up-samplingu. Tylko, że kiedy zdjęłam górną pokrywę i znalazłam w części cyfrowej te dwie zworki. To one wyglądają jak dwie pary takich drucików. I teraz, czy ja powinnam nacisnąć na te pary drucików? Aby zmienić ustawienie tych zworek? Czy może powinnam pociągnąć za te druciki?. Bo mnie osobiście wydaje się, że na tych parach drucików powinny być takie "czapeczki." które można by zdejmować i zakładać. Ale tam fizycznie są tylko rzędy tych par drucików. Wiec, jak należy zmieniać up-sampling w Master 11? Pozdrawiam Natalia Hamala.

Edytowane przez simplenati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • simplenati zmienił(a) tytuł na Jak zmieniać sampling w Master 11?
W dniu 26.08.2020 o 15:09, 4hifi napisał:


Witamy serdecznie.

Nawet wiemy coś o tym. Małe perturbacje z przewoźnikiem. Jutro już będzie do odbioru w miejscu zakupu, lub gotowe do wysyłki ?

Czekamy na opinie w kontekście grania.

 

Mam pytanie odnośnie możliwości jednoczesnego podłączenia dwóch par słuchawek celem odsłuchów porównawczych: można to robić, czy możemy uszkodzić sprzęt?

Czy w kartonie z urządzeniem powinien mieć książeczkę gwarancyjną? Pytam, bo był tylko paragon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2020 o 17:59, Elhaz_77 napisał:

Mam pytanie odnośnie możliwości jednoczesnego podłączenia dwóch par słuchawek celem odsłuchów porównawczych: można to robić, czy możemy uszkodzić sprzęt?

Czy w kartonie z urządzeniem powinien mieć książeczkę gwarancyjną? Pytam, bo był tylko paragon.

Witamy,

1. Można podłączyć dwie pary słuchawek jednocześnie.

2. Jeśli nie ma książeczki proszę się nie martwić. Wyślemy jak najszybciej elektronicznie lub fizycznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich jako nowy członek klubu, i szczęśliwy właściciel sprzętu Audio-gd.   Pozdrawiam pana Jana z 4hifi ( R8 nadal potrafi zaskoczyć ). 

Czy ktoś mógłby polecić jakiś kabel zasilający do master 3 ?                                             

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precision 3 już nie będzie - tak mnie poinformował 4hifi. Dlatego kupiłem A1. Naprawdę nie żałuję, dynamiczny czysty dźwięk. I w dobrej cenie dają, o wiele mniej niż oficjalnie na stronie www. 

Sterowana z przedwzmacniacza Master 11S, napędza Pylony Ruby Monitor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, WhiteDragon napisał:

Precision 3 już nie będzie - tak mnie poinformował 4hifi. Dlatego kupiłem A1. Naprawdę nie żałuję, dynamiczny czysty dźwięk. I w dobrej cenie dają, o wiele mniej niż oficjalnie na stronie www. 

Sterowana z przedwzmacniacza Master 11S, napędza Pylony Ruby Monitor.

Niestety - ilość takich sztuk w dobrej cenie był mocno ograniczony. Może jeszcze będzie w tym roku taka możliwość (zakupu z dobrym rabatem, czy to u nas czy u naszych partnerów).

Co do Precision 3 - ma niebawem wyjść najnowsza wersja tego urządzenia (2020). Porównując jednak A1 kontra P3 - A1 wygrywało nie tylko mocą, ale i brzmieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.