Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  267 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh

Rekomendowane odpowiedzi

A czemu Precision 2 tak krótko był w ofercie? Akurat jestem szczęśliwym posiadaczem, ale nie mam porównania z innymi wzmacniaczami. Jak on gra właściwie? I w jakim przedziale cenowym obecnie by się mieścił, oferując takie brzmienie?

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jarrro napisał:

A czemu Precision 2 tak krótko był w ofercie? Akurat jestem szczęśliwym posiadaczem, ale nie mam porównania z innymi wzmacniaczami. Jak on gra właściwie? I w jakim przedziale cenowym obecnie by się mieścił, oferując takie brzmienie?

Bo był zbyt dobry. Przynajmniej takich wiele opinii słyszałem. Oferował brzmieniowo niewiele mniej niż Master 10. Nie miał również XLR-ów ale był o połowę tańszy. Dlatego został uśmiercony. Na spokojnie plasowałbym go wyżej - w okolicach 10-14 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Jestem szczęśliwym posiadaczem audio-gd, R8, M1 i M3. R8 za gościł u mnie jako pierwszy około 2 lata temu i do tej pory działał bez zarzutu. M1 i M3 posiadam niedługo bo zaledwie miesiąc. Całość podłączona jest ze sobą kablami audio AGD i do wczoraj grała. Dziś rano włączyłem i okazało się że R8 przestał działać.(i niech ktoś mi powie że  piątek trzynastego to jakiś stary zabobon). Sprawdziłem wszystkie możliwości ,przewody, komputer, źródła, wszystko działa. Wszystko wskazuje na to że DAC po prostu ot tak sobie przestał przesyłać dźwięk. Dźwięk do niego wchodzi ale nie wychodzi.

DAC odkąd go kupiłem nie był update-owany uważacie że update by pomógł ?

A jeżeli tak to czy muszę pobrać wszystkie wersje od samego początku i po kolei robić update od najstarszej wersji, czy wystarczy zrobić ostatni update do najnowszej wersji ?

 

Ktoś ma jakieś pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Perkonte. napisał:

Ktoś ma jakieś pomysły?

Spróbowałbym wgrać na nowo firmware, bo to nic nie kosztuje, ale wątpliwe czy to pomoże.

Jeżeli dac ma okolo 2 lat to może jest jeszcze na gwarancji? 

Poszukałbym pomocy u dystrybotura. Odszukaj numer do 4hifi z Gliwic. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Perkonte. napisał:

DAC odkąd go kupiłem nie był update-owany uważacie że update by pomógł ?

 

1 godzinę temu, Perkonte. napisał:

DAC odkąd go kupiłem nie był update-owany uważacie że update by pomógł ?

Jakiego wejścia uzywasz w dacu? Próbowałeś podpinać pod inne wejścia? Jeżeli uzywasz usb to istnieje szansa, że sterownik amanero jest uszkodzony lub skasowany. Spróbowałbym wgrać najpierw sterownik usb amanero. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2020 o 14:23, jarrro napisał:

A czemu Precision 2 tak krótko był w ofercie? Akurat jestem szczęśliwym posiadaczem, ale nie mam porównania z innymi wzmacniaczami. Jak on gra właściwie? I w jakim przedziale cenowym obecnie by się mieścił, oferując takie brzmienie?

Tak jak kolega wcześniej pisał był za dobry w tej cenie, oferował dwa w jednym,bardzo dobry  amp Słuchawkowy i bardzo dobry wzmacniacz do kolumn, zrobiony z głową i na świetnych podzespołach, sterowanie głośnością na przekaźnikach i rezystorach w tej cenie niespotykane co daje precyzyjne i detaliczne brzmienie. 

Jedynie gniazda rca Obowiązkowo do wymiany to podstawowe cmc z mosiądzu dość odczówalnie kastrują brzmienie. 

Gra u mnie ładnych kilka lat i po malutkich modyfikacjach nie mam ochoty go wymieniać na coś innego bez wydawania powyżej 10,15kzł

 

Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minutes ago, staropolanka2000 said:

 

Jakiego wejścia uzywasz w dacu? Próbowałeś podpinać pod inne wejścia? Jeżeli uzywasz usb to istnieje szansa, że sterownik amanero jest uszkodzony lub skasowany. Spróbowałbym wgrać najpierw sterownik usb amanero. 

Cześć. Tak próbowałem wszystkiego, innych wejść, przeinstalowałem sterownik. Wszystko działa tylko DAC nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, staropolanka2000 said:

 

Jakiego wejścia uzywasz w dacu? Próbowałeś podpinać pod inne wejścia? Jeżeli uzywasz usb to istnieje szansa, że sterownik amanero jest uszkodzony lub skasowany. Spróbowałbym wgrać najpierw sterownik usb amanero. 

I już po sprawie.

Szybki update I wszystko wróciło do normy. Dziękuję za szybki odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Perkonte. napisał:

I już po sprawie.

Szybki update I wszystko wróciło do normy. Dziękuję za szybki odzew.

Cieszę się że obędzie się bez wizyty w serwisie. ? 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.11.2020 o 22:49, staropolanka2000 napisał:

Czy ktoś posiada lub testował wzmacniacz słuchawkowy Nfb AMP 1 i mógłby się podzielić opinią? 

Stronę wcześniej masz mój wpis na ten temat. Jak będziesz potrzebował więcej info to pisz. Szczerze polecam ten sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, szczypior88 napisał:

Monosy są kolegi któremu pomagam sprzedać. 

Zmienia na monobloki Passa bo pre już ma xp-20

w Polsce chyba tylko dwie pary są ? o ile są. Zresztą, z tego co czytałem - weszły już nowe monosy - Master 2A ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, szczypior88 napisał:

Kingwa nie śpi. Trzepie modele jak na taśmie ?

Taaaak, jest mega płodny.

Pisałem z nim, ponoć nie będzie już XA-150. Miał problemy z obudowami dlatego chce wrzucić mastera 2A w takiej samej obudowie jak 2H. Też ma być 100W w klasie A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, exilir napisał:

Taaaak, jest mega płodny.

Pisałem z nim, ponoć nie będzie już XA-150. Miał problemy z obudowami dlatego chce wrzucić mastera 2A w takiej samej obudowie jak 2H. Też ma być 100W w klasie A.

Xa150 to kolosy. 

Do tej pory bolą mnie plecy nawet na samą myśl o przenoszeniu?

W bezpośrednim porównaniu xa150 są lepsze od 2h moim zdaniem. Ciekawe jak 2A? Klasa A czaruje. Ma magię i drive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, szczypior88 napisał:

Xa150 to kolosy. 

Do tej pory bolą mnie plecy nawet na samą myśl o przenoszeniu?

W bezpośrednim porównaniu xa150 są lepsze od 2h moim zdaniem. Ciekawe jak 2A? Klasa A czaruje. Ma magię i drive

Może właśnie dlatego chce wrzucić coś innego. Chociaż masa też jest duża ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, exilir napisał:

Może właśnie dlatego chce wrzucić coś innego. Chociaż masa też jest duża ?

 

Cudów nie ma. Klasa A przy takiej mocy musi ważyć. Same trafa od groma ważą a gdzie radiatory i reszta gratów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ma ktoś doświadczenia z audio gd r2r 11?

 

interesuje mnie głównie DAC, kusi niska cena i technologia r2r

w internecie nie znalazłem zbytnio recenzji, ani zachwytów ani negatywnych

miałoby to grać z fezz silver luna, pylon sapphire 31

obecnie gram z maliny + khadas tone board i mam wrażenie, że to nie to, brakuje mi mięcha w dźwieku, taki płaski jest (oczywiście wyolbrzymiam, ale takie mam odczucia), troche analityczny i męczący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2020 o 12:14, krolewicz napisał:

ma ktoś doświadczenia z audio gd r2r 11?

 

interesuje mnie głównie DAC, kusi niska cena i technologia r2r

w internecie nie znalazłem zbytnio recenzji, ani zachwytów ani negatywnych

miałoby to grać z fezz silver luna, pylon sapphire 31

obecnie gram z maliny + khadas tone board i mam wrażenie, że to nie to, brakuje mi mięcha w dźwieku, taki płaski jest (oczywiście wyolbrzymiam, ale takie mam odczucia), troche analityczny i męczący

Czy po zmianie będzie mniej płasko, mniej analitycznie i męczącą? Tak powinno być, ale dla pewności to wiadomo, trzeba posłuchać jak to się zgra z resztą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest trochę ogólniejszy , ponieważ przewijają się tutaj dwa urządzenia AUDIO GD pozwoliłem sobie tutaj szukać też porady;

Witam Świątecznie ! A teraz ja do Was z pytaniami o poradę w sprawie wzmacniacza/końcówki mocy. Przyszła pora na wymianę Roksana na coś poważniejszego. Ogólnie gra to wszystko bardzo dobrze :). Specjalne ukłony dla Was panowie z YB !

Dac NFB 28  daje końcówce Roksana ogromnego powera i timing ! Ogromne bogactwo wybrzmień na górze, potężny i mięsisty bas. Bufor IFI Itube2 to wszystko wypełnia tkanką, powiększa cały obraz i eksponuje średnicę/ piękne , emocjonalne wokale. Całość to masa dźwięku, potęga z lekko lampowym sznytem ( korzystam z opcji push pull na Itube - najbardziej dynamiczny i rytmiczny a mama jeszcze clasic i set gdzie muzyka po prostu płynie i słodzi )

Czego brakuje ? W gęstych aranżacjach robi się bałagan, całość zlewa się. Czyli brakuję uporządkowania sceny, separacji  - deficyt mocy ? . Bas chociaż ogromny i sprężysty , czasami wymyka się spod kontroli , rozlewa się, leniwi - brak mocy ? Wydaje mi  się że Roksan K3 ( jako końcówka to zupełne inne granie niż integra) odpowiada za te braki .

Finalnie wybór padła na poszukiwanie czegoś mocnego, neutralnego tak więc nie wyostrzonego  do napędzenia Huracan. Obecnie na tapecie są 2 używki AUDI GD Master 10 i Krell Vanguard ( cena razy 2 w stosunku do Mastera 10 ) .

 

Czekam na opinie a może inne propozycje wzmacniaczy , końcówki mocy ( DAC NFB28 ma dokonały przedwzmacniacz). Wdaje mi się że mówimy tylko o tranzystorze, namiastkę lampy już mam w systemie a nie zaakceptuje deficytu mocy i kontroli basu w ostrych aranżacjach

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji ,. Dzisiaj przełączyłem NFB 28 z funcji P na H (dac ) i nie gra :(. Co jest grane ? przecież podłączony jako dac do wejścia liniowego we wzmacniaczu powinien grać , Dźwięk powraca ale tylko w ustawieniu P ( power amp)

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.