Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.12.2020 o 12:05, Tomek1777 napisał:

i nie gra

A nie trzeba podgłośnić VOLUME na 100 ?

Jest możliwość wyłączenia pre (wyjście regulowane) na stałe ,ale wtedy sygnał będzie na maksa wyjść.

W dniu 29.10.2020 o 12:55, grzecho napisał:

ktoś posiada płytkę konwertera Coaxial na WM8805.

Najszybciej pomogą ci w 4hifi.pl jeżeli posiadają na stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.12.2020 o 12:05, Tomek1777 napisał:

Przy okazji ,. Dzisiaj przełączyłem NFB 28 z funcji P na H (dac ) i nie gra :(. Co jest grane ? przecież podłączony jako dac do wejścia liniowego we wzmacniaczu powinien grać , Dźwięk powraca ale tylko w ustawieniu P ( power amp)

Bo P to przedwzmacniacz, a H to wzmacniacz słuchawkowy. Dlatego na H dźwięk nie idzie na głośniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.12.2020 o 09:46, Tomek1777 napisał:

Temat jest trochę ogólniejszy , ponieważ przewijają się tutaj dwa urządzenia AUDIO GD pozwoliłem sobie tutaj szukać też porady;

Witam Świątecznie ! A teraz ja do Was z pytaniami o poradę w sprawie wzmacniacza/końcówki mocy. Przyszła pora na wymianę Roksana na coś poważniejszego. Ogólnie gra to wszystko bardzo dobrze :). Specjalne ukłony dla Was panowie z YB !

Dac NFB 28  daje końcówce Roksana ogromnego powera i timing ! Ogromne bogactwo wybrzmień na górze, potężny i mięsisty bas. Bufor IFI Itube2 to wszystko wypełnia tkanką, powiększa cały obraz i eksponuje średnicę/ piękne , emocjonalne wokale. Całość to masa dźwięku, potęga z lekko lampowym sznytem ( korzystam z opcji push pull na Itube - najbardziej dynamiczny i rytmiczny a mama jeszcze clasic i set gdzie muzyka po prostu płynie i słodzi )

Czego brakuje ? W gęstych aranżacjach robi się bałagan, całość zlewa się. Czyli brakuję uporządkowania sceny, separacji  - deficyt mocy ? . Bas chociaż ogromny i sprężysty , czasami wymyka się spod kontroli , rozlewa się, leniwi - brak mocy ? Wydaje mi  się że Roksan K3 ( jako końcówka to zupełne inne granie niż integra) odpowiada za te braki .

Finalnie wybór padła na poszukiwanie czegoś mocnego, neutralnego tak więc nie wyostrzonego  do napędzenia Huracan. Obecnie na tapecie są 2 używki AUDI GD Master 10 i Krell Vanguard ( cena razy 2 w stosunku do Mastera 10 ) .

 

Czekam na opinie a może inne propozycje wzmacniaczy , końcówki mocy ( DAC NFB28 ma dokonały przedwzmacniacz). Wdaje mi się że mówimy tylko o tranzystorze, namiastkę lampy już mam w systemie a nie zaakceptuje deficytu mocy i kontroli basu w ostrych aranżacjach

Używałem Nfb28 jako pre przez kilka lat i faktycznie mogę powiedzieć, że jest w tej roli bardzo dobry, wypadł lepiej niż kilka typowych przedwzmacniaczy, ale cały czas czegoś mi brakowało. Przez przypadek, kupując kolumny, miałem okazję posłuchać przedwzmacniacza lampowego BAT i on dopiero pokazał mi co daje prawdziwy, lampowy przedwzmacniacz. Oczywiście kupiłem potem do swojego systemu taki przedwzmacniacz i to była wręcz rewolucja. Z tej perspektywy mogę powiedzieć, że Nfb28 nie pokazuje pełni możliwości końcówki mocy, ale oczywiście system musi być już wysokiej klasy i końcówka też hi-end.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam pytanie czy ktoś z szanownych użytkowników Audio-GD miał styczność z tym Preamp/AMP : MASTER 19

tutaj recenzja: https://www.head-fi.org/showcase/audio-gd-master-19.24040/

Całkiem pozytywna, w sumie szukałem preampu, ale dużym bonusem dla mnie będzie wzmacniacz słuchawkowy... 

Czy używa Audio-GD jako preampu do końcówki mocy? Zależy mi na opinii czy te urządzenie się sprawdzi, jako końcówka mam monobloki na lampach KT150.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspominałem przyszła pora na upgrade systemu i na stoliku zawitał Krell Vanguard digital . Ta integra ma wszystko począwszy od streamera , dac na wzmacniaczu kończąc - czyli daje rade sam, wystarczy sygnał . Na początek mała zagadka  ? Proszę zobaczyć zdjęcie i odgadnąć w jakiej konfiguracji odnajdujemy najlepszy dźwięk  ( w testach zostali zaangażowani domownicy ? ) ? Dwa pozostałe elementy systemu : Dac/preamp NFB 28 i IFI itube2.

IMG_20201229_112701 res.jpg

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tomek1777 napisał:

najlepszy dźwięk

Strzelam : Nfb i Ifi idą na sprzedaż :)  ???

Patrząc na wyświetlacz NFB28 korzystasz z wyjścia Low gain ,o dziwo na połowę głośności ,co przy wyjściu cinch daje ok. 1,2 V ,na xlr ok. 2,5 V .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, baltfan napisał:

Strzelam : Nfb i Ifi idą na sprzedaż ? ???

Ano właśnie nie ;). To pewnie wielu wiekowych audiofilów uzna za profanację  jednak uszy nie kłamią. Zarówno NFB i Ifi pozostają ,nieprzypadkowo razem , ponieważ ten duet to synergia. A Krell musi się zadowolić pracą jako końcówka mocy w trybie "Theatre".  Muszę przyznać że nie w każdym aspekcie  oczywiście poległ . Krell jako intergra wygrał w głębi sceny, separacji  w pewnym sensie też basem - większą konturowościa. Duet NFB i IFI wprowadza plastykę średnicy , wygładza szorstkość wokali, bardzo dużo powietrza w górnych rejestrach - wybrzmienia , smaczki. Buduję większy dźwięk,  bardziej do przodu  z większą ekspresją i namacalnością . Bliżej temu co słyszymy na  żywo. Gdym nie miał porównia jednego złego zdania nie powiedzialbym o /Krellu .

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Corvin74 napisał:

Czyli używasz NFB jako przedwzmacniacza?? Jak się w takiej funkcji sprawdza? Bo to jeśli się zdecyduję na Master 19 ma być główna funkcja. 

Gdzieś jest test tego Audio Gd gdzie jako dac jest bardzo dobry ale jako przedwzmacniacz jeszcze lepszy . U mnie pełnił ta funkcję Roksanem K3 , którego jak integrę zjadał na śniadanie, teraz w konfrontacji z dużo wyższą półką Krell nie w każdym aspekcie jednak  w sumie wygrywa z przedwzmacniaczem  tej integry . Jednak tutaj trzeba wyraźnie wspomnieć i IFI Itube2 , ja z NFB28 traktuje je jako zespół a ten bufor lampowy dużo wnosi w kwestii plastyki , wybrzmień i namacalności dźwięku. Z lenistwa już ich nie rodzielam . Podejrzewam że jakbym tutaj chciał coś zdecydowanie poprawić to już przedwzmacniacze i dac/streamery z wysokiej półki a na to obecnie szkoda  i i czasu i pieniążków. Nie bez bez znaczenia jest że oba główne klocki mi się wizualnie "zgrywają" i wyglądam i wyświetlaczem ?

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Corvin74 napisał:

Czyli używasz NFB jako przedwzmacniacza?? Jak się w takiej funkcji sprawdza? Bo to jeśli się zdecyduję na Master 19 ma być główna funkcja. 

Przeczytaj proszę mój post powyżej na ten temat. Nawet przed chwilą z ciekawości zrobiłem porównanie i podłączyłem NFB 28 jako pre( normalnie używam go jako DAC tylko) i różnice vs pre lampowe BATa jest wyraźna. Od razu zmniejsza się klarowność, rozdzielczość, wybrzmienia i bogactwo sceny. Ale, żeby było jasne, zmniejsza się nie oznacza znika. To nadal jest bardzo dobry poziom, a patrząc na cenę to wręcz fenomenalny, bo oprócz pre masz bardzo dobrego DACa i wzmacniacz słuchawkowy, a ta cena nadal ma się nijak do dobrego przedwzmacniacza lampowego, który tylko jedną funkcję pełni. Także mimo, że jest to świetny pre to mając go na codzień muszę powiedzieć, że nie da się z nim jako pre zbudować hi-endowego toru, ale na pewno bardzo dobre hi-fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Arek80 napisał:

Przeczytaj proszę mój post powyżej na ten temat. Nawet przed chwilą z ciekawości zrobiłem porównanie i podłączyłem NFB 28 jako pre( normalnie używam go jako DAC tylko) i różnice vs pre lampowe BATa jest wyraźna. Od razu zmniejsza się klarowność, rozdzielczość, wybrzmienia i bogactwo sceny. Ale, żeby było jasne, zmniejsza się nie oznacza znika. To nadal jest bardzo dobry poziom, a patrząc na cenę to wręcz fenomenalny, bo oprócz pre masz bardzo dobrego DACa i wzmacniacz słuchawkowy, a ta cena nadal ma się nijak do dobrego przedwzmacniacza lampowego, który tylko jedną funkcję pełni. Także mimo, że jest to świetny pre to mając go na codzień muszę powiedzieć, że nie da się z nim jako pre zbudować hi-endowego toru, ale na pewno bardzo dobre hi-fi.

Nadal nic nie wiem o jakim modelu BAT rozmawiamy a nie ukrywam, że od Ciebie się dowiedziałem że taka firma istnieje nie mówiąc o tym jak gra. Ceny jakie znalazłem w necie mocno studzą zapały. Tak zgadzam się że NFB 28 to nie hiend, jednak to jak wypadł jako Pre w starciu  integrami Roksanem K3, Krell Vanguard czy Gato DIA 400S NPM pokazuje że w cenie nawet powyżej 10 tyś ciężko szukać konkurencji , no chyba że z tej samej stajni ? . Być może u mnie też efekt dodany to niesamowita synergia jego Dac na Sabre i dalej idącego w torze IFI Itube2 ? Oczywiście przyznaję rację że ma słabe strony : wspomniana przejrzystość , głębia sceny idąc dalej czarne tło . W tych kwestiach Krell robi to lepiej , Gato jeszcze lepiej, NFB28 wychodzi ze sceną do przodu jakby nie dba o to co zostaje z tyłu  . Co z tego jeśli kiedy zagra jako pre na końcówkę mocy spada kurtyna, pojawia się żywioł, źródła powiększają się o 50 %, wokal wychodzi do przodu  i nabiera barwy . To jest też pytanie o filozofię muzyki jaką nam odpowiada. Jeśli lubimy przy spokojnych utworach podrzemać , przejrzeć gazetę , relaks /chillout i nic nas ma w muzyce nie drażnić , ma być gładko to faktycznie NFB 28 to nie ten kierunek, tu jest zaangażowanie, dynamika, duży dźwięk do przodu , to nie jest muzyka do rozbierania na części pierwsze. Albo kochasz albo ... Zaczynam się powtarzać ? ... myślę że opisałem to już dość szczegółowo. Bat , widać że sprzęt hiend  patrz ceny , nic więcej nie powiem ponieważ nigdy słuchałem

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Tomek1777 napisał:

Nadal nic nie wiem o jakim modelu BAT rozmawiamy a nie ukrywam, że od Ciebie się dowiedziałem że taka firma istnieje nie mówiąc o tym jak gra. Ceny jakie znalazłem w necie mocno studzą zapały. Tak zgadzam się że NFB 28 to nie hiend, jednak to jak wypadł jako Pre w starciu  integrami Roksanem K3, Krell Vanguard czy Gato DIA 400S NPM pokazuje że w cenie nawet powyżej 10 tyś ciężko szukać konkurencji , no chyba że z tej samej stajni ? . Być może u mnie też efekt dodany to niesamowita synergia jego Dac na Sabre i dalej idącego w torze IFI Itube2 ? Oczywiście przyznaję rację że ma słabe strony : wspomniana przejrzystość , głębia sceny idąc dalej czarne tło . W tych kwestiach Krell robi to lepiej , Gato jeszcze lepiej, NFB28 wychodzi ze sceną do przodu jakby nie dba o to co zostaje z tyłu  . Co z tego jeśli kiedy zagra jako pre na końcówkę mocy spada kurtyna, pojawia się żywioł, źródła powiększają się o 50 %, wokal wychodzi do przodu  i nabiera barwy . To jest też pytanie o filozofię muzyki jaką nam odpowiada , jeśli lubimy przy spokojnych utworach podrzemać , przejrzeć gazetę , relaks /chillout i nic nas ma w muzyce nie drażnić , ma być gładko to faktycznie NFG 28 to nie ten kierunek, tu jest zaangażowanie, dynamika, duży dźwięk do przodu , to nie jest muzyka do rozbierania na części pierwsze. Albo kochasz albo ... Zaczynam się powtarzać ? ... myślę że opisałem to już dość szczegółowo. Bat , widać że sprzęt hiend  patrz ceny , nic więcej nie powiem ponieważ nigdy słuchałem

U mnie NFB28 wypadł bez porównania lepiej jako pre w porównaniu z przedwzmacniaczami Electrocompanieta, Khozmo( pasywny), Khozmo z buforem lampowym, Unison Research za 12k także grał zdecydowanie gorzej. 

O tym, że BAT jest jednak lepszy jako pre piszę, bo tak to wygląda w moim systemie i nie ma co się denerwować. Mowa o modelu od 3i w górę, bo już ten podstawowy z ich oferty wymiata. A że cenowo bardziej opłaca się NFB28 jest bezdyskusyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Arek80 napisał:

U mnie NFB28 wypadł bez porównania lepiej jako pre w porównaniu z przedwzmacniaczami Electrocompanieta, Khozmo( pasywny), Khozmo z buforem lampowym, Unison Research za 12k także grał zdecydowanie gorzej. 

O tym, że BAT jest jednak lepszy jako pre piszę, bo tak to wygląda w moim systemie i nie ma co się denerwować. Mowa o modelu od 3i w górę, bo już ten podstawowy z ich oferty wymiata. A że cenowo bardziej opłaca się NFB28 jest bezdyskusyjnie.

Wcale się nie denerwuje. Dyskusja jest produktywna ponieważ zainteresowały mnie produkty Bat . Z tego co widzę w Polsce trudno dostępne . Trzeba zaznaczyć że mówimy o Pre za równowartość 3 x Audio GD NFB 28 ( taki ceny znalazłem na model 3 i ).

W skrócie możesz  mi opisać różnice na plus dla Bat w starciu z NFB  ? W jakiejś kategorii był gorszy od 28 ?

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. 

Mam pytanie odnośnie Dac/pre. 

Mogę szarpnąć NFB 7.32. Ze względu na to, że to jest DAC z pre jest to dla mnie idealne rozwiązanie. Podpinam do końcówki mocy i temat zamknięty. 

Pytanie. Czy ktoś zna ten model? Czy może generalnie opisać jak to brzmi ?Czy warto? Wszak to konstrukcja leciwa już (chyba 2013) No i czy można go ewentualnie upgradowac.

Z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, mkk1 napisał:

Mówisz o tym ? 

https://www.4hifi.pl/audio-gd-nfb-7-32_4180.html 

Nie kojarzę żeby miał variable wyjścia. To chyba jest czysty DAC. No chyba że o czymś nie wiem ? 

Nie. O tym

http://www.highfidelity.pl/@main-1527&lang=

I żeby było śmieszniej. Wyglądają na dwa inne urządzenia pod tym samym numerem. Coś mi tu nie gra...

 

 

Edytowane przez MadOnion22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2020 o 23:45, Arek80 napisał:

Przeczytaj proszę mój post powyżej na ten temat. Nawet przed chwilą z ciekawości zrobiłem porównanie i podłączyłem NFB 28 jako pre( normalnie używam go jako DAC tylko) i różnice vs pre lampowe BATa jest wyraźna. Od razu zmniejsza się klarowność, rozdzielczość, wybrzmienia i bogactwo sceny. Ale, żeby było jasne, zmniejsza się nie oznacza znika. To nadal jest bardzo dobry poziom, a patrząc na cenę to wręcz fenomenalny, bo oprócz pre masz bardzo dobrego DACa i wzmacniacz słuchawkowy, a ta cena nadal ma się nijak do dobrego przedwzmacniacza lampowego, który tylko jedną funkcję pełni. Także mimo, że jest to świetny pre to mając go na codzień muszę powiedzieć, że nie da się z nim jako pre zbudować hi-endowego toru, ale na pewno bardzo dobre hi-fi.

No. Wcale mnie to akurat nie dziwi. W sumie nawet bez względu o jakim modelu piszesz. BAT to jest klasa jednak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.01.2021 o 23:56, MadOnion22 napisał:

Nie. O tym

http://www.highfidelity.pl/@main-1527&lang=

I żeby było śmieszniej. Wyglądają na dwa inne urządzenia pod tym samym numerem. Coś mi tu nie gra...

 

 

Strzelam, że frontowe zdjęcie jest pomylone. Spójrz na środek i układ tyłu - to samo. Numer potwierdza.

 

//Edit: w recenzji jest dopisek w specyfikacji, testowali wersję z opcjonalną regulacją głośności. Standardowo nie ma tych dwóch przycisków i tej opcji.

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wrq napisał:

Strzelam, że frontowe zdjęcie jest pomylone. Spójrz na środek i układ tyłu - to samo. Numer potwierdza.

 

//Edit: w recenzji jest dopisek w specyfikacji, testowali wersję z opcjonalną regulacją głośności. Standardowo nie ma tych dwóch przycisków i tej opcji.

Ja z kolei dowiedzialem się że ten model pierwotnie był klepany z regulacją głośności. Po czym z tego zrezygnowali. 

Jaka jest prawda. Kto wie. Niestety nie wiem czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, flagui napisał:

Cześć!

Czy mógłby ktoś mi polecić dobre kable ACSS (te z mini XLR)? Gdzie można takie nabyć?

Nabyć to można chyba na 4 hifi. Ale takie lepsze to można zamówić. Ja zamówiłem 0,5 m na Forza Audio Works za około 650 zł, a drugą parę u Łotyszy - Lavricables - te są z kolei srebrne, wyszło około 800 zł. Lavricables są lepsze moim zdaniem, ale pamiętaj - wpiąć i słuchać. One są dość łamliwe, więc interkonekt można, ale nie rozpinać za często. U mnie pracują pomiędzy przedwzmacniaczem  Master 11S a końcówką mocy A1. Słuchawkowe Lavricables to porażka, brzmieniowo super, ale już z 5 razy naprawiałem, teraz używam Tonalium - brzmieniowo bardziej naturalne i jak na razie niezawodne.

Edytowane przez WhiteDragon
poprawka literówki i uzupełnienie treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Kontaktowałem się już wcześniej z Mateuszem z FAW. Ale potrzebuje informacji jak połączyć kable we wtykach. Czy wiesz jak to powinno wyglądać?

Jaki przewodnik od FAW wybrałeś?

Gdzie można kupić kable Tonalium?

Edytowane przez flagui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, flagui napisał:

Dzięki. Kontaktowałem się z Mateuszem z FAW. Potrzebuje informacji jak połączyć kable we wtykach. Czy wiesz jak to powinno wyglądać?

Jaki przewodnik od FAW wybrałeś?

Ja mu po prostu wysłałem oryginalny kabel od Audio-gd - acss żeby sobie przemierzył, a on mi odesłał razem z gotowymi kablami jego produkcji. Ale w Lavricables nic nie potrzebowali, od razu zrobili dobre. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, flagui napisał:

Cześć!

Czy mógłby ktoś mi polecić dobre kable ACSS (te z mini XLR)? Gdzie można takie nabyć?

Powiem Ci tak. Na te kable fabryczne od AGD szkoda pieniędzy. I to nie pierwszy raz sie spotykam z tą opinią. Ja nie ide w pośrodki i odrazu kupilem neotech nei 3002. Jak chcesz lepiej to Nei 3001 mk3. To jest szczegolowy i neutralny kabel. Ja robilem na zamowienie i jestem zadowolony. Jak cos to pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Saper91 napisał:

Powiem Ci tak. Na te kable fabryczne od AGD szkoda pieniędzy. I to nie pierwszy raz sie spotykam z tą opinią. Ja nie ide w pośrodki i odrazu kupilem neotech nei 3002. Jak chcesz lepiej to Nei 3001 mk3. To jest szczegolowy i neutralny kabel. Ja robilem na zamowienie i jestem zadowolony. Jak cos to pisz

Dzięki za info bo właśnie chciałem te kable agd zamówić. Gdzie robiłeś na zamówienie? Nie ma problemu z dostępnością takich wtyków?

Połączenie acss jest symetryczne jak xlr? 

Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.