Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  267 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, staropolanka2000 napisał:

Dzięki za info bo właśnie chciałem te kable agd zamówić. Gdzie robiłeś na zamówienie? Nie ma problemu z dostępnością takich wtyków?

Połączenie acss jest symetryczne jak xlr? 

Napisalem Ci wszystko w wiadomosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Saper91 napisał:

Powiem Ci tak. Na te kable fabryczne od AGD szkoda pieniędzy. I to nie pierwszy raz sie spotykam z tą opinią. Ja nie ide w pośrodki i odrazu kupilem neotech nei 3002. Jak chcesz lepiej to Nei 3001 mk3. To jest szczegolowy i neutralny kabel. Ja robilem na zamowienie i jestem zadowolony. Jak cos to pisz

Dziękuję.

Zdecydowałem się póki co na FAW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 Mam pytanie o model Audio GD NFB - 7.32, wersja z preampem. Tak więc chyba poprzednia, już nie produkowana. Czy ktoś ją zna? Jaka to sygnatura dźwięku?

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2021 o 20:01, flagui napisał:

Cześć!

Czy mógłby ktoś mi polecić dobre kable ACSS (te z mini XLR)? Gdzie można takie nabyć?

Wrócę jeszcze do tematu kabli. Czy ktoś z Was używa do połączenia ACSS kabli M&B Audio? Jak sprawują się te kable i jaki model warto brać pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisów o tym jak graja tak wypaśne przetworniki jak Audio Gd w tym klubie jak na lekarstwo a szkoda bo dla wielu świat audio nie kończy się na nieustannej walce o PC audio . Dobry sygnał spdif też potrafi zagrać ! Do rzeczy . Pytałem o porównanie NFB 28 i 7.32 i musiałem sam sobie odpowiedzieć  ale było warto ? . Mam już oba i oba zostają u mnie. Wydawało mi się że 28 to już taki poziom że ciężko go przeskoczyć i nadal mam o nim do powiedzenia same superlatywy. Jako średnia półka jako dac ale  i przedwzmacniacz to poziom referencyjny. Jednak 7,32 ustawia poprzeczkę sporo wyżej . Oba graja tym samym charakterem dźwięku : otwartym, dynamicznym, żywym i ofensywnym - znakomite do mocnej muzyki ale też mają bogatą i wypełnioną średnice i solidny , głęboki bas. To nie oznacza że nie sprawdzają się lekkich klimatach , nie tam też są co najmniej dobre ale zaznaczają tam też swój charakter czyli muzyka do przodu , bez kamuflowania. Nie każdy lubi taka realistycznie podane muzyczne danie ? Tak więc to nie przetworniki do miłośników klimatycznego grania , chyba że "zdusimy" je wzmacniaczem lub kolumnami , ale przecież nie o to chodzi !

Bezpośrednie porównanie. Ta sam kość , ten sam charakter grania. 7,32 góruje nad 28 przede wszystkim budową sceny , jest duża i głęboka ( słyszę nowe smaczki). Siódemka jest przy tym bardzo bogata w wysokich tonach , talerze brzmią wyraźniej a wybrzmienia są dłuższe. Średnica  ma lepszą barwę , przyłapałem się na tym że śledzę barwę wokali i brzmią one milej dla ucha , wciągająco. Bas krótko i na temat , odrobinę szybszy i bardziej zwarty. Jednak podstawowa różnica to rozmach , scena i smaczki ,

NFB 28 jest bardzo dobry  w klasie do 10 tyś (nowe urządzenia) to jest podium - nie wszystkiego słuchałem

NFB 7.32 to jest rewelacja i klasa referencyjna w  okolicach 20 tyś

Nie wierzcie w kombajny z zaimplementowanymi dac , to nie gra ! Miałem /mam Gato  DIA 400S, Krell Vanguard digital . Ich wartości jako DAC określam jako średnie. Już NFB 28 pobił je bezdyskusyjnie.

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomek1777 napisał:

NFB 7.32 to jest rewelacja i klasa referencyjna w  okolicach 20 tyś

To ten nieprodukowany od kilku lat dac na sabre? 

@paul klacska A ty z czego ryjesz? ?

Do klubu Chorda ze swoim Dave się proszę przenieść ?

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, staropolanka2000 napisał:

To ten nieprodukowany od kilku lat dac na sabre? 

@paul klacska A ty z czego ryjesz? ?

Do klubu Chorda ze swoim Dave się proszę przenieść ?

A co płakać? Sabre 9018 rozkłada dac-i do 20 tyś .Dobry żart, to się śmieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, staropolanka2000 napisał:

To ten nieprodukowany od kilku lat dac na sabre? 

@paul klacska A ty z czego ryjesz? ?

Do klubu Chorda ze swoim Dave się proszę przenieść ?

Tak .

2 minuty temu, paul klacska napisał:

A co płakać? Sabre 9018 rozkłada dac-i do 20 tyś .Dobry żart, to się śmieje.

Jedno krótkie pytanie - słuchałeś go kiedyś ? Czy w ogóle słuchałeś jakiegokolwiek Audio GD ?

Przed chwilą wyłączyłem 7.32 i po prostu podłączyłem streamera bezpośrednio do Krella Vanguarda Digital do jego wbudowanego dac ( na nowszej kości Sabre ? tego nie wiem ) . Wystarczyło 10 sekund porównania. Jakby to powiedzieć tak w skrócie : dźwięk był za mały i było w nim za mało muzyki .

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, Tomek1777 napisał:

Tak .

Jedno krótkie pytanie - słuchałeś go kiedyś ? Czy w ogóle słuchałeś jakiegokolwiek Audio GD ?

Przed chwilą wyłączyłem 7.32 i po prostu podłączyłem streamera bezpośrednio do Krella Vanguarda Digital do jego wbudowanego dac ( na nowszej kości Sabre ? tego nie wiem ) . Wystarczyło 10 sekund porównania. Jakby to powiedzieć tak w skrócie : dźwięk był za mały i było w nim za mało muzyki .

Rozumiem twoją fascynacjebsabre , ale wierz mi na słowo , że z czasem ona minie bezpowrotnie. Delta Sigma jest poprostu nudna. Mega szczegóły i te smaczki o których piszesz znudzą ci się prędzej czy później bo wsłuchiwanie się w nie , stanie się w końcu męczące. Muzyka zacznie cię męczyć a nie relaksować, wtedy zaczniesz szukać czegoś innego. Kto wie, może audio gd albo jeszcze coś innego. Posluchales sabre i myślisz, że chwyciles Pana Boga za nogi. Tak nie jest kolego. Nawet Audio Gd ma w ofercie Dac-i na R2R czy kolega @staropolanka2000 na PCM. Może najpierw wypadałoby tego posłuchać zanim wypowie się zdanie, że dany Dac jest ever do 20 tyś. Sorki ale z tym się nie zgadzam. Dla przykładu taki lks 004 na 9038 jest o wiele lepszy i używka kosztuje ok. 4 tyś. Tak więc trochę ostrożniej z tymi osądami. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje ucho i nie każdemu to samo pasuje. Pisałem wyżej że taki typ prezentacji muzyki jak mają Audio Gd - totalny  nie każdemu pasuje. PCM mi nigdy nie pasowała i nigdy jej nie polubiłem , chociaż dawno temu Audio GD 19 było spoko ale i tak NFB 28 go szybko wygryzł. Potem były zdaje się z tą kością tylko na testach : Aune, Hegel H25 oba dużo gorsze od NFB 28. Ostatnio gościłem Gato z dac też na PCM - ja tego nie dawałem rady słuchać chociaż żonie ten typ "okrągłego" grania do tyłu podpasował. Wszystkim "PCM" których słuchałem brakowało powietrza, dźwięk się dusił a ja zasypiałem przy muzyce.

Jeszcze jedna ważna sprawa. Od lat wszelkiej maści wzmacniaczy są to najczęściej integry podłączam jako końcówki mocy pod pre w Audio GD . Te które miałem łącznie z Krellem grają z Pre Audio GD zauważalnie lepiej . Także interesują mnie tylko DAC połączone z Pre.

LKS nie słuchałem wiec nic nie powiem ale z chęcią kiedyś wezmę go na porównanie i wtedy rzetelnie napiszę co usłyszałem .

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, Tomek1777 napisał:

Jeszcze jedna ważna sprawa. Od lat wszelkiej maści wzmacniaczy są to najczęściej integry podłączam jako końcówki mocy pod pre w Audio GD . Te które miałem łącznie z Krellem grają z Pre Audio GD zauważalnie lepiej . Także interesują mnie tylko DAC połączone z Pre.

To może czas najwyższy darować sobie integre i kupić końcówkę mocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, paul klacska napisał:

To może czas najwyższy darować sobie integre i kupić końcówkę mocy. 

Już dawno jakbym miał pod ręką były by osłuchane Master 10 lub 3 albo Xindak A-600 i Krell byłby w tarapatach ?

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
10 godzin temu, rejsowiec napisał:

Aktualnie w monoblokach jest/będzie tylko jedna konstrukcja 2A - zastępuje z pewnością 2H ale czy można powiedzieć, że również zastępuje XA-150? Czy ktoś "obeznany" może coś na ten temat stwierdzić?

 

Tak, mają zastąpić własnie model XA150. Z 2H mają wspólną tylko obudowę - a i to nie do końca (2A - są minimalnie więsze oraz cięższe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem, że pojawi się jeszcze HE2 SE - czy to wiadomość zweryfikowana?

38 minut temu, 4hifi napisał:

Tak, mają zastąpić własnie model XA150. Z 2H mają wspólną tylko obudowę - a i to nie do końca (2A - są minimalnie więsze oraz cięższe)

Przy okazji korzystając z obecności dystrybutora:) A jak plasują się nowe 2A względem XA-150? Czy 2A to wersja nieco bardziej budżetowa czy też wersja lepsza aniżeli XA-150? Bo wydaje mi się, że 150 w stosunku do 2H były "o poziom wyżej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rejsowiec napisał:

Przeczytałem, że pojawi się jeszcze HE2 SE - czy to wiadomość zweryfikowana?

Przy okazji korzystając z obecności dystrybutora:) A jak plasują się nowe 2A względem XA-150? Czy 2A to wersja nieco bardziej budżetowa czy też wersja lepsza aniżeli XA-150? Bo wydaje mi się, że 150 w stosunku do 2H były "o poziom wyżej".

Żaden nowy model nie jest potwiedzony w kontekście seryjnej produkcji.

2A - maja być odpowiednikiem XA-150 i są tożsamymi modelami.

Master 2H był po prostu inny - nie klasyfikowany niżej. Założenia przy jego konstukcji były zupełnie inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem sobie DAC NFB 10ES-2 na 28.38. Pierwsze wrażenie jest takie, że brzmienie jest jakby spokojniejsze, bardziej ułożone. Ale jakiejś wielkiej przepaści brzmieniowej nie ma. Zresztą w sumie nie było się chyba co jej spodziewać... podobne konstrukcje. Polowałem na D 27 na Sabre ES9038Pro w dual mono, ale używek póki co brak ?

Edytowane przez Misfit

Nie traktuje powaznie ludzi "slyszacych" brzmienie kabli USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2021 o 21:48, staropolanka2000 napisał:

Pytanie do @4hifi. Przestał grać jeden kanał w dacu master 7. Jeżeli nie uda mi się tego naprawić, mogę podesłać do was? Co ewentualnie może być przyczyną?

Piotrek 

Bez diagnozy nie jestesmy w stanie określić przyczyny. Możemy się tym zająć oczywiście. Prosimy dać znać czy się udało a jeśli nie, można wysyłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, 4hifi napisał:

Bez diagnozy nie jestesmy w stanie określić przyczyny. Możemy się tym zająć oczywiście. Prosimy dać znać czy się udało a jeśli nie, można wysyłać.

Wysłałem już do Panów maila na wsparcie. Dzięki.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.03.2021 o 18:33, Misfit napisał:

Polowałem na D 27 na Sabre ES9038Pro w dual mono, ale używek póki co brak ?

A jednak trafiłem na D27. Nfb-28.38 praktycznie nowy jest do oddania jakby ktoś był na kupnie.

Nie traktuje powaznie ludzi "slyszacych" brzmienie kabli USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 21

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.