Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Saper91 napisał:

Powiem Ci tak. Na te kable fabryczne od AGD szkoda pieniędzy. I to nie pierwszy raz sie spotykam z tą opinią. Ja nie ide w pośrodki i odrazu kupilem neotech nei 3002. Jak chcesz lepiej to Nei 3001 mk3. To jest szczegolowy i neutralny kabel. Ja robilem na zamowienie i jestem zadowolony. Jak cos to pisz

Dziękuję.

Zdecydowałem się póki co na FAW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.01.2021 o 20:01, flagui napisał:

Cześć!

Czy mógłby ktoś mi polecić dobre kable ACSS (te z mini XLR)? Gdzie można takie nabyć?

Wrócę jeszcze do tematu kabli. Czy ktoś z Was używa do połączenia ACSS kabli M&B Audio? Jak sprawują się te kable i jaki model warto brać pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisów o tym jak graja tak wypaśne przetworniki jak Audio Gd w tym klubie jak na lekarstwo a szkoda bo dla wielu świat audio nie kończy się na nieustannej walce o PC audio . Dobry sygnał spdif też potrafi zagrać ! Do rzeczy . Pytałem o porównanie NFB 28 i 7.32 i musiałem sam sobie odpowiedzieć  ale było warto ? . Mam już oba i oba zostają u mnie. Wydawało mi się że 28 to już taki poziom że ciężko go przeskoczyć i nadal mam o nim do powiedzenia same superlatywy. Jako średnia półka jako dac ale  i przedwzmacniacz to poziom referencyjny. Jednak 7,32 ustawia poprzeczkę sporo wyżej . Oba graja tym samym charakterem dźwięku : otwartym, dynamicznym, żywym i ofensywnym - znakomite do mocnej muzyki ale też mają bogatą i wypełnioną średnice i solidny , głęboki bas. To nie oznacza że nie sprawdzają się lekkich klimatach , nie tam też są co najmniej dobre ale zaznaczają tam też swój charakter czyli muzyka do przodu , bez kamuflowania. Nie każdy lubi taka realistycznie podane muzyczne danie ? Tak więc to nie przetworniki do miłośników klimatycznego grania , chyba że "zdusimy" je wzmacniaczem lub kolumnami , ale przecież nie o to chodzi !

Bezpośrednie porównanie. Ta sam kość , ten sam charakter grania. 7,32 góruje nad 28 przede wszystkim budową sceny , jest duża i głęboka ( słyszę nowe smaczki). Siódemka jest przy tym bardzo bogata w wysokich tonach , talerze brzmią wyraźniej a wybrzmienia są dłuższe. Średnica  ma lepszą barwę , przyłapałem się na tym że śledzę barwę wokali i brzmią one milej dla ucha , wciągająco. Bas krótko i na temat , odrobinę szybszy i bardziej zwarty. Jednak podstawowa różnica to rozmach , scena i smaczki ,

NFB 28 jest bardzo dobry  w klasie do 10 tyś (nowe urządzenia) to jest podium - nie wszystkiego słuchałem

NFB 7.32 to jest rewelacja i klasa referencyjna w  okolicach 20 tyś

Nie wierzcie w kombajny z zaimplementowanymi dac , to nie gra ! Miałem /mam Gato  DIA 400S, Krell Vanguard digital . Ich wartości jako DAC określam jako średnie. Już NFB 28 pobił je bezdyskusyjnie.

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tomek1777 napisał:

NFB 7.32 to jest rewelacja i klasa referencyjna w  okolicach 20 tyś

To ten nieprodukowany od kilku lat dac na sabre? 

@paul klacska A ty z czego ryjesz? ?

Do klubu Chorda ze swoim Dave się proszę przenieść ?

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, staropolanka2000 napisał:

To ten nieprodukowany od kilku lat dac na sabre? 

@paul klacska A ty z czego ryjesz? ?

Do klubu Chorda ze swoim Dave się proszę przenieść ?

Tak .

2 minuty temu, paul klacska napisał:

A co płakać? Sabre 9018 rozkłada dac-i do 20 tyś .Dobry żart, to się śmieje.

Jedno krótkie pytanie - słuchałeś go kiedyś ? Czy w ogóle słuchałeś jakiegokolwiek Audio GD ?

Przed chwilą wyłączyłem 7.32 i po prostu podłączyłem streamera bezpośrednio do Krella Vanguarda Digital do jego wbudowanego dac ( na nowszej kości Sabre ? tego nie wiem ) . Wystarczyło 10 sekund porównania. Jakby to powiedzieć tak w skrócie : dźwięk był za mały i było w nim za mało muzyki .

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, Tomek1777 napisał:

Tak .

Jedno krótkie pytanie - słuchałeś go kiedyś ? Czy w ogóle słuchałeś jakiegokolwiek Audio GD ?

Przed chwilą wyłączyłem 7.32 i po prostu podłączyłem streamera bezpośrednio do Krella Vanguarda Digital do jego wbudowanego dac ( na nowszej kości Sabre ? tego nie wiem ) . Wystarczyło 10 sekund porównania. Jakby to powiedzieć tak w skrócie : dźwięk był za mały i było w nim za mało muzyki .

Rozumiem twoją fascynacjebsabre , ale wierz mi na słowo , że z czasem ona minie bezpowrotnie. Delta Sigma jest poprostu nudna. Mega szczegóły i te smaczki o których piszesz znudzą ci się prędzej czy później bo wsłuchiwanie się w nie , stanie się w końcu męczące. Muzyka zacznie cię męczyć a nie relaksować, wtedy zaczniesz szukać czegoś innego. Kto wie, może audio gd albo jeszcze coś innego. Posluchales sabre i myślisz, że chwyciles Pana Boga za nogi. Tak nie jest kolego. Nawet Audio Gd ma w ofercie Dac-i na R2R czy kolega @staropolanka2000 na PCM. Może najpierw wypadałoby tego posłuchać zanim wypowie się zdanie, że dany Dac jest ever do 20 tyś. Sorki ale z tym się nie zgadzam. Dla przykładu taki lks 004 na 9038 jest o wiele lepszy i używka kosztuje ok. 4 tyś. Tak więc trochę ostrożniej z tymi osądami. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje ucho i nie każdemu to samo pasuje. Pisałem wyżej że taki typ prezentacji muzyki jak mają Audio Gd - totalny  nie każdemu pasuje. PCM mi nigdy nie pasowała i nigdy jej nie polubiłem , chociaż dawno temu Audio GD 19 było spoko ale i tak NFB 28 go szybko wygryzł. Potem były zdaje się z tą kością tylko na testach : Aune, Hegel H25 oba dużo gorsze od NFB 28. Ostatnio gościłem Gato z dac też na PCM - ja tego nie dawałem rady słuchać chociaż żonie ten typ "okrągłego" grania do tyłu podpasował. Wszystkim "PCM" których słuchałem brakowało powietrza, dźwięk się dusił a ja zasypiałem przy muzyce.

Jeszcze jedna ważna sprawa. Od lat wszelkiej maści wzmacniaczy są to najczęściej integry podłączam jako końcówki mocy pod pre w Audio GD . Te które miałem łącznie z Krellem grają z Pre Audio GD zauważalnie lepiej . Także interesują mnie tylko DAC połączone z Pre.

LKS nie słuchałem wiec nic nie powiem ale z chęcią kiedyś wezmę go na porównanie i wtedy rzetelnie napiszę co usłyszałem .

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, Tomek1777 napisał:

Jeszcze jedna ważna sprawa. Od lat wszelkiej maści wzmacniaczy są to najczęściej integry podłączam jako końcówki mocy pod pre w Audio GD . Te które miałem łącznie z Krellem grają z Pre Audio GD zauważalnie lepiej . Także interesują mnie tylko DAC połączone z Pre.

To może czas najwyższy darować sobie integre i kupić końcówkę mocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, paul klacska napisał:

To może czas najwyższy darować sobie integre i kupić końcówkę mocy. 

Już dawno jakbym miał pod ręką były by osłuchane Master 10 lub 3 albo Xindak A-600 i Krell byłby w tarapatach ?

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
10 godzin temu, rejsowiec napisał:

Aktualnie w monoblokach jest/będzie tylko jedna konstrukcja 2A - zastępuje z pewnością 2H ale czy można powiedzieć, że również zastępuje XA-150? Czy ktoś "obeznany" może coś na ten temat stwierdzić?

 

Tak, mają zastąpić własnie model XA150. Z 2H mają wspólną tylko obudowę - a i to nie do końca (2A - są minimalnie więsze oraz cięższe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem, że pojawi się jeszcze HE2 SE - czy to wiadomość zweryfikowana?

38 minut temu, 4hifi napisał:

Tak, mają zastąpić własnie model XA150. Z 2H mają wspólną tylko obudowę - a i to nie do końca (2A - są minimalnie więsze oraz cięższe)

Przy okazji korzystając z obecności dystrybutora:) A jak plasują się nowe 2A względem XA-150? Czy 2A to wersja nieco bardziej budżetowa czy też wersja lepsza aniżeli XA-150? Bo wydaje mi się, że 150 w stosunku do 2H były "o poziom wyżej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, rejsowiec napisał:

Przeczytałem, że pojawi się jeszcze HE2 SE - czy to wiadomość zweryfikowana?

Przy okazji korzystając z obecności dystrybutora:) A jak plasują się nowe 2A względem XA-150? Czy 2A to wersja nieco bardziej budżetowa czy też wersja lepsza aniżeli XA-150? Bo wydaje mi się, że 150 w stosunku do 2H były "o poziom wyżej".

Żaden nowy model nie jest potwiedzony w kontekście seryjnej produkcji.

2A - maja być odpowiednikiem XA-150 i są tożsamymi modelami.

Master 2H był po prostu inny - nie klasyfikowany niżej. Założenia przy jego konstukcji były zupełnie inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem sobie DAC NFB 10ES-2 na 28.38. Pierwsze wrażenie jest takie, że brzmienie jest jakby spokojniejsze, bardziej ułożone. Ale jakiejś wielkiej przepaści brzmieniowej nie ma. Zresztą w sumie nie było się chyba co jej spodziewać... podobne konstrukcje. Polowałem na D 27 na Sabre ES9038Pro w dual mono, ale używek póki co brak ?

Edytowane przez Misfit

Nie traktuje powaznie ludzi "slyszacych" brzmienie kabli USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.03.2021 o 21:48, staropolanka2000 napisał:

Pytanie do @4hifi. Przestał grać jeden kanał w dacu master 7. Jeżeli nie uda mi się tego naprawić, mogę podesłać do was? Co ewentualnie może być przyczyną?

Piotrek 

Bez diagnozy nie jestesmy w stanie określić przyczyny. Możemy się tym zająć oczywiście. Prosimy dać znać czy się udało a jeśli nie, można wysyłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, 4hifi napisał:

Bez diagnozy nie jestesmy w stanie określić przyczyny. Możemy się tym zająć oczywiście. Prosimy dać znać czy się udało a jeśli nie, można wysyłać.

Wysłałem już do Panów maila na wsparcie. Dzięki.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.03.2021 o 18:33, Misfit napisał:

Polowałem na D 27 na Sabre ES9038Pro w dual mono, ale używek póki co brak ?

A jednak trafiłem na D27. Nfb-28.38 praktycznie nowy jest do oddania jakby ktoś był na kupnie.

Nie traktuje powaznie ludzi "slyszacych" brzmienie kabli USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.