Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  267 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry, widzę że audio gd cieszy się sporą popularnością. Czy ktoś pomoże ? Zastanawiam się na daciem r2r1 lub nfb 1.38. Moje priorytety to barwne, swobodne granie, przy szybkiej muzyce czasem przydaje się też trochę szybkości, ale bez rozlewu krwi i wyostrzeń.. 

Wogóle czy te modele grają już dobrze czy trzeba patrzeć nieco wyżej? W sumie nie jestem purystą i nie potrzebuje niewiadomo jakiej precyzji i rozdzielczości, ale fajnie jak brzmienie jest wyrównane i wszystko na swoim miejscu 🙂  Do tej chwili źródłem był bluesound node ale jak ogarnąłem że ten jego dac jest nieco płaski i jakby trochę ofensywny to postanowiłem, że będzie już tylko spełniał funkcję transportu, a i tak był raczej najsłabszym ogniwem w torze 😛 

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Saper91 napisał:

Kupię DAC Master7 signularity. Proszę o propozycję.

Kto by nie chciał. 😀 Dobrze czytam, że główną różnicą między "zwykłym" Master 7 a Singularity jest obsługa 32bit/768khz i nowszy procesor oversamplingu? 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nowy M3 idzie, 50W w class A, przy swojej cenie może zamieszać 🙂 http://audio-gd.com/Master/Master-3A/Master-3AEN.htm

W dniu 20.01.2021 o 11:03, Tomek1777 napisał:

Nie wierzcie w kombajny z zaimplementowanymi dac , to nie gra ! Miałem /mam Gato  DIA 400S, Krell Vanguard digital . Ich wartości jako DAC określam jako średnie. Już NFB 28 pobił je bezdyskusyjnie.

ten gra fajnie https://www.4hifi.pl/rose-rs150_8581.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LorDBandit napisał:

Witam, nowy M3 idzie, 50W w class A, przy swojej cenie może zamieszać 🙂 http://audio-gd.com/Master/Master-3A/Master-3AEN.htm

ten gra fajnie https://www.4hifi.pl/rose-rs150_8581.html

Mamy przyjemność testować już nową wersję M3. Zdecydowanie namiesza. Będziemy niedługo informować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i slucham właśnie aresa,gra świetnie szczególnie na basie pierwszy który opanował moje dynaudio w szybkim graniu, ale jak dla mnie to odrobinę zbyt żywiołowe granie ,oczywiscie jak na moj styl słuchania, ja lubię trochę czasem z dystansu pokontemplować dźwięki a one tak szybko mi uciekają.... coś polecicie z audi gd do 4k wystarczy sam czysty dac ?

Sama konstrukcja rewelka..

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.03.2021 o 10:45, 4hifi napisał:

Bez diagnozy nie jestesmy w stanie określić przyczyny. Możemy się tym zająć oczywiście. Prosimy dać znać czy się udało a jeśli nie, można wysyłać.

Czy udało się ustalić po 1.5 miesiąca co z moim Masterem? Powiem szczerze, że trochę jestem sfrustrowany, bo przez tą awarię zapadła w moim domu cisza i smuteczek, bo zwykle muzyka grała codziennie... 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

Czy udało się ustalić po 1.5 miesiąca co z moim Masterem? Powiem szczerze, że trochę jestem sfrustrowany, bo przez tą awarię zapadła w moim domu cisza i smuteczek, bo zwykle muzyka grała codziennie... 

Czekamy na jeden z podzespołów. Pogonimy dział techniczny aby określili czas oraz może uda się wysłać jakieś urządzenie zastępcze aby tej muzyki nie zabrakło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2021 o 22:56, Svawo napisał:

No i slucham właśnie aresa,gra świetnie szczególnie na basie pierwszy który opanował moje dynaudio w szybkim graniu, ale jak dla mnie to odrobinę zbyt żywiołowe granie ,oczywiscie jak na moj styl słuchania, ja lubię trochę czasem z dystansu pokontemplować dźwięki a one tak szybko mi uciekają.... coś polecicie z audi gd do 4k wystarczy sam czysty dac ?

Sama konstrukcja rewelka..

Jeżeli szukasz czegoś, co bedzie miotało DACami do 15 tys zł, to będę sprzedawał Gustarda A22 na kości AK4499EQ. Ma wbudowane pre dodatkowo. Stan idealny, kartony itd. 4300 zł. Z aresami daj sobie spokoj. A jak ma byc Audio gd, to obawiam się, że dopiero r2r R-7, bedzie w podobnej klasie, ale to już wyższy budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 4hifi napisał:

Czekamy na jeden z podzespołów. Pogonimy dział techniczny aby określili czas oraz może uda się wysłać jakieś urządzenie zastępcze aby tej muzyki nie zabrakło.

 

Trzymam za słowo. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzień dobry,

 

mam pytanie, kupiłem niedawno Audio-GD R2R 2. On ma wejście HDMI, ale z tego co zrozumiałem czytając forum oraz instrukcję na stronie producenta to nie mogę podłączyć bezpośrednio wyjścia z BluRaya do DAC'a. I teraz czy istnieje jakiś konwerter sygnału HDMI z BluRaya do formatu zgodnego z wejściem w Audio-GD? Rozumiem, że tam jest I2S, ale czy zgodny z jakimiś konwerterami? Bo jak inaczej podłączyć BR z SACD do tego DAC'a? (może to nie jest możliwe?)

I od razu czy takie połączenie ma sens w kwestii jakości tegoż sygnału? 

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 8.05.2021 o 21:42, Different napisał:

Ktoś chętny na NFB 7.32 z Amanero na pokładzie (najnowsze) i wejściem I2S ?

 

A z ciekawosci - na co kolega planuje wymienic tego DACa? Cos wypadlo wyraznie lepiej? Mam taki sam DAC i dzwiekowo jeszcze jest spory zapas jakosci, glownie determinowany jakoscia samego transportu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2021 o 14:49, GT napisał:

A z ciekawosci - na co kolega planuje wymienic tego DACa? Cos wypadlo wyraznie lepiej? Mam taki sam DAC i dzwiekowo jeszcze jest spory zapas jakosci, glownie determinowany jakoscia samego transportu. 

Cała koncepcja audio odłożona zostaje na dwie chwile 🙂 

Dac świetny i szczerze polecam 🙂

 

Edytowane przez Different
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, uzylem raczej niepoprawnie ViaDfuTool chcac zaktualizowac mojego n28 i komputer juz nie widzi daca po usb, czy da sie to jakos odwrocic czy czeka mnie fizyczna naprawa, z gory dzieki za odpowiedz

tutaj tekst jednego z uzytkownikow i raczej mam to samo

 

"Pewnie nie przeczytałeś instrukcji do ładowania wsadów i nadpisałeś wsady do kości pamięci przez zmianę kolejności funkcji programu ViaDfuTool.

Zrob to ponownie prawidłowo, może uda się wykasować i poprawnie zapisać pamięć.

Jeżeli nie wstanie to wyjmij kostkę pamięci z konwertera USB i wstaw zapasową, którą pewnie dostałeś z DACem. Jest wymienna na stoliczku.

Tym razem zrób to dokładnie z instrukcją. Na stronie AGD i 4HiFi jest filmik jak wymieniać soft a w zestawie z paczką do której podałem link , znajduje się instrukcja."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, banumh napisał:

mam to samo

Jeżeli popełniłeś błąd,to skasowałeś firmware i jego ponowne wgranie może być niemożliwe.Tak kiedyś sobie zrobiłem w swoim dac-u.

Poszukaj w kartonie układu zapasowego .Przeczytaj instrukcję ,jak prawidłowo go zamontować.Polecam robić to na odłączonym urządzeniu od sieci i innych urządzeń.

Na samym dole strony instrukcja : jak montować płytkę z Via Vinyl :

https://www.4hifi.pl/info/Sterowniki_dokumentacja.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, baltfan napisał:

Jeżeli popełniłeś błąd,to skasowałeś firmware i jego ponowne wgranie może być niemożliwe.Tak kiedyś sobie zrobiłem w swoim dac-u.

Poszukaj w kartonie układu zapasowego .Przeczytaj instrukcję ,jak prawidłowo go zamontować.Polecam robić to na odłączonym urządzeniu od sieci i innych urządzeń.

Na samym dole strony instrukcja : jak montować płytkę z Via Vinyl :

https://www.4hifi.pl/info/Sterowniki_dokumentacja.html

Dzieki za odpowiedz, molgbys mi powiedziec jaka to dokladnie czesc i czy wymaga to lutowania, nie czuje sie dobrze w takich rzeczach to bym musial kogos znalezc i pytanie do kogo z czyms takim isc, poszukac w Krakowie sklepy muzyczne czy raczej elektroniczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, banumh napisał:

jaka to dokladnie czesc i czy wymaga to lutowania

To jest płytka z układem Via Vinyl ,nie lutuje  się a wkłada piny w gniazdo .Montaż jest stosunkowo prosty.

Nie kupisz tego układu .Może pomóc jedynie dystrybutor Audio-Gd lub importer : 4hifi.pl

IMG_20220118_172420066.jpg

IMG_20220118_172518603.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, baltfan napisał:

To jest płytka z układem Via Vinyl ,nie lutuje  się a wkłada piny w gniazdo .Montaż jest stosunkowo prosty.

Nie kupisz tego układu .Może pomóc jedynie dystrybutor Audio-Gd lub importer : 4hifi.pl

IMG_20220118_172420066.jpg

IMG_20220118_172518603.jpg

Dzieki wielkie za fatyge, niestety DAC byl kupiony pare lat temu i nie ma szans ze znajde ta plytke, bede pisac w tej sprawie do 4hifi.pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.