Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  267 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączam do dyskusji,jako że jestem świeżo upieczonym posiadaczem przetwornika Audio Gd model Ref.5.32.

Firmę Audio Gd znalazłem i wybrałem sam.

Pojawienie się tego klubu nie dało mi żadnych informacji o produktach,które mnie interesowały.Natomiast działanie grocha,okazało się wręcz pozytywne,dla mnie i podejrzewam wielu nabywców marki Audio Gd !

Tu WIELKIE DZIĘKI grochu !!!

Ujawnił się i nie sądzę,żeby kogokolwiek wprowadził w błąd.Pozostaje tylko kwestia,czy klub ma pozostać,czy też powstanie od nowa.Niech zdecydują użytkownicy sprzętu Audio Gd.

Tak więc nie ukrywajcie się AGDOWCY :)

Na chwilę obecną ,cenne były by doświadczenia z podłączeniem przetworników do komputera.

Wczoraj skupiłem się na wejściu usb . Działa mi bezszmerowo na wyjściu DS ,ale już na Wasapi 3.0 pojawiają się problemy.Nie skupiałem się na tym,czy dźwięk po wasapi jest lepszy,mam jednak wrażenie ,że tak.(foobar 1.1.15).Bardzo dobrze słucha się (i ogląda) koncerty przez VLC(player).

Nie chcę po kilku godzinach słuchania wyrażać jakich kolwiek opinii.Poza tym,czekam na solidne okablowanie.

Prawdziwy odsłuch zacznie się dzisiaj,na połączeniu spdif z transportem cd (w o mnie) .Połączenie dac ze wzmacniaczem po xlr.Tu niestety urządzenie będzie broniło się samo :) i taryf ulgowych nie będzie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Prawdziwy odsłuch zacznie się dzisiaj,na połączeniu spdif z transportem cd (w o mnie) .

Bardzo jestem ciekawy Twoich spostrzeżeń na temat różnic, czy też ich braku przy słuchaniu Twojego Meridiana ja CD i tylko jako transportu do połączenia z DAC-iem Audio GD.

Napisz prosze parę słów. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na chwilę obecną ,cenne były by doświadczenia z podłączeniem przetworników do komputera.

Wczoraj skupiłem się na wejściu usb . Działa mi bezszmerowo na wyjściu DS ,ale już na Wasapi 3.0 pojawiają się problemy.Nie skupiałem się na tym,czy dźwięk po wasapi jest lepszy,mam jednak wrażenie ,że tak.(foobar 1.1.15).

 

U mnie na XP, też tylko DS chodzi bezproblemowo. Przy ASIO i KS są trzaski przy np przewijaniu, albo przy przechodzeniu jednego utworu w drugi (choć w tym przypadku nie zawsze).

 

Sprawdzone przy kilku urządzeniach. Być może to wina systemu i na 7 byłoby lepiej.

 

A, żeby było bardziej klubowo, to piszę jako zadowolony użytkownik 10.32.

 

10.32 kupiony tylko pod tor słuchawkowy - źródło komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na stronach Kingwy nowy USB-32 drivers v1.1. Teraz pytanie które zadam jutro (właściwie dzisiaj :p) Kingwie jakie firmware version jest w waszych DAC`ach (oba są z tej samej dostawy, więc powinno być to samo - w pudełku był drugi chip firmware version podejrzewam ze nr. 2 ale może być już z wersją 3). Możecie zainstalować wersie drivers v1.1 i zobaczyć czy działa, jak nie to mogę się dowiedzieć ile chip z wer. 3 bedzie kosztować (pewnie groszowe sprawy) i przy okazji ściągnąć go. W nowej wersji Windows obsługuje 32bit/384kHz.. Ciekawy jestem czy pójdą na waszym sprzęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem Audio gd NFB 3.2. Na sterownikach 1.1 i Windows XP prawidłowo działa KS i DS. Przy ASIO zawiesza się Foobar. Przy przełączaniu utworów pojawia się delikatny trzask. Co zrobić aby to wyeliminować? Output w foobarze KS ustawiony na 24 bit tak samo w konsoli audio gd. W stosunku do mojego poprzednika v-dac duża poprawa :) góra już nie kłuje, większa szczegółowość i lepszy bas, aż chce się słuchać :) wzmacniacz nad 315, kolumny monitor audio br5.

Ciesze się bardzo z zakupu i dziękuję @Groh, że przedstawiłeś info na forum o tym sprzęcie.

rpi3, digione, tara labs, audio gd, vincent 226mk2, chord epic twin, audio academy rhea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie skończyły się podjazdy... A zaczęła się dyskusja merytoryczna. Jestem prawie zdecydowany na NFB 5. Tylko pytanie: NFB 5.2 czy 5.32? Dzwoniłem do firmy i wiem, że z 5.32 nie mają większych doświadczeń. Co poradzicie Koledzy?

 

Hmmm.... A może 11.32 na Sabre?

Edytowane przez jacekch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x.2 a x.32 różnią sie tylko układem wejściowym USB (z tego co pamiętam). Zamiast Tenora 8802 jest układ VIA. Miałem wypożyczonego 10.2, kupiłem 10.32 (bo 10.2 nie ma już u producenta). Różnicy nie stwierdziłem (chociaż nie porównywałem bezpośrednio).

 

Zresztą jak wejdziesz na stronę producenta to już nie ma urządzeń z końcówką x.2. Są same x.32.

Edytowane przez smykus_likas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to @Groh pisal, ze do Via nie ma sterownikow Asio. To moze byc dla kogos wazna informacja. Dla mnie bylaby kluczowa, gdyz foobar mi nie odpowiada z wielu wzgledow, brzmieniowych takze, a wtyczka maiko wasapi do winampa co rusz mi sie wysypywala, wiec jade na asio:) mam NFB-15.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Via została wprowadzona przede wszystkim dla Sabre (bardzo wybredny przetworniki i jest 32bit`owy), reszta urządzeń dostała go dla unifikacji produkcji. Wolfson gra jak grał i nie ma co się bać wszelkich "X.2". Tenor bardzo dobrze współpracuje ze Squeezebox`em po "pathowaniu". Jak to zrobić jest artykuł na interprojekcie. Zresztą namawiam na pozbycie się szumiących skrzynek przy słuchaniu muzyki :))

 

Podejrzewam ze za jakiś czas pojawi się KIT z VIA do wszystkich x.2 tak jak to miało miejsce w czasie "przejścia" u Kingwy z Tenora TE7022L na Tenora TE8802L.

 

A jeszcze jedno :)) Kingwa zaleca Foobara w wersji 1.1.11 dla wszystkich X.32. I nie wiem czy jak przeprowadzał testy to nie było nowszego, czy zmiany w nowszych wersjach Foobara maja niekorzystny wpływ na pluginy WASAPI i KS vs VIA. Teraz mam urządzenie z Tenorem więc nie mogę sprawdzić czy przejście na wcześniejszą wersje Foobara ma sens

 

Sterownik dla VIA w wersji 1.1 to jeszcze beta, jak będą problemy lepiej zainstalować wersje 1.0 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem sterowniki 1.0 i 1.1. Foobar, zalecany 1.1.11. Nie ma trzasków przy KS, ale... wystarczy przesunąć suwakiem przy jakimkolwiek utworze i wszystko się zatrzymuje. Wciśnięcie PLAY, powoduje, że utwór zaczyna się od początku. Trzeba wcisnąć PAUZĘ i potem jeszcze raz ją wcisnąć i dopiero muzyka "rusza" dalej.

 

Dalej zostaję przy DS. Tutaj nie mam żadnych problemów.

 

 

I jeszcze jedna rzecz. Stare sterowniki do tenora można było bez problemu odinstalować. Tych nie potrafię. Mam zarówno 1.0 i 1.1. Choć foobar ma na liście tylko ten ostatni (sygnowany HIEND USB SOUND)

Edytowane przez smykus_likas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem sterowniki 1.0 i 1.1. Foobar, zalecany 1.1.11. Nie ma trzasków przy KS, ale... wystarczy przesunąć suwakiem przy jakimkolwiek utworze i wszystko się zatrzymuje. Wciśnięcie PLAY, powoduje, że utwór zaczyna się od początku. Trzeba wcisnąć PAUZĘ i potem jeszcze raz ją wcisnąć i dopiero muzyka "rusza" dalej. Dalej zostaję przy DS. Tutaj nie mam żadnych problemów. I jeszcze jedna rzecz. Stare sterowniki do tenora można było bez problemu odinstalować. Tych nie potrafię. Mam zarówno 1.0 i 1.1. Choć foobar ma na liście tylko ten ostatni (sygnowany HIEND USB SOUND)
<br />

U mnie deinstalacja poszło dobrze (W7 64bit). Spróbuj odłączyć DAC`a, zrestartować system, odinstalować oba (jeden może się nie dać bo drugi nadpisał pliki - to nic złego), zrestartować, podłączyć DAC i zainstalować tą wersje która ci bardziej pasuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Poszedłem za tropem ,zmieniłem foobar 1.1.15 na 11 i wreszcie mogę słuchać bezproblemowo z KS,bez żadnych przykrych efektów.Oczywiście zainstalowałem Highend Audio USB deck,bez problemu wywaliłem wersję pierwszą.

System Vista 32. Z wasapi out,nadal mam problem,jedak nie wychwyciłem różnic między KS a WASAPI,nie podejmuję się też oceny różnic między wyjściami KS,WASAPI czy DS,bo są one małe,albo żadne dla mnie.Podejrzewam,że Wasapi nie pójdzie na systemach poniżej 7,u mnie zniekształcenia dźwięku powstają przy nagłych zrywach CPU.Może się mylę ?

Co do dźwięku na sdif,jest to granie na innym dużo wyższym poziomie.To chyba normalne,zwłaszcza,że PCM 1704 nie uciągną rozdzielczości 32/384.

Na chwilę obecną wstrzymuję się z całościową oceną brzmienia REF. 5.32

Przetwornik wygląda raczej skromnie ,jednak ścianka tylna robi wrażenie.Wejść cyfrowych jest 5,w tym dwa spdif,które można bez problemu zmienić na BNC.Dodatkową zaletą wszystkich przetworników Audio Gd ,jest ich modułowa budowa.Mnie interesuje np. zmiana odbiornika sygnału spdif,zWolfsona na DIR 9001 (no nie wiem jaki mam :))

Jest też mozliwość regulacji oversamplingu (x8,x4,x2,NOS) oraz innych ustawień,które na chwilę obecną są dla mnie czarną magią.Do tego służy garść mikro zworek dostarczanych w komplecie przez producenta.

Ważną funkcją,jest możliwość zmiany napięcia na wyjściach analogowych ,dokładnie zmniejszenie o połowę,co przy standardzie xlr z 5 V na 2,5 V daje możliwość wykorzystania większego zakresu regulacji głośności we wzmacniaczu.

Nawiasem,deklarowane przez producenta 5 V nie stanowi problemu przy połączeniu z Baltlabem Epoca3,i przy ciut większym niż standard (ponad 4 V) sygnale z meridiana,wydaje się na poziomie niemal identycznym.

Dławik ten nie degraduje dźwięku,jakoś nie odczuwam różnicy.

post-6581-0-88291100-1350153768_thumb.jpg

post-6581-0-36434700-1350153790_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />

U mnie deinstalacja poszło dobrze (W7 64bit). Spróbuj odłączyć DAC`a, zrestartować system, odinstalować oba (jeden może się nie dać bo drugi nadpisał pliki - to nic złego), zrestartować, podłączyć DAC i zainstalować tą wersje która ci bardziej pasuje.

 

Udało się, dzięki. Aha, i oba sterowniki są w wersji 1.0 (tyle, że ten drugi inaczej sygnowany). Zostawiłem sobie Audio-gd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, teraz na DS mam trzaski. Zobaczę na KS, ale tu występuje problem z przewijaniem. A może jakieś uniwersalne stery? Przy 10.2 wszystko było super z DS.

Pamiętaj aby nigdy DAC nie był domyślnym urządzeniem audio dla Windowsa.

 

ps. Możesz jeszcze spróbować zastosować kontroler USB 2.0 z chip`em NEC`a na zwykłym PCI, pod warunkiem ze masz wolny slot (koszt ok 20 zł). NEC z reguły sprawdza sie we wszystkich konfiguracjach sprzętowych. Ważne aby to była wersja starsza USB 2.0. Nie wpinamy DAC`ow w złącza 3.0, przynajmniej u mnie USB 3.0 się nie sprawdzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj aby nigdy DAC nie był domyślnym urządzeniem audio dla Windowsa.

 

ps. Możesz jeszcze spróbować zastosować kontroler USB 2.0 z chip`em NEC`a na zwykłym PCI, pod warunkiem ze masz wolny slot (koszt ok 20 zł). NEC z reguły sprawdza sie we wszystkich konfiguracjach sprzętowych. Ważne aby to była wersja starsza USB 2.0. Nie wpinamy DAC`ow w złącza 3.0, przynajmniej u mnie USB 3.0 się nie sprawdzało.

 

DAC chodzi tylko pod foobarem. Z 10.2 nie było problemu. Być może problem jest po stronie układu VIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to ta VIA jak skała chodzi:)) Może to być jakieś uwarunkowanie sprzętowe. Zresztą zawsze jest możliwość zamontowania Tenora (chyba? ściągnij obudowę i zrób zdjęcie to ci powiem czy jest możliwość założenia kitu z Tenorem - ale to bedzie ostateczność. No i sterowniki będą rozwijane, VIA to bardzo świeży chip.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi tylko pod foobarem

U mnie,żeby słuchać z innych playerów (VLC,WINamp,Tube) muszę przestawić w Foobar rodzaj wyjścia z KS na DS i śmigają inne playery.Może to jest przyczyną u ciebie ? Jak pisałem stosuję firmware wersja 3 .zresztą na metce z tyłu daca mam napisane /3 ,stąd najlepsze efekty z tą wersją uzyskuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to ta VIA jak skała chodzi:)) Może to być jakieś uwarunkowanie sprzętowe. Zresztą zawsze jest możliwość zamontowania Tenora (chyba? ściągnij obudowę i zrób zdjęcie to ci powiem czy jest możliwość założenia kitu z Tenorem - ale to bedzie ostateczność. No i sterowniki będą rozwijane, VIA to bardzo świeży chip.)

 

To już wolę zmienić system na siódemkę :) Siedzę teraz na KS. Na razie jedyny problem jaki znalazłem to problemy przy przewijaniu (pisałem o tym wyżej).

 

U mnie,żeby słuchać z innych playerów (VLC,WINamp,Tube) muszę przestawić w Foobar rodzaj wyjścia z KS na DS i śmigają inne playery.Może to jest przyczyną u ciebie ? Jak pisałem stosuję firmware wersja 3 .zresztą na metce z tyłu daca mam napisane /3 ,stąd najlepsze efekty z tą wersją uzyskuje.

 

Baltfan, do innych playerów mam Audigy. 10.32 tylko do foobara, żeby nic nie grzebać. U mnie z tyłu tylko nr seryjny. Da się sprawdzić jaki jest firmware?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wolę zmienić system na siódemkę :) Siedzę teraz na KS. Na razie jedyny problem jaki znalazłem to problemy przy przewijaniu (pisałem o tym wyżej).

 

 

 

Baltfan, do innych playerów mam Audigy. 10.32 tylko do foobara, żeby nic nie grzebać. U mnie z tyłu tylko nr seryjny. Da się sprawdzić jaki jest firmware?

Myślę ze przyczyną nie jest system tylko hardware. Spróbuj poeksperymentować z kablami USB. Najważniejsze aby był jak najkrótszy (oczywiście porządne ale nie bez przesady - takie za kilkaset złotych to przesada). Miałem takie problemy z ADC/DAC M-audio i płytą gigabita EP45-DS4. Bardzo porządna płyta, lecz coś miała zwalonego w konstrukcji. Nie miało znaczenia jakiego kontrolera używałem. Przerobiłem kilka i to markowych. M-audio jest sprawne bo działało bez zarzutów z moim laptopem. Skończyło się na wymianie platformy. Teraz mam AMD z płytą GA-990FXA-UD5 i wszystko działa idealnie. Możesz też zastosować dobrego huba USB z zasilaniem. Raczej nie skupiaj się na systemie... no chyba ze masz instalacje strasznie starą. Spróbuj jeszcze wyciągnąć Audigy z komputera i odinstalować sterowniki. Przyczyn może być wiele. Urządzenie (NFB-1.32) które użytkowałem było z firmware 1.0 i to raczej nie ma wpływu na artefakty. Pisz co wymyśliłeś...:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie coś?

Unrecoverable playback error: I/O error (np w trakcie utworu)

 

Czasem wyskakuje.

 

Myślę, bezustannie :) Na razie siedzę na KS.

Ewidentnie coś z połączeniem, Masz zapiętego DAC`a do gniazd z tyłu komputera nie w przedniej części obudowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje np. zmiana odbiornika sygnału spdif,zWolfsona na DIR 9001 (no nie wiem jaki mam :))

Jak pisałem stosuję firmware wersja 3 .zresztą na metce z tyłu daca mam napisane /3 ,stąd najlepsze efekty z tą wersją uzyskuje.

Daefaultowo masz DIR9001, ktory wspiera SPDIF up to 96, Wolfson wspiera up to 192

Jezeli nie zmieniales firmware to nie sadze, zebys mial nr.3 Defaultowo powinienes miec nr.1 Nr.3 jest w fazie testowej i jest zalaczony jako dodatkowa kosc.

Btw. kupiles dobry i dosysc drogi DAC na dobrych klasycznych kosciach, masz ciekawy wzmacniacz krajowej produkcji (big +). ale odnosze wrazenie, ze 5.32 brales raczej w ciemno (no offence).

PS: Biorac pod uwage witchhunt na zalozyciela klubu, komunikat do wszystkich domoroslych czekistow (w duchu Jaroslawa K. lub Antoniego M. / uzywajac ich czarujacej terminologii), nie jestem zenujacym amplifier'em, ale uzywam od jakiegos czasu DAC Audio-GD (duzo wczesniej zanim firma InterProjekt zostala ich dystrybutorem) i sledze z zainteresowaniem rozwoj i nowe produkty firmy. Moje past posty do sprawdzenia;)

Edytowane przez Alighieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie coś z połączeniem, Masz zapiętego DAC`a do gniazd z tyłu komputera nie w przedniej części obudowy?

 

Tylko z tyłu. Korzystam z kabelka dołączonego do zestawu. Ale jutro podłączę coś innego i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5.32 brales raczej w ciemno

Cześć ! Wziąłem ten model ze względu na zastosowane w nim przetworniki (PCM 1704UK) oraz w pełni zbalansowaną konstrukcję ,zakładając,że jak przetwornik okaże się niewypałem,to go zwrócę.Wybrałem akurat model ,ze środka oferty.

Niestety,inaczej się nie da sprawdzić,jak coś gra.A z przetwornikiem jest o tyle gorzej,że wymaga on starannego doboru kabli,transportu i dopiero po spełnieniu tych warunków,można ocenić go w swoim systemie.Co akurat robię ;)

Wnioski nie są odkrywcze.Z byle czym ten dac nie zagra.Zdziwił mnie wpływ kabla cyfrowego,jest spory !? Jedynie co mnie boli,że przyrost w jakości dźwięku jest bardzo kosztowny.Z transportem to samo,a testowałem na dwóch innych (DVD i cd ),gdzie ten odtwarzacz,który jest dla mnie wzorcem,w porównaniu z rasowym transportem może okazać się dużo słabszy !? Skomplikowane :) Łącznie ,zrobiłem ok. 30 godzin odsłuchów,w tym typowo porównawczych.Mam mętlik w głowie.Nadal sprawdzam różne konfiguracje kablowe (kolejny coaxial w drodze :))

jutro podłączę coś innego

Sam jestem ciekaw,czy warto zainwestować w lepszy kabel usb,mam typ nawet,nie wiem jednak,czy da się wypożyczyć (wire w starlight) ,za dużo nie chcę wydawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak już pokaże się firmware dla VIA w miarę ostateczne, udostępnimy je wszystkim chętnym :)

 

@baltfan

Spróbuj "pobawić się" DSP, on może zniwelować różnice w transportach.

Edytowane przez Groh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na problem trzasków przy przełączaniu lub przewijaniu jest bardzo proste rozwiązanie(aczkolwiek kosztowne) nazywa się hi face 2;] W moim odczuciu dac gra znacznie lepiej na wejściu koaksjalnym niż na usb. A co najbardziej ciekawe to że wcześniej miałem problem z magicznie znikającym z systemu urządzeniem gdy sygnał szedł przez usb - teraz ten problem zniknął. Sterowniki od hiface2 naprawiły mi wejście usb w dacu;] Ale tak czy inaczej na koaksjalnm gra lepiech chociaż znacznie ciszej.

Edytowane przez antrofilus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.