Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

My już tak :):):) ale ze względów oczywistych nie będziemy się wypowiadać :)

Zachęcamy do lektury nie tylko tego testu, ale i całego czasopisma :)

 

Czytałem, dostał rekomendacje, ale euforii nie wywołał.

Test był przeprowadzony na Harpiach Amstaff :) Ja mam Amstaffy Mini (zamiast 2x22 jest 2x18 na basie w mini). Ogólnie praktycznie ze wszystkim się zgadzam - recenzja potwierdziła moje wnioski. Wydaje mi się, że nasycenie jest akurat, a barwa przyjemna.

 

PS. Czy 4hifi czytało mój post odnośnie porównania z Heglem H360?

Czy jest jakiś sposób na poradzenie sobie z trzaskami Mastera 11 z Cocktailaudio x30?

Edytowane przez cichom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test był przeprowadzony na Harpiach Amstaff :) Ja mam Amstaffy Mini (zamiast 2x22 jest 2x18 na basie w mini). Ogólnie praktycznie ze wszystkim się zgadzam - recenzja potwierdziła moje wnioski. Wydaje mi się, że nasycenie jest akurat, a barwa przyjemna.

Czytałem trochę o tych Harpiach i ... nie był oceniane jako bardzo neutralne kolumny, możliwe, że właśnie dlatego Master nie był tak efektowny, no ale to są tylko przypuszczenia, ponieważ nie słuchałem. Jeszcze nie czytałem recenzji ale zamierzam to zrobić jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zachwycony. Duet Masterów brzmi fenomenalnie.

 

 

Czytałem trochę o tych Harpiach i ... nie był oceniane jako bardzo neutralne kolumny, możliwe, że właśnie dlatego Master nie był tak efektowny, no ale to są tylko przypuszczenia, ponieważ nie słuchałem. Jeszcze nie czytałem recenzji ale zamierzam to zrobić jak najszybciej.

 

Tu się nie zgodze, Harpie są do bulu neutralne i transparentne. Nie każdemu to może odpowiadać.

Edytowane przez cichom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam NFB-28 używany jako dac i pre. Trochę denerwujące jest to że przy każdym włączeniu urządzenia głośność mam na 0.Czy istnieje możliwość by urządzenie zapamiętywało ostatni poziom głośności?Ktoś mi kiedyś mówił że isteniej taka możliwość ,ustawia sie to kombinacją klawiszy Power i funkcyjnego ale nie wiem dokładnie o co chodzi.

Pozdrawiam.

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może ktoś chce pozbyć się Audio-gd NFB 28.38 ? ;) Szukam czegoś, co może fajnie mi zagrać z Hifiman Sundara.

A jeśli nie NFB 28.38, to co Waszym zdaniem może być dobrym rozwiązaniem?

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." - S.Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, po 2 tygodniach odsłuchów - rewelacja! Weź tylko pod uwagę, że nie mam zbyt wielkiego doświadczenia ze słuchawkami. Wcześniej miałem DT 150 i HD 650. W porównaniu do powyższych, to : hektary przestrzeni na scenie, brak buły na basie (dopiero teraz słyszę, że DT 150 grały jakby spod koca), mega ergonomia ( w DT 150 po jakimś czasie pociły się uszy; z kolei w HD 650 miałem wrażenie, że są tak delikatne, że same się rozpadną). Moim subiektywnym zdaniem jest to brzmienie minimalnie ocieplone. Fajne wokale, niskie potrafią zejść konkretnie. Sybilantów nie odnotowałem. Słucham w nich rocka, jazzu, trochę plumkania. Ale nie gubią się i w ciut ostrzejszej muzyce. Rozglądam się teraz za jakimś dac/ampem, bo mój Lovely Cube jest chyba wąskim gardłem dla tych słuchawek.

Edytowane przez tomek1976

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." - S.Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, po 2 tygodniach odsłuchów - rewelacja! Weź tylko pod uwagę, że nie mam zbyt wielkiego doświadczenia ze słuchawkami. Wcześniej miałem DT 150 i HD 650. W porównaniu do powyższych, to : hektary przestrzeni na scenie, brak buły na basie (dopiero teraz słyszę, że DT 150 grały jakby spod koca), mega ergonomia ( w DT 150 po jakimś czasie pociły się uszy; z kolei w HD 650 miałem wrażenie, że są tak delikatne, że same się rozpadną). Moim subiektywnym zdaniem jest to brzmienie minimalnie ocieplone. Fajne wokale, niskie potrafią zejść konkretnie. Sybilantów nie odnotowałem. Słucham w nich rocka, jazzu, trochę plumkania. Ale nie gubią się i w ciut ostrzejszej muzyce. Rozglądam się teraz za jakimś dac/ampem, bo mój Lovely Cube jest chyba wąskim gardłem dla tych słuchawek.

No to trzeba będzie ich koniecznie posłuchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak te Sundary się spisują?

 

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/06/282536.php

 

Cena oczywiście do negocjacji.

Wzmacniacz NFB-6 jest bardzo dobry, grał najpierw z HiFiMan HE-500, potem z HE-6, Sundara to będzie dla niego łatwizna.

 

Przepraszam, odpowiedź oczywiście dla tomka 1976

Edytowane przez WhiteDragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Precision 2 też mam zawsze na 0,ciekaw jestem jak to można ustawić

W Master 10 jest podobnie, jednak, jeśli przełączy się na jakieś inne wejście i się wyłączy głównym, to po ponownym włączeniu będzie 0 na ostatnim przełączonym wejściu, ale na przedostatnim pozostanie głośność sprzed wyłączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może ktoś chce pozbyć się Audio-gd NFB 28.38 ? ;) Szukam czegoś, co może fajnie mi zagrać z Hifiman Sundara.

A jeśli nie NFB 28.38, to co Waszym zdaniem może być dobrym rozwiązaniem?

Mam coś podobnego....:

http://allegro.pl/dac-audio-gd-nfb10-es3-i7179009194.html

cena do lekkiej negocjacji ewentualnie

 

I jak te Sundary się spisują?

 

http://allegro.pl/dac-audio-gd-nfb10-es3-i7179009194.html

z dt-150 radził sobie bez problemu- także z Sundarami poradzi sobie bez problemu (tylko 37ohm zamiast 250...)

 

nawet deczko mocniejszy niż nfb-6 ...;) np . ma 3500mw przy 100ohm na xlr a nfb-6 ma 3000mw, ogólnie im mniej ohm mają słuchawki tym lepiej wypada 10es3 vs nfb-6 ;) np przy 40ohm ma 8000mw na wyjśćiu xlr a nfb-6 .... "tylko" ok 5200mw

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W Master 10 jest podobnie, jednak, jeśli przełączy się na jakieś inne wejście i się wyłączy głównym, to po ponownym włączeniu będzie 0 na ostatnim przełączonym wejściu, ale na przedostatnim pozostanie głośność sprzed wyłączenia.

Po sprawdzeniu,u mnie jest zawsze na zero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytamy wpisy dotyczące głośności. Proszę z takimi pytaniami od razu do nas na maila ([email protected]) wraz z numerem seryjnym. Producent swojego czasu umożliwił pamiętanie poziomu głośności - jednak z tego co wiem, docierało do niego wiele głosów iż to jest złe rozwiązanie. Dlatego wrócił do pierwotnej koncepcji. W niektórych modelach można rozwiązać ten temat nowym oprogramowaniem. Każde zgłoszenie jednak jest traktowane indywidualnie. Nie jesteśmy w stanie obiecać iż pomożemy we wszystkich przypadkach.

Edytowane przez 4hifi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet deczko mocniejszy niż nfb-6 ...;) np . ma 3500mw przy 100ohm na xlr a nfb-6 ma 3000mw, ogólnie im mniej ohm mają słuchawki tym lepiej wypada 10es3 vs nfb-6 ;) np przy 40ohm ma 8000mw na wyjśćiu xlr a nfb-6 .... "tylko" ok 5200mw

 

Sundary mają efektywność 94 dB, więc nie ma to znaczenia. A dwa osobne urządzenia to dwa osobne zasilania i w związku z tym lepsza jakość dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś na chłopski rozum wyjaśni po co w NFB28 te zworki.Google tłumacza nie mogę zrozumieć:)

Mam 28 od paru dni i powiem tak jako dac oceniam go na 4 ale jako preamp daje 6+ zwłaszcza przez XLR.

post-25899-0-61220500-1519488113_thumb.jpg

Edytowane przez krzysieks_2007

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy sprzętu Audio Gd,czy ktoś zauważył zmianę koloru frontu lub innej części obudowy,po upływie dłuższego czasu,bo u mnie niestety staje się to coraz mocniej zauważalne, wygląda to na blaknięcie czarnej powłoki, która staje się coraz bardziej brązowa... dzieje się to najwięcej od strony okna ,swego czasu taki problem miała firma EAD w swoich klockach.Wcześniej tego tak nie było widać bo miałem inne oświetlenie,teraz zaczyna to powoli irytować.Wzmak był kupiony w 4hifi na początku 2015r

post-11648-0-03709700-1519556835_thumb.jpg

post-11648-0-69746200-1519556845_thumb.jpg

Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządna chińska robota :-).

U mnie jest identycznie z obudową na zewnętrzny dysk 3,5", tak samo mam z solarnym powerbankiem :-).

 

Przyoszczędzili na składnikach w lakierni i lakier z czasem odbarwia się dając efekt opalizacji.

 

Pozdrawiam

Pygar

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy sprzętu Audio Gd,czy ktoś zauważył zmianę koloru frontu lub innej części obudowy,po upływie dłuższego czasu,bo u mnie niestety staje się to coraz mocniej zauważalne, wygląda to na blaknięcie czarnej powłoki, która staje się coraz bardziej brązowa... dzieje się to najwięcej od strony okna ,swego czasu taki problem miała firma EAD w swoich klockach.Wcześniej tego tak nie było widać bo miałem inne oświetlenie,teraz zaczyna to powoli irytować.Wzmak był kupiony w 4hifi na początku 2015r

mój po 4 latach ciągle w takim samym odcieniu ;)

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy sprzętu Audio Gd,czy ktoś zauważył zmianę koloru frontu lub innej części obudowy,po upływie dłuższego czasu,bo u mnie niestety staje się to coraz mocniej zauważalne, wygląda to na blaknięcie czarnej powłoki, która staje się coraz bardziej brązowa... dzieje się to najwięcej od strony okna ,swego czasu taki problem miała firma EAD w swoich klockach.Wcześniej tego tak nie było widać bo miałem inne oświetlenie,teraz zaczyna to powoli irytować.Wzmak był kupiony w 4hifi na początku 2015r

 

To bardzo dziwne. Mam od ponad 5 lat i nie mam najmniejszego problemu ze zmianami kolorów. Widziałem jeszcze starsze klocki (np odtwarzacze CD) również wyglądające jak nowe. Jak chcesz podeślę Ci zdjęcia mojego PII. Stan jak nowy. AudioGD raczej nie oszczędzało na niczym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To bardzo dziwne. Mam od ponad 5 lat i nie mam najmniejszego problemu ze zmianami kolorów. Widziałem jeszcze starsze klocki (np odtwarzacze CD) również wyglądające jak nowe. Jak chcesz podeślę Ci zdjęcia mojego PII. Stan jak nowy. AudioGD raczej nie oszczędzało na niczym :)

Sam jestem tym mocno zdziwiony i wkurzony,mam jeszcze z Audio Gd interfejs DVI 3 kupiony w 2013 czyli 2 lata wcześniej od P2 ,stoi w tym samym miejscu i nie blaknie.

Mój stoi bokiem do okna a twój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.