Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda tylko że końcówka mocy A1 ma tylko wejścia XLR, mogli dodać także wejścia RCA. I kolą w oczy te plastikowe nóżki w produktach Audio-GD na tle wyśmienitego wykonania obudów oraz budowy wewnętrznej.

Zastanawiam się jak taki zestaw pre/power zagra na tle Master-10.

Jak otrzymam na testy od 4HiFi R-28/A1 to zrobie bezpośrednie porównanie z Master-10.

Hmm audioGD ma aluminiowe nóżki :) Tylko najniższy model jak NFB11.28 czy też R2R-11 posiada nóżki gumowe.

Dostępne są wyjścia XLR oraz ACSS. Biorąc pod uwagę pracę urządzeń w domenie prądowej, wydaje się to dość słuszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hmm audioGD ma aluminiowe nóżki :) Tylko najniższy model jak NFB11.28 czy też R2R-11 posiada nóżki gumowe.

Dostępne są wyjścia XLR oraz ACSS. Biorąc pod uwagę pracę urządzeń w domenie prądowej, wydaje się to dość słuszne.

 

Jak najbardziej jestem za XLR wiem co wnosi takie połączenie gdy źródło/wzmak są w pełni zbalansowane.

 

Czyli R-28/A1 mają już aluminiowe, dobrze.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie :)

 

Zainteresowały mnie DAC/wzmaki słuchawkowe ze stajni AGD.

 

Konkretnie modele:

NFB-11.28

R2R-11

 

Interesuje mnie raczej ciepła barwa dźwięku. Czy mógłbym liczyć na Waszą radę?

 

Porównywaliście może te urządzenia z Aune S6? Albo Xonarami Essence?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś testowałem (już ze 3-4 lata temu) kilka wzm. słuchawkowych z dac to te najniższe modele były cienkie (jak zresztą wszystko w tej cenie na rynku). Zagrał dopiero nfb 10.32 na wolfsonie i z upgrade zegarów - tyle że zagrał tak że sklepowe odpowiedniki do 5k były przy nim kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników Master 10 ... Czy przypadkiem nie zauważyliście po kilku miesiącach jakieś ospałości swojego wzmaka? Mam takie wrażenie, że od jakiegoś miesiąca może półtora, zrobił się jakiś taki "słaby". Kiedyś na 30-33 przy "Money for nothin" Dire Streits dawał takiego czasu na rifie, że aż ciary po plecach przechodziły i potem potężna basówka... a teraz dopiero przy "45-50" mam podobne wrażenia. Zrobił się jakiś taki cichszy i spokojniejszy, czasem nawet przymulony ... Zrobiłem sobie nawet tydzień przerwy, bo wydawało mi się, że może otępiał mi słuch od codziennego słuchania (~1-2h), ale jednak to nie to.

Czy także macie podobne wrażenia po kilkunastu tygodniach słuchania czy tylko mnie naszły jakieś takie dziwne doznania. Mam takie wrażenie, że sprzęt mi trochę wigoru stracił. A jak u Was?

Witam dystrybutora - czy wiadomo coś w sprawie "ospałości", którą zgłaszaliśmy razem z innym użytkownikiem?

Dodatkowo na Priv zgłosiłem jeszcze jedną kwestię (w tym samym wątku prywatnym) - czy coś wiadomo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dobry wybór. Master 10 u mnie z pewnych względów funkcjonalnych się nie sprawdził. Niemniej pojedynek z H360 moim zdaniem wygrał. Jak miałem Mastera 10, to nie było możliwości odsłuchu Mastera 3, a tylko ten wchodził w grę. Cały czas mam AudioGd na uwadze, bo to było bardzo przyjemne granie. Zastanawiające bylo dla mnie jak na Mastery wpływa zmina IC. Z dotychczasowym moim IC Stright Wire Serenade RCA, jak i z fabrycznymi ACSS Master 10 + Master 11 grały kiepsko. Dzwięk zamulony z bułą na basie. Na tanich XLR i na srebrym ACSS było dużo lepiej, nawet bardzo dobrze i z takim dźwiękiem mógłbym zostać - poprostu podobało mi się. Z drugiej strony współpraca między moim Cacktail Audio x30, a Masterem 11 nie była najlepsza. Przy zmianie utworów słychać było trzaski, co w połączeniu z Masterem 10 jeszcze mogło być tylko denerwujące, to po zmianie na końcówkę Mastera 3 mogłoby skończyć się uszkodzeniem kolumn. Dlatego na tamten moment nie wszedłem w AudioGD, mimo że dźwiękowo mi się bardzo podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który z przetworników AudioGd gra mocno na basie i gęstą dolną średnicą? Coś na Sabre czy R2R? Potrzebuję trochę podkręcić bas w swoim systemie. Chętnie wypożyczę do posłuchania a jak się spodoba to by został.

R2R 1/2

w trybie NOS (tryb MODE 1 ze zworką na s4 oraz s5) bas na całym paśmie oraz właśnie dolna średnica (ale ta wyższa również), jest niesamowita. Bas schodzi bardzo nisko ma naprawde konkretnego kopa, ale przy tym nic się nie zlewa. Oraz właśnie dolna średnica nabiera barwy wręcz lampowej. Wokale brzmią bardzo dobrze. Przy muzyce typu rock, hard rock czy jakiś metal - gitary mają super "wygar" oraz "drive". Z czystym sumieniem mogę polecić tego daca właśnie w tym konkretnym ustawieniu. Dodatkowo lepiej używać ACSS jeśli ma się inny sprzęt od agd. Testowałem xlr vs acss, dla mnie osobiście to drugie wygrywa

Edytowane przez Miłosz_66181
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę R 28 również ma ustawienia filtrów takie samo jak w r2r1. Także tak jak mówiłem, jeśli zależy na basie i ciepłej fajnej średnicy to polecam NOS (MODE 1 zworki s4 + s5 zapięte). Oczywiście tryb nos jak to nos zawięzi trochę scenę, instrumenty będą bardziej ściśnięte (ale bez przesady) góra straci lekko ostrość.

Polecam przed każdym odsłuchem każdorazowo rozgrzać DAC'a. U mnie dopiero po około godzinie (no może 30 minut) grania na "pusto" zasiadam do realnych odsłuchów, znaczna poprawa - w zasadzie wszystkiego jest więcej lepiej. Te R2R zachowują się jak lampy aby - pokazać co potrafią muszą być mocno ciepłe ;)

Dodatkowo gdy już posłucha się tych daców przez powiedzmy kilka dni następnie polecam zostawić go na minimum tydzień wygrzewania.

U mnie po tygodniu grania praktycznie non stop (przez ten czas nie słyszałem jak gra, słuchawki cały czas na stojaku, także nie ma mowy o przyzwyczajeniu się słuchu) - doznałem kolejnego szoku.

Ponownie poprawa dźwięku szczególnie separacji pomiędzy instrumentami pojawiło się więcej przestrzeni powietrza, oraz wokale bardziej się otworzyły/odsłoniły (wcześniej brzmiały jakby minimalnie przymulone).

Czekam z niecierpliwością na kolejny tydzień, dwa, może nawet więcej wygrzewania. Czytając zagraniczne fora każdy to zauważa, że te przetworniki potrzebują b.dużo czasu na wygrzanie się.

 

Również będę męczył kogoś z 4hifi, marzy mi się teraz upgrade TCXO, dodanie izolatora na moduł USB oraz upgrade firmware na te z 19 lipca :)

 

. Na tanich XLR i na srebrym ACSS było dużo lepiej,

Z jakiej firmy brałeś te srebrne ACSS ? również rozważam zmianę ACSS od 4hifi na coś z wyższej półki

Edytowane przez Miłosz_66181
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Audio-gd R-28 i Audio-gd A1: przedwzmacniacz/DAC i końcówka mocy. Kapitalny system w cenie poniżej 10 000 PLN. Zapowiedź na Stereo i Kolorowo. Zapraszam wszystkich. Hejterów także.

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2018/09/audio-gd-r-28-i-audio-gd-a1.html

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam wszystkich. Hejterów także.

Tu nie chodzi o tzw. hejt. Raczej o chęć przeczytania wyważonej recenzji, która opisuje zarówno mocne jak i słabsze strony danego sprzętu.Choćby dla przykładu: "recenzowany głośnik/wzmacniacz jest doskonałym wyborem dla miłośników jazzu. Fani mocniejszych odmian rocka mogą czuć niedosyt". Jedziemy dalej? "Świetny dźwięk ale aplikacja sterująca pozostawia sporo do życzenia" Itd, itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak, przetestowałeś już ten zestaw? Jeżeli tak, to podziel się opinią.

 

 

Nie, w związku z tym, że nabyłem Leemę Tucanę 2, zdecydowałem się przetestować samego Daca R2R1. Bardzo fajne, muzykalne, barwne, spokojne granie do długich odsłuchów. Tryb NOS jak już ktoś pisał dociąża dźwięk, ale zmniejsza rozdzielczość.

Dla mnie jednak taki sposób prezentacji jest zbyt spokojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, pytanie do 4hifi, czy istnieje możliwość zrobienia upgradu TCXO oraz dodanie isolatora USB do modułu Amanero ? (mowa o DAC R2R 1)

Zgodnie ze stroną agd upgrade tcxo jest możliwy, ale co z isolatorem ? Czy ta opcja jest dostępna jedynie przy wersji R2R 7 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie, w związku z tym, że nabyłem Leemę Tucanę 2, zdecydowałem się przetestować samego Daca R2R1. Bardzo fajne, muzykalne, barwne, spokojne granie do długich odsłuchów. Tryb NOS jak już ktoś pisał dociąża dźwięk, ale zmniejsza rozdzielczość.

Dla mnie jednak taki sposób prezentacji jest zbyt spokojny.

Bo R2R to jest najrówniejsze granie.

Do są DACi które nic nie dodają od siebie.

Jeżeli w systemie brakuje pazura to coś na Sabre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak, według mnie znacznie lepiej poradzi sobie z kiepskimi realizacjami niż konstrukcje oparte na układach delta sigma.

Dźwięk z r2r jest "gładki" jakby "płynny" (oczywiście bez utraty szczegółowości) W kiepskich realizacjach potrafi nieźle zamaskować pewne niedociągnięcia, szczególnie na górze pasma. Dodatkowo gdy odpalimy tryb NOS wtedy nawet asłuchalne realizacje metallica jako tako da się przełknąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.