Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie tak, według mnie znacznie lepiej poradzi sobie z kiepskimi realizacjami niż konstrukcje oparte na układach delta sigma.

Dźwięk z r2r jest "gładki" jakby "płynny" (oczywiście bez utraty szczegółowości) W kiepskich realizacjach potrafi nieźle zamaskować pewne niedociągnięcia, szczególnie na górze pasma. Dodatkowo gdy odpalimy tryb NOS wtedy nawet asłuchalne realizacje metallica jako tako da się przełknąć ;)

Dokładnie.

Metallica nie męczy wysokie nie kłują w uszy.

Jest dynamika jest przestrzeń.

Ja co prawda mam Denafrips Pontus R2R ale sygnatura jest świetna w tym przypadku.

Tryb NOS dodaje dodatkowej gładkości w przekazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo sam już się gubię dotyczy one nfb 28 2014 używanego jako dac więc z pominięciem funkcji przedwzmacniacza chodzi mi o funkcję gain gdy jest włączony high wtedy jest podbicie chyba 20db niby jest lepiej dynamicznie ale czy nie zniekształca wtedy dźwięku trochę , wzmacniacze góra przed godziną 9 na low ma być niby liniowo jest dużo ciszej więc tak może lepiej na słuch już zgłupiałem wasze doświadczenia jakiś test z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio-gd R-28 i Audio-gd A1: przedwzmacniacz/DAC i końcówka mocy. Kapitalny system w cenie poniżej 10 000 PLN. Zapowiedź na Stereo i Kolorowo. Zapraszam wszystkich. Hejterów także.

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2018/09/audio-gd-r-28-i-audio-gd-a1.html

 

Jak tam Violet posłuchałeś już trochę? Skrobnij coś ? Szczególnie interesuje mnie R-28 ?

 

 

 

I tak przy okazji może ktoś wie. Czy są jakieś różnice R2R-1 v R-28 ? Wiem że ten drugi to też preamp i wzmacniacz słuchawkowy, a jak porównanie samego brzmienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia jak zachował się wzmacniacz Precision2 postawiony z resztą sprzętu bokiem do okna zapodaję fotkę jak blaknie coraz mocniej...

Sam myślałem w przyszłości o zakupie do niego daca R2R ale normalnie się boję co też stanie się z nim po czasie...

Na wymianę panelu i ćwierćwałka czekam od ładnych kilku miesięcy i doczekać się nie mogę, 4 HiFi czy coś w tym temacie się dzieje... żeby na takie coś czekać tyle czasu... wydajecie się solidną firmą

post-11648-0-96515300-1538827072_thumb.jpg

Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NFB-6 to jak za swoje pieniądze znakomity wzmacniacz słuchawkowy. U mnie bez problemu napędzał słuchawki HiFiMan HE-6. W pełni symetryczny, złącza ACSS, XLR i niesymetryczne RCA, 5 wejść w sumie, 3 wyjścia w tych właśnie standardach, funkcja przedwzmacniacza także. Brzmienie bardzo dynamiczne, rozdzielcze, naturalne i o dobrej barwie. W końcu jednak przesiadłem się na A-gd Master 11, a NFB-6 za pobraniem pocztowym poszedł na drugi koniec Polski w dobre ręce dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Z ciekawości wypożyczyłem model Audio-gd NFB-11.28 z 9028PRO nie wiedząc czego się spodziewać po "nowszym" przetworniku niż do tej pory używałem....

Krótko podsumowując....nie spodziewałem się tak fatalnego dźwięku, gra czysto i.....tyle. Wejście USB nie różni się jakościowo od optyka.

Wyjście variable ma wyższy poziom wyjściowy niż fixed nie wspominając że na ustawieniu Gain High jest w zasadzie muza przesterowana...może to opcja pod głodne słuchawki, czort wie.

Tak czy siak słyszę że to Sabre 9028 to jest porażka po całej linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabre nie jest porazka tylko nie zgral Ci sie w systemie albo testowales model prosto z pudelka?

Zreszta pisanie "porazka" bez podawania reszty sprzetu itp. nie ma sensu.

 

No chyba ze Kingwa znowu sie bawil i akurat ten model mu.....nie wyszedl.

M.in dlatego nie kupuje ich gratów bo co 2-3 miesiace wypuszczaja nowe.

Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z pudełka. Wygrzane demo.

Podawanie sprzętu tez nie ma sensu bo testowałem na tym samym sprzęcie który ciągle mam więc mam punkt odniesienia i to chińskie pudełko po prostu nie gra.

Nie programowałem się i obiektywnie podszedłem do oceny, nie faworyzuję żadnej firmy a uszy są punktem odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo te 11 są strasznie kiepskie. Ja swojego czasu testowałem wszystko zaczynając od dołu i zagrało dopiero 10.32 i to na wolfsonie z lepszymi zegarami (sabre to był jazgot - może w najwyższych modelach z mega zasilaniem i stopniem jest ok ale ja tgo nie wiem). To 10.32 grało u mnie dosyć długo bo nie bawie się w subtelne zmiany w systemie - teraz dopiero zmieniłem na ps audio directstream bo nie słucham też na słuhawkach także mogłem kupić czysty dac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak to właśnie widzę....sabre...techniczne granie, super wyżyłowane parametry ale...bez duszy, bez muzykalności, takie odtwarzanie bez cienia uczucia. Muzyka nie wciąga, nie chce się szukać nowych dźwięków bo słuchanie nie absorbuje. Dziś przywiozę do chałupy inny wynalazek więc obiektywnie porównam bo mam jeszcze audio-gd w domu. Wspomnę też że 3 dni nie zmusiłem go do grania po USB (Amanero). Gra minutę półtorej na usb i nagle cisza, odtwarzanie leci dalej a dźwięku nie ma, błąd sterownika odpada bo transportem jest mac bez driverów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli właśnie problem Audio-GD - betatesty na użytkownikach. Co niektórzy producenci wiedzą jak utemperować Sabre'a przez strategicznie umiejscowione kondy w stylu blackgate'ów lub PiO oraz odpowiednie zegary i zasilanie.

A-GD widać nie, albo zamówili pierdylion tych samych części (lub mają umowę) i klepią z tego co mają. Tych elektrolitów Nover nie widzałem w żadnym innym sprzęcie audio.

Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli właśnie problem Audio-GD - betatesty na użytkownikach. Co niektórzy producenci wiedzą jak utemperować Sabre'a przez strategicznie umiejscowione kondy w stylu blackgate'ów lub PiO oraz odpowiednie zegary i zasilanie.

A-GD widać nie, albo zamówili pierdylion tych samych części (lub mają umowę) i klepią z tego co mają. Tych elektrolitów Nover nie widzałem w żadnym innym sprzęcie audio.

 

Nie sądzimy aby AGD robiło testy na użytkownikach. Proszę posłuchać innych daców opartych na kościach sabre. Mają wielu zwolenników :) a NFB 7.77 nie tylko w naszej opinii jest bardzo dobrym urządzeniem. Niemniej jednak wszystko zależy od systemów. Jednym się urządzenie zgrywa innym nie. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą Audio GD i posłuchania innych urządzeń, nie tylko najmniejszego dziecka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam 28.38 z izolacją usb oraz TCXO. Jak najlepiej ustawić go na Windows? Sterowniki mam że strony producenta. W Windows ustawić full? 32/384?

Co do instalować do foobar aby działał jak najlepiej?

Głównie słucham z tidal hifi oraz foobar na flac

 

Oraz najbardziej nurtujące mnie pytanie? - główne różnice względem nowego R-28? Szkoda że nie mam jak porównać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam 28.38 z izolacją usb oraz TCXO. Jak najlepiej ustawić go na Windows? Sterowniki mam że strony producenta. W Windows ustawić full? 32/384?

Co do instalować do foobar aby działał jak najlepiej?

Głównie słucham z tidal hifi oraz foobar na flac

 

Oraz najbardziej nurtujące mnie pytanie? - główne różnice względem nowego R-28? Szkoda że nie mam jak porównać...

Izolacja usb jest w każdym egzemplarzu czy trzeba zamawiać jako opcje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów

 

jesli ktoś jest zainteresowany mam na sprzedaż przedzwmacniacz/wzmacniacz słuchawkowy Audio-gd phoenix, model z pokrętłami, jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam do kontaktu

 

jestem drugim właściielem w Polsce, pre zostało zamówione w 2010 bezpośrednio z chin przez redaktora PC lab, ja go odkupiłem w 2014 i uzywałem jako pre do Krell, obecnie przeszedłem na pre lampowe Ayon więc stąd decyzja o sprzedaży, dodam że ten model jako wzmacniacz słuchawkoy napedzi wszystko z doskonałą rozdzielczością

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam mam pytanie techniczne jako że z elektroniki jestem nieco zielony Posiadam nfb 28 ver 2014 połączony z integrą kablami xlr ( nie main in ) w tej chwili mam założoną zworkę aby działał jak sam dac liniowe wzmocnienie , jeśli usunę zworkę będzie działała regulacja głośności ale przy takim podłączeniu nie jest pomijany przedwzmacniacz integry ? To pytanie nr 1 a teraz pytanie nr 2 czy włączona regulacja głośności nie degraduje dźwięku integry gdy ta ma o wiele lepszą jakość (lampa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.