Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem mały myk. Zmieniłem gniazdo USB w kompie. Wykrył na nowo sprzęt, ale sterowniki są teraz inaczej podpisane. Zamiast HIEND USB SOUND albo Audio-gd, jest VIA USB device FS. I na DS wszystko pięknie gra :)

 

Antrofilus mam pierwszego hiface i u mnie po USB jednak jest lepiej. Poza tym celem było pozbycie się wszystkiego i zminimalizowanie ilości klamotów :)

 

Teraz tylko słuchawki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antrofilus mam pierwszego hiface i u mnie po USB jednak jest lepiej. Poza tym celem było pozbycie się wszystkiego i zminimalizowanie ilości klamotów :)

 

Jest ogromna różnica w jakości dźwięku pomiędzy hiface1 a 2. Sam miałem okazję potestować bo myślałem że szkoda pieniędzy na nowszą wersje ale okazało sie że dwójka jest znacznie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym abyśmy uściślili sprawę "trzasków" przy rożnych konfiguracjach Foobara. Takie pytanko - czy artefakty pojawiające się w czasie przewijania są raczej na poziomie niskim, czy wali po kolumnach niemiłosiernie? Jeżeli są na poziomie niskim, porównywalnym do pyknięcia to sprawa jest raczej prosta. W momencie próby odtwarzania utworu w miejscu gdzie już jest dźwięk, informacja przekazywana do D/A ma pewną "wadę". Ciężko mi to opisać, ale spróbuje... Wyobraźmy sobie sinusoidę obrazującą obwiednie dźwięku Jeżeli spróbujemy ją odtworzyć od np. 1/3 wychylenia wartości maksymalnej to D/A otrzyma "rozkaz" natychmiastowego przejścia ze stanu 0 do stanu wysterowania +1/3. Jest to nienaturalne zachowanie w przyrodzie, brak takich dźwięków i nasze ucho odbiera to jako pyknięcie. (ciężko mi to opisać łatwiej było by pokazać). Zróbcie test w swoich konfiguracjach. Foobar przy DS ma możliwość ustawienia Fade IN i Fade OUT. Ustawcie wszystkie Fade IN na ok 400 ms (to taki test więc po należy wrócić do ustawień "fabrycznych" ) I tu pytanie do was czy po tej zmianie dalej słychać artefakty przy przewijaniu i starcie.

 

I z doświadczeń innych użytkowników - przyzwoity hub USB czyni cuda. W przypadku zanikania, problemów w transferze itp. spróbujcie podłączyć na bardzo krótkim kablu hub do gniazda w komputerze i już normalnym hub`a z DAC. Sposób bardzo dobrze działa np. w przypadku Squeezebox`a. Producenci płyt głównych stosują rożne rozwiązania i nie koniecznie bardzo dobre Coś co wystarcza do podłączenia myszki czy pamięci Flash nie do końca może się sprawdzać z audio (mam duuuze doświadczenie z M-audio i różnymi płytami głównymi). Stosowanie konwerterów typu hiface ma jedną podstawową zaletę - chip konwertera znajduje się bardzo blisko gniazda USB. Zniekształcenia związane z przesyłem rosną wykładniczo do długości kabla. Jeżeli się tak zdarza ze port w komputerze nie spełnia parametrów USB 2.0 w zakresie mocy sygnału mogą się pojawiać zakłócenia. Przyzwoity hub zamontowany na krótkim kablu powinien rozwiązać ten problem - no.. mam taką nadzieje :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne ustawienia fade in i out tutaj nie pomogą. Moim zdaniem problem trzasków nie do końca jest związany z zakłóceniami a bardziej chodzi tutaj o zasilanie i prąd przepływający przez kabel usb. Potwierdzić to może właśnie zanik wszelkich trzasków po zastosowaniu hiface 2. Urządzenie to posiada separację galwaniczną wyjścia i to właśnie potwierdza problemy z zasilaniem portu usb. Problem trzasków może też powstawać z powodu zastosowania zasilaczy impulsowych w komuterach. Sposobem na ominięcie tego może też być stosowanie zewnętrznego zasilacza wyłącznie do portu usb. Ale separacja galwaniczna jest po prostu wygodniejsza moim zdaniem, aczkolwiek droższa. Aha no i trzaski miałem zarówno na kablu 5m jak i 20cm.

Edytowane przez antrofilus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiFace (pierwszy) też ma separację galwaniczną a trzaski występują. Przy DS czas FI i FO ustawiłem na 100ms i wszystko pięknie śmigało (na 10.2). Tu (10.32) mam na razie problemy, ale myślę, że da się to rozwiązać.

 

A trzaski to są (były) delikatnie pyknięcia. Ale wkurzające :)

 

Teraz te trzaski pojawiają się sporadycznie ale w trakcie utworu. I nie ma zależności w którym miejscu.

 

Aha, i przez hiface trzaski też były tylko przy KS. Przy DS- kompletna cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.32 jeszcze nie słyszałem. Słyszałem 1.32 i Ref 7.1. 7.32 posiada tor audio równorzędny jak R7.1 z tym ze jest na D/A Sabre. Kompilując oba spodziewam się naprawdę super jakości. Będę mógł coś powiedzieć za jakieś dwa tygodnie gdyż jedzie do nas dostawa.<br />

Problemy z USB to raczej wynikają z nowości kości VIA i raczej to problemy "wieku dziecięcego". Nie należy zapominać ze pluginy dla Foobara piszą zapaleńcy, nie ludzie zatrudnieni, zajmujący się Foobarem zawodowo. Nie umniejszam profesjonalizmowi tych ludzi, lecz zdawać sobie trzeba sprawę ze zapewne żyją z czegoś innego (na pewno też z informatyki), a czas poświęcony dla foobara to ich hobby. Kwestią czasu jest dopracowanie wszystkich szczegółów. DAC z VIA testowałem na wszelkie możliwe sposoby, nawet jako kartę dźwiękową do wymagających gier (mam syna :) ). W mojej konfiguracji VIA jak skała chodzi, to ze nie wszystko ją jeszcze obsługuje to nie jej wina. Z tego co się orientuje to tylko VIA zapewnia transfer 32 bit i zapewnia jitter na odpowiednio niskim poziomie ( 15 x mniejszym niż Tenor serii 7). Sabre jest bardzo czuły na jitter i dlatego VIA znalazła zastosowanie w aplikacji sabre. Via bardzo dobrze i bez problemów współpracuje ze Squeezebox`em z odpowiednim kornelem.  USB to nie problem, zawsze można zastosować inny konwerter jeżeli już nie bedzie można przeskoczyć ograniczeń źródła. 7.32 posiada wszystkie możliwe wejścia cyfrowe, włącznie z I2S. No niestety świat PC jest nieprzewidywalny :))<br />

<br />

NFB-6 to doskonałe urządzenie, ale do tej klasy DAC`ów przeznaczony jest Master-8. Rozumiem ewentualne ograniczenia budżetowe, tak ze będziesz zadowolony ze współpracy NFB-7.32 + NFB-6. Wiadomo nie mozna mieć wszystkiego. Przemyśl jeszcze rozwiązanie typu NFB-27.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej konfiguracji VIA jak skała chodzi, to ze nie wszystko ją jeszcze obsługuje to nie jej wina. Z tego co się orientuje to tylko VIA zapewnia transfer 32 bit i zapewnia jitter na odpowiednio niskim poziomie ( 15 x mniejszym niż Tenor serii 7). Sabre jest bardzo czuły na jitter i dlatego VIA znalazła zastosowanie w aplikacji sabre.

 

Sabre jest po prostu kością niedopracowaną, innymi słowy spieprzoną i bynajmniej nie chodzi o czułość o jitter. Poszukaj sobie wpisów na ten temat Johna Westlake

32 lub zajrzyj tu:

http://hifiduino.wordpress.com/sabre32/

 

a 32-bitowego sygnału na Sabre i tak nie przyjmie. Patrz link powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Bo to rewolucyjny kość! Z tym, że "trochę" niedopracowana, wystarczy poczytać.

 

Nie słyszałem nic na Sabre, kilkukrotnie chciałem kupić MDAC, ale z dostępnością było tragicznie i mi przeszło.

 

Ten audio-gd mi się podoba, mam DACa na tych kościach i bardzo sobie chwalę:

http://www.audio-gd.com/Pro/SA/SA1/SA1EN.htm

Groh mieliście go u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa1 nie mielismy gdyz roznica odsluchowa pomiedzy SA a reference 5.32 jest żaden. :) Na 10 osob 6 nie slyszy roznicy, a reszta nie jest wstanie okreslic ktory jest lepszy. Tak wiec zprowadzamy raczej R5.32.

co do sabre, mnie on pasuje. Jak na razie nikt nie sworzyl idealnego DA i nie ma sie. o spodziewac ze taki szybko powstanie. Rozumujac w ten spozub mozna miec pretesje do Ferrari ze i h auta sa nie.dopracowane bo nie jezdza na.LPG. Jak chcesz posluchac sabre to mamy egzemplarz e pokazowe, jeden sie wlasnie wygrzewa... :):) mozna pożyczyć.

sorry za literowki pisze z telefonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !Sygnał do wyjść cinch jest pobierany ze stopnia wyjściowego (analogowego) zbalansowanego,konkretnie jego połowa( dodatnia) ,czyli z plusa.Przetworniki powinny pracować cały czas w trybie zbalansowanym.

Tu brak w specyfikacji jednego parametru,mianowicie impedancji wyjściowej dla obu wyjść.Dla prawdziwego wyjścia zbalansowanego,powinna być ona mniejsza na xlr niż dla cinch.

cinch out = 100 Ohm /xlr wtedy = 50 Ohm

Audio Gd podaje ogólnie 10 Ohm.Natomiast poziom napięcia wyjściowego 5V xlr/2,5 V rca ,sugeruje ,że sygnał na cinch pobierany jest z plusa sygnału zbalansowanego.Nie znam firm,które tworzyły by dodatkowy stopień wyjsciowy niesymetryczny.Tak więc idea jest prosta i zgodna ze sztuką budowy układów zbalansowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Bo to rewolucyjny kość! Z tym, że "trochę" niedopracowana, wystarczy poczytać.

 

Nie słyszałem nic na Sabre, kilkukrotnie chciałem kupić MDAC, ale z dostępnością było tragicznie i mi przeszło.

 

Ten audio-gd mi się podoba, mam DACa na tych kościach i bardzo sobie chwalę:

http://www.audio-gd.com/Pro/SA/SA1/SA1EN.htm

Groh mieliście go u siebie?

 

 

Skoro wspomniałeś o MDAC, już w najbliższą sobotę wielki :) test porównawczy trzech DACów na Sabre: NFB1.32 (po 100h grzania, może być mało), MDAC i mocno podrasowany BuffloII. Jak coś wysłyszymy :) to napiszę, nie wiem tylko, czy mogę w tym wątku, Groh?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andy777 - pewnie ze możesz, ja tu tylko sprzątam :)) Jestem też ciekaw, oj bardzo jak wypadnie porównanie. Szkoda tylko ze nie masz 7.32 do testów, bo to mniej więcej ta sama półka co MDAC, ale i tak bedzie ciekawie.

 

 

Wygrzewanie jest wstępne (ok 100 godzin) i jest bardziej nastawione na ewentualne problemy wynikające z montażu. Po prostu trzeba sprawdzić czy wszystko gra ze sobą tak jak powinno. Z doświadczenia wiem ze trzeba jeszcze przynajmniej 200 godzin pracy ze by się wszystko "dotarło".

Edytowane przez Groh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wspomniałeś o MDAC, już w najbliższą sobotę wielki :) test porównawczy trzech DACów na Sabre: NFB1.32 (po 100h grzania, może być mało), MDAC i mocno podrasowany BuffloII. Jak coś wysłyszymy :) to napiszę, nie wiem tylko, czy mogę w tym wątku, Groh?

To powinno byc interesujace.

 

@Andy777 - pewnie ze możesz, ja tu tylko sprzątam :)) Jestem też ciekaw, oj bardzo jak wypadnie porównanie. Szkoda tylko ze nie masz 7.32 do testów, bo to mniej więcej ta sama półka co MDAC, ale i tak bedzie ciekawie.

Biorac pod uwage budowe 7.32 i cene pln 5819, powyzsze stwierdzenie to chyba lekkie nieporozumienie. Porownujac polke cenowa i budowe 1.32 wydaje sie byc jak najbadziej naturalnym konkurentem dla MDAC (realna cena GBP599). Co wiecej patrzac na to jak wyglada zasilanie w MDAC, zeby pojedynek byl uczciwy, nalezalo by dolozyc jakis zewnetrzny zasilacz do MDAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.