Jump to content
Dżerzi

ENERR Club

Recommended Posts

Będę zaglądał, chociaż od dłuższego czasu chyba macie to samo...

a może będzie Tobie dane.

Ojcu dyrektorowi dano ostatnio 2 samochody, więc chyba warto mieć nadzieję ;-)

Szukałem i znalazłem ;)

po różnych próbach

końcowo do cd gryphona SS trafi enerr transcenda ( wiem który i aż się boję)

dzięki uprzejmości producenta mam możliwość testować jego najnowszą serie przewodów ac.

Ogólnie na dziś wszystko mam okablowane enerr-ami z starych serii , ale transcenda to spory krok do przodu jeśli chodzi o zasilanie, na mój słuch oczywiście.

Nie będę ściemniał, koncepcje miałem różne , próbowałem nawet drutu prosto od producentów kabli czytaj fabryki, bo przecież co może wiedzieć jakiś podwykonawca ;)

ale byłem w błędzie, przyznaje się bez bicia.

Co do serii transcenda

to stary symbol przy najtańszym light-cie który wyceniany jest na 2kzł niestety nie istnieje(cena ta sama)

Po podpięciu tego kabla nie mogłem uwierzyć własnym uszom-może faktycznie się starzeje.

Pamiętam gdzieś na necie czytałem recenzje okablowania ac i jego wpływu na dźwięk, Pan redaktor pisał ,że ideałem jest gdy taki kabel nic od siebie nie wnosi.

Kurczę,

może to i racja, tylko po co kupować kawał drutu za 5,10,20 kzł i to jeszcze na zasilanie,

jeżeli kabel ma nic nie wnosić ?

Hmmm

dzwoniłem do producenta z informacją że zepsuł swoje produkty :)

zmiany są spore.

Przy light-cie w stosunku do symbola zmieniło się wszystko in plus, ale gdybym miał wybrać 3 rzeczy to;

1. przestrzeń

2.soczystość dźwięku

3.bas

kurcze dla mnie w cenie 2000zł to referencja.

co jeszcze napisać,

miałem testować jeszcze kolejne kable z serii, żeby wybrać sobie optymalny drut , cena- jakość

ale zachowałem się jak -młody- i dostałem po dupie.

W odtwarzacz wpiąłem ultimate i jest po ptakach, teraz słucham i już -ryczę-jasna cholera.

Mądrzyć się nie zamierzam, że każdy drut z serii wnosi coś więcej, bo ultimate nie zostanie już wypięty, a ryczę bo ciekawość mnie zżera co zrobi ten drut na zasileniu 211 -ek.

co się zmieniło w stosunku do lighta?

dźwięk stał się bardziej wyrafinowany w całym paśmie.

I mimo że light przyzwyczaił mnie do świetnej przestrzeni, to ultimate idzie dalej, dostajemy piękną trójwymiarowość sceny, dźwięk wokali się zagęścił i jest bardzo -czysty-, a bas -nie mam pojęcia jak to opisać, jest ciągle w tle bez wysiłku można wychwycić jego linię.

Drut mnie przekonał, i uważam ze do odtwarzacza ss gryphona jest to świetny strzał.

Transcenda ultimate – rządzi

Oczywiście z innymi komponentami należy dokonać właściwych prób odsłuchowych żeby nie było :)

napisze tak,

ultimate podpiąłem pre LPS-2 i zero opadu szczeki, no ale tam mamy w torze baterie i może dlatego brak efektu wow.

(sam nie mogę uwierzyć że piszę takie rzeczy o zmianie zasilania ,ale niech będzie że jestem niedokształcony i na fizyce spałem)

tak sobie myślę, że zmiany po wpięciu tego ac są bardziej słyszalne niż po wymianie interkonektu fadela na model wyższy którą wykonałem ze 2 mc temu.

Podsumowując , fantastycznie że takie produkty powstają u nas,

brawo ENERR.

Edited by fubb

W dniu 27.05.2016 o 16:53, Media4Home napisał:

Zmiany, zmiany, zmiany to cecha naszego życia. Jak producent jest kreatywny i ma pomysły na nowe produkty to tylko dobrze dla branży a przede wszystkim użytkowników. Jestem również pewien że na pewno się nie pogubi w typach produkowanych komponentów ;)

Wygląda na to, że jednak trochę się pogubił :) Seria "ZERO" jest już chyba od dwóch lat na rynku, ciągle przybywa kolejnych modeli listew/kondycjonerów z tej serii - no właśnie czego??? Ten sam model w jednym sklepie sprzedawany jest jako listwa, w drugim już jako kondycjoner :))) Nazwa okazuje się być jednak adekwatna do produktu. W sieci jest dokładnie ZERO zdjęć tych urządzeń, także na stronie producenta. O zdjęciach wnętrza nawet już nie wspominam - wiadomo- wielka tajemnica wytwórcy :) ZERO informacji - nawet na temat wymiarów obudów tych urządzeń:) ZERO "specjalistycznych" testów tych listew/kondycjonerów Panów Redaktorów w ich wypasionych systemach i ZERO informacji o ich zbawiennym wpływie na dźwięk:) ZERO ochów i achów  ze strony użytkowników. Co jest grane? Z jakiegoś powodu Enerr ukrywa swoją ZERO przed publiką, niczym Niemcy Enigmę.

Mamy za to kropelkę marketingowego wyświechtania i ceny oscylujące na poziomie 6000- 12000zł. Hmmm. To już nie jest ZERO. Spokojnie można kupić za taką kwotę dobry kondycjoner renomowanej firmy o światowej reputacji. Na pewno będą też zdjęcia takiego urządzenia w sieci:)

Miałem swojego czasu nieprzyjemność bliższego spotkania z Enerr Symbol i Enerr Illusion. Kable nieprzyzwoicie chuuude, niespójne, bez mięcha, twardawe i do tego zapiaszczone. Ceny: 2000 i 2600 zł. Sorry, ale najtańsze wtedy modele Furutecha i Shunyaty (FP-314, Diamondback) po 1200zł. jeździły po nich walcem, a Acrolink PC4030 za 2000zł. robił Enerrom z wtyczek jesień średniowiecza. Co jest grane, kto ustala te ceny? Jakoś nie darzyłem firmy Enerr szczególną sympatią, aż do momentu pojawienia się serii TRANSCENDA. Winy zostały odkupione. Brawo Panowie! 

Jeżeli ZERO są tak dobre jak kable Transenda,  to oczywiście tylko pogratulować. Chciałoby się jednak, żeby firma, która sprzedaje kondycjonery po 12000 zł. miała na swojej stronie zdjęcia własnych produktów i podawała ich wymiary. To samo dotyczy sieci dystrybutorów Enerra. Potencjalny klient czułby się - jakoś tak - poważniej traktowany. A tak -  to zakrawa na kupowanie kaszanki spod lady w czeskim filmie. O co tutaj chodzi?

Chodzi o to, że nie znją znaczenia pojęcia „marketing”. Dlatego szukając listwy zasilającej wybrałem Gigawatta Pf-2. Proste 

Witam wszystkich. Istotnie linia produktowa od strony zdjęć i parametrów zostanie uzupełniona -poprawiona i za około 14 dni będzie "wszystko wszystkiego" w tym temacie.

Co do nazewnictwa listwa czy kondycjoner to moim zdaniem wszystko co wpływa na poprawę "jakości" napięcia 230V i je kondycjonuje nosi nazwę kondycjonera bez względu czy jest to aktywne czy bierne. Dodanie do listwy modułu filtra składowej stałej wybitnie wpłynęło na uspokojenie wszystkich akustycznych i grzejących się transformatorów :)

Co do testów kabli zasilających sprawa jest subiektywna i nie będę się wypowiadał, seria Transcenda z uwagi na zastosowane komponenty potwierdzam klasa sama w sobie.

Będziecie mieć jeszcze jakieś pytania piszcie, lub dzwońcie www.media4home.com.pl

Muzycznego weekendu życzymy. Media4Home Team :)

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.