Skocz do zawartości
IGNORED

odtwarzacz strumieniowy vs DAC


shukenja

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy piszesz to na podstawie swoich doświadczeń kiedyś tak, czy tylko opinii innych, ale ja starałem się wyrazić mój pogląd na tę kwestię wyłącznie na podstawie wielu godzin doświadczeń, spędzonych na testach różnych platform z intensywnym wykorzystaniem dekodowania sprzętowego podczas odtwarzania przekazu live z tunera sat HD w komputerze. A uwierz mi, nie ma nic bardziej upierdliwego do odtworzenia, niż taki właśnie materiał. Żadne BR o dużej przepływności nie potrafią tak namieszać, jak Live Stream HD. Taki przekaz, oprócz sporych wymagań co do samego dekodowania sprzętowego strumienia, wymaga sporych zasobów reszty komputera, na możliwą do obsłużenia reakcję na różne stany nieustalone, które nieuchronnie pojawiają się przy tego typu przekazie live. W tym kontekście, zintegrowana platforma Intela zachowuje się po prostu znakomicie i w moim odczuciu najbardziej stabilnie ze wszystkich. Co mnie też zdziwiło, gdyż miałem wcześniej podobny pogląd na to jak Ty. Ale ostatecznie, nie ma to jak samemu sprawdzić. Zapewne po części wynika to z zapasu mocy obliczeniowej samego procesora, który to zapas jest największy z tych wszystkich platform i gdy już wszystko zawiedzie pozwala użyć "brutalnej siły" samego procesora.

ok, nie mówię że jest zła , być może nowe vga intelowskie są ok ale ogólnie są jak do tej pory było o krok do tyłu pod tym względem w stosunku do konkurencji,

każdym razie poprzednie intelowskie wynalazki z vga były z pewnymi problemami, kumpel wcześniej miał xbmc na macu mini gdzie proc to c2d 2GHz ale właśnie intelowski czip vga i to pogonił bo potrafiło mu troszkę szarpać film o dziwo a mocy proca powinno wystarczyć,

obecnie ma na ionie platformę i nie ma już z tym problemów,

co do satki HD, kumpel ma właśnie tuner po usb podłączony do revo na którym jest xbmc i nie ma najmniejszych problemów wszystko chodzi idealnie filmy HD wyśmienicie,

tak naprawdę to proc nie powinien sam dekodować a mieć jak największe wsparcie sprzętowe w dekodowaniu wtedy to ma sens

dlatego ion jest od początku przemyślaną platformą multimedialną i dekoduje wszystko co jej podasz praktycznie sprzętowo,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już płytę na socket i chipset intela, wiec dziś jutro chcę kupić jednak intela. Chyba wsadzimy i3 3220, zablokuje mu mnożnik na 16 i HT i bedzięmy go grzać.

Następna stacja będzie na AMD, własnie jakiś A6 5400 tak celuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie to jeszcze jedno jest ciekawe rozwiązanie, coraz więcej jest fajnych urządzeń boxów z androidem i na to można xbmc wgrać i ważne żeby miało złącza które nas interesują , takie boksy jak ten kosztują po 100baksów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i sterowanie z tabletu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

ta paćka jest wszechogarniająca niestety...

w tym teście jest model o wyższym tdp, ale występuje praktycznie bliźniaczy (nie ma umożliwionego podkręcania - bez "K") o tdp 65W. dla nich gdzieś widziałem pomierzyli max pobór przy obciązeniu ok 140W (dla całej stacji) więc picopsu się da dobrać.

intel też ma w ofercie i3 o tdp 35W... szkoda ze nie ma (nie ma?) takiego celerona tylko w generacji ivy brigde...

 

z amd mozna jeszcze zejsc do a4/a6. taki A6-5400K procesorowo jest zapewne niegorszy od g530, a grafikę ma zdecydowanie lepszą. kosztuje 250zł.

 

 

Niestety, te procesory w AMD, to najsłabsza strona tych konstrukcji. Miałem zarówno na FM1, jak i na FM2. Dawałem im szansę, bo bardzo fajne i w dobrych cenach płytki można pod to kupić. Ale nic z tego, procesory sporo słabsze, nawet od tego G530. A co z tego, że grafika mocniejsza, jak w naszych zastosowaniach już zbędna. Więc po co przepłacać? Żeby mieć grzejnik większy? Poza tym, nie wiem czy tylko ja to tak odczuwam. Obecny sposób sprzętowej obróbki video w kartach AMD po prostu mi się nie podoba. Obraz jest zbyt mocno dotknięty postprocessingiem, niby krawędzie ostre, ale ogólnie takie mydło jakieś. Niby można coś tam poustawiać w opcjach, zdjąć tego odszumiania itd. Ale nadal mi się to nie podoba. Obraz wychodzący z Intela na dzień dobry jest mocno akceptowalny. Nawet pomimo tego, że w G530 brak kilku fajnych funkcji, przekaz Live SD potrafi być tak obrobiony, że wygląda zadziwiająco dobrze. HD to już ideał. Przy AMD, trochę gorszy materiał, i ohydnie to wygląda jak dla mnie. Już Nvidia przy tym to cud natury. Przykro mi, ale nowym AMDkom mówię stanowcze nie. Prądu żrą, obraz video brzydki, grafika mocna, ale dla potrzeb video za mocna, a dla porządnych gier jeszcze za słaba. To taka świnka morska, ani świnka, ani morska :-). To jest chyba opcja tylko dla "budżetowych" graczy. Niby można słabszą wersję wziąć, A4, ale tam znowu procesor zaczyna być totalnie, żenująco, słaby. Albo rybka, albo akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i3 3220 i kość RAM 8GB 1600MHz zamówione,

Będą rano.

 

Mam semiprofesjonalny monitor na PVA 24" 16:10. Będziemy badać czy odcienie skóry się różnią w stosunku do G540 ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

i3 3220 i kość RAM 8GB 1600MHz zamówione,

Będą rano.

 

Mam semiprofesjonalny monitor na PVA 24" 16:10. Będziemy badać czy odcienie skóry się różnią w stosunku do G540 ;)

 

Tam jest od tego opcja w sterownikach, której nie masz w G540, więc dość szybko ją namierzysz. A jej działanie też łatwo sprawdzisz, włączając ją i wyłączając wielokrotnie, w kółko. Możesz sobie porównywać na bieżąco co się zmienia w obrazie.

 

Chociaż z tym to ostrożnie, bo znam kilka osób, które poddałyby w wątpliwość, wiarygodność takiego porównywania, w czasie rzeczywistym, dwóch stanów ustalonych -> patrz dyskusja nad testem szybkiego przełączania filtrów cyfrowych w przetworniku ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zarówno na FM1, jak i na FM2

a czy fm2 nie jest na rynku dopiero od miesiąca? kurde, na bieżąco jesteś...

poza tym, że ciężko mi się zgodzić że taki a6/a8/a10 jest procesorowo wolniejszy od g530 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) to dzięki za spostrzeżenia dotyczące obróbki video. w testach piszą zazwyczaj, że właśnie jest lepsza, dużo opcji itp. trzebaby dorwać dwa komputery i porównać samemu... tylko komu się zechce :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

a czy fm2 nie jest na rynku dopiero od miesiąca? kurde, na bieżąco jesteś...

 

Ujmijmy to tak, praca w firmie o profilu, nazwijmy go, okołokomputerowym, w której jestem kierownikiem serwisu, ma swoje zalety :-).

To także informacja, dla tych, którzy wątpili, jak pisałem o testach porównawczych Jplaya, które miałem możliwość wykonać na dwóch identycznych komputerach. To też konsekwencja tego co napisałem w pierwszym zdaniu.

Dzięki sporym obrotom z dystrubutorami, nie wdając się w szczegóły, w każdym razie osprzętu sieciowego, serwerów itd. mam przy okazji dostęp do bardzo szerokiej oferty wszelkiej maści innego sprzętu, można powiedzieć u źródeł. Dodatkowo, im bardziej egzotyczny i specjalistyczny produkt, czy też po prostu nowość, to tym większa szansa na sprzęt demo do testów.

 

 

poza tym, że ciężko mi się zgodzić że taki a6/a8/a10 jest procesorowo wolniejszy od g530 ( http://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php ) to dzięki za spostrzeżenia dotyczące obróbki video.

 

Pisząc o wydajności, miałem na myśli ogólną responsywność systemu. Można się spierać, co jest szybsze w super pi, a co w 3dmarku. Ale tym niech się zajmuje młodzież na forach komputerowych, bluzgając przy okazji na siebie i wyzywając się od fanbojów.

Tutaj tego robić nie musimy :) W każdym razie, mnie chodzi o pragmatyczne podejście. Trajektorii lotu rakiet balistycznych nie zamierzam na komputerze obliczać. Za to interesuje mnie jak szybko się zbiera podczas typowej pracy. Ile czasu czekam, jak chcę zmienić kanał z SD na HD, do tego kanał kodowany. A zmiana, dajmy na to, następuje poprzez zapytanie do bazy sqlowej tv serwera. Albo jak bardzo procesor nie nadąży za zyskiem na responsywności przy zastosowaniu bardzo szybkiego dysku ssd, czyli co wtedy będzie wąskim gardłem w systemie.

AMD nieco zyskuje przy aplikacjach wielowątkowych, za to Intel tam gdzie nie liczy się optymalizacja, a brutalna siła jednego rdzenia.

Nawet przy tym, aby osiągnąć komfort płynności działania i operacji na dużej bazie nagrań audio, to do tego przydaje się mocny jednowątkowy procesor . A jakie to ma znaczenie w kwestii komfortu, to wiedzą choćby ci co używali Squezeboxa w połączeniu z jakimś tam NASem. Ile to potrafi trwać. Oczywiście poczekać można, tyle że po co, jak już płacimy konkretną kasę, to chcemy aby to działało jak należy.

 

....w testach piszą zazwyczaj, że właśnie jest lepsza, dużo opcji itp. trzebaby dorwać dwa komputery i porównać samemu... tylko komu się zechce :P

 

I tu wracamy do akapitu nr :-D. Oczywiście, że nie ma to jak samemu się przekonać, pod kątem naszych priorytetów. Ja to zrobiłem i wnioski mam jak wyżej. Ale to moje wnioski, wedle mojego uznania. Nikomu ich nie narzucam, poddaję je co najwyżej pod rozwagę, przy ewentualnych rozważaniach nad wyborem sprzętu. Osobiście Pi bym nie kupił, bo mnie taka ślamazara wk...denerwuje. Życie jest za krótkie, żeby tracić czas na czekanie, aż komputer się zbierze, żeby zrobić co od niego zażądaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Obudowa jak z marzeń, w środku tylko coś za gęsto..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta ładniejsza :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przedstawiam Wam członka królewskiego rodu... :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przedstawiam Wam członka królewskiego rodu... :)

 

cudo, moje klimaty ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Elektronika jak wszędzie chińska ale stolarka i wzornictwo na szczęście to przykrywa ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronika jak wszędzie chińska

 

elektronikę co 2-3 lata i tak trzeba wymienić ...

zauważam ostatni duży nacisk producentów na zmniejszenie zużycia energii oraz obniżenie hałasu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tak jeszcze koncerny samochodowe sobie to do głowy wzięły na dobre, to by było co :)

Tylko nie wiem jakby to było wtedy z elektroniką wymienianą co 2-3 lata..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Testowanie najnowszego podstawowego i3 3220 zakończone. Obraz z G540 jest jednak słabszy. Brakujące w Celeronie instrukcję do procesora graficznego w i3 trzeciej generacji dają zdecydowanie precyzyjniejszy obraz, pozbawiony sporej ilości przebarwień. Mój projektor HD nie jest jakoś górnolotny, ale zmagałem się od początku z podbarwieniami obrazu które zniknęły w dużej mierze. W poprzedniej, przed G540 grafice intela GMA 4500X było jeszcze gorzej...

Zużycie prądu miedzy technologiami 32 nm a 22 nm też oczywiście na plus dla tej drugiej.

Minimalne zużycie prądu dla stacji z i3 nie spadło w porównaniu do G540 (ok20W) ale przy mocniejszym obciążeniu i3 pobiera jednak mniej z gniazdka niż G540, gdzie i3 ma taktowanie 3,30 MHz (G540 2,5 Ghz) + HT.

Oczywiście w codziennym użytku zdecydowanie większej wydajności i3 specjalnie nie zauważymy, oba procesory mają bardzo szybki kontroler pamięci ale według mnie warto było dołożyć kasę do HD 2500.

Co ciekawe dość mocno można podkręcić jej taktowanie. Udało mi się na razie z bazowych 350 MHz na 1500 Mhz stabilnie. Na 1600 Mhz już zdarza się zwis systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka nowo znalezionych propozycji obudowy do HTPC

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

b7a7393ec1ec42f67380cf4085361e22.jpg

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

itzamna_htpc_case_mod2.jpg

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

8169518214_0dbd414249_n_d.jpg

 

tutaj już przemysłówka, ale to już kolejne tego typu urządzenia jakie by się i dla nas do domu nadawały

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

1334017992_75.jpg

 

Tutaj co nieco można znależć

www.fanlesstech.com

 

Ktoś pisał że niema płyt ITX ze slotem na PCI..

A jest. ECS można niezbyt górnolotna marka ale do HTPC nie trzeba 16to fazowego zasilania

 

hdci2.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) nie osobiście najbardziej urzekła taka obudowa

m368.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Cena z Ebaja to 144 funtów

 

Mam nadzieje że Panowie z AudioFastu nie będą się gniewać ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już naprawdę na koniec, wisienka na tort.

Najmniejszy czytnik kart SD

 

small_micro_sd_reader1.jpg

 

Najtaniej i z wysyłką za free znalazłem tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.