Skocz do zawartości
IGNORED

odtwarzacz strumieniowy vs DAC


shukenja

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

przy przecietnej muzece jesli dysk bylby wewnatrz odstep sygnal szum (dysk -muzyka) jest na tyle duzy ze mozna pominac szumy dysku,

takze nie masz racji, problemem jest nierozwijanie odtwarzania z dysku przez frmy ktore sie na tym znaja, bo wciaz wytwornie trzymaja plyty wiec przydupasy w postaci sony philipsa nie rozwijaja odtwarzania z dysku a jedynie napedy, zreszta zawsze mozna zrobic wolniejszy cichszy dysk ci co sie znaja maja narzedzia zeby zrobic cichy dysk ale nie ma zapotrzebowania zapotrzebowanie jest na szybkie dyski a to juz wymaga kompromisu miedzy szybkoscia a halasem, i tak halas jest maly jak na predkosc dysku

a audiofilskie firmy ani kasy ani laboratoriow ani doswiadczonych projektantow nie maja i tylko kopiuja to co wymysla wielcy i wstawiaja swoje uklady c/a zasilanie, jak nie ma od kogo skopiowac to korzystaja z nasow

Fajnie, że piszesz o odstępie sygnał-szum. Szum jest oczywiście pomijalny. Ale kable grają tak, że różnica rzuca się w uszy z każdą godziną. Czyli szumu nie słyszę ale rozróżniam na słuch skąd pochodzi miedź z kabli głośnikowych.

 

nie każdy ma w przedpokoju miejsce na NAS, ja nie mam.

 

Kupujesz dwa kątowniki plus deskę. NAS stawiasz na półce pod sufitem. Albo wstawiasz go do skrzynki na balkonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez przesady to są jakieś rozwiązania dobre dla singla albo w akademik. na balkonie.. te obudowy wytrzymują -30C ? wątpię. i dziury w ścianie na kable, a co jak trzeba podejść i dysk wyjąć, no nie da rady, w śniegu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przykro mi. Twoje warunki lokalnie skazują cię na szum dyskôw (chyba, że użyjesz ssd). To trochę tak jakbym tłumaczył, że kolumny są be a słuchawki ok bo nie mam gdzie postawić kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fajnie, że piszesz o odstępie sygnał-szum. Szum jest oczywiście pomijalny. Ale kable grają tak, że różnica rzuca się w uszy z każdą godziną. Czyli szumu nie słyszę ale rozróżniam na słuch skąd pochodzi miedź z kabli głośnikowych.

 

 

 

Kupujesz dwa kątowniki plus deskę. NAS stawiasz na półce pod sufitem. Albo wstawiasz go do skrzynki na balkonie.

 

Tak tak juz ci wierze takie rzeczy to tylko w erze i hi-end, nawet osluchany audiofil przy kilku probach nawet nie rozrozni mp3 od flac ze 100% dokladnoscia a ty kable rozroniasz, szmieszny jestes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak juz ci wierze takie rzeczy to tylko w erze i hi-end, nawet osluchany audiofil przy kilku probach nawet nie rozrozni mp3 od flac ze 100% dokladnoscia a ty kable rozroniasz, szmieszny jestes

Szmieszny to ty jesteś. Zastanów się po czt pierwsze osoba liczby pojedynczej to faktycznie ja. Po drugie osłuchany audiofil

nie zgodzi się na żadne testy bo mu się różnice rzucają na uszy. Po co testować coś co jest oczywiste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szmieszny to ty jesteś. Zastanów się po czt pierwsze osoba liczby pojedynczej to faktycznie ja. Po drugie osłuchany audiofil

nie zgodzi się na żadne testy bo mu się różnice rzucają na uszy. Po co testować coś co jest oczywiste.

 

bredzisz kolego,

 

"Po drugie osłuchany audiofil

nie zgodzi się na żadne testy bo mu się różnice rzucają na uszy" - hmmm to jak rozmowa z dzieckiem, nie gorzej jak z jaskiniowcem, i te wnioski sa najlepsze, po co sprawdzac przeciez to jest oczywiste ze yyy jet lepsze bo "i 150 argumentow kazdy nastepny glupszy od poprzedniego i tak sobie gdybasz i gdybasz - a sprawdzilbys to moze i bys sie czegos pozytecznego nauczyl"

 

"Po co testować coś co jest oczywiste." - po to zeby sie przekonac czy rzeczywicie jest takie oczywiste czy tylko tak nam mowia, czy tylko nam mozg wyprali i wmowili ze jest oczywiste, itd itd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Po co testować coś co jest oczywiste." - po to zeby sie przekonac czy rzeczywicie jest takie oczywiste czy tylko tak nam mowia, czy tylko nam mozg wyprali i wmowili ze jest oczywiste, itd itd

Sam bredzisz. Epistemolog Ryka to już wyjaśniał i tyle. Nie sprawdzasz w ślepym teście czy jesz jabłka czy gruszki bo różnica jest oczywista.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sam bredzisz. Epistemolog Ryka to już wyjaśniał i tyle. Nie sprawdzasz w ślepym teście czy jesz jabłka czy gruszki bo różnica jest oczywista.

 

Hmmm nie mam wiecej pytan, szkoda czasu niereformowalny osobnik :-(

Ps. Co ma gruszka do kabli kompresji i innych podobnych ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć się do Piotra Ryki. On ci wszystko wyjaśni. Co do emotikona to przeczytaj stronę o mnie :)

 

Byli i tacy co mowili ze ziemia jest plaska i co z tego wynika? ano tyle ze kazdy sobie moze plesc co mu sie podoba a zeby obiektywnie ocenic trzeba sprawdzic zbadac porownac...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byli i tacy co mowili ze ziemia jest plaska i co z tego wynika? ano tyle ze kazdy sobie moze plesc co mu sie podoba a zeby obiektywnie ocenic trzeba sprawdzic zbadac porownac...

Jesteś technokratą i to w dodatku głuchym. Audio wymyka się nauce i tyle. Mamy tu takie zjawiska, których nauka nie potrafi ani wyjaśnić ani zmierzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś technokratą i to w dodatku głuchym. Audio wymyka się nauce i tyle. Mamy tu takie zjawiska, których nauka nie potrafi ani wyjaśnić ani zmierzyć.

 

Wy humanisci macie jednak bardzo ciezko, tak latwo was zrobic w balona, lykacie sciemy i naweti ch nie sprawdzacie, w dzisiejszych drapieznych czasach to niedopuszczalne!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy humanisci macie jednak bardzo ciezko, tak latwo was zrobic w balona, lykacie sciemy i naweti ch nie sprawdzacie, w dzisiejszych drapieznych czasach to niedopuszczalne!!!

My humaniści i epistemolodzy i w ogóle audiofile łykamy takie rzeczy, że nawet ci się śniło, że można je łykać, więc okaż trochę szacunku i nie bluźnij!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może wróćmy do tematu, bo to ciekawy wątek.

Albo wstawiasz go do skrzynki na balkonie

 

TO nie jest głupi pomysł - tylko na prawdę rozsądne wyjście. Mój znajomy (administrator sieci osiedlowej) ma serwer na dachu wystawiony zarówno na mrozy, jak i na upały. Uptime ma liczony w latach :) Bardziej bałbym się upałów na balkonie, niż mrozów. Dla CPU to wręcz idealna sytuacja taki mrozik. Myślę, że zwykłemu HHD nie zaszkodzi.

 

Wracając do tematu. Uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest Cambridge Audio Stream Magic 6 + NAS (może być dedykowany, może być PC). Dlaczego tak? Policzcie sobie koszty + co się uzyska z takiego rozwiązania - a co z rozwiązania PC>>DAC.

 

CA StreamMagic jest też preampem! Wystarczy podpiąć to do końcówki mocy. Jest na prawdę solidnie wykonany, Ma ponoć najlepszego DAC'ka Wolfson WM8740, itd., itp. Najbliższy mu DAC - to oczywiście DAC tej samej firmy. Teraz zastanówmy się nad PC.....

Żeby to wyglądało i działało porządnie (co najmniej tak jak CA StreamMagic 6) - musi być obudowa aluminiowa, Dyski SSD, bardzo energooszczędny CPU, bardzo dobry i mały zasilacz (i tu widzę największy problem), bardzo dobra płyta (najlepiej miniITX - tutaj też raczej bardzo dobrych nie ma). System musiałby być bezwiatrakowy, a cewki i inne układy nie mogłyby piszczeć. Konia z rzędem temu, kto taki zestaw złoży:)

Wiele lat składałem PC i HTPC - o ile w formacie ATX, czy mATX można jeszcze coś tam wykombinować, o tyle w miniITX to aż strach zasiadać :)

 

Ja wiem, że dla większości wentylatory i inne komponenty to ostatnia rzecz, na którą się zwraca uwagę - ale one mają wpływ nie tylko na komfort słuchania.

 

Przeszedłem już przez etam PC z kartą Asus Xonar HDAV 1.3 Deluxe - Teraz pozbywam się jej i albo DAC, albo streamer.

 

Najlepiej oddzielić Źródło muzyki (pliki) od ich odtwarzacza (streamer). Eliminujemy potrzebę konstrukcji niesłyszalnego PC na najwyższych komponentach + droga aluminiowa obudowa.

Taki NAS (nawet zwykły stary gruchot PC) można postawić w piwnicy, lub gdzieś w kącie. BA - możne to być nawet Twój PC do pracy. - Czy wpięty dysk 3GB do sieci (wtedy router musi mieć możliwość obsługi plików). Oczywiście najlepiej kupić dedykowany NAS. Są tanie, mało prądu ciągną i są stworzone do tego by być nasem :)

 

Suma summarum wydaje mi się, że to najlepsze rozwiązanie. Eliminujemy bardzo wiele czynników wpływających na jakość dźwięku.

 

Ale jeśli ktoś ma inne, to z chęcią poczytam. Właśnie jestem na etapie wyzbywania się komputera z salonu, I albo przesiądę się na DIY HTPC w pięknej aluminiowej obudowie + DAC (np Audinst na Wolfsonie), albo StreamMagic + NAS.

 

mam tutaj tez pytanie do posiadaczy CA Stream magic - jak się ma obsługa przez ipada/iphona?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
a w czym on jest lepszy od AKM AK4420? - tak z ciekawości pytam, bo w hurcie, to pewnie każdy z nich kosztuje $5.
nie wiem :) ja ani jednego DACa nie miałem jeszcze :) - bazuję na tym co w sieci piszą. Tak napisali przy Audist

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

featuring (...) Wolfson’s WM8740 (117dB), the highest quality D/A converter in the market today.

a tego samego ma CA Stream magic 6.

 

Już niedługo porównam i Stream magica i tego Audinsta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam bym przytulił jakiś komputerek na mini ITX np w takiej obudowie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam bym przytulił jakiś komputerek na mini ITX np w takiej obudowie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

nie bije Pana po oczach ten różowy i zielony?

 

Już gdzieś na forum wklejałem zdjęcia obudów ślicznych i funkcjonalnych a nawet sprawdzonych.

 

Polecam jeszcze raz:

  1. moneual - all aluminium
  2. origenae - śliczna i funkcjonalna - all aluminium
  3. Ukryta Zawartość

      Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
    Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - genialny system chłodzenia i bardzo tania - poszperałem w necie i za niecałe 800 PLN + transport zza oceanu albo innej granicy - hmmm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bije Pana po oczach ten różowy i zielony?

 

ale tylko trochę :) w sumie wszystkie te porty mogłyby być z tyłu i wtedy perfekt idealnie pasujący do reszty moich klocków

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - genialny system chłodzenia i bardzo tania - poszperałem w necie i za niecałe 800 PLN + transport zza oceanu albo innej granicy - hmmm

 

ładna również :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ta też jest niezła tylko cena już dosyć spora

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie.

jeśli uważacie że te obudowy są ładniejsze od Dune HD Duo to ja się z tym nie zgadzam.

 

poza tym 800zł to tania obudowa ?

koszt takiego HTCP jak dodać proc+główną, dźwiękową, sieciową, dyski.... przewyższy koszt strumieniowca więc jaki w tym sens ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam bym przytulił jakiś komputerek na mini ITX np w takiej obudowie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ciekawa. producent ma w ofercie jeszcze taka:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

dość oczywista... inspiracja! szczesliwie przynajmniej troche tansza nic pierwowzor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeliczyłem, przemyślałem, przespałem sie z tym i doszedłem do wniosku, że warto się tym tematem zainteresować. Koszty niesłyszalnego HTPC na tej obudowie

 

fc5-evo-025-335-s.jpg

 

powinny się zmieścić w 2 tysiącach. Funkcjonalność większa od CA Stream Magic (m in. oglądanie filmów, przeglądarka na ekranie tw, i w ogóle normalny komputer na tv). Sterowanie iphonem, ipadem, lub innym badziewiem na androidzie. Pilota na siłę można - ale po co. No chyba, żeby wkodować swojego z amplitunera, lub wzmacniacza. System Linux, lub win7, pobór prądu Max 90W. Niesłyszalny. itd, itd.

Chyba sobie taki zrobię i zobaczę jak to działa. Wg mnie to może być hit cenowo-jakościowo-funkcjonalny.

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany - to proszę na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie.

jeśli uważacie że te obudowy są ładniejsze od Dune HD Duo to ja się z tym nie zgadzam.

 

poza tym 800zł to tania obudowa ?

koszt takiego HTCP jak dodać proc+główną, dźwiękową, sieciową, dyski.... przewyższy koszt strumieniowca więc jaki w tym sens ?

 

ja nie uwazam ,ze jest ladniejsza ale brzydka tez nie jest. Obudowa, ktora byla na ebayu poszla za 50£ z przesylka wiec to jest 250zl cena ok bo 800zl to na pewno bym nie dal. Za 900zl mozna na ebayu kupic nowa sztuke dune hd smart d1. Wrzucamy do niego dysk i gotowy do grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.