Skocz do zawartości
IGNORED

odtwarzacz strumieniowy vs DAC


shukenja

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

to chyba tyczyło się mnie chociaż nigdzie nie napisałem , że mnie nie stać ale może kolega Prezi jest księgowym w moim domu o którym nie wiem... :) Gdyby nie było mnie stać na zabawę w audio na jakimś tam poziomie, który mi pasuje to bym tego nie robił.

 

Widzę że już zrobił się lekki bałagan i co niektórzy odbiegli od tematu a więc jeszcze raz.

Jak już kolega Adrian tu zaznaczył rozmowa toczyła się htpc a ja podałem tylko alternatywę i tu proszę nie zrozumieć mnie źle nie forsuje tego ani żadnego innego rozwiązania bo żadnego nie miałem, nie widziałem i nie testowałem ale każde jest dla mnie potencjalnym wyjściem.

Jako osoba mało rozeznana w tym temacie a mająca ochotę być może przejść na pliki ( dotychczas słucham z CD ) interesuję się takimi tematami. W tym kolega adrian pisał , że dobry komp w obudowie takiej , które wyżej były pokazywane to 3-4tyś ( szacowany ). Ja alternatywnie podałem przykład SB touch + nas ( w postaci qnapa lub netgear ) + dac. I tu pojawiła się opinia kolegi Rambo54 , że w tej kwocie taki komp bije moje rozwiązanie pod względem sonicznym. Nie uwzględnił jednak , że moje rozwiązanie jest kompletne a htpc potrzebuje jeszcze paru rzeczy żeby grało ( nas, dac, tablet lub telefon do obsługi ) Całkowity koszt takiego zestawu będzie więc o wiele wyższy od tego podanego przeze mnie więc nie można ich porównywać. Ja jako osoba, która zaczynałaby przygodę z plikami musiałbym oprócz htpc nabyć daca, nasa i tablet ( owszem mam telefon na android ale co z tego przecież jak wyjdę z domu to czym reszta rodziny będzie to obsługiwać więc trzeba kupić drugi )

 

Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki to dla osoby zaczynającej w temacie koszt jest duży i jak już Kolega Adrian napisał jeśli nie patrząc na wygląd można grać na podobnym poziomie i taniej.

 

 

 

Dziękuję bardzo za zaproszenie z chęcią bym coś takiego zobaczył "w akcji" niestety mieszkam na stałe w UK. Nie mniej jednak kibicuje Panu i czekam na rezultaty

 

Dam ci dobra rade jesli rozwazasz pliki, kup odtwarzacz strumieniowy a nie pchaj sie w pc to jest najlepsze rozwiazanie na poczatek gdyz odpadaja konfiguracje konwertery oprogramowanie i wszystko co wydluza testowanie poszukiwanie .... albo kompletny strumieniowiec z przyzwoitym dacem i drozszy albo zaczac od squezeboxa nastepnie jak ogarniesz wszystko to dokupisz daca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam ci dobra rade jesli rozwazasz pliki, kup odtwarzacz strumieniowy a nie pchaj sie w pc to jest najlepsze rozwiazanie na poczatek gdyz odpadaja konfiguracje konwertery oprogramowanie i wszystko co wydluza testowanie poszukiwanie .... albo kompletny strumieniowiec z przyzwoitym dacem i drozszy albo zaczac od squezeboxa nastepnie jak ogarniesz wszystko to dokupisz daca

 

htpc w ładnej obudowie mi się podoba ale dla mnie chyba najlepszym rozwiązanie byłoby coś innego...

np: dune hd smart d1 z hdd 1-2TB + jakiś ciekawy Dac , popcorn + Dac albo coś pokroju Marantza na 7004 tylko nie wiem jak sobie radzi z odczytem z zew dysków hdd ( nie znalazłem żadnej konkretnej opinii na ten temat ) chyba że jakiś Nas wpięty do domowej sieci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość partick

(Konto usunięte)

Dam ci dobra rade jesli rozwazasz pliki, kup odtwarzacz strumieniowy a nie pchaj sie w pc to jest najlepsze rozwiazanie na poczatek gdyz odpadaja konfiguracje konwertery oprogramowanie i wszystko co wydluza testowanie poszukiwanie .... albo kompletny strumieniowiec z przyzwoitym dacem i drozszy albo zaczac od squezeboxa nastepnie jak ogarniesz wszystko to dokupisz daca

 

dokładnie to samo wszystkim doradzam. kupić Squeezebox Touch i zacząć słuchać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szumem silnika

 

no właśnie - a ja słyszę szum silnika :) dlatego dla mnie tylko dyski ssd. Proszę mi wierzyć - mam komputer niesłyszalny od kilku lat - udoskonalałem go aż wreszcie dyski ssd uratowały mi życie.

 

Kupiłem ostatnio upS Ever Sinline i pomimo swej funkcjonalności i konstrukcji na plus - słyszę to (elektronikę) - a nie ma wentylatora

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak jak doradza Prezi, terminal mam taki HP T5720, MPD Voyage, alsa i muzyka gra. Sterowanie wszystkim co pod ręką.

Terminala nie widać i nie słychać (brak wiatraków), a do muzyki to procesor nawet za mocny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że kierunek konwerter usb-spdif z proponowanego przez Ciebie Prezi pułapu to znowu ograniczanie możliwości potem DACa tak jak używanie jako transportu SB.

Ludzie sobie ten dynks chwalą, zresztą jarekc podszedł do tego profesjonalnie i napisał porządny firmware i nic nie cyka.

Zawsze można sobie kupić lepszy konwerter -- granicy w górę nie ma. Podałem za przykład najtańszy asynchroniczny konwerter z i2s.

Nie wiem dlaczego wyjście cyfrowe z kart pci mają być lepsze od tych na usb.

 

to chyba tyczyło się mnie chociaż nigdzie nie napisałem , że mnie nie stać ale może kolega Prezi jest księgowym w moim domu o którym nie wiem... :) Gdyby nie było mnie stać na zabawę w audio na jakimś tam poziomie, który mi pasuje to bym tego nie robił.

No nie wiem, coś kombinujesz z tą kasą, kręcisz itd. Jak masz kasę to kupujesz najlepsze i najwygodniejsze rozwiązanie bez oglądania się na koszta, więc w ogóle nie wiem skąd u ciebie te wątpliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elb pisał w prasie o konwerterach. Do pewnej ceny jest to duży kompromis jak to gra i z czym trzeba się liczyć.

Tak się składa że miałem takich konwerterów 3 różne w różnej cenie i to są pieniądze wyrzucone w błoto. Ot taki chłyt marketingowy.

Takie moje subiektywne zdanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elb pisał w prasie o konwerterach. Do pewnej ceny jest to duży kompromis jak to gra i z czym trzeba się liczyć.

Tak się składa że miałem takich konwerterów 3 różne w różnej cenie i to są pieniądze wyrzucone w błoto. Ot taki chłyt marketingowy.

Takie moje subiektywne zdanie

Jeśli to dla ciebie coś znaczy, a Elb to skrót to akurat on pozytywnie wypowiadał się o konwerterze jarkac.

Idąc dalej twoim tokiem rozumowania pcaudio nie ma sensu i tyle.

 

No własnie, obiecałem, ze to zainstaluję i przetestuję mpd. ciągle mi to chodzi po głowie - w końcu to zrobię. Ok Panowie - proszę podać nazwę tego hp terminalu - bo coś nie mogę znaleźć.

Wchodzisz na pewien polski portal aukcyjny i w wyszukiwarce wstukujesz "hp terminal". I tyle. Pliki 96/24 hulają mi na terminalu 400Mhz ale to już jest granica tego sprzętu. Wszystko przy założeniu, że umiesz zainstalować linuksa albo znasz linuksiarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompilacja Gentoo nawet ze stage 2 (choć teraz tylko ze stage 3) nie jest mi straszna, więc wszystko w temacie (koniec z zachwalaniem:) Choć to człek dumny, że potrafi bez problemu to zrobić :)

Musze się poważnie przyjrzeć temu terminalowi. Panowie - jestem już zmęczony :) I może głupoty piszę,,,, Ale idąc tropem minimalistycznym....... Może istnieje WiFi receiver wypuszczający dźwięk po optyku ! ? Wtedy to tylko pyk do DACa i po co nam network player :) Mamy nano network player. Zasilanie musiałby mieć swoje. Zaraz tego poszukam - Chińczyki pewnie już to dano zrobili :) albo już ze zmęczenia bredzę .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, coś kombinujesz z tą kasą, kręcisz itd. Jak masz kasę to kupujesz najlepsze i najwygodniejsze rozwiązanie bez oglądania się na koszta, więc w ogóle nie wiem skąd u ciebie te wątpliwości.

 

nie zawsze najlepsze i najwygodniejsze znaczy najdroższe i ja takowego nie muszę mieć, nie mam na to parcia... można równie dobrze i taniej. Ja nie lubię wyrzucać kasy niepotrzebnie bo nikt mi jej nie daje tylko sam na nią pracuję więc doceniam wartość pieniądza. Zresztą nie jestem singlem ( mam rodzinę ) i mam na co wydawać a audio to nie jedyna rzecz na którą przeznaczam kasę. Zresztą nie muszę Ci się tłumaczyć i nie rozumiem czemu zaglądasz mi do portfela?? Zgubiłeś tam coś hehe??

 

P.S Prezi na chwilę obecną mam znacznie droższy sprzęt niż musiałbym wydać na to co o tym tu piszemy... I miałem kasę na to??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i jest ale nadajnik za centa i sygnał nic nie warty. Nawet Meitner MA1 USB DAC z up/downsamplowaniem do 5MHz tej sieczki nie uratuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompilacja Gentoo nawet ze stage 2 (choć teraz tylko ze stage 3) nie jest mi straszna, więc wszystko w temacie (koniec z zachwalaniem:) Choć to człek dumny, że potrafi bez problemu to zrobić :)

Musze się poważnie przyjrzeć temu terminalowi. Panowie - jestem już zmęczony :) I może głupoty piszę,,,, Ale idąc tropem minimalistycznym....... Może istnieje WiFi receiver wypuszczający dźwięk po optyku ! ? Wtedy to tylko pyk do DACa i po co nam network player :) Mamy nano network player. Zasilanie musiałby mieć swoje. Zaraz tego poszukam - Chińczyki pewnie już to dano zrobili :) albo już ze zmęczenia bredzę .....

 

apple_airport_express.jpg

Proste urzadzenie, jesli nie sluchasz plikow o wysokiej rozdzielczosci.Posiada wyjscie cyfrowe toslink (optyczne). U mnie sprawdza sie jako zrodlo podlaczone do MF V-DAC II + V-PSU II. Do sluchanie uzywam iTunes sterowany moze byc zarowno iPadem jak i dowolnym telefonemz androidem idarmowa aplikacja Tunes Remote, badz Remote.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość partick

(Konto usunięte)

Proste urzadzenie, jesli nie sluchasz plikow o wysokiej rozdzielczosci.Posiada wyjscie cyfrowe toslink (optyczne). U mnie sprawdza sie jako zrodlo podlaczone do MF V-DAC II + V-PSU II. Do sluchanie uzywam iTunes sterowany moze byc zarowno iPadem jak i dowolnym telefonemz androidem idarmowa aplikacja Tunes Remote, badz Remote.

 

jak Apple, to pewnie nie czyta FLAC?

 

airportexpress.jpg

 

i jakie zajebiste wyjście audio ;-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom AirPort Express nie jest taki zły. Wyjęcie cyfrowe SPDIF optical. Ograniczenia wysyłania to iTunes i 16-44. Ale przy plikach CD jakość wyższa niż z niemodyfikowanego Squeesebox.

Nieco lepiej AppleTV.

A tak jak już pisałem jeszcze lepiej na BluRay. Mój Sony BDP-S580 przebija jakością przesyłania Sieć-SPDIF wszystkie powyższe, większa funkcjonalność i koszt porównywalny lub niższy.

Niestety tylko do bitrate poniżej 1800 czyli 16-48, powyżej przycina. Jak pamiętam Pionier dawał radę do 24-96 ale reszta to dziadowstwo. Może w weekend spróbuję nowe Sony DBP-S790, jest szansa że pociągnie więcej.

Można też ustawić server, np.Foobar lub Mezzmo, na downsampling. Odtwarzać z podłączonego dysku USB tu już nie da sie zrobić downsampling. Kolejna zaleta to można odtwarzać CD i SACD bezpośrednio. Niestety DVD-audio na tych Sony nie idzie. Itd..

Ja tam lubię korporacje, przyzwoita jakość w przyzwoitej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompilacja Gentoo nawet ze stage 2 (choć teraz tylko ze stage 3) nie jest mi straszna, więc wszystko w temacie (koniec z zachwalaniem:) Choć to człek dumny, że potrafi bez problemu to zrobić :)

Na 400Mhz uzbrój się w cierpliwość :) Jak postawiłem sobie na tym netbsd to system i paczki buduję na virtualboxie.

 

nie zawsze najlepsze i najwygodniejsze znaczy najdroższe i ja takowego nie muszę mieć, nie mam na to parcia... można równie dobrze i taniej. Ja nie lubię wyrzucać kasy niepotrzebnie bo nikt mi jej nie daje tylko sam na nią pracuję więc doceniam wartość pieniądza. Zresztą nie jestem singlem ( mam rodzinę ) i mam na co wydawać a audio to nie jedyna rzecz na którą przeznaczam kasę. Zresztą nie muszę Ci się tłumaczyć i nie rozumiem czemu zaglądasz mi do portfela?? Zgubiłeś tam coś hehe??

Kurcze, pomóc ci chciałem. Wskazałem najtańsze rozwiązanie do audio z NAS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, pomóc ci chciałem. Wskazałem najtańsze rozwiązanie do audio z NAS.

 

dziękuję jednak nie skorzystam z Twojego rozwiązania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz muze trzymam na plytach CD a i NAS-a nie mam, tabletu tez nie... A wiec jak policzyc kompa na mini itx + nas + tablet + dac to wyjda takie grube pieniadze ze hej. Kolega Rambo pisal ze to rozwiazanie w kwocie do 4tys przewyzszy te ktore ja.podalem tylko ile trzeba miec dodatkowych rzeczy zeby to zagralo. Jakby to zliczyc to zrobi sie wnet drugie tyle co za tego kompa na mini itx ( wedlug wyceny Kolegi Adriana z obudowa 3-4tys ) dlategi tez porownanie tego rozwiazania z podanym przeze mnie jest nie trafione pod wzgledem sonicznym bo to inny przedzial cenowy. za 6-7tys mozna kupic cos innego w miejsce SB touch i lepszego Daca i kto wie co zagraloby lepiej...

wazna rzecza jest że z kolega Adrianem patrzycie na temat zupelnie z dwoch przeciwleglych stron. on chce bezkompromisowo podejsc do tematu, tak aby urzadzenie bylo wygodne, uniwersalne i cieszylo oko (+ efekt soniczny rzecz jasna). ty oczekujesz efektu sonicznego i wazniesze dla ciebie jest kwestia wartosc/cena.

ja uwazam ze NAS i wifi w mieszkaniu to supersprawa i nie ma od tego ucieczki (wezmy na to taki zyxel 310 - kosztuje to jakies 250zl i jest super entry level), ale na poczatek dysk hdd mozna zamiescic w srodku tego komputera i tym samym zaoszczedzic na dodatkowym dysku ssd, albo nawet , albo jesli twoj router ma takie mozliwosci to podpiac go pod ten router zeby udostepnial go w sieci. to jest włąsnie fajne w komputerach - mnostow mozliwosci. mozesz nie kupowac poteznego jak na taki projekt i3 tylko cos wiele tanszego...

 

Tak - ale jeśli chcesz wsadzić tam coś poważnego to ta będzie za mała. Zasilacz jest zewnętrzny - fajna sprawa.

np streacom fc8 tez ma system odporowadzania ciepla bez wentylatorow, jest wyzsza i do dostania w okolicach 700zl

albo np

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

za ok 500zl rowniez moim zdaniem bardzo ladna i zmiesci plyte micro atx

albo zupelnie budzetowo cos z fractal designe (zuplenie ladne obudowy) np do dostania za ok 150zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ladne jeszcze robi wesena:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

pozatym Adrian, komputer ktory rozpatrujesz w zadnym stopniu nie bedzie konkurowal ze streamerem CA. inne produkty, inne ligi - tak uwazam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Apple, to pewnie nie czyta FLAC?

 

airportexpress.jpg

 

i jakie zajebiste wyjście audio ;-/

 

Wyjście audio jest dla mnie zbędne bowiem uzywam przetwornika DAC, więc SPDIF wystarczy. Alac to także format bezstratny więc i FLACa nie potrzebuje.

Niemniej pan na swoim hajendzie to i flac od mp 3 nie odróżni więc zabieranie zbędnego głosu mija się z celem. Prawie 1800 wpisow ze strony osoby z tym, że nic konstruktywnego osoba jak do tej pory nie napisała więc może zajmie się czym innym. Trollowisko tam miejce jest osoby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedna uwaga: rozwiazanie z airport express, dune, SB i tym podobne sa fajne, ale wg doniesien jakosciowo nie na najwyzszym mozliwym poziomie... z tym sie trzeba liczyc.

 

Adrianie, znasz stonkę computeraudiophile?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - jest o budowie serwera do pc audio (opartego na karcie dziwekowej) - nieco przestarzaly, ale filozofia ciekawa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - unowocześniona wersja - oparta na usb

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fc5-b-035-180.jpg

 

Moj koncept jest taki, że w tych czasach można po prostu pozbyć się wszystkich silniczków w takiej stacji, i ta obudowa na to pozwala. Oczywiście że procesor i3 jest bardzo na wyrost, bo nawet odtwarzać pełne 1080p z bitrate 30Mbps ze wspomaganiem GPU można z celeronów za 150zł z grafiką, o ile taka stacja nie będzie służyć do gier, to zużycie procesora nie przekroczy 10% przy filmach czy muzyce. Po zamknieciu takiej obudowy nawet na upartego wsadzając tam HDD schowane dodatkowo w kolejnej obudowie typu Himuro, ta stacja nie bedzie pewnie głośniejsza od przetwornicy w monitorze ;)

Można nawet jak ktoś chce wsadzić do niej napęd blurej SLOT IN i mamy fajną stacje. Kolejna rzecz która mnie w tej obudowie przekonuje to miejsce na śledzia PCi, choć to już typowo moje niemal zboczenie, ale mam ku temu swoje powody.

 

Na dniach chciałbym ją ściągnąc z ebaja UK. Jeżeli ktoś też jest zainteresowany jakimis ich produktami, no proszę o PRV, koszty przesyłki się obniżą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - teraz niestety nie mam czasu - potem to przejrzę - o Origenae pisałem - comp audiophil znam - właśnie dorwałem tam te konwertery - jest bardzo dużo art. Mam zamiar to przestudiować. Pozdrawiam i potem przejrzę ten wątek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedna uwaga: rozwiazanie z airport express, dune, SB i tym podobne sa fajne, ale wg doniesien jakosciowo nie na najwyzszym mozliwym poziomie... z tym sie trzeba liczyc.

 

Adrianie, znasz stonkę computeraudiophile?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - jest o budowie serwera do pc audio (opartego na karcie dziwekowej) - nieco przestarzaly, ale filozofia ciekawa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - unowocześniona wersja - oparta na usb

 

no tak, ale z pc jest jeszcze wiecej problemow i zazwyczaj jeszcze gorsza jakosc uzyskamy z pc jak z dedykowanego strumieniowca, ale ma tez plusy z czego najwazniejszym jest uniwersalnosc po prostu strumieniowiec obecnie zaden nie jest tak uniwersalny jak pc i to jest wlasnie podstawowy parametr wyboru: chcesz wiekszej uniwersalnosci kup pc, w pozostalych przypadkach kup strumieniowca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste urzadzenie, jesli nie sluchasz plikow o wysokiej rozdzielczosci.Posiada wyjscie cyfrowe toslink (optyczne). U mnie sprawdza sie jako zrodlo podlaczone do MF V-DAC II + V-PSU II. Do sluchanie uzywam iTunes sterowany moze byc zarowno iPadem jak i dowolnym telefonemz androidem idarmowa aplikacja Tunes Remote, badz Remote.

 

do poczytania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja zrobiłem tak jak doradza Prezi, terminal mam taki HP T5720, MPD Voyage, alsa i muzyka gra.

 

mógłbyś napisać, dla mniej kumatych, jak ta muzyka gra z tego czegoś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak jak doradza Prezi, terminal mam taki HP T5720, MPD Voyage, alsa i muzyka gra.

 

mógłbyś napisać, dla mniej kumatych, jak ta muzyka gra z tego czegoś ?

Terminal to komputer, słabszy procesor, za to brak wiatraków. Do muzyki i tak za mocny, popatrzcie na komputery na platformie ALIX. Do tego oprogramowanie, ja zainstalowałem soft o nazwie MPD Voyage to jest demon, który czyta pliki z bazy z muzyką może być pendrive, NAS, serwer Samba.Po konfiguracji można go schować i zapomnieć.

Po usb podpinamy dac lub konwerter usb/spdif w systemie wyłączony mikser i karta dzwiękowa, sterownik ALSA załatwia sprawę i to wszystko.

Do tego do obsługi klient na androida np MPdroid, na windowsa GMPC na iPada też jest, jest takich klientów naprawdę dużo. Przy plikach 24/96 mam 12% obciążenia procesora, czyta wszystkie formaty ape też, jest gapless, działa nawet radio w tym LINN w jakości 320.

Czy potrzebny mi strumieniowiec? Nie, bo on w środku też ma jakiś komputer i jakiegoś linuxa, po co przepłacać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ niwde, Prezi

 

ciekawi mnie jeszcze jak sobie radzicie z podlaczeniem DACa - skoro terminal siedzi w szafie, zakadam ze DAC i wzmacniacz w szafie nie siedzi. macie tak fantastyczny uklad w mieszkaniach/domach ze ta szafa jest np przez sciane z reszta systemu audio? tak ze latwo daje sie podlaczyc przewodem USB?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie jeszcze jak sobie radzicie z podlaczeniem DACa - skoro terminal siedzi w szafie, zakadam ze DAC i wzmacniacz w szafie nie siedzi

Nic nie pisałem o szafie, akurat mój terminal na rozstaw otworów zgodny ze standardem VESA, więc mogę go przymocować za telewizorem, postawić na półce z książkami ( ma z przodu dwa gniazda usb). Może stać za szafką ze sprzętem, może pracować w pionie lub poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 400Mhz uzbrój się w cierpliwość :) Jak postawiłem sobie na tym netbsd to system i paczki buduję na virtualboxie.

Na takim HTPC lub streamerze zainstalowałbym Ubuntu lub coś na kombajnie MythTV albo coś podobnego.

 

uwazam ze NAS i wifi w mieszkaniu to supersprawa i nie ma od tego ucieczki

 

i tego się trzymajmy - i czy to będzie rewelacyjny Cambridge Audio SM6 - czy tez również rewelacyjnie zrobiony i przemyślany HTPC - WiFi i NAS to podstawa - bo zapychanie HTPC dyskami to głupota. A myślycie, że dlaczego Panowie z CA nie dali dysku do Stream Magic'a? Nie tylko z powodów oszczędności - tutaj chodzi o pewien trend, i wygodę. Do NAS mogę wsadzić nawet głośne potwory hdd - do HTPC to się mija z celem.

 

mozesz nie kupowac poteznego jak na taki projekt i3 tylko cos wiele tanszego...

 

Panowie! Przecież my tu tu od początku piszemy... jakie i3? Dobrze, że nie i7 :) Jestem w PC hardware od 96 roku. Zawsze byłem z AMd - i to nie, że jestem fanboyem. Po prostu te CPU były cenowo i możlwiościami prawie zawsze najlepsze. W HTPC to nawet nie ma co dyskutować. AMD i basta :) Oczywiście były słabsze chwile AMD - ale dzięki APU platforma do HTPC jest tylko jedna :) I o tym piszę. Można procesor dać najtańszy i najsłabszy APU. Do filmów oczywiście mocniejsze APU. Ale tylko AMD - za Intela się przepłaca. Intel tylko do grania. Nawet do obliczeń profesjonalnych AMD (wiem bo testowałem na BOINC i analizie sekwencji DNA). ALe to temat rzeka i zaraz pewnie zwolennicy intela sie rozkrzyczą. Nie interesuje mnie to :) W HTPC moc nie jest najważniejsza - a gdy odjąć filmy fullHDw3D, to byle jaki procesor sprzed 1000000 lat wystarczy.

 

albo zupelnie budzetowo cos z fractal designe (zuplenie ladne obudowy) np do dostania za ok 150zl

 

to już lepiej Antec p180 mini - czy jak ona tam się nazywa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

- droższa, ale wyciszona i porządna - generalnie jestem przeciwnikiem tanich obudów. Ludzie kupują je za 10 PLN. A najważniejszymi komponentami w PC są: Zasilacz, Płyta główna i obudowa. Potem RAM, Dysk i CPU.

 

pozatym Adrian, komputer ktory rozpatrujesz w zadnym stopniu nie bedzie konkurowal ze streamerem CA. inne produkty, inne ligi - tak uwazam.

 

Hm - zależy jaki komputer :) Uważam, że przy założeniu, że będzie to HTPC z filmamy fullHDw3D - to taki PC będzie nawet lepszy w niektóych momentach od CA SM6. Oczywiście CA SM6 ma szereg zalet - m. in. CAŁY jest sterowany pilotem (w HTPC jest to trudne do osiągnięcia - trzeba programowac pilota pod różne programy - praktycznie ze świecą szukać uniwersalnego kombajnu - te które są mają ograniczenia - trzeba by było napisać swój program, albo rozbudować OpenSourcowe). Ma też świetny DAC już wbudowany. No i trzeba też się namęczyć, aby HTPC pobierał odpowiednią ilość prądu.

 

Moj koncept jest taki, że w tych czasach można po prostu pozbyć się wszystkich silniczków w takiej stacji, i ta obudowa na to pozwala. (...) o ile taka stacja nie będzie służyć do gier

(...)

wsadzając tam HDD (...) ta stacja nie bedzie pewnie głośniejsza od przetwornicy w monitorze ;)

 

 

nie tylko ta obudowa - Moneual Moncaso też, bo jest aluminiowa. Można tam nawet Procesor TDP 140W wsadzić :) Przetestowane - grzeje się tylko z dyskretną grafiką. Także do grania to tylko Antec Fusion z 2 90mm wentylatorami po boku - też przetestowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co do wsadzania HDD: profanacja. Wentylatory ( z wyjątkiem Noctua i Fander) to profanacja. HDD - nawet 5400 to profanacja. No chyba, że ktoś nie słyszy tego badziewia. Zresztą oba wynalazki to pożeranie prądu, drgania i hałas.

Jak się wie co wsadzić, to stacja taka powinna być niesłyszalna - takie efekt jest bardzo trudny do osiągnięcia - ale się da - sprawdzone.

 

 

Jestem zainteresowany zakupem tej obudowy - tylko najpierw muszę to wszystko ogarnąć.

 

i zazwyczaj jeszcze gorsza jakosc uzyskamy z pc jak z dedykowanego strumieniowca

 

Herezja. Sprawdzał Pan to? My tu mówimy o PC jako transporcie (SPDIF). Kwestia DAC'a jest kwestią "zewnętrzna". Nie chcę wnikać tutaj w tematy VOODOO z kategorii: "Kabel Optyczny, czy coax musi być za 10000 PLN, czy "zwykła integra w płycie głównej odpada", bo tak musi być. PC jako transport z czymś więcej niż zintegrowaną kartą to VODOO i strata kasy. Sam kiedyś kupiłem Xonara HDAV 1.3 deluxe i przez kilka miesięcy był optykiem podpięty do amplitunera - Profanacja i strata kasy! Wystarczy zwykła integra - koszty zerowe a różnic w dźwięku nie ma.

 

 

ale ma tez plusy z czego najwazniejszym jest uniwersalnosc po prostu strumieniowiec obecnie zaden nie jest tak uniwersalny jak pc

 

Prawda, ale każdy kij ma 2 końce. Jest DuneHD - jak ktoś zaakceptuje jego wygląd. HTPC, natomiast, jak już pisałem - może mieć problem ze sterowaniem uniwersalną aplikacją. jeśli ograniczy się HTPC do oglądania filmów i słuchania muzyki, to problemu nie ma.... ale gdy np chcemy słuchać Aupeo! i to wszystko razem obsługiwać jedną aplikacją - to mamy problem. Własnie to jest przewaga takiego CA SM6.

 

użytkowanie to bardzo ISTOTNA kwestia HTPC/streamera.

 

 

Terminal to komputer, słabszy procesor, za to brak wiatraków. Do muzyki i tak za mocny, popatrzcie na komputery na platformie ALIX. Do tego oprogramowanie, ja zainstalowałem soft o nazwie MPD Voyage to jest demon, który czyta pliki z bazy z muzyką może być pendrive, NAS, serwer Samba.Po konfiguracji można go schować i zapomnieć.

Po usb podpinamy dac lub konwerter usb/spdif w systemie wyłączony mikser i karta dzwiękowa, sterownik ALSA załatwia sprawę i to wszystko.

Do tego do obsługi klient na androida np MPdroid, na windowsa GMPC na iPada też jest, jest takich klientów naprawdę dużo. Przy plikach 24/96 mam 12% obciążenia procesora, czyta wszystkie formaty ape też, jest gapless, działa nawet radio w tym LINN w jakości 320.

Czy potrzebny mi strumieniowiec? Nie, bo on w środku też ma jakiś komputer i jakiegoś linuxa, po co przepłacać.

 

Częściowo się zgodzę... Jak jednak wynika z moich wypowiedzi na prawdę miotam się pomiędzy CA SM6 i HTPC DIY. Po pierwsze HTPC laik sobie nie zrobi (niech pisze na priv :) - po drugie cena 4 tysiące za CA SM6 jest na prawdę atrakcyjna. Gdyby on miał wejście 5.1 i wyjście pre 5.1 + odtwarzacz filmów i wyjście HDMI - biere w ciemno :) Liczę na to, że CA wypuści takiego potwora. Jak widać - z mojego punktu widzenia niewiele mu brakuje. CA DM6 może być też preampem !!! Oczywiście komputer też - wtedy wystarcz tylko jakieś dobre monobloki podpiąć i mamy HTPC z grubej rury :)

 

Jak się wezmę za testowanie MPD to może wtedy zmienię zdanie... na razie kompa z Linuksem mam w innym pokoju i nie chce mi się tego taszczyć. Generalnie opcji jest wiele - ale klaruje mi się to. Bebechy muszą być tylko perfekcyjnie dobrane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pisałem o szafie, akurat mój terminal na rozstaw otworów zgodny ze standardem VESA, więc mogę go przymocować za telewizorem, postawić na półce z książkami ( ma z przodu dwa gniazda usb). Może stać za szafką ze sprzętem, może pracować w pionie lub poziomie.

aha! czyli wtedy jednak musiales zadbac by byl cichy (oraz najlepiej bez wentylatorow ani hdd). zanidbywalna jest wtedy jedynie kwestia wygladu.

jakie i3? (...) W HTPC to nawet nie ma co dyskutować. AMD i basta :)

no to dawaj jakas alternatywe! o i3 trzeciej generacji sie naczytalem. 35w tdp, bardzo wydajny, jest grafika ktora spelnia oczekiwania... no jest nietani, ale da sie przelknąć. jasne ze do muzyki/filmu ma ogromny zapas mocy, ale mozna znalezc opinie ze przydaje sie to do osiagniecia ogolnej "plynnosci" (przewijaniu list etc).

ADM nie bardzo znam. byla jakis czas temu platforma brazos, ale jakos ucichlo na jej temat. nie wiem czy sie sprawdza. jest chyba jej nastepca. podziel sie wiedza...

 

Jestem zainteresowany zakupem tej obudowy - tylko najpierw muszę to wszystko ogarnąć.

czy tylko mi sie nie wgralo zdjecie / link? o jaka obudowe chodzi?

 

! Wystarczy zwykła integra - koszty zerowe a różnic w dźwięku nie ma.

 

A dlaczego chcesz wypuszczac z kompa spdif? wydaje sie ze (szczegolnie na tak "oczyszczonej" maszynie jaka planujesz) usb jest dobrym (lepszym?) rozwiazaniem. wiekszosc DACow obsluguje ten standard, jest wiele "za" (polecam poczytac wiele wypowiedzi SlawkaR o sabre, buforach, jitterze - temat o jplay zdaje sie - tylko pozornie strata czasu :) ).

 

HTPC, natomiast, jak już pisałem - może mieć problem ze sterowaniem uniwersalną aplikacją. jeśli ograniczy się HTPC do oglądania filmów i słuchania muzyki, to problemu nie ma.... ale gdy np chcemy słuchać Aupeo! i to wszystko razem obsługiwać jedną aplikacją - to mamy problem. Własnie to jest przewaga takiego CA SM6.

 

to jest wazna spawa. ja to widze tak ze zainstalowac trzeba jakis standardowy system (zakladajac ze maszyna jest wydajna - terminale chyba odpadaja w tym wypadku), z domyslnie uruchamianym np xbmc, foobarem, (itunes?)... cos od mediow. tak aby muzyke mozna byla spokojnie uruchomic telefonem/tabletem. taki xbmc ma chyba miejsce na porobienie odnosnikow do radia internetowego. do powenego stopnia to wystarczy. tam gdzie to za malo przechodzimy do przegladarki www i za pomoca telewizora nawigujemy jak w normalnym pc. do tego przydalaby sie jakas bezprzewodowa mini klawiatura z touchpadem, albo jak ktos ma tablecik - aplikacja z drugim pulpitem. ja testowalem kiedys apke na androida ktora mozna bylo sterowac kursorem muszy i gdy kliknelo sie w pole np adresu w przegladarce rozwijala sie klawiatura, jakos to dzialalo - na poczatek mozna sprobowac.

 

Wyświetl postUżytkownik rambo54 dnia 03.10.2012 - 12:54 napisał

Moj koncept jest taki, że w tych czasach można po prostu pozbyć się wszystkich silniczków w takiej stacji, i ta obudowa na to pozwala. (...) o ile taka stacja nie będzie służyć do gier

(...)

wsadzając tam HDD (...) ta stacja nie bedzie pewnie głośniejsza od przetwornicy w monitorze ;)

 

 

nie tylko ta obudowa - Moneual Moncaso też, bo jest aluminiowa. Można tam nawet Procesor TDP 140W wsadzić :) Przetestowane - grzeje się tylko z dyskretną grafiką. Także do grania to tylko Antec Fusion z 2 90mm wentylatorami po boku - też przetestowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

w tym monuelu udalo Ci sie pasywnie schlodzic procesor o tdp 140w? jaki uzyles radiator? czy byly wentylatory w obudowie? napisz cos wiecej...

sadzilem ze aluminium nie jest tu tak istotne, najwazniejsze aby obudowa miala radiatory po bokach i rurki odprowadzajace do nich cieplo procesora...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.