Skocz do zawartości
IGNORED

Ustawienie BIAS point w YAQIN MC 10l


3ox

Rekomendowane odpowiedzi

Torx, nie pamiętam już rozmiaru. Może Koledzy posiadające te wzmacniacze rzucą okiem na śrubokręty i napiszą.

Trox 8 ale najlepiej izolowany jakiś ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - do regulacji potrzebny jest Torx 8 - a nie "wydaje mi się, że będzie pasować"... Musi być Torx.

Dzięki za podpowiedź - bias już wyregulowany.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - do regulacji potrzebny jest Torx 8 - a nie "wydaje mi się, że będzie pasować"... Musi być Torx.

Dzięki za podpowiedź - bias już wyregulowany.

 

Pozdrawiam.

Jak trochę się osłuchasz to napisz kilka słów czy Ci się podoba to granie a i jakie masz lampki sterujące bo jak chińskie to szybko je wymień na 6n1p-EW lub jeśli ma być cieplej 6n1p najlepiej kup dobrane w kwadry pomierzone wtedy wszystko gra jak powinno grać .

Jeśli to nie tajemnica to z czym MC-10L gra u Ciebie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako CD póki co (bo ma regulowane wyjścia z pilota i ostał się ze starego systemu, a w najbliższym czasie zamierzam go zmienić na coś bardziej "wyrafinowanego") Akai CD-55.

Kolumny to KLIPSH KG 4.2.

Lampki sterujące od poprzedniego właściciela dostałem i są to 6N1P.

Na razie stwierdzam, że wzmacniacz ma lepszą stereofonie, rozdzielczość oraz szczegółowość w porównaniu do poprzednich tranzystorów jakich używałem i bas o dziwo nie jest duży, co zaliczam na plus dla tych kolumn (bo wcześniej często muliło - membrana bierna), teraz jest spokojniejszy i bardziej zdyscyplinowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako CD póki co (bo ma regulowane wyjścia z pilota i ostał się ze starego systemu, a w najbliższym czasie zamierzam go zmienić na coś bardziej "wyrafinowanego") Akai CD-55.

Kolumny to KLIPSH KG 4.2.

Lampki sterujące od poprzedniego właściciela dostałem i są to 6N1P.

Na razie stwierdzam, że wzmacniacz ma lepszą stereofonie, rozdzielczość oraz szczegółowość w porównaniu do poprzednich tranzystorów jakich używałem i bas o dziwo nie jest duży, co zaliczam na plus dla tych kolumn (bo wcześniej często muliło - membrana bierna), teraz jest spokojniejszy i bardziej zdyscyplinowany.

Jak chcesz trochę zmienić dźwięk to kup sobie jeszcze 6n1p-EW warto bo tanie są a można je mieszać z 6N1P np. w środek dajesz 2 EW a na boki 6n1p lub odwrotnie . Jak zobaczyłem te kolumny to się wystraszyłem ale poczytałem o nich i faktycznie lampka da im radę bo mają 95db skuteczności a lampa to lubi :) Nie wiem jakie tranzystorki miałeś wcześniej ale Yaqin ogólnie basu ma sporo często nawet za dużo chyba polubił się z tymi kolumnami że gra dobrym basem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyregulowaniu biasu ustawiłem go na 0,38V. Detalu i wysokich było sporo, bas dość skromny, raczej punktowy. Ogólnie na tych lampach i z takim biasem gra prawie "tranzystorowo".

Na próbę obniżyłem bias do 0,35V - na ucho rzuciło się mniej góry i detalu, trochę więcej basu. Ogólnie - trochę bardziej kluchowato. Raczej będę musiał powrócić do 0,38V. A co do dźwięku - wolałbym dodać więcej masy, ale bez tracenia kontroli nad basem. Aktualnie sterujące 6n1p są i tak ponoć ładogniejsze od 6n1p-EW ale i tak na nich i na EH jest trochę zbyt klinicznie (ale znośnie, krew z uszu jeszcze nie leci) --> czy są jakieś sterujące, po wymianie krórych uzyskałbym więcej ciepła, czy to już raczej zabawa z lampami mocy ?

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyregulowaniu biasu ustawiłem go na 0,38V. Detalu i wysokich było sporo, bas dość skromny, raczej punktowy. Ogólnie na tych lampach i z takim biasem gra prawie "tranzystorowo".

Na próbę obniżyłem bias do 0,35V - na ucho rzuciło się mniej góry i detalu, trochę więcej basu. Ogólnie - trochę bardziej kluchowato. Raczej będę musiał powrócić do 0,38V. A co do dźwięku - wolałbym dodać więcej masy, ale bez tracenia kontroli nad basem. Aktualnie sterujące 6n1p są i tak ponoć ładogniejsze od 6n1p-EW ale i tak na nich i na EH jest trochę zbyt klinicznie (ale znośnie, krew z uszu jeszcze nie leci) --> czy są jakieś sterujące, po wymianie krórych uzyskałbym więcej ciepła, czy to już raczej zabawa z lampami mocy ?

 

Pozdrawiam.

Ze sterujących cieplej grają ECC85 RFT średnica też na nich łagodniejsza jest i nie tak do przodu ale najcieplej graja oryginalne chińskie lampy mocy EL34 i mają spory bas tylko niestety to już misiowe granie kontrola słaba ale za to wokale i barwy dźwięku jak dla mnie bardzo ładne . Jest jeszcze Tung Sol też łagodniejsze niż EH bas mają taki sprężysty ale nie schodzi za nisko góra łagodna wokale ładne ale mi jakoś te Tung Sole barwami słabo grały nie wiem trudno mi je opisać coś między chińskimi EL34 a EH . Ludzie jeszcze chwalą EL 34 RFT ja jeszcze ich nie kupiłem ale czasami myślę czy nie wydać na nie kasy można trafić ok 350 pln . Yaqin na EH fajnie gra z lekko ocieplonym ale detalicznym CDkiem jeśli CDk gra mało barwnie chłodno to z Yaqinem na EH dźwięk będzie taki chłodny kliniczny i ostrawy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

Mialem sposób na to wszystko bo grały u mnie kiedyś rft i sterujace.... No juz to nie istotne bo to co teraz mam to ms-34d i tam jest sterujących dużo ,ale Lampy mocy to w tych jankach podstawa zmiana chińskich to pewne i cała ot filozofia w mc-10 l!- to sterujace ! -nie ma ich za dużo ale kto zna mnie ...to będzie wiedzial co grać najlepiej powino... w owym mc-10l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

blachę zdjąć będzie trzeba , obrazek z płytką na stronie 3 pokazuje punkty pomiarowe i potencjometr. śrubokręt torx tam idzie , ale numeru nie pamiętam.

i do ustawiania wypadało by lampy włożyć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś zrobić "upgrade" starego modelu polegający na wywierceniu otworów w obudowie tak, aby można było ustawiac BIAS bez zdejmowania pokrywy?

Widzę 2 problemy:

1- czy jest to w ogóle możliwe. Będzie dostęp?

2- jak określić dokładnie pozycję wiercenia otworów, żeby pasowały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie próbował , ale się da.

 

1.wydaje się , że tak , słupki pomiarowe będzie trzeba dorobić.

2. mam yaqina z otworami i problemu z określeniem nie mam :P myślę że są wtym samym miejscu.

 

tylko po co , jak regulacja biasu , to raz na rok - ja i tak zdejmuje osłonę bo łatwiej ją wrzucić do zmywarki niż czyścić nie wiadomo czym .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.