Skocz do zawartości
IGNORED

Ustawienie BIAS point w YAQIN MC 10l


3ox

Rekomendowane odpowiedzi

maciek1 to normalne zachowanie miernika i nie ma co się przejmować, szczególnie jeśli słuchasz w trakcie pomiaru dynamicznej muzyki.

Na marginesie, również nie zapominaj o prawidłowo naładowanej baterii miernika, bo to potrafi płatać figle podczas pomiarów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek1 to normalne zachowanie miernika i nie ma co się przejmować, szczególnie jeśli słuchasz w trakcie pomiaru dynamicznej muzyki.

Na marginesie, również nie zapominaj o prawidłowo naładowanej baterii miernika, bo to potrafi płatać figle podczas pomiarów.

 

Dziękuję. Tak podejrzewałem - przecież utrzymanie tak stabilnego napięcia na poziomie tysięcznych części V to raczej trudna sprawa, a w lampach chyba tym bardziej? W czasie pomiaru nie słucham muzyki. O baterii pamiętam. Mam Yaqina MC 10L od kilku dni i przyznam, że jestem bardzo mile zaskoczony. Wykonanie (wygląd) - rewelacja ale de gustibus...:) Przełącznik i potencjometr chodzą solidnie, zero trzasków. Przy włączaniu i wyłączaniu zero absolutne w kolumnach - żadnego pyknięcia! Odkręcony na pełną moc (bez sygnału oczywiście) - idealna cisza nawet przy uchu przy kolumnie. Dioda firmowa świeci bardzo delikatnie (nie bije po oczach nic, a nic). Kupiłem używany,(zero śladów, absolutnie bez rysy) więc może po tuningu? Nie mogę tego zweryfikowac bez rozbebeszania, ale jeśli tak, to mi bardzo odpowiada:) Obym go nie przechwalił:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek 1 z ciekawości zapytam jakimi lampami aktualnie dysponujesz ?

Yaqin MC-10L mój ma dobrze ponad dwa lata i przy dosyć częstym używaniu nie wykazuje oznak zmęczenia materiału. Nie koniecznie musi być tuningowany by dobrze grał, ale zawsze może być lepiej :) Zerknij do tematu"Chińskich lampowców" np. strony 199 / 200 jest tam o wymianie kondensatorów. Zainspirowany wpisami kolegów sam to uczyniłem. Znacząca poprawa dźwięku, wręcz rewelacyjna małym nakładem kosztów. Z braku czasu jeszcze nie poszedłem dalej w przebudowie, ale plan mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wejściu tandem radziecko-amerykański:) Amerykańskie to RCA. A moc to oryginalne chińskie. Basisko się ściele momentami ale na razie byłem głodny takiego basu:) A jak w filmach imponuje! Rzadko oglądam, ale wczoraj spróbowałem taki filmik z efektami dźwiękowymi... Niosło, niosło....:) Oczywiście temat tuningu znam dobrze, ale teoretycznie tylko:))) Na pewno zajrzy tam mój kumpel niebawem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to możliwe, kup albo pożycz EL34 RFT pomierzone dwie pary / kwadrę. Chciałbym zobaczyć Twoja minę jak zainstalujesz zamiast chińskich EL34B. Ta zamiana to jakbyś zrobił tuning :) Na początku też podobało mi się to basisko chińskiej lampy mocy. Ale wszystkie próby i doświadczenia trzeba dobrać pod swoje ucho. Małe lampki masz w dużym wyborze na rynku, mam sporą kolekcję i już dużo doświadczeń, możliwości kształtowania dźwięku są przeogromne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmienie bardzo się zmieniło po zamianie tych lamp? Tutaj człowiek sprzedaje ale nie dobierane tylko z jednej serii:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Warto?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo pisać, taki zakup jest obarczony sporym ryzykiem. Sprzedawca napisał nie używane, czyli nie sprawdzone, może to i dobrze ,,,,ale, właśnie to co lampy są warte, trzeba zmierzyć. Nie ma co też z góry przesadzać, jakby Ci się udało kupić większa ilość lamp i pomierzyć. Resztę nie potrzebną bez problemu sprzedaż. Bo z mojego doświadczenia wiem, że raczej tylko szczęśliwym zbiegiem okoliczności z 4szt RFT da się zrobić dwie pary. Jedną parkę to tak, ale kwadrę ...?. Generalnie zdecydowanie polecam zakup EL34 RFT, to zupełnie inna szkoła grania co wielu ludzi potwierdziło. Jak nie chcesz ryzyka to bardzo udane są Tungsol gdzie w sklepie lampy elektronowe.pl kwadrę pomierzoną kupisz. Przy Twoich małych lampkach też zacnie to zagra, ale jak dla mnie to lampy do ostrzejszego grania. Trochę odbiegliśmy od tematu czyli ustawień biasu, może ciąg dalszy w temacie o "chińskich lampowcach" np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo pisać, taki zakup jest obarczony sporym ryzykiem. Sprzedawca napisał nie używane, czyli nie sprawdzone, może to i dobrze ,,,,ale, właśnie to co lampy są warte, trzeba zmierzyć. Nie ma co też z góry przesadzać, jakby Ci się udało kupić większa ilość lamp i pomierzyć. Resztę nie potrzebną bez problemu sprzedaż. Bo z mojego doświadczenia wiem, że raczej tylko szczęśliwym zbiegiem okoliczności z 4szt RFT da się zrobić dwie pary. Jedną parkę to tak, ale kwadrę ...?. Generalnie zdecydowanie polecam zakup EL34 RFT, to zupełnie inna szkoła grania co wielu ludzi potwierdziło. Jak nie chcesz ryzyka to bardzo udane są Tungsol gdzie w sklepie lampy elektronowe.pl kwadrę pomierzoną kupisz. Przy Twoich małych lampkach też zacnie to zagra, ale jak dla mnie to lampy do ostrzejszego grania. Trochę odbiegliśmy od tematu czyli ustawień biasu, może ciąg dalszy w temacie o "chińskich lampowcach" np.

 

Tak też sobie pomyślałem o "przeprowadzce"... Przepraszam Autora, ale to z powodu zachwytu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek1 to normalne zachowanie miernika i nie ma co się przejmować, szczególnie jeśli słuchasz w trakcie pomiaru dynamicznej muzyki.

Na marginesie, również nie zapominaj o prawidłowo naładowanej baterii miernika, bo to potrafi płatać figle podczas pomiarów.

 

Panowie!

 

W trakcie pomiaru wzmacniacz nie może być wysterowany żadnym sygnałem, [najlepiej by wejście wzmacniacza było zwarte do masy] inaczej pomiar będzie zafałszowany.

 

 

(...)Odkręcony na pełną moc (bez sygnału oczywiście) - idealna cisza nawet przy uchu przy kolumnie. (...)

 

 

Co rozumiesz przez "Odkręcony na pełną moc"? Czy nie chodzi Ci przypadkiem o zwykłe rozwarcie wejścia? (Tzn. potencjometr w skrajnym położeniu)

 

PS.

Widzę że w tym samym miesiącu wpadliśmy na pomysł wybrania takiego samego Nicka :), z tym że ja kilka dni później. Nick "Maciek1" został mi jeszcze na Triodzie.

 

Pozdrawiam

Szerszy/Maciek1 z triody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Tak, mam na myśli odkręcenie gałki do oporu. Pewno palnąłem jakąś głupotę pisząc o pełnej mocy? A co do nick'a... Mój maciek jest pisany z małej litery, czyli nie ma to znaczenia? maciek to Maciek. Pozdrawiam. PS. Przestudiowałem już wątki na temat subiektywnego rankingu lamp. Niebawem zacznę się rozglądać:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie pomiaru wzmacniacz nie może być wysterowany żadnym sygnałem, [najlepiej by wejście wzmacniacza było zwarte do masy] inaczej pomiar będzie zafałszowany.

 

Absolutnie masz rację, pełna zgoda. Był to swego rodzaju skrót myślowy, wiem że niektórym się zdarza robić pomiary właśnie w trakcie słuchania muzyki. Co słusznie zauważyłeś daje zafałszowane pomiary. Natomiast tanie mierniki robią psikusy podczas pomiarów i sam tego doświadczyłem. Cyferki sobie skaczą i pomiar jest z gatunku poglądowy :)

Jakość przewodów i końcówek w tych miernikach jest tandetna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te słupki pomiarowe w mc10l też pozostawiają wiele do życzenia.

 

Co masz na myśli? Przyznam, że też na nie trochę narzekam, ale dlatego, że końcówki miernika są cienkie a te otwory stosunkowo duże (końcówka tańczy w nich). W zasadzie dociskam miernik do górnej krawędzi słupka i tam mam pewny styk. Trochę brakuje jednej ręki:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie ma pewnego styku i wtedy wskazania miernika skaczą.Można by się pokusić jak się komuś chce o wstawienie tam gniazd bananowych i używać przewodów pomiarowych z końcówkami bananowymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie ma pewnego styku i wtedy wskazania miernika skaczą.Można by się pokusić jak się komuś chce o wstawienie tam gniazd bananowych i używać przewodów pomiarowych z końcówkami bananowymi.

 

To ekstremalne wyjście:) Ale może są skuteczne sposoby na pogrubienie końcówek miernika (i przedłużenie - bez podtekstów!:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam ekstremalne:) wystarczy lutownica , odsysacz, cyna i pół godziny roboty:) nawet nie trzeba rozkręcać wzmacniacza , wystarczy ściągnąć pokrywę i postawić do góry nogami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Po kilku tygodniach użytkowania jestem mistrzem w mierzeniu biasu:)))) Wpadam chyba trochę w paranoje, ponieważ za każdym razem, po rozgrzaniu (tak z 20 minut niezobowiązującego słuchania) dokonuje pomiaru... :)))) Na zakończenie tez! I zauważyłem zmiany biasu, to znaczy różnice pomiędzy tym co "na zimno" a po kilku godzinach grania. Tak na przykład na start 0,370 a na koniec 0,385. To normalne? Lampki już prawie rozgrzane (grają ze 40 godzin w sumie, to chyba wystarczy by nazwać je rozgrzanymi?). Do brzmienia nie mam zastrzeżeń, ale pomiary są jakie są:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyreguluj jak sie rozgrzeje, po godzinie grania. Potem nic juz nie mierz. Wyłącz po odsluchu normalnie. A jak następnego dnia znów pogra godzinę - wtedy dopiero zmierz. Będziesz widział, jak trzyma bias.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyreguluj jak sie rozgrzeje, po godzinie grania. Potem nic juz nie mierz. Wyłącz po odsluchu normalnie. A jak następnego dnia znów pogra godzinę - wtedy dopiero zmierz. Będziesz widział, jak trzyma bias.

 

OK.Dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam. Mam pewien kłopot z ustawieniem BIAS. Otóż zamierzam ustawić wszystkie lampy na 350-352(+/-). No więc jadę od V1 kończę na V4. Po zakończeniu ponownie sprawdzam lampę V1 a tam już 360. no więc ustawiam zamorzoną wartość ponownie. Sprawdzam następną lampę a tam już 340. Mogę tak cały dzień kręcić i zawsze jest tak samo. Czy jest to normalne, czy raczej coś uszkodzone? Bias ustawiam na rozgrzanych lampach bez podpiętego źródła na maksa wyciszony. Lampy to chińskie el34, sterujące radzieckie. Wzmacniacz tytułowy czyli MC-10L. To moja pierwsza lampa, co dzień uczę się czegoś nowego. Proszę o pomoc i wyrozumiałość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wetknij drugi miernik do sieci i sprawdź czy Ci się tam nie zmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to normalne, czy raczej coś uszkodzone?

 

Też miałem na początku spore problemy z biasem i lampami w ogóle. Proponuję ustawić raz i grać dalej a sprawdzić po godzinie grania następnego dnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem w tym że nie mogę ich ustawić nawet raz. Co do następnego dnia to na lampach jest już około 366, a dzień wcześniej ustawiane były na 350/352 Oczywiście mierzone po 1 lub ponad 1h grania. i zawsze jedna z lamp rożni się od pozostałych o 010.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze - ja bym już się nie przejmował tylko słuchał. Nie zaszkodzi kontrolować, ale jeśli będą takie wahania tylko, to bym spał spokojnie. Czy to nowe lampy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się jeszcze dorwać jakiś inny (lepszy, dokładniejszy) miernik. I jeśli to nic nie zmieni to pożongluję lampkami.

 

Ale chyba prościej pożonglować najpierw?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.