Skocz do zawartości
IGNORED

Pliki wysokiej rozdzielczośći - skok jakościowy czy nabijanie w butelkę?


Harrold1986

Rekomendowane odpowiedzi

problem nie leży w materiale tylko urządzeniach

Problem nie leży potencjalnie w urządzeniach, nie jest ograniczeniem technologicznym.

Problem leży w błędnie podsycanym, schematycznym myśleniu o odtwarzanym dźwięku!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam manipulujesz. Niższe ceny stanowią większość i tu uwaga z ponad 89 tyś. płyt CD próbujących rozpaczliwie zmienić właściciela.

 

Tyle to maja zamykające się sklepiki a nie normalni zjadacze chleba. No ale Ty pewnie porównujesz z tym co Ci się udało ściagnąć z neta :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Beatxa trzeba podchodzić z podziwem i szacunkiem, bo pomimo tego, że nie słyszał za wiele dobrych sprzętów, brakuje mu skali odniesienia i jest na początku swojej przygody z audio, to przejawia ogromne zaangażowanie, drąży temat i z pewnością za jakiś czas dozna jasności. Tymczasem na tą chwilę trzeba podejść z koleżeńską wyrozumiałością i życzliwością, bo każdy przejść przez to musi :) Brawo Beatx :)

 

Daruj sobie te niczym nieuzasadnione złośliwości. Skąd Ty się w ogóle wziąłeś...

Kolega discomaniaca? BeatX akurat posiada wiedzę i doświadczenie, których inni mogą mu tylko pozazdrościć.

 

BeatX - sorry - nie odbieraj tego jak wazelinę... ;-) Otrzymałem od Ciebie wiele bardzo cennych porad i piszę szczerze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeatX akurat posiada wiedzę i doświadczenie, których inni mogą mu tylko pozazdrościć.

 

Słucham????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeatX akurat posiada wiedzę i doświadczenie, których inni mogą mu tylko pozazdrościć.

 

Nieno, bez przesady :)

Daleko mi do bycia guru w temacie techniki audio.

Chociaż grzebię przy komputerach odkąd pamiętam, stąd dosyć szybko odnalazłem się w PC Audio, w dziedzinie bardzo egzotycznej dla konserwatywnych audiofili ze sporym licznikiem wiosen na karku :)

Stąd wiele osób pisze do mnie PW i dzwoni, bo coś im tam w kompach nie działa, albo nie wiedzą jak skonfigurować Daphile itp.

 

Otrzymałem od Ciebie wiele bardzo cennych porad i piszę szczerze.

 

No to się cieszę i polecam na przyszłość :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie gdzieś w necie pękła tama z wazeliną, trzeba się ewakuować :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, słuchaj...

 

Wiesz, to, że ktoś zajmuje się grzebactwem komputerowym i osiągnął w tym jakąś biegłość nie świadczy o takiej omnipotencji jaką przydałeś swojemu koledze.

Znaj proporcje mocium panie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze pliki jeszcze nie dorównują jakości płyty, jak pisałem problem nie leży w materiale tylko urządzeniach

 

Z uporem maniaka powtórzę - NIEPRAWDA.

Każdy kto tak myśli po prostu nie potrafił sobie skonfigurować odpowiedniego toru, albo nie natrafił

na właściwego sprzedawcę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uporem maniaka powtórzę - NIEPRAWDA.

Każdy kto tak myśli po prostu nie potrafił sobie skonfigurować odpowiedniego toru, albo nie natrafił

na właściwego sprzedawcę.

 

A ja myślę, że ktoś kto tak twierdzi, powinien zrobić sobie rachunek sumienia i posłuchać kilku cudzych systemów.

Najgorsze co się przydarza w tym hobby to bezgraniczny podziw dla aktualnie posiadanego systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to, że ktoś zajmuje się grzebactwem komputerowym i osiągnął w tym jakąś biegłość nie świadczy o takiej omnipotencji jaką przydałeś swojemu koledze.

Znaj proporcje mocium panie.

 

Jestem na forum AS nie od dziś i mam swoje zdanie o wiedzy i doświadczeniu tutejszych bywalców.

Więc daruj sobie te teksty. Ja już naprawdę wiem komu można tu ufać, a komu nie.

Wpisy takich znawców jak sly, czy discomaniac są dla mnie kompletnie bezwartościowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła wtopa. Współczuję.

 

Widzę, że zazdrość przez waszmości przemawia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie te niczym nieuzasadnione złośliwości. Skąd Ty się w ogóle wziąłeś...

Kolega discomaniaca? BeatX akurat posiada wiedzę i doświadczenie, których inni mogą mu tylko pozazdrościć.

 

:)

Discomaniac jest oczywiście moim forumowym kolegą !

Beatx, nawet nie wiesz jak ja Tobie zazdroszczę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na forum AS nie od dziś i mam swoje zdanie o wiedzy i doświadczeniu tutejszych bywalców.

Więc daruj sobie te teksty. Ja już naprawdę wiem komu można tu ufać, a komu nie.

Wpisy takich znawców jak sly, czy discomaniac są dla mnie kompletnie bezwartościowe.

 

Widzisz mógłbym to samo napisać o tobie i twoim koledze ale nie napiszę.

Mam do ciebie sporo sympatii z dawniejszych czasów i wierzę, że to co piszesz jest szczere.

Niestety jest też obarczone wielką dawką autosugestii i braku pewnej perspektywy.

Byłoby fajnie abyś nabrał dystansu do swoich aktualnych przekonań bo za jakiś czas możesz całkowicie je zmienić i będzie nieco głupio.

I piszę to w oparciu o własne, osobiste doświadczenie bo głupot w temacie audio popełniłem wiele.

A Disco jak i wielu innych kolegów było tego świadkami ; )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BeatX - sorry - nie odbieraj tego jak wazelinę... ;-) Otrzymałem od Ciebie wiele bardzo cennych porad i piszę szczerze.

 

No to wszystko jasne :)

Boże zmiłuj się !!!

 

 

 

nie wiedzą jak skonfigurować Daphile

 

Dzieci do ciebie piszą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie leży potencjalnie w urządzeniach, nie jest ograniczeniem technologicznym.

Problem leży w błędnie podsycanym, schematycznym myśleniu o odtwarzanym dźwięku!

 

Sukces to ładne opakowanie, tacy jak my zajrzymy do środka, wymienimy zdanie, podpytamy ale większość jak sroka, aby się świeciło

 

Z uporem maniaka powtórzę - NIEPRAWDA.

Każdy kto tak myśli po prostu nie potrafił sobie skonfigurować odpowiedniego toru, albo nie natrafił

na właściwego sprzedawcę.

 

Nie jestem doskonały i może nie potrafię idealnie skonfigurować toru, skonfigurowałem ze jest bardzo dynamicznie nawet przy cichym słuchaniu,

pisałem ze mam Sony BDP-S7200, gra jak podrasowany ze aż zniekształca dźwięk, o laptopie tez pisałem jest czystko dynamicznie ale równo bez emocji,

nie szukam w plikach dynamiki tylko muzykalność jak w CD a tu konfiguracja toru nie pomoże ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście miałem okazję słuchac na sprzęcie na którym najlepsze pliki DXD są nagrywane i odsłuchiwane, powiem więcej, kolumny, a zwłascza pomieszczenie (akustyka) były może i lepsze niż w kilu wytwórniach które dokonują tego typu nagrań. Np. formalne zejście basu do kilkunaSTU Hz.

Deklasowanie, a tym bardziej porównywanie tych oryginalnych gęstych formatów do CD, tym bardziej winylu, to na tym forum tylko myślenie przez ograniczony pryzmat własnych, nawet sporych czasami doświadczeń i obiektywnych chałupowych ograniczeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z uporem maniaka powtórzę - NIEPRAWDA.

Każdy kto tak myśli po prostu nie potrafił sobie skonfigurować odpowiedniego toru, albo nie natrafił

na właściwego sprzedawcę.

 

Już to było. Potem poszedłem na odsłuch do gościa (znanego z forum wciskającego kity o PC Audio).

Nawet nie były spełniane podstawowe zasady ustawienia kolumn.

A gość się na forum zaklinał , że scena , że głębia.

Ech..... Ludzie .... Ludziska....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz mógłbym to samo napisać o tobie i twoim koledze ale nie napiszę.

Mam do ciebie sporo sympatii z dawniejszych czasów i wierzę, że to co piszesz jest szczere.

Niestety jest też obarczone wielką dawką autosugestii i braku pewnej perspektywy.

Byłoby fajnie abyś nabrał dystansu do swoich aktualnych przekonań bo za jakiś czas możesz całkowicie je zmienić i będzie nieco głupio.

I piszę to w oparciu o własne, osobiste doświadczenie bo głupot w temacie audio popełniłem wiele.

A Disco jak i wielu innych kolegów było tego świadkami ; )

 

Słuchaj...dzięki za miłe słowa.

Po prostu piszę szczerze. Przez te wszystkie lata, czytając forum wyrobiłem sobie takie zdanie.

Poglądy związane z audio niektórych "zasłużonych" tu userów, a przede wszystkim sposób przekazywania

swojej "wiedzy i doświadczenia" nie pozostawia mi żadnych złudzeń od kogo można tę wiedzę i doświadczenie czerpać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ja myślę, że ktoś kto tak twierdzi, powinien zrobić sobie rachunek sumienia i posłuchać kilku cudzych systemów.

Najgorsze co się przydarza w tym hobby to bezgraniczny podziw dla aktualnie posiadanego systemu.

 

Święte słowa. Amen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to było. Potem poszedłem na odsłuch do gościa (znanego z forum wciskającego kity o PC Audio).

Nawet nie były spełniane podstawowe zasady ustawienia kolumn.

A gość się na forum zaklinał , że scena , że głębia.

Ech..... Ludzie .... Ludziska....

 

No to słuchaj sobie muzyki z wypasionego CDka i nie zawracaj dupy.

Zapraszałem Cię do siebie na odsłuch, a Ty mi o wizycie u kogoś kto wciska kity.

 

Czego Ty chcesz człowieku? Zdecyduj się... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Sony BDP-S7200, gra jak podrasowany ze aż zniekształca dźwięk, o laptopie tez pisałem jest czystko dynamicznie ale równo bez emocji,

nie szukam w plikach dynamiki tylko muzykalność jak w CD a tu konfiguracja toru nie pomoże ?

 

Nie bardzo rozumiem. Grasz z jakiegoś bluryja, a z laptopa dźwięk Ci nie pasuje.

A jaka jest cała konfiguracja reszty toru z tym laptopem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu piszę szczerze. Przez te wszystkie lata, czytając forum wyrobiłem sobie takie zdanie.

Poglądy związane z audio niektórych "zasłużonych" tu userów, a przede wszystkim sposób przekazywania

swojej "wiedzy i doświadczenia" nie pozostawia mi żadnych złudzeń od kogo można tę wiedzę i doświadczenie czerpać.

 

Rzecz w tym, że naczytasz się opisów na forach, recenzji w gazetach a potem dorywasz się do opisywanego urządzenia i co?

I guzik, wszystko jest inaczej.

Z reguły gorzej. A na pewno nie tak jak się spodziewałeś.

Dlatego trzeba przede wszystkim wierzyć sobie.

 

Ale jak tu wierzyć gdy sam człowiek głupieje.

Dzisiaj próbowałem sześciu różnych igieł do wkładki Shure V15 III i kilka razy przechodziłem od zachwytu do postanowienia że zaraz gramofon oddam kotu na kuwetę ; )

 

Jedno co po latach wiem, to to, że zabawa w audio to jedno wielkie g....no.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Byłem przekonany że płyty powstają z plików ,

 

wielokrotnie pisałem, poniżej ostatnio

pisałem tez ze porównywałem na tych samych odtwarzaczach pliki i CD

 

jak pisałem problem nie leży w materiale tylko urządzeniach, o sobie i moich oczekiwaniach pisze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale prawda jest taka, że wiele wzmacniaczy, CD, DAC itd. nie przekracza pewnego poziomu, który oferują dobre konstrukcje. Później biorą się takie opinie, że komuś wszystko gra tak samo i z maniakalną postawą zwalcza opinie innych myśląc, że jest naciągany itd. Część osób ma to szczęście lub determinację, że pokonuje kolejny etap wtajemniczenia, a część nie. Oczywiście jedni czerpią radość, że mają okazyjnie kupiony zestaw, ale niestety dobry sprzęt kosztuje i nie da się tego przeskoczyć. Jak ktoś ma budżetowy zestaw, to nie powinno to być powodem do złośliwości, ale warto mieć realistyczną ocenę sytuacji :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuje spór cd-pliki i dochodzę do wniosku, że może i teoretycznie plik jest lepszy niż CD, ale liczy się też efekt końcowy, czyli lepsze jest to co daję danemu użytkownikowi lepszy dźwięk.

Mnie nie przeszkadza słuchanie z CD lub DACa - być może w tych cenach sprzętu, co mam, wybór źródła nie przesądza o brzmieniu systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to słuchaj sobie muzyki z wypasionego CDka i nie zawracaj dupy.

Zapraszałem Cię do siebie na odsłuch, a Ty mi o wizycie u kogoś kto wciska kity.

 

Czego Ty chcesz człowieku? Zdecyduj się... ;-)

 

Ja doskonale wiem czego chcę. Kumasz już czego ? Nie? To ci powiem. Rochu ci już trochę podpowiedział. Posłuchaj u kogoś innych systemów. Ja też kiedyś myślałem że mój system to już ten wymarzony. Dopóki nie posłuchałem innych. Jeśli Ci pasuje Twój system to Twoja sprawa tylko nie wmawiaj innym, że nic nie zagra lepiej. Ja wiem, że zagra i niekoniecznie za dużo wiekszą kasę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.