Skocz do zawartości
IGNORED

Drapak peezeeta


peezeet

Rekomendowane odpowiedzi

Którą? Też się zastanawiałem? Jak gra?

U mnie VdH był spontaniczny, a nie wyrachowany.

 

Pozdro

 

Na gorąco ... właśnie pałkarz (nie solówka, Syd Lawrence Orchestra) napierdalał na perkusji po środku sceny z resztą orkiestry i nic się nie zlewało i nic nie pogubiło. Szok.

 

Pozdo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którą? Też się zastanawiałem? Jak gra?

 

Mam Bronze i Black. Dla mnie gra to bomba. Pełnopasmowy dźwięk, niesamowicie otwarty i o strasznie bogatej strukturze, duzo się dzieje w kwestii tzw tkanki. Instrumenty naturalne aż wylewają się ze swoimi harmonicznymi. Bardzo bogaty dźwięk.

Szczególnie podoba mi się to, że nawet kiepskie płyty nie drażnią na Cadenzie. Płaskie i wyprane stają się bardziej naturalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na gorąco moje wrażenia są bardzo podobne.

 

Am I already in heaven?

 

Roxy? Nie mam na plackach, na cyfrze i owszem.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tiaa, klawiatura ci się zlewa:-))))

W.

 

Sluchalismy Mikea Oldfielda Crises. Tam jest taki kawalek, gdzie jest jak to nazwal miniabyr taka tarka. I bylo podobno dobrze, nie znam, nie skomentuje, dla mnie ta plyta konczyla sie za czasow studenckich na dwoch ogranych kawalkach.

 

Zaraz zapodam pierwszy Dire Straits, first press w stanie NM. Tam sie duzo nie dzieje ale z cyfry Knopfler syczal i perkusja tez. Zobaczymy.

 

Pozdro

 

 

Tiaa, klawiatura ci się zlewa:-))))

W.

 

Aaaaa ... niedobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię... Na tej płycie "nic się nie dzieje"????:) Pora umierać.... Czegom ja w takim razie przez te wszystkie lata - słuchał?:) zresztą - gdy syczał w studio , to chociażbyś się z... - syczał będzie wciąż!:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zabij Avalona nie mam ... ale chetnie przyjme :).

 

Sluchalismy wczesniej np. Counta Basiego z Ellą i z Joe Williamsem ... dobrze dawalo.

 

Pozdro

 

No dobra ... Knopfler syczy ale ... inaczej. Sluchac sie nie da.

Perkusja zalata piaskiem.

 

System do doopy ... kros reflektuje?

 

A nie mowilem?

 

Pytacie na gorąco ... na gorąco to tylko zapiekanka albo Hot Dog na Shellu.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

dziewiaty etap operacji Koliber zakończony.

 

Pomiary azymutu:

Czy azymut był poprawny "od strzału" czy trzeba było regulować pochylenie wkładki?

 

Bronze i Black. Dla mnie gra to bomba. Pełnopasmowy dźwięk, niesamowicie otwarty i o strasznie bogatej strukturze, duzo się dzieje w kwestii tzw tkanki. Instrumenty naturalne aż wylewają się ze swoimi harmonicznymi. Bardzo bogaty dźwięk.

Wygląda na to, że w sprawcie Cadenzy wszyscy są zgodni :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark polecial w p....u.

Na talerzu Joe Loss z orkiestrą i jego zestaw najlepszych kawalkow big bandowych z tloczenia EMI.

 

I to jest muzyka ... jest wszystko tak jak potrzeba. Perkusja ostrawa ale nie piaszczysta. Talerzyk kluje w ucho wprost i tam gdzie powinien. Jest potega i rozmach orkiestry, przestrzeń, wszystko. A ta trabka z tlumikiem na froncie w poerwszym nagraniu ... az sie ckni.

 

Tylko kto to wie kto to jest Joe Loss? Kto wie co to jest orkiestra big bandowa? Prosze sprawdzic np. na Wimpie.

BTW big band = jazz dla swiadomosci szanownego kolezenstwa.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy azymut był poprawny "od strzału" czy trzeba było regulować pochylenie wkładki?

 

 

Trzeba bylo regulować. Najnowsze wersje ramienia Zonteka maja regulacje na headshellu, moja na przeciwwadze. Zmienimy to.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark polecial w p....u.

Na talerzu Joe Loss z orkiestrą i jego zestaw najlepszych kawalkow big bandowych z tloczenia EMI.

I Tyś dopiero na samym końcu postanowił posłuchać muzyki:-))

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś chyba z nim nie pogadamy...:)))

 

Czy azymut był poprawny "od strzału" czy trzeba było regulować pochylenie wkładki?

 

Wygląda na to, że w sprawcie Cadenzy wszyscy są zgodni :)

 

Ja pierdykam ... znam tą plytę na wylot ale co sie tutaj wyrabia to starch.

 

Az podam dane, niech kazdy kupuje bo to jest referencja jak i inne jego placki z wytworni mfl.

 

The Very Best Of The Joe Loss Big Band - EMI Records studio2stereo TWOX 1050.

Kawalki big bandowe z nutą akordeonów z Francy, Niusia ... cos dla Ciebie, podobuje sie.

 

BTW takiej muzy mam dwie skrzynie. Moja zona chetnie by je spalila, nie nawidzi muzy do kotleta. Zna ktos jakiś mlodszy model ktory kocha big bandy? Moze zamienię?

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona pewnie już w domu czyli.............koniec odsłuchów.

Teraz tylko na spacer z psem w celu przewietrzenia i wywietrzenia głupot z głowy.

 

A czy ślubna wie o cenie wkladki i gramiaka?

Powiedz jej to bedziesz miał wieczorny koncert...LIVE)).............opera czy cuś w podobie

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azymut to nic. VTA Panie. W stosunku do mojej Clearaudio musielismy pojechac do gory o ... 7 mm. Gdyby nie to, to koliberek cioralby po winylu tymi zlotymi cewkowymi portkami ze hej. Konsekwencja krotkiego cantilevera sie klania. Do tego wkladka do lekkich albo co najwyzej srednio/lekkich ramion. I inne ostrzezenia, ktore opisywalem cytujac recenzje ze Stereophile. Wszystko sie sprawdzilo. Na szczescie dzwiek tez.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja pierdykam ... znam tą plytę na wylot ale co sie tutaj wyrabia to starch.

 

Az podam dane, niech kazdy kupuje bo to jest referencja jak i inne jego placki z wytworni mfl.

 

The bery Best Of The Joe Loss Big Band - EMI Records studio2stereo TWOX 1050.

Kawalki big bandowe nutą akordeonów z Francy, podobuje sie.

 

BTW takiej muzy mam dwie skrzynie. Moja zona chetnie by je spalila, nie nawidzi muzy do kotleta. Zna ktos jakiś mlodszy model ktory kocha big bandy? Moze zamienię?

 

Pozdro

Dziś chyba z nim nie pogadamy...:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dacie radę jakiś filmik wgrać po zamontowaniu ptaszka ?

 

excela juz nie ma ... filmikow juz nie ma.

 

Dziś chyba z nim nie pogadamy...:)))

 

Slucham? ... przeca slucham.

 

 

Znacie taki hamerykanski standard o tytule "Stardust"? Nawet Sinatra sie pochylil. O innych znanych z garnka jazzu nie wspomne.

 

W wykonaniu Joe Loss Orchestra to jest analogowa nirvana ... ja cie pier..... poezja.

 

Chyba zaraz zaczne pisać, ze cyrfra jest .... shut up !!! A mam to tez na cyfrze.

 

Pozdro

 

Miniabyr ... to jest ta plyta ktorą puszczalem Wam tydzien temu i definiowalismy instrumenty, ktorych tam, takich innych niz standardowe, jest przebogactwo.

 

Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No dobra ... Knopfler syczy ale ... inaczej. Sluchac sie nie da.

Perkusja zalata piaskiem.

 

 

To musisz mieć złą kopie. Pierwszy album Dire Straits gra b.db, lekko w basie ale poza tym ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat z filmu "A Summer Place" tez wymiata, choc bardziej znanym standardem jest w wykonaniu orkiestr Henryego Mancini czy Billyego Voughna.

 

BTW temat z Różowej Pantery orkiestry Manciniego uslyszalem wczoraj w radio, myslalem ze wypadne zza kierownicy z wrazenia. Mam tez na SACD wersje jego córki ... wymiata. oryginal na winylu oczywiscie tez.

Jak widac nie wszyscy kochają Gage, Dode i inne wynalazki.

 

Pozdro

 

 

 

To musisz mieć złą kopie. Pierwszy album Dire Straits gra b.db, lekko w basie ale poza tym ok

 

Raczej kondensatory we wzmaku (cyfra, warstwa CD z SHM-SACD tez syczy, sluchalismy razem z miniabyrem) i wkladka potrzebuja wiecej czasu. Ale moze?

 

 

 

 

 

Bert Kaempfert i jego orkiestra, Orange Colored Sky z 1970 roku. Gruba DECCA, trzy sluchania temu pieczatka-dziewica. Kto tego slucha?

 

JA !!!

 

Ta plyta pokazuje wyraznie, ze na dzisiaj koliberkek jest analityczny i szczegolowy a nie cieply i muzykalny choć ... ta masa informacji absolutnie nie zabija PRZYJEMNOSCI sluchania i odbioru muzyki. A moze to tez mozna nazwac muzykalnoscią? ... w koncu dalej w torze mamy lampy i to nie byle jakie (mam na mysli banki a nie aplikacje).

 

Analityczny i szczegolowy ale nie metaliczny, szorstki, chropowaty, charczący czy natarczywy. Ciagle w glowie mam zmiane tych kondow. Na tej plycie jak perkusja szelesci to jest przyjemnie, otwarcie, pelnie. To co mowil miniabyr ... otworzyla sie srednica. Harbethy pokazaly to znakomicie.

Jesli podobno ma byc lepiej to az strach sie bac.

Instrumenty wybrzmieaja totalnie do konca przy wygaszeniu struny czy np. talerza perkusji. Wszystko dzieje sie do konca, taki pelny obiad z deserem.

 

Pozdro

 

Krótko i na temat .... ściana przyjemnego dźwięku.

Jak zamknę oczy ... nie ma kolumn, nie ma sprzetu, nie ma koliberka ... Bert gra tylko dla mnie.

 

Czego wszystkim życzę ... w sluchaniu muzyki o to przeciez chodzi.

 

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Podziwiam Twój entuzjazm :)

Wszystkie wkładki jakie dotąd zakładałem jako nowe, przez pierwsze kilkanascie (dziesiąt) godzin przyprawiały raczej o ból głowy i nerwowe zgrzytanie zębów niż taką euforię. Nowa wkładka zazwyczaj jest drętwa jak drut kolczasty i nie zachowuje się tak jak opisałeś ale widać VdH ma na to jakiś patent ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to wynika z braku mojego obycia i osluchania ... buuuuuuuuu.

 

Okrslenie tej wkladki jako szpadel ogrodowy jest prawdziwe ... wybiera calą muzykę i podaje na tacy, ups ... na szpadlu.

 

Dziwisz się? Przesiadlem sie z wkladki MM za 4 tysie ma MC za 24 tysie. Terapia skokowa albo szokowa. Na pewno jest to też zasluga gramofonu peezeeta, jeszcze miesiac temu sluchalem AD Fontesa, super gramofonu ale jednak z innej polki.

Ten szpadel glebiej wykopuje kwint esencje muzyki z rowkow. Na razie bardziej to slysze niz to czy jest bardziej lepiej tu czy tam. A na wykopane kamienie nie zwracam uwagi bo kopie w zlotym piasku.

 

Lyzka dziegdziu znajdzie sie zapewne potem, dajmy czas jak piszesz. Juz slucham tak z 5 godzin!

 

Na szczescie madrzejsze uszy tez twierdza, ze zmiana jest w dobrym kierunku.

 

BTW ciagle slucham, rude pelnoletnie dziewczynki juz dawno odstawione.

 

Pozdro

 

Jak zamienisz Fiata 125p na Poloneza to ten nowy jest dretwy. Ale zamien na prawdziwego podrasowanego Fiata Mirafori to pogadamy ... uzywajac starych porownan.

Jak chcecie to w nowych autach tez moge.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wkładka się ułoży potem osłuchasz się z dźwiękiem i podłączysz naprawdę spełniający jej wymaganiom preamp, zobczysz o co w tym wszystkim biega.

Według mnie dobry ruch z takim skokiem, jedyną nerwowość widzę w braku posłuchania przed zakupem jak gra wygrzana. Drobne zmiany pochłaniaja niepotrzebnie kasę. A czy wkładka podejdzie dźwiękowo, to się okaże, ale nie martw się, preampy różnie graja- nawet te drogie. ;-)

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie odbyl sie drugi Bert Kaempfert, Swing z 1978 roku.

A teraz ... paciulku, spać, pa, pa koliberku, do jutra.

 

BTW a niby gdzie mialem tej wygrzanej wkladki posluchac? Bo raczej nie u nas. Jak napisalem, to byl zakup spontaniczny, wszystkim takich zyczę.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość miniabyr

(Konto usunięte)

Piotr szalej z opisami, a ja ze swej strony dodam,że różnica między tym co był (MM) a jest(MC) jest gigantyczna.Pojawiła się średnica o jakości niedostępnej na wkładce MM.Bardzo duże znaczenie ma pre. To które ma Piotr gra ciepło i jak dla mnie za miekko .W połaczeniu z el 34 w końcówce robi się naprawdę za miękko na czym traci dół. Po wpięciu tranzystora to się zmienia. Pojawiły się szczegóły i zdecydowanie lepiej słychać umiejscowienie poszczególnych źródeł dźwięku np rimshot ,chichat . Ale nie każdy lubi to co ja. To jest wkładka dla naprawdę zdeterminowanych audio-maniaków, którzy muszą mieć płyty prostsze niż wzorzec prostości w Sevres , Sam widok cewki ,tak nisko nad płyta ,robi w żyłach Syberię.Bez vta( i paru innych drobiazgach) nie myśl o tej wkładce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zastanawiacie sie pewnie co tak cicho, czy zyję i co sie dzieje?

Otoz po wczorajszej euforii pisania na zywo musialem odpoczac. Teraz wieczorem siadlem do lekkiego sluchania, dopiero druga plyta. Juz na spokojnie, bez nerw, bez emocji, z lekkim dystansem.

 

Na poczatku chcialbym wszystkim podziekowac za dobre rady, wsparcie, slowa otuchy i doping podczas tego wczorajszego dnia. Ale sie dzialo! Ciesze sie ze moj upgrade wzbudzil emocje i zainteresowanie. Raczej nieczesto ma sie do czynienia z takimi wkladkami, tym bardziej ze tutaj zakup byl w ciemno, na podstawie zaloznych parametrow Zonteka i mojego toru. Na papierze wszystko sie zgadzalo ale ... moglo byc roznie.

Wkladka jest bardzo wymagajaca dla gramofonu, musi on miec mozliwosc pelnych ustawien. Stosunkowo wysokie VTA, o ktorym wspominano w recenzjach, jest konieczne aby cewka nie jezdzila po plycie. Zontek poradzil sobie znakomicie, to kawal dobrego sprzetu.

 

Teraz co do dźwieku. Wczoraj napisalem juz duzo, miniabyr dodal swoje. Glebsze testy za miesiac jak sie to wszystko pouklada.

Zauwazylem kilka rzeczy:

- scena i stereofonia, jest znakomicie, dźwiek calkowicie odlepil sie od pudelek, co wczesniej zdazalo sie na tylko czesci plyt. Teraz glosnikow nie ma.

- srednica, pojawilo sie mnostow szczegolow i smaczkow. Perkusja sie strasznie zeoznicowala, potrafi byc slodko i perliscie ale jak trzeba to wierci dziury w uszach. Do tego musze sie przyzwyczaic, do tej pory lubilem inaczej, zaczyna mi sie podobac.

- bas jest lepiej kontrolowany pomimo uwag miniabyra.

- dynamika w skali macro i micro jest znacznie lepsza

- jest wiecej muzyki w muzyce, wiecej tresci, wiecej szczegolow i informacji

- igla wybiera glebiej zawartosc bez trzaskow i pykniec, to jest dla mnie najwieksze zaskoczenie ale takze i najwieksza ZALETA.

 

Czy mzona sie do czego przyczepic? Pewnie tak. Ja nie znajduje wad, co jak napisal masza jest dziwne. Ale ja malo obeznany jestem. A moze tak jak posza na stereophile to jest Lamborghini we wkladkach? A ja ... lubie szybkie samochody i nawet umiem sie z nimi obchodzic na poziomie amatorskim oczywiscie.

 

Oczywiscie placac gruba kase za taka wkladke czlowiek zawsze moze miec skrzywiona opinie przez pryzmat musu odniesienia sukcesu. Moje zdanie zawsze bedzie wiec mocno subiektywne. Dlatego tez cenie zdanie miniabyra, niedlugo wpadna jeszcze benpe i peezet oraz jacek, ktorego nie znacie. A i pewnie masza, ktory mocno mnie dopingowal.

Wtedy po ulozeniu dzwieku oni napisza cos od siebie, o swoich wrazeniach sluchowych a nie o mniejszej ilosci zer na rachunku bankowym i wspanialym zakupie.

 

Mi sie podoba, wszystkim zycze zawsze tak udanych zakupow.

Jeszcze raz gorace podziekowania.

 

 

Dalsze plany?

 

- wygrzać wszystko

- wymienic kabelki w ramieniu na srebrne VdH

- zrobic upgrade kondensatorow w EARze

- posluchac z rynku inne topowe phono stage u mnie w domu w moim systemie (nawet te po dwie dychy i wiecej, a co) i porownac do EARa, miniabyrowego Moona oraz do projektu benpe (bardzo mu kibicuje, niech go wreszcie skonczy z sukcesem)

- podjac decyzje.

 

I ... sluchac, sluchac, sluchac.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona pewnie już w domu czyli.............koniec odsłuchów.

Teraz tylko na spacer z psem w celu przewietrzenia i wywietrzenia głupot z głowy.

 

A czy ślubna wie o cenie wkladki i gramiaka?

Powiedz jej to bedziesz miał wieczorny koncert...LIVE)).............opera czy cuś w podobie

 

pozdr.

 

To mialo byc sarkastycznie czy raczej przyjacielsko? Wybacz, nie zrozumialem.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- posluchac z rynku inne topowe phono stage u mnie w domu w moim systemie (nawet te po dwie dychy i wiecej, a co)

 

Jak zestaw się ustabilizuje i będziesz miał chęć, daj znać. Tylko ostrzegam, jak cos zagra (oczywiście różnie to bywa), to wypięcie strasznie boli.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.