Jump to content
PawelKRK

RANKING LAMP KT88

Recommended Posts

Dzień dobry. Ja polecam PSvane serię T2. Najlepsze są KT88T2. Pożyczyłem zestaw do odsłuchu. Jedna z kwadry została uszkodzona w ciągu tygodnia, uszkodziła wzmacniacz. Lampy za ponad 2 tysiące uszkodziły mi wzmacniacz za ponad 8 tysięcy. Wystarczył niecały tydzień, jakieś 10 godzin. Jeżeli ktoś chce mieć pretekst do zmiany sprzętu to polecam. Unikałem chin, skusiłem się i mam za swoje.

A jeżeli ktoś ma chęć poszperać, co w trawie piszczy, to polecam poszukać informacji i opinii o firmie Guiguang (obecnie Psvane), o ich jakości, o dziale zwanym R&D, co stało się z liniami produkcyjnymi.

Zwykle wymieniałem lampy z powodu spadku emisji, zużycia się. A tu coś nowego - błysk i strzały.

Poczekaj, to jak to w końcu jest? Polecasz lampy Psvane KT88T2 jako najlepsze... po czym piszesz, że w ciągu tygodnia jedna z kwadry lamp uległa uszkodzeniu i uszkodziła wzmacniacz? Jeśli tak było istotnie, to dlaczego polecasz taki szit?? Nie rozumiem 😞

Cytat ze znanego polskiego sklepu: " Ze względu na wysoką awaryjność lamp KT88-T II PSVANE wycofaliśmy ten produkt z naszej stałej oferty. Jeśli są jednak Państwo zdecydowani na zakup tego modelu to możemy je sprowadzić "na zamówienie". W tym celu zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym sklepem. "

Chińskie lampy nie są złe, lecz nie w tych rozbójniczych cenach jak np. Psvane, Black Treasure czy Full Music... toż to wszystko są te same dokładnie lampy, lecz w coraz to ładniejszych i wymyślniejszych bańkach. Gdyby kosztowały tyle, co zwykłe Shuguangi, nie byłoby problemu, lecz zmyślni Chińczycy dla większego zysku, ładnie je tylko ozdabiają i sprzedają po wielokroć drożej. I co gorsza, żadnej selekcji już nie wykonują, dobre lampy w znikomej liczbie są wymieszane z masą przeciętnych i słabych - więc to właśnie widzimy po reakcji wyżej przywołanego "znanego polskiego sklepu". Gdyby sprzedawca musiał jeszcze wybierać te rodzynki, mierzyć i parować je ze sobą dla złożenia przyzwoitej kwadry... nie dziwię się, że to się zwyczajnie nie opłaca.

Dziś naprawdę nie warto kombinować, i w przypadku lamp KT-88 kupić coś z półki Sovtek / E-H / Gold Lion. Dobre lampy w dobrych cenach.

Wiecie co posiadam lampy eh kt120 w yaqin mc100b i już ponad 3 oj może 3,5 roku i grają ciągle bezawaryjnie, kiedyś chciałem je sprzedać ale kupujący się wycofał na szczęście.  Grają średnio 10-20 godzin tygodniowo. Pozdrawiam 

Godzinę temu, darulok napisał:

Wiecie co posiadam lampy eh kt120 w yaqin mc100b i już ponad 3 oj może 3,5 roku i grają ciągle bezawaryjnie, kiedyś chciałem je sprzedać ale kupujący się wycofał na szczęście.  Grają średnio 10-20 godzin tygodniowo. Pozdrawiam 

W takim razie są już do wymiany. Z danych wychodzi, że mają ponad 2000 godzin wygranych.

Jeśli lampy wciąż trzymają parametry, bias się nie rozjeżdża, a wzmacniacz gra poprawnie, to dlaczego miałby je wymieniać? To tylko producent się zabezpiecza gwarantując, że przez jakiś czas, np. 5000 h, lampy powinny działać bez usterki... moje KT-88 E-H mam od 2012 r. i nadal są w pełni sprawne.

• Like 1

9 godzin temu, darulok napisał:

Wiecie co posiadam lampy eh kt120 w yaqin mc100b

Kt120 to lampy mogące pracować z większym napięciami i prądami jak KT88. Więc we wzmacniaczu skonstruowanym pod KT88 się nie wysilają. 

• Like 1

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Właśnie miałem napisać ale koledzy mnie uprzedzili. Dokładnie bias ustawiam 60, trzyma ciągle i się nie rozjeżdża .. Dynamika w moim odczuciu nadal jest ok więc narazie będą grały..  Jak zmienię to wszystkie na nowe.. Czyli sterujące i przedwzmacniacza...

• Like 1

W dniu 25.04.2019 o 08:02, Łukasz_62438 napisał:

Poczekaj, to jak to w końcu jest? Polecasz lampy Psvane KT88T2 jako najlepsze... po czym piszesz, że w ciągu tygodnia jedna z kwadry lamp uległa uszkodzeniu i uszkodziła wzmacniacz? Jeśli tak było istotnie, to dlaczego polecasz taki szit?? Nie rozumiem 😞

Brzmieniowo są bardzo dobre. A co do żywotności - to inna kwestia. Z resztą od jakiegoś czasu sprawdzam zagraniczne fora, na których pojawiają się pytania o dokładne pochodzenie lamp. Albo nie mają powtarzalności, albo to jest rebranding. Ja chińskie lampy toleruję już tylko w stopniu sterującym. Osobiście mogę polecić Gold Lion, grają przyzwoicie i nie rujnują budżetu.

Moim zdaniem, nie wiem czy inni to potwierdzą, jak już to warto inwestować w lampy sterujące. W moich wzmacniaczach to tak na prawdę one najbardziej wpływają na końcowy dźwięk. Lampy końcowe wg. mojej opinii nie mają aż takiego wpływu na dźwięk jak sterujące. EH KT88 też mam, nie mam żadnych zastrzeżeń do dźwięku. Grają od 2014, planuję je wymienić.

W dniu 26.04.2019 o 23:02, fafarskid napisał:

W takim razie są już do wymiany. Z danych wychodzi, że mają ponad 2000 godzin wygranych.

Dlaczego?

Masz za mało danych aby tak twierdzić.

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

2 tyś. godzin to przeciętny czas życia takich lamp. Oczywiście mogą grać trochę dłużej, ale już nie koniecznie z optymalną jakością dla dźwięku.

Już nie róbmy z przebiegu lamp takiego fetysza. Czasem lampy potrafią pograć sporo dłużej i nadal trzymają parametry. Dlatego więc jeśli prąd spoczynkowy daje się ustawić. To bez pomiarów byłbym ostrożny w ferowaniu wyroków "do wymiany" ale to jest moje zdanie każdy ma prawo mieć inne.

• Like 1

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.