Skocz do zawartości
IGNORED

Excel's Audio Nirvana - tylko winyl !


excel

Rekomendowane odpowiedzi

- jestem już po wstępnych odsłuchach - wszystkie grają bardzo ładnie...to nówki !..nie słyszałem pyka nawet w przerwach...najlepiej chyba ta country mało znanej wytwórni Excelsior...no ale nazwa Excel..sior do czegoś zobowiązuje..:)...jest tam taki utwór " Blanket on the ground " w wykonaniu Billie Jo Spears, gdzie bas i przestrzeń po prostu poraża....! ..nawet Vivaldi....wahałem się czy go wziąc, bo to Hungaroton, ale bardzo ładna okładka i stan i 5 zł....okazało się, że bardzo ładne, czyste winylowe granie....natomiast płyta polska mimo umycia ma trzaski, chociaż wzrokowo oceniam ją jako nówkę...widocznie przez te 40 lat kurz jednak osadził się mocno.....zaordynowałem jej powtórną wzmocnioną kąpiel wraz z pieszczotami kozim włosiem...może to coś da....trochę mi zależy, bo gra tam na fortepianie Władysław Szpilman...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dzisiaj wysłuchałem w całości z dużą przyjemnością tę płytę....dźwięk zaskakująco dobry...a nawet b. dobry...płyta równa, wkładka ani drgnie...zatem zalecałbym nie skreślac z marszu Balkantonu...to zacna wytwórnia....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-25310-0-10831300-1424806190_thumb.jpg

post-25310-0-02685800-1424806204_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uporczywe podbijanie tego "wątku" przez jego założyciela, stanowi notoryczne łamanie regulaminu forum i winno być karane w sposób regulaminowy. Wątek ten prócz informacji jakie płyty nabył ostatnio autor i czy jemu się podobają, oraz zapisów wizualnych tych nabytków, nie wnosi żadnej wartości merytorycznej do zakładki Audio.

Wątek ten jest stricte blogiem autorskim i w takiej postaci winien być zamieszczony w zakładce do tego dedykowanej.

Wzywam autora tego bloga, do przeniesienia go do zakładki Blogi i w niej dalszej kontynuacji swego hobby. Pragnę jednocześnie powiadomić, że autorzy aktywnych i poczytnych blogów będą uznawani dodatkowymi przywilejami.

 

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy slynny watek pmcompa rowniez bylby tak potraktowany jak watek excelowy?

 

Tak, wszystkie blogi w wątkach tematycznych będą tak traktowane. Masz jakiś osobisty z tym problem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ja nie mam z tym problemu "osobistego", ale uwazam takie dzialania za przesadne. Wg mnie prezentacja materialu muzycznego przez excela jest bardziej wartosciowa niz dywagacje kolegow z zakladki HiEnd, ktore tez mozna rzec - czesto nie maja zaciecia merytorycznego, a wrecz sa technicznymi bzdurami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś osobisty z tym problem?

 

mnie bardzo razi forma komunikacji Moderacji - jest "zaczepna i agresywna" zamiast "merytorycznej, przyjaznej, ale stanowczej"

 

można napisać zamiast:

 

Uporczywe podbijanie tego "wątku" przez jego założyciela, stanowi notoryczne łamanie regulaminu forum i winno być karane w sposób regulaminowy. Wątek ten prócz informacji jakie płyty nabył ostatnio autor i czy jemu się podobają, oraz zapisów wizualnych tych nabytków, nie wnosi żadnej wartości merytorycznej do zakładki Audio.

Wątek ten jest stricte blogiem autorskim i w takiej postaci winien być zamieszczony w zakładce do tego dedykowanej.

Wzywam autora tego bloga, do przeniesienia go do zakładki Blogi i w niej dalszej kontynuacji swego hobby. Pragnę jednocześnie powiadomić, że autorzy aktywnych i poczytnych blogów będą uznawani dodatkowymi przywilejami.

 

najpierw tak:

 

Bardzo proszę o wpisy zgodne z regulaminem. Obecne forma wypowiedzi pretenduje do bloga autorskiego i tam też proszę przenieść wątek.

 

i czekać na efekt...A jeśli go nie będzie:

 

Przypominam, że prosiłem o .... Kolejne złamanie regulaminu będzie skutkowało tym i tym.

 

Niezależnie od formy komunikacji zgadzam się z kangie - z wielką przyjemnością śledzę ten wątek. Gdy będzie w innym miejscu również będę go śledził. Nie mam żadnego problemu z porządkiem i segregacją na forum. Jestem jej głębokim zwolennikiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Krzysztof, mialem w planie zignorowac te zaczepna forme wypowiedzi z ust moderatora, ale skoro poruszyles ten temat, to skrobne kilka slow na ten temat. Doswiadczenie zyciowe podpowiada mi, ze przyczyna traktowania ludzi "z gory", aroganckie odzywanie sie i traktowanie bez szacunku jest czesto akademicki charakter wykonywanej pracy, zwlaszcza polskich panow doktorow, adjunktow czy profesorow uczelnianych. Znaczna czesc z nich to tak zwani ludzie od pluga oderwani, ktorym ktos w zyciu pomogl zdobyc wyksztalcenie, a ciezka praca (mimo braku inteligencji) wspieli sie na naukowe wyzyny. Dochodzi to tego nasza slynna "polaczkowatosc" i odrobina wladzy, polegajacej na rzadzeniu studentami i traktowaniu ich z gory. To tak w wielkim skrocie. Przy kawce moglibysmy szczegolowo o tym porozmawiac.

 

Wierze, ze moderator Vlado do tejze grupy nie nalezy i ze byla to jego ostatnia taka odzywka wobec mojej osoby. A jesli nie, to mam plan B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośby o przeniesienie tego bloga były już kierowane do jego Autora. Jak widać bez skutku. Powtórzę jeszcze raz, ten wątek jest blogiem, lub wątkiem podbijanym przez jego Autora. Jedno i drugie jest niezgodne z regulaminem tego forum.

Pragniemy uaktywnić zakładkę Blogi, która jest właściwa dla tego wątku. Nikt go nie zamierza likwidować ani zamykać.

 

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

excel napisał:

 

" - rozbudziłeś ciekawośc...czekamy na jakąś relację..."

 

 

 

Mialem w planie robic fotke, ale zabrakloby powierzchni podlogi.

 

Chyba cała dyskografia Pink Floyd, trochę Led Zeppelin, Deep Purple, The Rolling Stones, Uriah Heep, Procol Harum, Joy Division. Dużo polskich płyt "Z archiwum polskiego beatu" Nalepa, Breakout, Niemen, "Polish jazz", sporo płyt: Dżem, Perfect. Trochę klasyki, trochę metalu. Generalnie część z nich będę słuchał, a dublety i pozycje, które mnie nie interesują odsprzedam. Cieszy mnie niezmiernie to, że płyty są w świetnym stanie. Większość nie była grana. Jak wiadomo takie ciężkio kupić, a już jak się znajdą takie "smaczki", to potrafią kosztować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- parę dni temu barowałem się z moimi wkładkami mf100...mam ich kilka...coś mi nie pasowało i zacząłem je wymieniac - mam je na oddzielnych headshellach, więc nie było problemu...wszystkie grają podobnie, są jednak subtelne różnice, co ciekawe, ciągle mimo wszystko wracam do tego samego egzemplarza wkładki - zatem nawet między identycznymi modelami są pewne różnice w dźwięku...myślę, że jest to spowodowane też ręcznym montażem, który nie pozwala stworzyc całkiem identycznych wyrobów - sądzę, że przy drogich wkładkach też byłyby różnice między poszczególnymi egzemplarzami, chociaż taka "zabawa" może trudniejsza, na pewno droższa, acz nie niemożliwa....

 

przy okazji mój ulubiony zespół The Shadows

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- straszna nuda na tym forum, nawet wątek o brzmieniu winyl i cd stał się ostatnio mało strawny, zatem pochwalę się / ryzykując, że mnie jeden mod oskarży o podbijanie wątku :) / swoim ostatnim nabytkiem, dzięki któremu zwiększyła się moja kolekcja płyt Polish Jazz , płyta z 1987 roku...musiałem dac za nią 3 dychy, ale warto, bo stan prawie mint.... gra bardzo ładnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-))

Nie jeden excelu, wszyscy "modowie". Jednak możesz zamieszczać swoje filmiki czy wpisy bez obaw. My szukamy rozwiązania tego problemu. Rozwiązania, które zachowa Twój wątek, a jednocześnie rozwiąże problemy ze wszystkimi takimi wątko-blogami w zakładkach tematycznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak założę wątko-bloga w highendzie to mi go palton nie wypaltoni natychmiast?

 

Jasne że wypaltoni. Jak nie Palton, to każdy z nas "modów" :-) Mówimy o dawno istniejących blogach.

 

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

kangie napisał:

(...) Trochę klasyki (...)

 

Jednak mało tej klasyki.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dzisiaj nabyłem Hugo Strassera 2LP za 15 zł - rok wydania 1970 ...przeleżała gdzieś w dobrych warunkach 45 lat.... płyta dziewicza, nówka....już ja to umiem sprawdzic....moja mf-ka pierwsza spenetrowała rowek generując dźwięki, o jakich płyta cd może tylko marzyc...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-25310-0-03833000-1425389979_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dzisiaj chciałbym przedstawic moja kolekcję polskich płyt jazzowych ...sa to płyty serii Polish Jazz, Poljazz i inne...to co je w sumie łączy to "made in Poland"...oczywiście nie robiłem specjalnie zdjęc, tylko przerzuciłem je do osobnego folderu...dlatego nie sa wykadrowane.....mam bowiem wszystkie moje płyty obfotografowane, co uważam za najszybszy i najmniej pracochłonny sposób aby w jakimś stopniu zapanowac nad tym całym bałaganem...jak gra polski jazz ? ...kto ma ten wie, a kto nie ma, to polecam polowac, bo warto...miłego oglądania....

 

 

- tak a propos, nie mogłem się powstrzymac, aby nie wkleic tego klipu....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.