Skocz do zawartości
IGNORED

Excel's Audio Nirvana - tylko winyl !


excel

Rekomendowane odpowiedzi

- tak nawiązując do tego nowego winyla Arethy Franklin, to powiem że mam parę nowych i one jak już pisałem grają nieźle - ale z żadnego nowego winyla nie miałem tyle frajdy i przyjemności z odsłuchu jak z dobrych starych winyli - po prostu stare grają lepiej i tyle - nowe są, jak to już zauważył sly30, tłoczone z cyfry i nie można z nimi osiągną pełnej nirvany - a te dumne napisy " 180 gr. Audiophile vinyl from master tapes " to raczej można między bajki włożyc - zdarzają się też bezczelni i bezwstydni producenci tłoczący winyl z płyty cd...zgroza !....chyba długo nie kupię nowego.....chociaż korci..Cesaria Evoria ...słuchał ktoś ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- cześc - mikołaj przyniósł mi tę płytę - z wyraźnym niepokojem dopytywał się - czy nie masz już czasem tego ? - nie, nie mam, fajne, super ! ...skłamałem z zimną krwią, co go bardzo ucieszyło, i mnie również....jak wiecie nie tak dawno właśnie tę płytę, egzemplarz z epoki, sobie kupiłem...ale właściwie to nie skłamałem, gdyż takiej płyty nie miałem, ponieważ okazało się, że jest to swego rodzaju dziwoląg, składający się z dwóch płyt ! - ten sam materiał wydany pierwotnie na jednej płycie, teraz jest na dwóch...i to wcale nie na 45 ale na 33 ! - jak się domyślam, powodem tego była chyba chęc uzyskania jeszcze lepszej jakości brzmienia za cenę pewnego zmniejszenia funkcjonalności....w każdym razie będzie świetna okazja do porównań...słuchaliśmy trochę tej nowej i tak na szybko powiem, że szału nie było, ale testy przeprowadzę niebawem po odjeździe mikołaja do Laponii....pozostańcie na linii....pzdr...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wyraźnych różnic nie ma, co już samo w sobie świadczy, że nowy winyl jest dobrze nagrany, trochę głośniejszy, ma więcej dołu, przez co dźwięk wydaje się potężniejszy, z kolei stary jakby delikatniejszy, w wysokich bardziej subtelny - naprawdę trudno powiedziec który lepszy a który gorszy - ja jednak jako stary ortodoks, na bezludną wyspę zabrałbym winyl z epoki...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już tak chodzę wokół tej płyty od dłuższego czasu i się zastanawiam: to wydanie ("Back to Black") czy amerykańskie z 2006 r. ("Half speed mastered by Stan Ricker")? Czy to Twoje jest rozkładane (gatefold) czy standardowe?

 

Ktoś coś doradzi...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już tak chodzę wokół tej płyty od dłuższego czasu i się zastanawiam: to wydanie ("Back to Black") czy amerykańskie z 2006 r. ("Half speed mastered by Stan Ricker")? Czy to Twoje jest rozkładane (gatefold) czy standardowe?

 

Ktoś coś doradzi...?

- jak wynika z nalepki, jest to Back to Black - nierozkładane - załączony jest też kod do pobrania z sieci....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- pierwszy kawałek z winyla jaki puściłem w 2015, to Satisfaction Rolling Stonsów, a następny Smoke on the water Deep Purple...to z tej składanki...czyżby powrót do korzeni ?...raczej permanentna kontynuacja, bo ta fajna muzyka skończyła się razem z końcem pierwszej ery winyla...na szczęście się odradza...:)...Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku....

 

i strona A

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-25310-0-24768100-1420072004_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ortofon VM gra bardzo ładnie, subtelnie, przyjemnie, więcej wysokich, co szczególnie uwidacznia się w nagraniu jazzowym - jak niedroga , to warto ją miec - lepiej gra od mf-ki, przynajmniej tej w teście frywolnego

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- trochę jazzu nie zaszkodzi - polecam tę płytę...tu fragment drugiego utworu ze strony B, a strona A jeszcze lepsza..:)..klipa nagrałem w trochę innej manierze, telefonem, siedząc na kanapie....

 

 

- Grado Prestige Green - cicha i słaba, albo jak kto woli...słaba i cicha...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Excelu, radze nie wyrabiac sobie opinii na podstawie tych probek. Sa dosc przecietnej jakosci. Takie troche MP3. Nic dziwnego. Ramie, preamp i ten rejestrator cyfrowy sa przecietne. Traktuj to jako zabawe, anizeli "kopalnie analogowej wiedzy".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

- witam...płyty do odsłuchu wybieram raczej przypadkowo i chaotycznie, pewnie przez to niektóre muszą długo czekac aż zagoszczą na talerzu - tę płytę akurat puściłem parę dni temu, chociaż grafika okładki była mało zachęcająca...jednak dźwięk super ! ...mięso akustyczne w pierwszym gatunku...dźwięk potężny a jednocześnie wysublimowany...perkusja nie dominuje..częściej słychac saksofony i skrzypce elektryczne Krzesimira Dębskiego...kawał fajnego słuchania - płyta z 1980 roku i co ciekawe ma stempel "wygrana loteryjna" - wtedy takie niechodliwe rzeczy szły na różnego rodzaju loterie - zresztą nie dziwi mnie to, bo cena 80 zł na tamte czasy była wysoka i mało kto miał odpowiedni sprzęt, a teraz taka płyta to faktycznie wygrana loteryjna, chociaż powiem Wam w tajemnicy, że parę dni temu widziałem ją na bazarze za 20 zł..:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-25310-0-43891900-1422459842_thumb.jpg

post-25310-0-21392800-1422459850_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie wiem, może ktoś to zauważył, ale:

1. Wyreguluj obroty, bo talerz, na każdym filmiku, ma za niską prędkość obrotu, co widać czasami.

2. Może byś naprawił sobie stroboskop to byś lepiej zobaczył aktualną prędkość.

3. Tutaj pewien nie jestem, choć raczej na pewno tak jest, zauważyłem, że osadzenie ramienia jest wyżej niż jego druga część. Przez to wkładka jest nachylona zbytnio do przodu, a to oznacza nie zachowanie balansu tonalnego, masz mniej dołu, a więcej góry. Widać to na pierwszych filmikach, ale i na końcu.

 

Pozdrawiam

Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Witam.

Nie wiem, może ktoś to zauważył, ale:

(...)

3. Tutaj pewien nie jestem, choć raczej na pewno tak jest, zauważyłem, że osadzenie ramienia jest wyżej niż jego druga część. Przez to wkładka jest nachylona zbytnio do przodu, a to oznacza nie zachowanie balansu tonalnego, masz mniej dołu, a więcej góry. Widać to na pierwszych filmikach, ale i na końcu.

Nie raz była o tym mowa. Sam nawet kiedyś zauważyłem i pisałem co by wyprostować headshell.

 

Z drugiej strony Excel gra na MF-100. Tam jest szlif sferyczny, który nie jest wrażliwy na zmiany SRA. Excelowi gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MF-100 - wkładka, która rżnie winyl jak popadnie, aż wióry lecą. Co za gość...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dla moich fanów mam niespodziankę....znalazłem w internecie stronę, gdzie są wszystkie moje filmy...:)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- kupiłem 5l wody zdemineralizowanej i umyłem tę siódemkę - muszę od razu powiedziec, że po umyciu w Knosti płyty grają autentycznie dużo lepiej - czyżbym stał się fanem Oldfielda ? - no, prawdę mówiąc kupiłem je, bo akurat nie było duzego wyboru a przy zakupach staram się stawiac na znane nazwiska, jest większa szansa, ze będzie zadowolenie :)...i jest... - płyty wszystkie grają b. ładnie, ale przy Ricku Wakemanie zadałem sam sobie pytanie...jak ta moja budżetówka może wygenerowac takie ! brzmienie ? - no, ale widocznie przy winylu jest to możliwe - ex aequo piękna płyta Lasta Biscaya...dominacja akordeonu...leci rozbiegówka strona B po pierwszym utworze....cisza....żeby choc jeden pyk....i nagle jak nie walnie głębią, powietrzem i stereofonią ! aż mnie oszołomiło....to utwór "verlorene Sommer"...chyba, zagubione lato...polecam wszystkim tę płytę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny wątek!obserwuje go już dkugoooo..jak większość "krytykantow"chciałbym Excel mieć tyle płyt.ale powoli i moja kolekcja się powiększa..bo też chyba tak jak ty dałem sobie juz spokój z wymianą sprzętu na lepsze i skupilem się na zdobywani winyli i słuchaniu...

Wątek bardzo się rozwinął tak bardzo,że już nie wypada wrzucać tu swoich filmów analogowych bez twojego pozwolenia... :)

Wiec pytam ciebie Excelu:czy mogę w krutce tez coś zapodać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny wątek!obserwuje go już dkugoooo..jak większość "krytykantow"chciałbym Excel mieć tyle płyt.ale powoli i moja kolekcja się powiększa..bo też chyba tak jak ty dałem sobie juz spokój z wymianą sprzętu na lepsze i skupilem się na zdobywani winyli i słuchaniu...

Wątek bardzo się rozwinął tak bardzo,że już nie wypada wrzucać tu swoich filmów analogowych bez twojego pozwolenia... :)

Wiec pytam ciebie Excelu:czy mogę w krutce tez coś zapodać?

- dzięki...nie widzę przeciwskazań, a nawet zachęcam..:)..pzdr..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Excelu, radze nie wyrabiac sobie opinii na podstawie tych probek. Sa dosc przecietnej jakosci. Takie troche MP3. Nic dziwnego. Ramie, preamp i ten rejestrator cyfrowy sa przecietne. Traktuj to jako zabawe, anizeli "kopalnie analogowej wiedzy".

Odwołuję to, co napisałem. Było to złośliwe i najprawdopodobniej napisane pod wpływem złych emocji. Szacunek dla Frywolnego za przeprowadzoną akcję, że mu się chciało, że zrobił to najrzetelniej jak potrafił. Różnice słychać nawet na słuchawkach podpiętych do laptopa. Puszczając te pliki z zewnętrznego DACa dobrej jakości i z prawidłowo zestrojonego sysmemu HiFi pliki grają całkiem dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wziąłem sobie przy okazji z antykwariatu 3 kasety po złotówce...dźwięk co prawda nie taki jak z winyla, ale to przecież analog...pod względem brzmienia stawiam go na drugim miejscu przed cd i mp3....kaset z muzyką już się nie produkuje ale zasoby są przeogromne...nie jestem znawcą ani koneserem muzyki poważnej, ale słyszałem już lepsze interpretacje piątki....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nawet takiej muzyki można posłuchac na winylu z przyjemnością....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jeszcze wczesny Cliff Richard z monofonicznej płyty...ten kawałek został zablokowany w kilku krajach.....: Bermudy, Kanada, Saint Pierre i Miquelon, Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone - wyspy zewnętrzne

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

- co ciekawe, to moja mf-ka /igła/, która wg mnie już dawno nie powinna grac z uwagi na staż, gra nadal wyśmienicie....pewnie wyjątkowy egzemplarz....:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jadę dzisiaj do znajomego obejrzeć jego kolekcję płyt winylowych. Zbierał latami. Większość to kupowane jako nowe w latach 70/80. Na próbę wziąłem 15 płyt. Wszystkie okazały się nearmintami, świetnie zachowane. Mam nadzieję, że pozostałe będą takie same. Gatunkowo mi podejdą, bo to stary rock, jazz. Tylko dogadać się co do ceny. Znajomy powiedział jedno. Ważne żeby trafiły w dobre ręce ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę dzisiaj do znajomego obejrzeć jego kolekcję płyt winylowych. Zbierał latami. Większość to kupowane jako nowe w latach 70/80. Na próbę wziąłem 15 płyt. Wszystkie okazały się nearmintami, świetnie zachowane. Mam nadzieję, że pozostałe będą takie same. Gatunkowo mi podejdą, bo to stary rock, jazz. Tylko dogadać się co do ceny. Znajomy powiedział jedno. Ważne żeby trafiły w dobre ręce ;)

- rozbudziłeś ciekawośc...czekamy na jakąś relację.....

 

.....ja dzisiaj znowu klęczałem przed królem winylem....w sensie dosłownym...bo myję na podłodze na klęcząco...wdepnąłem do antykwariatu...ostatnio nic nie było, ale tym razem widocznie ktoś doniósł i wybrałem parę płyt / fotka / w stanie prawie mint ! niektóre nówki nieśmigane..:)...dałem za nie 35 zł, co nie wydaje mi się ceną zbyt wygórowaną - zaraz będę grał, czego i Wam życzę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.