Jump to content
IGNORED

Dynaudio Audience 72 a Vienna Acoustic Bach


Kris
 Share

Recommended Posts

Czy ktoś mi może porównać te kolumny?? Słuchałem Bach'ów i podobały mi się - chociaż mają kilka wad: 1. troszkę spowalniający bas; 2. lekko zaciemniona góra; 3. przy głośniejszym słuchaniu dynamicznych kawałków - gubią się. Pytam się o to nie bez powodu - zamierzam kupić dobre kolumy do 5tys zl. Mają grać z Cd yamaha CDX-890 i narazie ze wzmacniaczem Yamaha AX 592 (przez najbliższe pół roku - potem zmiana - jeszcze nie wiem na co). Czy Dynaudio są lepsze od VA Bach, czy może zawiodę sie na nich?? cóż gdyby nie powyższe wady - kupiłbym Bach'y, ale dynaudio mogę mieć w porównywalnej cenie - a może jest jakaś inna alternatywa??

Lubię szczególy, dobrze kontrolowany bas i przestrzeń. POMOCY!!

Link to comment
Share on other sites

Słuchałem jednych i drugich niedawno, wybierając własne głośniki. VA Bach to dość prosta konstrukcja, acz porządnie wykonana. Wyższa efektywność niż Dynaudio i wrażenie bardziej efektownego dźwięku. Dynaudio Audience 72 to bardziej wyrafinowana konstrukcja, neutralność, niższa efektywność i większe wymagania wobec wzmacniacza. Doradzałbym uważny odsłuch przed wyborem i to najlepiej na docelowym wzmacniaczu.

Link to comment
Share on other sites

Mam Audience 72. Grają z Vincetem SV-233. Rewelacja. Te kolumny mogą nagłośnić duże pomieszczenie, lecz ich efektywność jest na poziomie 85dB , impedancja 4 Ohm. Jamaha jest chyba wystarczająco wydajna, aby je wysterować, ale najlepiej sprawdź to przed zakupem. Jeśli masz duży salon pomyśl o Audience 82. Są o klasę lepsze.

Link to comment
Share on other sites

z tym zaciemnieniem wysokich tonów w Bachach to nie jest tak do końca. tę wadę mają nowe, niewygrzane kolumny. po ok. 2 miesiącach regularnego słuchania wysokie tony nabierają dźwięczności i polotu. z kolei bas tych kolumn faktycznie wymaga pewnych ustawieniach - jak masz mały pokój 14-16 m2, to bas może być dudniący i powolny. tajemnica tkwi w ustawieniu kolumn. trzeba im zostawić min. 100 cm luzu z tyłu. to jest problem w małych pokojach i z mało tolerancyjnymi żonami ;-) jesli spełnisz powyższe warunki, to Bachy odwdzięczą się wspaniałą, gorącą średnicą, subwooferowym, miękkim basem i szlachetną górą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.