Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  83 członków

Nordost Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW KABLI FIRMY NORDOST


Gość cdplay.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawie - "na krzyz" wpiete w terminal.O ile dobrze zauwazylem.

niebieski wpiety jest do gornej sekcji a czerwony do dolnej, u mnie takie rozwiazanie sprawdza sie najlepiej, poza tym jest to tez jedna z opcji jaka sugeruje sam Nordost. Co ciekawe niektorzy proponuja aby nie wpinac przewodow single wire do terminali odpowiedzialnych za dolne pasmo poniewaz "woofer" potrafi pochlanac wiekszosc energii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie korzystam z tego kabelka; blue haven single wire, wczesniej mialem flat line gold, pozniej white lightning -w moim przypadku blue haven okazal sie zdecydownaie najlepszym rozwiazaniem. Warto oczywiscie najpierw posluchac i samemu ocenic czy kabelek w zestawieniu ktore posiadasz spelni Twoje oczekiwania. Kiedys poprosilem przedstawicieli Nordost o opinie na temat blue haven flat line i porownali go do glosnikowca z nowej serii "purple flare". Blue haven single wire takze ma dwie sekcje na jeden banan (widoczne na zalaczonym zdjeciu), napewno przy rozdzielaniu przewodu bedziesz mial duzo roboty bo izolacja jest delikatna - na Twoim miejscu zaoferowalbym 180 pln i bral.

 

Jak pokazałeś na zdjęciu tam też jest tak że dwie sekcje idą do jednego banana. Jaki ma przekrój łączny twój kabel.

DCD 2010, PMA-2020AE, SR7007+ Diy MTM W15, focal be, W15 / ceol n9 + excite x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem-przyznam,ze rowniez troche jakis czas temu przekladalem kabelki.Mam monitory z 5 calowym glosnikiem i u mnie jednak najlepiej sprawdza sie opcja z wpinaniem w dolna sekcje.ahoj

dlatego warto poeksperymentowac ;-)

 

Jak pokazałeś na zdjęciu tam też jest tak że dwie sekcje idą do jednego banana. Jaki ma przekrój łączny twój kabel.

szerokosc kabla - +- 3.6cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda

oke teraz rozumiem, to jest single wire Nordost blue haeven. Osobiscie w rozdzielanie tego przewodu bym sie nie bawil (na poczatku myslalem ze masz kabel, ktory jest przygotowany do bi amp'ingu - zobacz prosze zdjecia ktore znajduja sie w linku jako przyklad bi amp/bi wire- http://www.canuckaudiomart.com/details/649063689-nordost_blue_heaven_biamp_speaker_wire_6_meters/images/599609/ ) Mozesz zaryzowkac i kupic, natomaist proponuje wtedy poszukac tzw "drugiej polowy" - w tym celu warto sledzic oferty na stronie: http://www.hifishark.com/

 

Ps: jesli bardzo Ci zalezy to mozesz zadzwonic do Audio Klan lub do ktoregos ze sklepow Top-hifi i zapytac jakie panowie maja zdanie na ten temat- w koncu handluja Nordostem - dajmy im pole do popisu :-) . Jesli sie zdecydujesz na zakup i rozdzielanie tego przewodu to dowiedz sie tez prosze ile kosztuje zakonfekcjonowanie przewodow. Pozdro ;-)

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu widać kabel przygotowany do bi-wiringu więc chyba można rozdzielić sekcje.

tak ale nadal musisz zakonfekcjonowac przewod od strony wzmacniacza dlatego ze tam sa tylko dwa banany. Co do wplywu na jakosc dzwieku i samego przewodu nie mam zielonego pojecia jakie przyniesie to efekty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Po wymianie IC z Frey 2 na Fadel Art Reference Two, całkowicie zmieniłem zdanie na temat kabla Nordosta. Pomimo, że zabieg ten jest mniej agresywny niż w serii 1, która nadawała się wyłącznie do wyrzucenia lub odsprzedaży, Frey 2 w dalszym ciągu ewidentnie wycina/kastruje część niższej średnicy. Są to kable całkowicie pozbawione neutralności (chamsko wycinają część pasma) i nadają się chyba tylko do jakichś dziwnych, "przepompowanych" systemów.

 

Przyspieszenie, sztuczny PRAT Nordosta wynika właśnie z tego, że dźwięk jest odfiltrowany z części masy (niższa średnica) i przez to dźwięk jest lżejszy i "naspeedowany". Nie ma to zupełnie nic wspólnego z naturalnym, neutralnym brzmieniem.

 

Legendarna szczegółowość Nordosta to też mit w przypadku Freya 2. Fadel podaje znacznie więcej niuansów i szczegółów, a góra jest jaśniejsza, bardziej doświetlona i błyszcząca. Wysokie tony Nordosta w zestawieniu z Fadelem zdają się wręcz zamulone. Trzeba jednak pamiętać, że Fadel to w 100 % konstrukcja srebrna i w systemach jaśniejszych niż mój mógłby nie sprawdzić się tak idealnie.

 

Porównanie pewnie nie jest do konca fair, bowiem zestawiam kable z innych półek cenowych i jakościowych. FAR2 powinien być konfrontowany raczej z Tyr 2 - być może wtedy pojedynek byłby bardziej wyrównany.

Edytowane przez Morven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie pewnie nie jest do konca fair, bowiem zestawiam kable z innych półek cenowych i jakościowych. FAR2 powinien być konfrontowany raczej z Tyr 2 - być może wtedy pojedynek byłby bardziej wyrównany.

 

Myślę, że w tym zdaniu zawiera się sens całej wypowiedzi. Tak się składa, że posiadam ic nordosta i zdania Kolegi nie podzielam, jakkolwiek nie mam odniesienia do interconectów droższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.