Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  83 członków

Nordost Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW KABLI FIRMY NORDOST


Gość cdplay.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie dopiero zamiana IC na Tellurium Q Black Diamond rozwiązała wszystkie problemy. Jest jasna, szczegółowa góra, jak w Nordostach, a przy tym pełna średnica i mocny bas. Idealnie równo, nic nie drażni. Odradzam zakup kabli Nordost, one nie są uniwersalne i sprawdzą się wyłącznie w nadmiernie "misiowatych" i spowolnionych systemach.

Na XLR czy RCA masz TBD? Porównywałeś ten model z TSD?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś mówi, ze w Nordostach jest niepełna średnica i bas niech posłucha Heimdalla 2. Ma on takie pierd... względem jedynki, ze aż nie chce się wierzyć. Większy przekrój przewodników oraz średnicy kabla robi swoje.

 

Ps. Mam do sprzedania ProAc Studio 100 w mahoniu, kupione w TopHifi w 2012r, gdyby ktoś by zainteresowany...

Edytowane przez WuMike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Czy ma ktoś doświadczenia z Chińczyzną

 

300 dolców za zwykły drut w ładnym opakowaniu? Bierz. Tylko przy odsprzedaży wspomnij że to podróbka by następny nie wyszedł na jelenia. Dziwię się że ludzie zadają takie pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

No i chyba muszę posypać głowę popiołem i powrócić do klubu Nordost... Nieco lżejsza niższa średnica we Freyu w stosunku do innych IC jest chyba właśnie tym, czego potrzebuję obecnie, po zmianie akustyki pomieszczenia i innym ustawieniu kolumn. Ech, okazuje się, że wszystko jest "system dependent" i czasem warto powstrzymać się od ocen...

 

Są tu jacyś użytkownicy TYR2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem wszystkich modeli z poprzedniej rodziny. Tyr wypadł najlepiej, z największą dynamiką, sceną i naturalnością, ale potem w moim systemie znalazł się jednak Heimdall, a nie Frey, z którego zrezygnowałem.

 

Z Norse 2 słyszałem dotychczas tylko Heimdalla. Gra inaczej, niż 1, bardziej mięsiście, z nieco wycofaną wyższą średnicą. H2 jest wedlug mnie bardziej wyrównany od poprzednika, ale to znowu kwestia systemu raczej, go nie wziąłem ostatecznie Heimdalla 2, tylko Audioquesta Colorado na ten moment. Może dla ciekawości wypożyczę sobie Tyra 2 niedługo, ale boję się wydatku, więc pewnie nie zrobię tego ...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja marzę o Tyr 2, ale cena nówki mnie przeraża a używek praktycznie na rynku wtórnym nie ma. A na czym polegały różnice pomiędzy Heimdall 2 a Frey 2?

 

Frey 2 miał u mnie średnicę wprost IDEALNĄ: wokale były jak żywe - wokaliści po prostu obecni w pokoju. Tego nie zrobił żaden inny IC, nawet wielokrotnie droższy. Niestety wyższy bas był wyraźnie odchudzony. Wyraźnie. Wszelka cięższa muzyka traciła charakter. Mocniejsze wejścia Black Sabbath grały jak popierdółki... Obecnie po zmianie akustyki, mam akurat w tej części pasma basu zbyt dużo, więc Frey 2 może być dokładnie tym, czego potrzebuję...

Edytowane przez Morven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

powinno byc znakowanie na widłach i koszulkach z obu stron, widły złocone

duzo było kabli konfekcjonowanych wtórnie - był okres handlowania tym kablem na metry ze szpuli ale nie wiem skąd było zródło kabla

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Po kilku miesiącach wachlowania kabelkami, w zasilaniu mam 2x Frey2 - do CD oraz wzmacniacza, interkonekt Frey2 na XLR oraz głośnikowy Heimdall2. Teraz dopiero słychać bas! Nie spodziewałem się tak dużej zmiany względem tego, co miałem so tej pory. Dźwięk dodatkowo zyskał dużo powietrza, scena rozbudowała się, w szczególności głębia. Dynamika jest na zupełnie innym, wyższym poziomie. Jest mocno i z wykopem, ale jednocześnie tak czysto i gładko, że mimochodem odkręcam potencjometr jeszcze głośniej i wcale mi to nie przeszkadza. To tez chyba efekt tego, że na przełomie średnicy i wysokich nie ma już górki, z kolei miedzy górnym basem a średnicą pojawiło się więcej masy.

 

Sporo wydatków, ale system gra już naprawdę „hajfajowo”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.