Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  83 członków

Nordost Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW KABLI FIRMY NORDOST


Gość cdplay.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)

Ja cały czas gram na Baldur i nie zamierzam wymieniać...

 

Chyba wszyscy wyprzedali Nordosty...hehehe

 

Kupię sobie najwyżej dla kaprycha jakiś inny i będę żongkował dla zabawy ;-)))

Ale będę fachowiec...he he

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baldur głośnikowy to bardzo solidny kabelek. Miałem właśnie Heimdalla 2 i wrócił do salonu grzecznie, a staruszek został i jeszcze sobie pogra.

 

IC Baldur przegrał jednak u mnie z Frey 2 XLR, no ale wiadomo, tutaj już zabawy nie było, wygrał ten drugi.

Edytowane przez WuMike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kupiłem w końcu tego Tyra 2. Kabel kompletny i właściwie pozbawiony jakichkolwiek wad. Łączy ogień z wodą, czyli krystalicznie przejrzyste wysokie tony z właściwym wysyceniem i ciężarem  dźwięku. Najlepszy kabel jaki miałem, a miałem niejeden z najwyższych modeli danego producenta, na przykład Kimbera KS-1030 (sucha, tragiczna średnica), Fadel Art Reference One i Reference Two (brak PRAT i sucha, tragiczna średnica), XLO Limited Edition (wszystko wybitne i brak wysokich tonów). Jestem wielkim upierdliwcem jeśli chodzi o kable, ale Tyrowi 2 naprawdę trudno cokolwiek zarzucić. Wcześniej miałem Freya 2, który był nieco szczupły na wyższym basie. W Tyrze 2 to poprawiono +  dodano jeszcze więcej szczegółowości, otwartości, naturalności. Kabel - bajka!

Edytowane przez Morven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Miałem Tyra 2 XLR. Świetny kabelek i prawie został u mnie, ale ze względu na lekką techniczność dźwięku, wyczywalną w moim systemie, wziąłem używanego Harmonixa HS-101 GP SUS i przy okazji zaoszczędzę te kilka tysięcy na porządniejsze kable głośnikowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, który nordost superflatline czy  white lightning ciekawej zagra i ociepli brzmienie muzyki klasycznej w kolumnach, kabel 2-2,5 m czy względem tellurium Black  odczuje różnicę?Czy lepiej za używką -jaką z nordosta? 

Edytowane przez robak_777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

...a kable głośnikowe baldur jak grają (pomimo, iż kable nie graja jak to większość społeczeństwa twierdzi) , jaka scena? kupował ktoś kable xlr w Australii? znalazłem heimdall nowe w niezłej cenie....tylko czy AKS cłem mnie nie zaskoczy i vatem- ma ktos jakies doświadczenia?

Edytowane przez robak_777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam klubowiczów.

Skuszony przez pewnego Pana dołączam do klubu z XLR Frey 2. 

Znalazł on  swoje miejsce miedzy źródłem w postaci Poneer N70AE, a Musical Fidelity M6si.
Obietnic było bardzo dużo ze strony sprzedawcy, idealne spasowanie systemu i takie tam, ale póki co mam mieszane uczucia. Praktycznie cały tydzień mam nieodpowiedni  do słuchania.


Chciałbym się dowiedzieć jak oceniacie to połączenie, ma ono szansę istnienia?

Jak długo taki XLR musi pograć w systemie by się w nim odnalazł?

Na tą chwilę zauważyłem szybsze tempo, co nie koniecznie mi się podoba, możliwe że się przestawię.

Większy porządek na scenie po poprzednim XLR Oasis 7.

Lepsza góra, dużo większe zejście na basie.
Chciałbym większej głębi, nie wiem jak dalej będzie się ten przewód kształtował , ale mam dziwne wrażenie że coś jest nie tak, jeszcze nie wiem co, możliwe że to nie dni na słuchanie.

Czytałem że ten przewód zmienia się skokowo, ciekaw jestem tych zmian, hehe, ciekawe czy u mnie one też zajdą.

 

 

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 19.12.2019 o 21:18, worms napisał:

Witam klubowiczów.

Skuszony przez pewnego Pana dołączam do klubu z XLR Frey 2. 

Znalazł on  swoje miejsce miedzy źródłem w postaci Poneer N70AE, a Musical Fidelity M6si.
Obietnic było bardzo dużo ze strony sprzedawcy, idealne spasowanie systemu i takie tam, ale póki co mam mieszane uczucia. Praktycznie cały tydzień mam nieodpowiedni  do słuchania.


Chciałbym się dowiedzieć jak oceniacie to połączenie, ma ono szansę istnienia?

Jak długo taki XLR musi pograć w systemie by się w nim odnalazł?

Na tą chwilę zauważyłem szybsze tempo, co nie koniecznie mi się podoba, możliwe że się przestawię.

Większy porządek na scenie po poprzednim XLR Oasis 7.

Lepsza góra, dużo większe zejście na basie.
Chciałbym większej głębi, nie wiem jak dalej będzie się ten przewód kształtował , ale mam dziwne wrażenie że coś jest nie tak, jeszcze nie wiem co, możliwe że to nie dni na słuchanie.

Czytałem że ten przewód zmienia się skokowo, ciekaw jestem tych zmian, hehe, ciekawe czy u mnie one też zajdą.

 

 

Witam,troszkę z innej beczki,bo z XLR Blue Heaven.Który jednak z czasem zyskał na +,jednak skuszony poprawą w moim systemie zakupiłem głośnikowe taśmy BH.Dałem im kilka dni rozgrzewki i odsłuch.Rozdzielczość,dynamika,delikatnie lepsze od moich tanich starych przewodów.Lecz głębia o której piszesz nie do przyjęcia,w Audioquest-ach 2 plan 5 metrów w ścianę za kolumnami dla porównania w Nordostach może metr.BH wypychają raczej muzykę przed głośniki,co mi akurat nie odpowiada.Druga sprawa to sucha mało plastyczna średnica pasma.Audioquest wrócił na swoje miejsce a głośnikowe Nordosty do szafki,wniosek nie dla każdego i do każdego systemu.Pozdrawiam w Nowym Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanko. Jak podpinacie swoje Nordosty w wersji bi-wire do głośników,podwójnie czy jednak pojedynczo ?. Bo ja dopóki miałem Blue Heaven to zdecydowanie wolałem pojedynczo. Po przesiadce na Heimdalla połączenie podwójne brzmi ciut lepiej. Teraz sie zastanawiam czy gorszy dzwięk na BH przy podwójnym połączeniu to nie była  wina mojego kocura,który raz kłapną paszczą po taśmie. ślad został mocny ale przecięcia drytu nie zauważyłem,jak i różnicy w dzwięku miedzy lewym a prawym kanałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koledzy zastanawiam się nad kupnem glośnikowych Nordost Red Dawn i szukam informacji jak dalece różni się w brzmieniu wersja Rev. II mająca jeszcze "białe" taśmy od najnowszej czerwonej. 

Szukam kabla z rynku wtórnego i jest różnica w cenach i oczywiście dostępności. Cena do ok.2,5-3 tys zł. ( 2x2m)

Używam teraz Qed Genesis Silver Spiral              ( jeszcze ze starego zestawu) i zależy mi na poprawie detaliczności, przestrzenności (sceny), rozdzielczości w średnicy i wysokich tonach . Scena bardziej wszerz i w głąb niż do przodu. Rozdzielczość i detaliczność połączona  raczej z neutralnością niż ociepleniem ale zarazem nie sucha.  Bez podbijania basu czy średnicy. Ogólnie Silver Spiral nie jest zły ale liczę, że wymieniając to na inny kabel zyskamy te cechy na których mi zależy.

Gram na Wadi 01 Intuition i Trianglach Signature Theta. Te elementy do poprawy wynikają z charakteru wzmacniacza bo kolumny mają tu potencjał do wykorzystania.

Myślę też o Qed Supremus który ma te cechy, których szukam lepsze niż Silver Spiral ale po kilku latach kusi mnie ogólnie zmiana firmy. Biorę pod uwagę również Albedo Monolith lub Acoustic Zen Satori, który według opini jest mniej rozdzielczy niż Red Down ale gra bardziej muzykalnie z większym wypełnieniem. Najlepiej byłoby przesłuchać wszystkie ale nie bardzo się da, szczególnie obecnie. Akceptuję ryzyko kupna bez odsłuchu i liczę się z możliwością nietrafienia.  Dlatego wolę kupić z rynku wtórnego 

Jeśli ktoś się wypowie, kto u siebie miał doświadczenie z w/w kabelkami byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Mgrzybek napisał:

Koledzy zastanawiam się nad kupnem glośnikowych Nordost Red Dawn i szukam informacji jak dalece różni się w brzmieniu wersja Rev. II mająca jeszcze "białe" taśmy od najnowszej czerwonej. 

Szukam kabla z rynku wtórnego i jest różnica w cenach i oczywiście dostępności. Cena do ok.2,5-3 tys zł. ( 2x2m)

Używam teraz Qed Genesis Silver Spiral              ( jeszcze ze starego zestawu) i zależy mi na poprawie detaliczności, przestrzenności (sceny), rozdzielczości w średnicy i wysokich tonach . Scena bardziej wszerz i w głąb niż do przodu. Rozdzielczość i detaliczność połączona  raczej z neutralnością niż ociepleniem ale zarazem nie sucha.  Bez podbijania basu czy średnicy. Ogólnie Silver Spiral nie jest zły ale liczę, że wymieniając to na inny kabel zyskamy te cechy na których mi zależy.

Gram na Wadi 01 Intuition i Trianglach Signature Theta. Te elementy do poprawy wynikają z charakteru wzmacniacza bo kolumny mają tu potencjał do wykorzystania.

Myślę też o Qed Supremus który ma te cechy, których szukam lepsze niż Silver Spiral ale po kilku latach kusi mnie ogólnie zmiana firmy. Biorę pod uwagę również Albedo Monolith lub Acoustic Zen Satori, który według opini jest mniej rozdzielczy niż Red Down ale gra bardziej muzykalnie z większym wypełnieniem. Najlepiej byłoby przesłuchać wszystkie ale nie bardzo się da, szczególnie obecnie. Akceptuję ryzyko kupna bez odsłuchu i liczę się z możliwością nietrafienia.  Dlatego wolę kupić z rynku wtórnego 

Jeśli ktoś się wypowie, kto u siebie miał doświadczenie z w/w kabelkami byłbym wdzięczny.

Miałem 4 lata Genesis, bardzo długo się bronił a wygryzł go właśnie Red Dawn LS? więcej precyzji, szybkości i gładkości. Ma ciutke cieplejszy przekaz na środku. Nie jest to takie typowe ciepło, nie wiem jak to określić. Wciągał bardziej od Qeda.

Red Dawn gra mega równo jak dla mnie. I bez ograniczeń. Bas jest kapitalny, krótki i zwarty i meeeega niski

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mgrzybek napisał:

Koledzy zastanawiam się nad kupnem glośnikowych Nordost Red Dawn i szukam informacji jak dalece różni się w brzmieniu wersja Rev. II mająca jeszcze "białe" taśmy od najnowszej czerwonej. 

Szukam kabla z rynku wtórnego i jest różnica w cenach i oczywiście dostępności. Cena do ok.2,5-3 tys zł. ( 2x2m)

Używam teraz Qed Genesis Silver Spiral              ( jeszcze ze starego zestawu) i zależy mi na poprawie detaliczności, przestrzenności (sceny), rozdzielczości w średnicy i wysokich tonach . Scena bardziej wszerz i w głąb niż do przodu. Rozdzielczość i detaliczność połączona  raczej z neutralnością niż ociepleniem ale zarazem nie sucha.  Bez podbijania basu czy średnicy. Ogólnie Silver Spiral nie jest zły ale liczę, że wymieniając to na inny kabel zyskamy te cechy na których mi zależy.

Gram na Wadi 01 Intuition i Trianglach Signature Theta. Te elementy do poprawy wynikają z charakteru wzmacniacza bo kolumny mają tu potencjał do wykorzystania.

Myślę też o Qed Supremus który ma te cechy, których szukam lepsze niż Silver Spiral ale po kilku latach kusi mnie ogólnie zmiana firmy. Biorę pod uwagę również Albedo Monolith lub Acoustic Zen Satori, który według opini jest mniej rozdzielczy niż Red Down ale gra bardziej muzykalnie z większym wypełnieniem. Najlepiej byłoby przesłuchać wszystkie ale nie bardzo się da, szczególnie obecnie. Akceptuję ryzyko kupna bez odsłuchu i liczę się z możliwością nietrafienia.  Dlatego wolę kupić z rynku wtórnego 

Jeśli ktoś się wypowie, kto u siebie miał doświadczenie z w/w kabelkami byłbym wdzięczny.

Witam,przechodziłem takie podmiany.Tego co oczekujesz nie uzyskasz w większości z RD.Oczywiście najlepiej sprawdzić u siebie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, autex1 napisał:

Witam,przechodziłem takie podmiany.Tego co oczekujesz nie uzyskasz w większości z RD.Oczywiście najlepiej sprawdzić u siebie.Pozdrawiam

Sam mam pewne wątpliwości ale nie wiem czy masz na myśli to, że ogólnie RD nie jest optymalnym wyborem czy zmiana z QED  który mam nie wniesie wiele poprawy ? Cena jest jednak dwukrotnie wyższa. Trochę za bardzo może się i rozpisałem co do oczekiwań bo to jednak wciąż relatywnie niedrogi kabel ale priorytetem jest ogólna przestrzenność, powietrze i rozdzielczość głównie na górze. 

Może ktoś coś podpowie nt. Albedo, Satori czy Supremusa w odniesieniu do RD ? Słuchałem kiedyś Blue Heaven ( niestety nie moja konfiguracja sprzętu ) i z porównań i opinii wydaje mi się, że mam jakieś wyobrażenie o tym jak zagra RD ale nie mam pojęcia jak to się ma do grania w/w? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam klubowiczów to pierwszy mój post w tym zacnym klubie. Mam na zbyciu nowy nieużywany kabel RD 2x2 m. Kupiłem 2 różne kable i pierwszy po dłuższym wygrzaniu zostaje. RD jest z Polskiej dystrybucji w orginalnym pudełku z paragonem. Nr serii wydrukowany na kablu i pudelku. 100 % oryginał. Zapraszam na priv w przypadku zainteresowania

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To jest głośnikowy Heimdall przerobiony na interkonekt...albo jakaś jego podróbka.

A pro pos, warto intereoswać się starymi SPM RCA/XLR czy nowa seria np. Red Dawn Leif już je prześcignęła?

W dniu 22.11.2020 o 13:34, robak_777 napisał:

Witam, czy ktoś podpowie jaki to model nordosta?https://m.olx.pl/oferta/nordost-rca-interkonekt-CID99-IDE9hK6.html

To akurat jest podróbka Valhalli z Aliexpress.

Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2020 o 12:29, autex1 napisał:

Witam,troszkę z innej beczki,bo z XLR Blue Heaven.Który jednak z czasem zyskał na +,jednak skuszony poprawą w moim systemie zakupiłem głośnikowe taśmy BH.Dałem im kilka dni rozgrzewki i odsłuch.Rozdzielczość,dynamika,delikatnie lepsze od moich tanich starych przewodów.Lecz głębia o której piszesz nie do przyjęcia,w Audioquest-ach 2 plan 5 metrów w ścianę za kolumnami dla porównania w Nordostach może metr.BH wypychają raczej muzykę przed głośniki,co mi akurat nie odpowiada.Druga sprawa to sucha mało plastyczna średnica pasma.Audioquest wrócił na swoje miejsce a głośnikowe Nordosty do szafki,wniosek nie dla każdego i do każdego systemu.Pozdrawiam w Nowym Roku.

...

Audioquest ma bardzo fajne kable więc być może tańsze Nordosty nie dadzą rady. Który to AQ?

I który BH? stary, czy LS? LS powinien lepiej...

 

a ktoś tam wyżej Freya 2 wpinał w dosyć tani zestaw - trochę się nie dziwie, że coś tam nie grało.  Ja pamiętam ten kabel, jako bajeczny...

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marek.S napisał:

To jest głośnikowy Heimdall przerobiony na interkonekt...albo jakaś jego podróbka.

 

Dzięki za odp. On nie wyglada jak przerabiany, z dwóch stron wyglada tak jak na zdjęciu i ma 39cm długości z wtykami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.