Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  83 członków

Nordost Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW KABLI FIRMY NORDOST


Gość cdplay.pl

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.12.2019 o 21:18, worms napisał:

Skuszony przez pewnego Pana dołączam do klubu z XLR Frey 2. 

Znalazł on  swoje miejsce miedzy źródłem w postaci Poneer N70AE, a Musical Fidelity M6si.
Obietnic było bardzo dużo ze strony sprzedawcy, idealne spasowanie systemu i takie tam, ale póki co mam mieszane uczucia. Praktycznie cały tydzień mam nieodpowiedni  do słuchania.


Chciałbym się dowiedzieć jak oceniacie to połączenie, ma ono szansę istnienia?

Jak długo taki XLR musi pograć w systemie by się w nim odnalazł?

Na tą chwilę zauważyłem szybsze tempo, co nie koniecznie mi się podoba, możliwe że się przestawię.

Większy porządek na scenie po poprzednim XLR Oasis 7.

Lepsza góra, dużo większe zejście na basie.
Chciałbym większej głębi, nie wiem jak dalej będzie się ten przewód kształtował , ale mam dziwne wrażenie że coś jest nie tak, jeszcze nie wiem co, możliwe że to nie dni na słuchanie.

Zanim kupiłem Nordosta Tyr2, miałem Frey2.. Moim zdaniem jest to bardzo dobry interkonekt. Trzeba jednak pamiętać, że zmiana jaką opisałeś po jego podłączeniu, choć jest bardzo trafna, to jednak po części wynika z tego, że kabel jest też oceniany przez pryzmat Pioneer N70AE, który to nie jest zbyt wyrafinowanym zródłem..

Dlatego pewien charakter brzmienia , może wynikać bardziej z tego, iż to Frey2 pokazał dobitniej granie Pionieera..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisuję się do klubu z Red Down xlr i Blueheaven głośnikowym. I od razu pytanie. Zastanawiam się nad wymianą Blueheaven na zasadzie utrzymania jego cech, ale wskakując na wyższą półkę jakościową. Fajnie byłoby utrzymać rozdzielczość i szybkość, ale dodać barwy i wypełnienia. Głośniki to Cabasse Irosie napędzane końcówką BAT vk200. Głupio pisać o tym w klubie, ale nie musi być z Nordosta, choć może. Mam teraz na testach czystą miedź Neotech Nemos 3080 i Ortofon sp400 Bronze i oba powodują wyraźną degradację dźwięku. W systemie grają też XLR Furutech Alpha22 i FadelArt reference one. Dzięki za wszelkie pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem niemal wszystkie łączówki Nordosta, oprócz Valhalli oraz Odina. Nawet Tyr 2 nie zrobił na mnie większego wrażenia. Proponuję poszukać używanego Harmonixa GP 101 lub Cardasa Clear Reflection choćby. Każdy nieco inny, ale oba wg mnie są bardziej wyrafinowane od Tyra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie

Obecnie posiadam  interkonekt RD LS , który łączy cd MF m3scd z integrą Hegla H190 , głośniki to Dynaudio S40 , teraz pytanie czy jako kabli głośnikowych użyłbym również RD LS , czy waszym zdaniem byłoby to dobrym krokiem. Obecnie moje głośnikowce to Chord Odyssey X . Zależy mi na jeszcze lepszej kontroli niskich tonów. Jednocześnie obawiam się zbytniej suchości , szklistości i uszczuplenia dźwięku.

Po przeczytaniu niektórych wpisów można dojść do wniosku że jeśli Nordost , to tylko jako IC lub jako zasilający , ale nie jako głośnikowe.

Jeśli ktoś mógłby się odnieść do tego to będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, art72 napisał:

Panowie

Obecnie posiadam  interkonekt RD LS , który łączy cd MF m3scd z integrą Hegla H190 , głośniki to Dynaudio S40 , teraz pytanie czy jako kabli głośnikowych użyłbym również RD LS , czy waszym zdaniem byłoby to dobrym krokiem. Obecnie moje głośnikowce to Chord Odyssey X . Zależy mi na jeszcze lepszej kontroli niskich tonów. Jednocześnie obawiam się zbytniej suchości , szklistości i uszczuplenia dźwięku.

Po przeczytaniu niektórych wpisów można dojść do wniosku że jeśli Nordost , to tylko jako IC lub jako zasilający , ale nie jako głośnikowe.

Jeśli ktoś mógłby się odnieść do tego to będę wdzięczny

Witam,masz słuszne obawy co do "suchości",jakiś czas temu przerabiałem takie połączenia.Został XLR Nordosta jedynie,po podłaczeniu głośnikowego Audioquest-a inny świat.System Electrocompaniet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Jako że już wkrótce kupuję nowe kable głośnikowe Nordosta, to mam do sprzedania Red Dawn LS . Jak by ktoś był zainteresowany to można jeż znaleźć tu : https://www.olx.pl/d/oferta/nordost-red-dawn-ls-CID99-IDMH7uG.html?bs=olx_pro_listing

IMG_0204.jpeg

IMG_0207.jpeg

IMG_0208.jpeg

IMG_0210.jpeg

IMG_0211.jpeg

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobry. 😁 chciałem dołączyć do grona szczęśliwych posiadaczy przewodów marki Nordost z modelem White Lightning. Wcześniej posiadałem dwa modele VdH tzn. Magnum Hybrid oraz obecny Wind Mk2 Hybryd. Ta marka wyniosła mój sprzęt na nowy poziom, większa przestrzeń bas nie buczy może jest go trochę mniej ale jest szybszy i punktowy i co zauważyłem tem przewód nic nie dodaje od siebie. Jestem zadowolony. Chciałem kupić model wyższy ale nie byłem pewien czy mi się podoba specyfika tego producenta teraz już wiem ze zostanę z ta marka na dłużej i żałuje ze nie kupiłem modelu Purple Flare. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Trochę lat upłynęło od powstania głośnikowych taśm Nordosta, czy coś pojawiło w międzyczasie w zakresie kabli głośnikowych co brzmi podobnie transparentnie i szybko jak Valhalla lub SPM ? Sam bas ma dla mnie mniejsze znaczenie, bo na niego idzie inny kabel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Gość

(Konto usunięte)

Swoją drogą czy jest sposób na zamocowanie przewodów głośnikowych takich jak Heimdall gdy korzystamy ze standów i ustawionych na nich monitorach - sposób który zminimalizuje drgania mechaniczne oraz interakcję magnetyczne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2022 o 13:52, kolor232 napisał:

Cześć

Jak sprawują się nowe kable?

Mam je od ponad roku i jestem bardzo zadowolony i z chęcią poszedłbym wyżej np: Frey.

Wcześniej miałem Red Dawn przez 8 lat, więc wiedziałem czego się spodziewać i jak dla mnie Heimdall 2 to coś w rodzaju rozwinięta brzemienia jakie reprezentowały Red Dawn . Największe zmiany w stosunku do Red Dawn to dół pasma . Jest go więcej ale też jest świetnie kontrolowany no i najważniejsze górą jest dużo fajniejsza. Pojawia się więcej powietrza w dźwięku , wybrzmienia talerzy i innych przeszkadzajek są jakby dłuższe i subtelniejsze .

Reasumując , warto było dokonać tej zmiany .

Kusi mnie teraz Frey ale to już podobno trochę inne granie więc poczekam z tą zmianą jak będę zmieniał głośniki, bo taki jest plan

 

Edytowane przez McGege

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, McGege napisał:

Mam je od ponad roku i jestem bardzo zadowolony i z chęcią poszedłbym wyżej np: Frey.

Wcześniej miałem Red Dawn przez 8 lat, więc wiedziałem czego się spodziewać i jak dla mnie Heimdall 2 to coś w rodzaju rozwinięta brzemienia jakie reprezentowały Red Dawn . Największe zmiany w stosunku do Red Dawn to dół pasma . Jest go więcej ale też jest świetnie kontrolowany no i najważniejsze górą jest dużo fajniejsza. Pojawia się więcej powietrza w dźwięku , wybrzmienia talerzy i innych przeszkadzajek są jakby dłuższe i subtelniejsze .

Reasumując , warto było dokonać tej zmiany .

Kusi mnie teraz Frey ale to już podobno trochę inne granie więc poczekam z tą zmianą jak będę zmieniał głośniki, bo taki jest plan

 

Czyli dołu nie brakuje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Techniczne różnice między Frey2 a Heimdall2 to tylko większa ilość drucików.

Natomiast różnica w budowie Red Dawn  LS a Heimdall2 jest już bardzo duża.

Seria Leif nie ma Micro Mono- Filmament.

Jest to pustka powietrzna między każdym drucikiem a izolacją która występuje w całej serii Norse2.

Parę lat temu porównywałem IC Red Dawn LS vs. Heimdall2. Pamiętam że Heimdall2 oprócz niższego zejścia nie miał tej nerwości którą miał Red.

Pamiętam że na Red Dawn z ekscytacją słuchałem utworów natomiast kiedy zastąpiłem go Heimdall słuchałem całych płyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość

(Konto usunięte)
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Teraz wiem ile traciłem niewykorzystany potencjał zestawu. Tylko nie wiem czy dobrze zrobiłem bo mogłem wsiąść Red Dawn zamiast Blue haven niestety bez możliwości porównania. Tak jest bardzo dobrze zyskała góra pasma,jest więcej szczegółów,słychać więcej detali bas jest pełniejszy mocniejszy, głębszy. Ogólnie kabel neutralny nic od siebie nie dodaje tylko przesyła czysty sygnał tak jak to powinno być. Tak mi teraz sie fajnie słucha,że nie chce mi się nic przełączać a o zmianie kabla na poprzedni żeby porównać już nie mam ochoty. Wpięty raz zostaję na długo chyba,że za jakiś czas przeskoczę na wyższy model jak będę miał możliwość sprawdzenia u siebie w systemie. Kabel dla mnie petarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, shiver07 napisał:

Teraz wiem ile traciłem niewykorzystany potencjał zestawu. Tylko nie wiem czy dobrze zrobiłem bo mogłem wsiąść Red Dawn zamiast Blue haven niestety bez możliwości porównania. Tak jest bardzo dobrze zyskała góra pasma,jest więcej szczegółów,słychać więcej detali bas jest pełniejszy mocniejszy, głębszy. Ogólnie kabel neutralny nic od siebie nie dodaje tylko przesyła czysty sygnał tak jak to powinno być. Tak mi teraz sie fajnie słucha,że nie chce mi się nic przełączać a o zmianie kabla na poprzedni żeby porównać już nie mam ochoty. Wpięty raz zostaję na długo chyba,że za jakiś czas przeskoczę na wyższy model jak będę miał możliwość sprawdzenia u siebie w systemie. Kabel dla mnie petarda.

Polecam cały set, wtedy jest pełna synergia. Z Red2 miałem IC i AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, shiver07 napisał:

Teraz wiem ile traciłem niewykorzystany potencjał zestawu. Tylko nie wiem czy dobrze zrobiłem bo mogłem wsiąść Red Dawn zamiast Blue haven niestety bez możliwości porównania. Tak jest bardzo dobrze zyskała góra pasma,jest więcej szczegółów,słychać więcej detali bas jest pełniejszy mocniejszy, głębszy. Ogólnie kabel neutralny nic od siebie nie dodaje tylko przesyła czysty sygnał tak jak to powinno być. Tak mi teraz sie fajnie słucha,że nie chce mi się nic przełączać a o zmianie kabla na poprzedni żeby porównać już nie mam ochoty. Wpięty raz zostaję na długo chyba,że za jakiś czas przeskoczę na wyższy model jak będę miał możliwość sprawdzenia u siebie w systemie. Kabel dla mnie petarda.

Długo z nimi nie wytrzymałem,najgorsza średnica suchotnik straszny.Pojechał do nowego właściciela,choc z nowej serii BH XLR juz robotę robi,za głośnikowymi nie tęsknię 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, autex1 napisał:

Długo z nimi nie wytrzymałem,najgorsza średnica suchotnik straszny.Pojechał do nowego właściciela,choc z nowej serii BH XLR juz robotę robi,za głośnikowymi nie tęsknię 😉

Najwidoczniej kabel pokazał cechy twoich komponentów. 

Edytowane przez shiver07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.