Skocz do zawartości
IGNORED

Klub - JANTZEN AUDIO


mdavis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, daro777 napisał:

7N,mają certyfikat itp. Zresztą nie o to mi chodzi, chodzi o to, że w sklepach jest 6N,  a na ich stronie jest napisane jak byk 4N.

Nie wnikając w "certyfikaty" neotech, cewki głośnikowe najczęściej wykonane są z aluminium a czystością miedzi kilkudziesięciometrowych cewek w zwrotnicach mało kto się przejmuje. W kablach IMHO ważny jest izolator i geometria. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, don111 napisał:

Może to tylko nazwa kabla dla zmyłki, a nie oznaczenie czystości? Tak czy inaczej, z moich doświadczeń - solid core 6n czy nie, gra lepiej niż niejeden 2-3x droższy kabelek 'markowy' 

Czyli jawny wałek, dobrze, że cena adekwatna. Z drugiej strony są osoby, które  sprzedają za nie małe pieniądze, kable głośnikowe 6N na bazie JANTZEN, i taki niezorientowany kowalski może się skusić, nie ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, daro777 napisał:

Zresztą nie o to mi chodzi, chodzi o to, że w sklepach jest 6N,  a na ich stronie jest napisane jak byk 4N.

 

PS. Sprawdziłem i na stronach sklepów z zagranicy też jest informacja 6N !!!

image.thumb.png.22fac24aeec5955fdb97366edc870974.png

https://www.audiophonics.fr/en/cables-hautparleur-conducteurs/jantzen-audio-6n-solid-core-speaker-cable-polyethylene-2x05mm-o-65mm-p-8788.html

http://www.siam-audiophile.com/shop/product.php?id_product=24

Edytowane przez mdavis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, EMiL napisał:

Nie wnikając w "certyfikaty" neotech, cewki głośnikowe najczęściej wykonane są z aluminium a czystością miedzi kilkudziesięciometrowych cewek w zwrotnicach mało kto się przejmuje. W kablach IMHO ważny jest izolator i geometria. 

W moich kablach izolatorem jest PVC, czyli najtaniej na teflon za dużo kasy by poszło. Geometrię zrobiłem na wzór kabli Xlo. Bądź co bądź nie żałuje, ufam swoim uszom. Moim zdaniem przewodnik jest najważniejszy później reszta, ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, daro777 napisał:

W moich kablach izolatorem jest PVC, czyli najtaniej na teflon za dużo kasy by poszło. Geometrię zrobiłem na wzór kabli Xlo. Bądź co bądź nie żałuje, ufam swoim uszom. Moim zdaniem przewodnik jest najważniejszy później reszta, ale to tylko moje zdanie.

Najlepszym izolatorem jest powietrze, potem teflon.

Baw się, to jest w tym hobby najwazniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, mdavis napisał:

Widziałem już prędzej ten  certyfikat. Czyli wychodzi, że ktoś popełnił błąd na ich oficjalnej stronie i wpisał 4N zamiast 6N,ale raczej nie wydaje mi się. Moim zdaniem w swoim katalogu na oficjalnej stronie nie mogą pisać nieprawdy zgodnie z przepisami prawa. Co innego sklepy tutaj już pewnie można pisać, co się komu podoba, nie wiem, nie znam się, ale na moje tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Testuję właśnie taki 17+20AWG spięte razem bo mam pojedynczy terminal w kolumnach. Świetny kabel. Ktoś pisał że obcina górę i dół. Basu jest mniej ale schodzi tam gdzie schodził i jest sprężysty, a góry jest więcej niż na innych kablach 🙃 mam wrażenie że niewiele wnosi ale i niewiele psuje

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Testuję właśnie taki 17+20AWG spięte razem bo mam pojedynczy terminal w kolumnach. Świetny kabel. Ktoś pisał że obcina górę i dół. Basu jest mniej ale schodzi tam gdzie schodził i jest sprężysty, a góry jest więcej niż na innych kablach 🙃 mam wrażenie że niewiele wnosi ale i niewiele psuje

Możesz spróbować podłączyć pojedyncza żyłę ta grubsza a cieńsza odłączyć Brzmienie powinno się lekko zmienić Będzie mniejszy przekrój żyły w stosunku do tego co masz obecnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mdavis napisał:

Możesz spróbować podłączyć pojedyncza żyłę ta grubsza a cieńsza odłączyć Brzmienie powinno się lekko zmienić Będzie mniejszy przekrój żyły w stosunku do tego co masz obecnie 

A jak powinno się zmienić? Nie chcę na razie tego ruszać bo końcówki były już zlutowane a kabel nie mój. 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pozostań przy takim połączeniu choć można spróbować tak jak pisałem wcześniej Czy będą zmiany w brzmieniu prawdopodobnie tak a w jakim stopniu samemu należy spróbować Osobiście stosuje połączenie bi wire w tym kablu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio porównywałem z ciekawości do mojego Jantzen Audio Bi Wire (niebieski), Acoustic Revive SPC AV (czerwony) i powiem szczerze, Jantzen pod względem brzmienia pokonał Acoustic Revive 👍. Świadczy to w przypadku kabli głośnikowych kolejnym razem, iż cena nie jest wyznacznikiem brzmienia 👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mdavis napisał:

Ostatnio porównywałem z ciekawości do mojego Jantzen Audio Bi Wire

Zaczynam się nad nim powoli zastanawiać, po pozytywnych wrażeniach z gołych drutów srebrzonych (zupełnie gołe=żadnej izolacji), też bi-wi, pisałem trochę w wątku o tanich kablach.

Myślisz, że da się bez większego problemu usunąć całą izolację z Jantzena? Zwłaszcza z tego druta 0,5mm?

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś może równych średnic np 1mm?

Czyli:

jak wpływa zmniejszenie średnicy druta do sekcji HF na dźwięk?

Rozumiem, że u siebie cienkie masz na HF a grubsze na LF.

Edytowane przez absinth3

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, absinth3 napisał:

A próbowałeś może równych średnic np 1mm?

Czyli:

jak wpływa zmniejszenie średnicy druta do sekcji HF na dźwięk?

Rozumiem, że u siebie cienkie masz na HF a grubsze na LF.

Tak Cieńsze mam podpięte pod wysokotonowy a grubsze pod srednioniskotonowe Tego połączenia używam już kilkanaście lat najpierw w Usher V 601 od prawie 2 lat z Usher V 602 Miałem na odsłuchach różne kable głośnikowe i najbardziej wciąga mnie brzmienie tych Jantzen Audio 

PS Na srednioniskotonowy lepszy efekt daje ten grubszy 1mm Choć dla innych może to być ten cieńszy 👍

Edytowane przez mdavis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki uprzejme!

Przy okazji- stosujesz zworki przy bi-wi czy nie?

Wydaje się to absurdalne, ale jak niecały rok temu zacząłem się bawić w bi-wi to spróbowałem z i bez. Pełniejszy dźwięk (wypełnienie i scena) uzyskałem z pozostawionymi zworkami i tak już zostało

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, absinth3 napisał:

Przy okazji- stosujesz zworki przy bi-wi czy nie?

Nie Nie stosuje zworek Podpinam kable bezpośrednio do terminali w kolumnach 
PS Bardziej nasycony i lepszy dźwięk jest moim zdaniem w połączeniu bi wire Choć są różne opinie Ewentualnie fabryczne zworki można można zastąpić zworkami wykonanymi z kabli głośnikowych 

Edytowane przez mdavis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mdavis napisał:

Bardziej nasycony i lepszy dźwięk jest moim zdaniem w połączeniu bi wire

Mam to samo zdanie.

Rok temu wywaliłem końcówki ze stolika w bezpośrednie pobliże kolumn. I można było skrócić kable do 80cm. Stąd łatwość w rozseparowaniu gołych drutów. Z tabelki

http://www.roger-russell.com/wire/wire.htm#wiretable

wynika, że nawet jeśli impedancja spadnie do 2 omów, to przewód 22AWG będzie wystarczający a prawdopodobnie 24AWG (0,5 mm) także, bo kolumny nominalnie mają 8 omów.

 

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze informacja dotycząca bi wire 

Moje kolumny posiadają dwie zwrotnice - jedna obsługuje głośnik wysokotonowy, druga głośnik srednioniskotonowy W przypadku połączenia bi wire ma to sens Natomiast gdy kolumna czy też monitor posiada jedną zwrotnice, która obsługuje dwa głośniki  (średnio i wysokotonowy) to zastosowanie połączenia bi wire nie sprawdza się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Zapisałem się do grupy bo o tych kablach pozytywnie wypowiedział się znajomy. Więc czemu nie przetestować czegoś co wiele osób chwali.

Czekam na zamówione materiały do konfekcji i też przetestuję ten kabel. Zamówiłem w zasadzie już kabla na dwa komplety. Chcę zrobić bi amping, a nie chcę do tego wykorzystywać poczwórnego kabla 2x1 + 2x0,5 tylko dwa osobne kable o przekroju 1,5mm2. Kabel nie jest drogi, więcej wyjdzie konfekcja żeby to przy okazji było wygodne do wpinania i ładnie wyglądało. Jak się sprawdzi w moim systemie to zostanie jak nie to pójdzie ładnie wyglądający kabel na sprzedaż. Zobaczymy.

Jeżeli kogoś to interesuje to będę go wpinał do CXR200 i kolumn Fyne Audio 501. Moc przy stereo 2x170W przy bi ampingu będzie jej zdecydowanie więcej.

Co do dywagacji na forum odnośnie czystości tego przewodu. Czy jest 4N czy 6N. Po wymianie kilku maili dostałem dziś od firmy produkującej ten kabel informację, że miedź użyta do produkcji przewodnika jest o czystości 6N. Dane na stronie producenta zostały błędnie umieszczone jako 4N. Ma być to poprawione. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, wormjazz napisał:

Chcę zrobić bi amping, a nie chcę do tego wykorzystywać poczwórnego kabla 2x1 + 2x0,5 tylko dwa osobne kable o przekroju 1,5mm2.

Witamy w Klubie

Mam pytanie 1,5 mm2 to jest chyba plecionka ?. Solid Core tego producenta o podanej grubości raczej nie występuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.