Skocz do zawartości
IGNORED

Klub - JANTZEN AUDIO


mdavis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Więc dziś znalazłem godzinkę i posłuchałem na spokojnie plecionkę 925 z solid core 1mm.

Solid core lepszy pod każdym względem, bas lepiej kontrolowany, w 925 się rozłaził i wpadał w niektórych momentach w dość mocny rezonans. Solid core jak na tą cenę kontrola i prowadzenie basu idealne. Ogólnie solid core jest kablem szybszym, dokładniejszym, bardziej przejrzystym.

925 w tej cenie nie ma się do czego przyczepić natomiast solid core to jest mega okazja cenowa.

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia są subiektywne i wynikające z porównań kilku kabli o jakich wspomniałem wcześniej w takich a nie innych warunkach.

Kable podłączałem do starych modeli Arcama , bo takie akurat mam.

Co do Audioquesta typ 4 to moim przypadku "czwórki" bardziej syczały i scena była płytsza (info.dla miksona)

 

U każdego może zagrać to inaczej - ot co.

 

Pozdrawiam ,

 

90125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solid core lepszy pod każdym względem, bas lepiej kontrolowany, w 925 się rozłaził i wpadał w niektórych momentach w dość mocny rezonans.

Czy mógłbym prosić o podanie na jakich kolumnach zaobserwowano to zjawisko? Z mojego doświadczenia wynika, że to raczej może być problem kolumn, które podłączono kablem o znacznie większym przekroju (2x2,5mm2). Innymi słowy kolumny ze słabą kontrolą basu z cienkimi kablami typu solid core np. DNM Reson, Audioquest type 2 mogą znacznie zyskać na takim połączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdej plecionce bas ma tendencję to rozmywania raczej , jak porównywałem solid cory do plecionek to praktycznie w każdym zestawieniu było to wyczuwalne, choć np przy plecionce z grubszą żyłą np ,25-,45mm już zaczyna być precyzyjniej, sam wcześniej wielokrotnie pisałem że lepiej mieć mniej a grubszych żył niż stado cienkich jak włos :)

trzeba też uważać bo często solid cory poprawiając precyzje basu wyostrzają sybilanty więc nie zawsze jest pięknie lub np potrafią przycinać górę jak reson

 

mi ostatecznie po wielu próbach najbardziej pasowały kable głośnikowe złożone z kilkunastu żył ok ,3-,45mm jak w chordach np rumour odyssey i epic,

 

Czy miał może ktoś okazję porównać w/w przewód z Supra Ply?

 

Testowałem ply i classica supry i dosyć specyficzne, tzn miekko na dole i jasno na górze baz jakieś super precyzji czy rozbudowanej sceny raczej do tanich systemów

niby łagodnie ale też bez finezji nie zachwyciły

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak by Dać solid core 1mm + srebrną żyłę 4N (powszechnie dostępna na allegro) mielibyśmy łączny przekrój 2mm, można by iść dalej i dać 2 x 1mm solid core i 2 x 1mm srebro i wyszło by łącznie 4mm, ciekawie by mogło być. Testował ktoś może ?

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam forumowiczów do podłączenia SOLID CORE OFC 17+20 AWG 6N BI-Wire w waszych systemach a będziecie mile zaskoczeni :-)

 

Przewody są niekoszerne, bo za tanie, niektórzy są mile zaskoczeni dopiero wtedy jak zapłacą przynajmniej ponad 6 kzł za kawałek druta ;-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mdavis' timestamp='1351625189' post='2623932'

 

Zachęcam forumowiczów do podłączenia SOLID CORE OFC 17+20 AWG 6N BI-Wire w waszych systemach a będziecie mile zaskoczeni :-)

 

Dajcie koledzy sprawdzony namiar (sklep lub dystrybutor) na ten kabel,chętnie go wypróbuję w swoim systemie...

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SOLID CORE OFC 17+20 AWG 6N BI-Wire - mam te kabelki z Usher V-601 i CA 840A v2

u mnie gra to tak: nisko schodzący bas, detalicznie i przyjemnie, w średnicy idealnie ze względu na naturalność vokali i instrumentów. Tak gra cały system ile zasługi w tym dla CA 840A a ile dla kabli to wiem jedno - że z poprzednim wzmacniaczem zachwytu nie było, TERAZ JEST, więc kabelki Jantzena dają sobie radę.

Jak będę miał okazję porównać z drogimi kablami to zrobię to z czystej ciekawości jak się maja kable za 20 i 140 zł :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów, czy jest możliwość podłączenia przewodu bi-wire (SOLID CORE OFC 17+20 AWG 6N BI-Wire) do monitorów z pojedynczymi terminalami na 2 kabelki ( Dali Zensor 1) po przez skręcenie końcówek do do kupy? Jeśli tak to czy to jest dobre rozwiązanie czy lepiej pozostać na standardowych 2-żyłowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na zdrowy rozsądek po przez skręcenie tego kabelka (SOLID CORE OFC 17+20 AWG 6N BI-Wire) na końcach uzyskam większy przekrój niż pojedynczego SOLID CORE OFC 17 (dokładnie o 50%), co powinno wpłynąć pozytywnie na walory akustyczne, proszę mnie poprawić jeżeli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 godzin również posiadam SOLID CORE OFC 17+20 AWG 6N BI-Wire.

Mam kolumny które posiadają pojedyncze gniazda. Bi -Wire zamówiłem z czystej ciekawości co będzie gdy złącze ofc 17+20, tak jak pisaliście wyżej o "skręcaniu"

Z relacji " na gorąco", w moim systemie takie połączenie po połączeniu obydwu kabli daje negatywny wpływ na brzmienie. Średnica się pogrubia, góry robi się za dużo. Dźwięk na pojedynczym ofc 17 jest bardziej rozdzielczy i bardziej kontroluje bas.

Oczywiście to moje subiektywne odczucie, na moim systemie.

Porównując do przewodu używanego w moim systemie do dzisiaj - VDH CS122 HYBRID, dźwięk płynący po kablu Jantzena jest bardziej świeży, ma zdecydowanie bardziej kontrolowany bas i gra równiej w całym paśmie.

To będzie tyle po bardzo krótkim osłuchaniu się z kablem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj na chwilkę podłączyłem kabel Audioquest Type 2 zamiast plecionki 925. Bas stał się nieco bardziej energetyczny. Trochę by to potwierdzało, że konstrukcje typu solid core są mimo mniejszego przekroju trochę lepsze na basie od wielu cienkich drucików. Góra pasma zdecydowanie na korzyść Jantzena. W sumie korci mnie żeby porównać u siebie plecionkę z SOLID CORE OFC 17+20, tylko czy ryzykować znowu zakup w ciemno? Może ktoś ma na zbyciu / mógłby wypożyczyć odcinki 2,5m lub więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.