Skocz do zawartości
IGNORED

Klub - JANTZEN AUDIO


mdavis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po dwóch dniach grania muszę przyznać że robią wrażenie.

W kategorii jakość/cena są zaskakująco poza racjonalną klasyfikacją.

 

Jeżeli na sprzęcie jaki posiadasz kable Jantzen Audio robią wrażenie to tylko się cieszyć.

 

Zapraszamy kolegę do klubu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością przystępuję. Pierwszą styczność z Jantzenem miałem kilka lat temu przy okazji modyfikowania zwrotnicy w ówcześnie posiadanych kolumnach. Potem była końcówka mocy DIY i Jantzeny użyłem na wejściu. Teraz spróbowałem ich kabli i ten produkt zrobił na mnie największe wrażenie.

 

Mogąc idealnie dopasować długość przewodów między kolumnami a monoblokami wykorzystałem zaledwie 1 metrowe odcinki tego kabla.

Może właśnie tak pozytywny ich odbiór, to jest tego zasługa. Choć śmiem wątpić, że wyłącznie skrócenie przewodów jest kluczem do sukcesu.

 

Jantzen gra bardzo przestrzennie, detalicznie ale nie jasno! Budując bardzo szeroką scenę gra ciut bardziej do przodu (osobiście wolę w drugą stronę).

Góra jest relatywnie otwarta (choć nie męczy), bas jest bardzo żywy (w pozytywnym znaczeniu).

To tak w ramach relacji z pierwszego wrażenia :-)

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością przystępuję

Czy mowa o Jantzenie SOLID CORE?

 

Co do porównania SOLID CORE w wersji bi-wire vs plecionka 925 bi-wire to 925 ma miękki bas, nieco bardziej akcentuje jego wyższy zakres. Solid core bas ma twardszy, ale głębszy i szybszy. Góry w solid core jest więcej. Solid core jest dynamiczniejszy. W sumie jakby nacisk położyć na "jedwabistość", gładkość i spokojny charakter to 925 powinien się sprawdzić lepiej. U mnie jednak zostaną solid core, dzięki bardziej "konturowemu" i szybszemu brzmieniu. W sumie oba kable są bardzo dobre, nie powiedziałbym że plecionka jest gorsza, przede wszystkim jest inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Przede wszystkim witam na forum.

 

Zainteresowałem się kablami Jantzen, szczególnie bi-wire i w związku z tym mam pytanie czy w przypadku mojego zestawu jest możliwość i sens podłączać w tym trybie - wzmacniacz NAD 316 kolumny Wharfedale 10.7. Kolumny mają taką opcję ale czy wzmacniacz? Oznacza to, że dwie końcówki wtykamy do jednego gniazda we wzmacniaczu?

 

Czy może jednak polecacie plecionkę 925 lub zwykły solid core? O plecionce niezbyt pochlebnie pisaliście. Z kolei te kable mi "leżą" bo teraz mam takie które się w rękach rozwalają i podczas zdejmowania izolacji część przewodu zostaje w ręku. A te są zwarte i nie ma tego problemu.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może jednak polecacie plecionkę 925 lub zwykły solid core? O plecionce niezbyt pochlebnie pisaliście. Z kolei te kable mi "leżą" bo teraz mam takie które się w rękach rozwalają i podczas zdejmowania izolacji część przewodu zostaje w ręku. A te są zwarte i nie ma tego problemu.

 

Najlepiej samemu porównać. W tym temacie oraz w dziale OPINIE są recenzje i opisy powyższych przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Przede wszystkim witam na forum.

 

Zainteresowałem się kablami Jantzen, szczególnie bi-wire i w związku z tym mam pytanie czy w przypadku mojego zestawu jest możliwość i sens podłączać w tym trybie - wzmacniacz NAD 316 kolumny Wharfedale 10.7. Kolumny mają taką opcję ale czy wzmacniacz? Oznacza to, że dwie końcówki wtykamy do jednego gniazda we wzmacniaczu?

 

Czy może jednak polecacie plecionkę 925 lub zwykły solid core? O plecionce niezbyt pochlebnie pisaliście. Z kolei te kable mi "leżą" bo teraz mam takie które się w rękach rozwalają i podczas zdejmowania izolacji część przewodu zostaje w ręku. A te są zwarte i nie ma tego problemu.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Halo, Halo nikt nie pisał , że 925 jest kiepski tylko , że na bi-wire solid jest inny bas i może bardziej dźwięczna góra,

Polinki pomimo, że kosztują około 20 pln metr grają znacznie lepiej niż wynika z ich ceny - ot i tyle.

sam mam 925 i jest fajny, melodyjny i ładnie trzyma bas choć mam w pokoju goły parkiet.

bi-wire przez różne gróbości przewodnika daje dodatkowe możliwości , ale jak ostatecznie wychodzi kiedy 2 grubości są połączone musisz poszukać lub popytać

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, może niefortunnie napisałem o tych 925. W sumie czytając opinie charakterystyką bardziej odpowiadają mi 925, aczkolwiek bi-wire też kusi. A propos - na tym moim NADzie jest taka możliwość? Wolę się upewnić w razie czego...

I z tego co czytam w tym temacie 925 wejdą do styków po zgięciu o co też się martwiłem widząc ich płaskość (mowa o 2,5mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

o ile wiem w twoim nadzie jest 1 para terminali gośnikowych więc musiałbyś w gnieżdzie wzmaka połączyć 2 grubości kabla, jakie masz terminale w kolumnach nie wiem.

1 .zapytaj kogoś jaki wpływ ma połączenie 2 grubości bo ja tego nie robiłem

2 . na końcówki kabla polecam wtyki bananowe (jeśli terminale akceptują), kupisz raz a będziesz doceniał przez wiele lat przy montażu sprzętu - choćby i przy porządkach, dodatkowo przy montowaniu gołych kabli zawsze brudzimy je tłustymi paluchami co w dłuższym okresie czasu może degradować dźwięk

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ten kabel bi-wire wkładał w ten sposób w jaki ja planuję, czyli dwa przewody do jednego gniazda wzmacniacza?

Szczerze mówiąc nie wiem czy terminale akceptują wtyki bananowe. Przypuszczam, że tak, ale nigdy nie miałem takich w ręku. Kolumny mają takie: http://www.google.pl...78&tx=39&ty=107 NAD takie http://www.google.pl...ved=1t:429,i:81

Ewentualnie plecionka jest zwarta, więc łatwo będzie ja włożyć o ile się zmieści (ale do banana też musi więc na jedno wychodzi). Tym bardziej bi-wire.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przed odezwaniem się przeczytałem cały temat. Jest wzmianka o skręceniu dwóch przewodów i wkręceniu w banana ale pomysł porzucono z tego co zrozumiałem.

Chyba się zdecyduję tylko na kabel bi-wire, bez bananów, nie wydają mi się one tak konieczne. Do gniazda wzmacniacza włożę dwa gołe kable. Dużo kabla nie potrzebuję więc zobaczymy jak to wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

to tym bardziej bierz bi-wire :) , będziesz miał 3 wariany : grubszy , cienki, oba razem , - bezcenna możliwość porównania lub modyfikacji za dopłatę kilku złotych metr.

 

925 też jest fajny i dobrze leży na podłodze :)

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ten kabel bi-wire wkładał w ten sposób w jaki ja planuję, czyli dwa przewody do jednego gniazda wzmacniacza?

 

Miałem tak wpięte solid core bi-wire Jantzena i miedź posrebrzaną z Polinku (czarno-czerwone "druciki"). Było ok!

Edytowane przez skiba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki bi-wire przyszły, podłączone - od razu łatwiej poszło niż z takimi strzępiącymi się - i wszystko działa:) Na pierwszy rzut ucha dźwięk jest lepszy, ale poważniejsze testy przeprowadzę jutro.

Baaaardzo dziękuję wszystkim za porady i pomoc:)

 

No i jestem w klubie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam Kolegów!

 

Proszę o pomoc w doborze kabli Jantzen do dużych i prądożernych kolumn INFINITY KAPPA 8.2i napędzanych końcówką PARASOUND HCA-2200. Obecnie kolumny mam podłączone bi-wire kablami ALPHARD 4 mm2 na górze i kablami DIY na dole. Dżwięk jest przyjemny, scena głeboka ale wąska, brak wypełnienia i nasycenia.

Opisywane w wątku kable 925 i SOLID CORE mają niewielki przekrój, dlatego pytam, czy nadają się do moich kolumn, w układzie bi-wire.

Może ktoś z Kolegów sprawdził już inne kable Jantzena o większym przekroju?

 

Pozdrawiam Klubowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedż. Przejrzałem ofertę Jantzena ale dalej mam wątpliwości czy zbyt cienkimi kablami nie spalę głośników. A kable te, tak entuzjastycznie opisywane, mam wielką chęć kupić.

Może Koledzy Mateuszek i HQ 150 odpowiedzą mi czy stosują posiadane kabelki Jantzena do swoich kolumn RENAISSANCE 90 i KAPPA 8.2i ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.