Skocz do zawartości
IGNORED

Klub - JANTZEN AUDIO


mdavis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W bi na ogół zmniejsza się impedancja przewodów bo mamy podwojony przebieg i sumaryczny przekrój przewodów jest większy od pojedyńczego

W moich doświadczeniach z bi podłączając różne druty zauważyłem że w danych parach niektóre kable nie tylko "regulują" ilością informacji tzn że jest mniej lub więcej informacji ale nawet głośniej/ciszej ,jeżeli to kogoś interesuje to pisałem o tym w klubie Studio 16 Hertz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy miedź srebrzona w teflonie to nie jest przypadkiem ten kabel?

 

Mil-Spec hookup wire MIL-W-16878E

 

http://www.multicable.com/Products/military_spec_hookup_wire/m16878_4_mil_w_16878_4_type_e_wire_nema_hp3_type_e

 

jest coś napisane na kablu sprzedawanym przez polink?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam Panowie,

Wczoraj nabyłem do testów kabelek SOLID CORE OFC 17+20 AWG 6N BI-Wire.

Do tej pory użytkowałem ze swoim sprzętem kabelki ProCab LS25, które ładnie przekazywały średnicę oraz niższe rejestry, wysokie były wycofane.

Po podmianie kabelka na Solid Core zmieniła się charakterystyka dźwięku. Wysokie tony się uwydatniły, a średnica się cofnęła.

Zależy mi na tym aby wszystkie pasma były jednakowo słyszalne, bez podbicia i wycofania. Czy plecionka Jantzena 2x 2,5mm może coś zmienić?

Edytowane przez Neonix

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory użytkowałem ze swoim sprzętem kabelki ProCab LS25, które ładnie przekazywały średnicę oraz niższe rejestry, wysokie były wycofane.

Po podmianie kabelka na Solid Core zmieniła się charakterystyka dźwięku. Wysokie tony się uwydatniły, a średnica się cofnęła.

Zależy mi na tym aby wszystkie pasma były jednakowo słyszalne, bez podbicia i wycofania. Czy plecionka Jantzena 2x 2,5mm może coś zmienić?

 

W moim systemie Jantzen zdeklasował powyższego ProCab LS25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pokombinowałem i już jest znacznie lepiej :)

Kabelek Jantzen SC dałem w bi-wirring z Procabem LS25,

jantzen do wysokich częstotliwości, a procab do niskich i gra już to całkiem dobrze.

Zastanawia mnie jeszcze ta plecionka jantzena, jak to może u mnie zagrać, chyba się skuszę i kupię 5m.

Ma ktoś tą plecionkę 2,5mm w swoim systemie, jak to gra?

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od voicingu kolumn i towarzyszącej elektroniki...

 

Oczywiście, ponieważ Destiny jest po jaśniejszej stronie... muzy:-), Przejrzystość to jego główna cecha i solid core bardzo TO podkreśla. Wkręciłem z powrotem miedź/srebro i tak zostaje, jestem zadowolony.

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, po zmianie zwrotnic w kolumnach, solid core Jantzena jest nie do przyjęcia - uszczupla bas, wyciąga górę.

 

Zgadza się. wszystko też zależy od elektroniki. Lecz np. powyższy Jantzen przynajmniej o klasę zagrał lepiej od DNM Reson. Było więcej basu, większa różnorodność, środek pasma też uległ poprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak bo głębszych odsłuchach wróciłem do ProCab ls25.

Zakupię i przetestuję jeszcze taśmę Jantzen.

Mam na sprzedaż kabelek SOLID CORE OFC 17+20 AWG 6N BI-Wire 2x 2,5m stan idealny.

Jakby ktoś byłby zainteresowany kupnem to mogę puścić za 80pln + koszty wysyłki. Pisać na PW.

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel szybko się sprzedał, zatem proszę już nie pisać z ofertami.

 

Doszła do mnie już ta pleciona Jantzena i po odsłuchach zauważyłem,

że ma całkowicie inną charakterystykę od Solid Cora.

Kabelek jest prawie identyczny w przekazywaniu dźwięku do ProCab ls25.

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś wytłumaczyć prostą rzecz

http://zap-audio.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=3&products_id=35

17awg prawie 19zł - 1m

a

http://zap-audio.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=3&products_id=34

20awg prawie 14zł - 1m

 

??????

 

dobra już temat ogarnąłem

 

a ja mam pytanie z innej beczki :)

który z powyższych lepszy 17awg czy 20?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z walorami sonicznymi?

W poniższej zakładce wiele osób wypowiedziało się na temat brzmienia kabli Jantzen Audio. Ja osobiście posiadam połączenie tych dwóch kabli czyli: Jantzen Audio SOLID CORE OFC 17+20 AWG 6N Bi-Wire. Moje odczucia odnośnie brzmienia są dostępne z dziale/katalogu: OPINIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma lepszy; zostaje ten, który Ci bardziej pasuje. Niestety jest jedno "ale" - każdemu pasuje co innego, więc te rady są nieprzydatne. Ja np. używam 24 AWG; tj 0,5 mm średnicy po 80 gr/m i MNIE to odpowiada, bo dźwięk jest wyjątkowo precyzyjny, barwny a bez agresji. Pamiętaj też o sprzęcie, który często takiego "obnażania" nie wytrzyma, bo wzmacniacz może mieć duże zniekształcenia, twarda kopułka może być agresywna i "przewalająca" górę, o CD ku to już nie wspomnę...

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

ciekawe jakby do przewodu bi-wire 2x0,5 + 2x1 mm dorzucić 2x1 czyli w efekcie mieć 2x0,5 na górę i 4x1 na dół.

jakby to mogło wpłynąć na średnicę i bas ?

 

Można spróbować - choć przypuszczam, iż bas będzie zbyt obfity. Wszystko zależy od całego systemu audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.