Skocz do zawartości
IGNORED

Klub - JANTZEN AUDIO


mdavis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A o różnice pytałem bo AC znam a tego Jantzena nie słyszałem jeszcze tani jest więc kupię go sobie i posłucham bo już nie raz się przekonałem że drogo nie znaczy dobrze :)

 

Posłuchasz i kable Jantzen zostaną w Twoim systemie.

 

Ja w końcu porównałem plecionkę Jantzen Audio 2 x 2,5 mm OFC 925 Miedź 6N z SOLID CORE OFC 17+20 AWG 6N BI-Wire i zostaje solid core.Plecionka jednak odpadła, solid core ma lepiej kontrolowany bas, który niżej schodzi, dużo fajniejszy, wyraźny środek - bez syczeń przy wokalach i delikatną, nie drażniącą górę.Z solid core scena jest lepsza.

 

Wszystko się zgadza na korzyść Solid Core

 

PS. Monitory i wzmacniacz pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był zainteresowany mam na sprzedaż Solid Core, dość krótkie odcinki, bo chyba 2x1,90m. W razie konkretnej propozycji, zmierzę dokładnie. Wypożyczyć mogę inny kabel Jantzena - miedź srebrzoną 2x2m:

http://zap-audio.pl/sklep/images/linka%20srebrzona%201,33.jpg

W moim systemie wygrywa z solidem bardzo wyraźnie, ale... Albedo już zamówione:-)

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości jakie kolumny kupiłeś.

DiY na revelatorach scanspeaka i z LT

 

Pisałeś że zagrał lepiej niż antykable a pamiętasz może czy maił lepiej kontrolowany bas od AC i czy góra była jaśniejsza ?

wszytsko bylo lepiej ale w poprzedniej konfiguracji. jak by bylo teraz to nie mam pojecia i nie za bardzo mam jak to sprawdzic.

poza tym kolumny sa swieze - przed tym jak do mnie trafily graly moze z 30 godzin max. wiec sa nie wygrzane. to oznacza ze jeszcze z dobry miesiac mnie czeka zanim cos sensownego pokaza. jak na razie z dnia na dzien prezentuja coraz to inny przekaz :-)

tak wiec na koniec sie moze okazac ze niebieski kabelek wroci na swoje miejsce - kto wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po godzinnej akcji konfekcjonowania kabli - podlaczylem ...

 

Na goraco pierwsze wrazenia:

 

- znaczaco lepsza stereofonia i przestrzen

- bardziej masywny dzwiek, jakby bylo go wiecej o wiekszej rozdzielczosci i wiecej powietrza

- bas mocniejszy, punktowy lepiej kontrolowany (przy Rumour 2 czulo sie niedostatek basu)

 

Reasumujac pierwsze kilkinastominutowe odsluchy - jestem w pozytywnym szoku :) kabel kilkakrotnie drozszy gra duzo ciekawiej.

 

Bede pisal kolejne opinie po dluzszych odsluchach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fajnie że już masz u siebie ten kabel ja jeszcze go nie kupiłem ale jak już wszystko u mnie będę miał zrobione tak jak chcę to też go sprawdzę bo chcę po prostu przekonać się czy połączenie Bi-Wire w moich kolumnach coś poprawi a przy okazji poznam dźwięk tego kabelka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na odwrót ? :)

 

Tutaj nastąpiło przejęzyczenie więc Jatzen lepszy od Rumor

 

Na goraco pierwsze wrazenia:

 

- znaczaco lepsza stereofonia i przestrzen

- bardziej masywny dzwiek, jakby bylo go wiecej o wiekszej rozdzielczosci i wiecej powietrza

- bas mocniejszy, punktowy lepiej kontrolowany (przy Rumour 2 czulo sie niedostatek basu)

 

 

Jantzen !!!

Edytowane przez mdavis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był zainteresowany mam na sprzedaż Solid Core, dość krótkie odcinki, bo chyba 2x1,90m. W razie konkretnej propozycji, zmierzę dokładnie. Wypożyczyć mogę inny kabel Jantzena - miedź srebrzoną 2x2m:

http://zap-audio.pl/sklep/images/linka%20srebrzona%201,33.jpg

W moim systemie wygrywa z solidem bardzo wyraźnie, ale... Albedo już zamówione:-)

Pzdr!

 

Chętnie bym wypróbował srebrzanki choć troszke krótkie :)

Edytowane przez kazan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry

Nabyłem drogą kupna kabelek SOLID CORE OFC 17+20 AWG 6N BI-Wire i cieszę się jak głupi bateryjką no bo 3w1, a jeszcze wyraźnie inaczej niż było. Na razie jeszcze nie wiem czy zdecydowanie lepiej ale inaczej. Wysokie trochę za mocne i próbuję inaczej wykluczając cieńszy kabelek z kolumn.

Pozdrawiam

" MÓW JEŚLI MUSISZ "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do połączenia " dwa w jednym" gdyż wyraźnie scena uciekała do tyłu na jednym kabelku. Mam pytanie - czy ktoś z Szanownych porównywał bi- do singla. Jantzen jest OK, ale czy taki jak ma być - czyli single - do moich Phoebe III nie byłby lepszy?

" MÓW JEŚLI MUSISZ "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.