Skocz do zawartości
IGNORED

Schnerzinger - alternatywa dla topowych kabli ?


Gość jarek&ania

Rekomendowane odpowiedzi

Magepan, Cardasa Clear XLR testowałem w zeszłym roku, opisałem to na forum.

Słabiutki kabel. Na poziomie innych, budżetowych za 500zł a detal za 1m XLR - 9000zł.

Porażka.Matowe brzmienie, zabicie wybrzmiewań, skompresowana, ujednolicona góra,

to samo z basem, monotonne uderzanie, nuda, nuda, jako taka średnica ale też bez rewelacji.

W Niemczech detal 3500 euro za xlr Clear.

Słuchaliśmy na dobrym zestawie : Emitter II z aku , Magnepan 20.1, Accustic Arts cd drive 1 mk.2 i dac 1 mk.4

i Cardas brzmiał naprawdę dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to też zależy co z czym się porówna. Jak wypiąłem z systemu MIT-a MA-X2 i wpiąłem Cardasa Clear to myślałem że sprzęt się zepsuł!!

Degradacja dźwięku była nieprawdopodobna.

Po jakimś czasie grania Cardas trochę się wygrzał i było lepiej a poza tym ucho się przyzwyczaiło.

Ale jak potem wpiąłem Acrolinka 6300 to od razu było wiadomo że Cardas był cienki.

 

Po kilku miesiącach miałem na testy tą tańszą wersję Clear Light.Mniej więcej to samo, tyle że kasa mniejsza.

U nas 1m XLR ma detal 9000zł.Być może na Polskę jest niższa cena.Nie jest wart nawet 1/3 tej ceny.

 

Ale ponoć głośnikowy jest znacznie lepszy, szczególnie Clear Beyond ale ma detal u nas ok 40 000zł a za to można wybrać

już coś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem maila do zaprzyjaźnionego Niemieckiego dystrybutora kilku światowych marek audio zapytanie co wie o firmie

Schnerzinger, czy zna jakieś opinie itd i odpisał że chętnie by poznał lub nawet dla siebie przetestował te kable ale zupełnie nic

nie wie i słyszał tylko że to jest jak to określił..."One man show"...czyli coś jak polski Bazodrut.

A czy to gra dobrze czy nie to nie miał pojęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Napisałem maila do zaprzyjaźnionego Niemieckiego dystrybutora kilku światowych marek audio zapytanie co wie o firmie

Schnerzinger, czy zna jakieś opinie itd i odpisał że chętnie by poznał lub nawet dla siebie przetestował te kable ale zupełnie nic

nie wie i słyszał tylko że to jest jak to określił..."One man show"...czyli coś jak polski Bazodrut.

A czy to gra dobrze czy nie to nie miał pojęcia.

 

Tak jak już pisałem wcześniej w Niemczech moi znajomi nie znają gościa ani jego produktów ;(

Nic tylko przekonać się na własne uszy.

 

Facet mówił ,że 2 osoby w Polsce posiadają jego wyroby.

Niestety nie znam tych osobników więc trudno stwierdzić czy to "czekolada czy wyrób czekoladopodobny". ;)

 

P.S.

 

Moje nowe MIT-y jeszcze do mnie nie dotarły.

Nie wiem czy płynął do mnie gondolą przez Atlantyk czy lecą balonem i wieje wiatr przeciwny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Systemów i kolumn ma ponoć kilka ale i tak nie zmienia to faktu iż jest to wszystko dziwne.

 

Z tego co wiem to ma na prawdę kilka markowych kolumn i wzmacniaczy.

Ale kable można też wypożyczyć na odsłuch i to jest dla mnie warunek.

Bo co mi ze słuchania cudzych kabli na nie swoim systemie ?

To jak lizanie lizaka przez szybę;)

Lizak może wyglądać pięknie a smakować jak gówno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Zastanawiającym jest też fakt że firma przyjmuje w rozliczeniu kable klientów i czym lepsze tym chętniej, najlepiej wysokie

MIT-y, Transparenty itd.

Wiele firm kablarskich robi za dopłatą upgrade ale tylko swoich produktów.Nigdy nie przyjmują w rozliczeniu kabli innych firm,

bo i po? Co mieliby z nimi robić? Handlować nimi na audiogonie?

 

Oczywiście. Produkuję dajmy na to kabel, wszystko jedno z czego ,dajmy nawet na to, ze ze złota. Brzmi nieźle, a na skutek moich zabiegów marketingowych i umiejętnej prezentacji w firmowym salonie uchodzi za brzmiący znakomicie. Wykonanie było drogie, powiedzmy że kosztowało mnie 500 USD za metr (w końcu to złoto), ale i tak sprzedaję go 10 razy drożej, więc wychodzę na swoje, chociaż rzadko (bo drogo). Ale cóż to? Otóż dodatkowo prowadzę politykę przyjmowania w rozliczeniu bardzo drogich i uznanych kabli klientów, oczywiście za frakcje ich ceny wyjściowej. Następnie sprzedaję je na Audiogonie za uczciwą cenę. Co się dzieje? Ano nie mam już kosztów własnych w ogóle. I co, źle wyszło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyzby zatem watek budował siec dystrybucyjną kabla w Polsce :)

coraz więcej drobnych producentów pomija siec oficjalnych dystrybutorów jak widac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyzby zatem watek budował siec dystrybucyjną kabla w Polsce :)

coraz więcej drobnych producentów pomija siec oficjalnych dystrybutorów jak widac

 

drobni nie mają zbyt wielkiego pola manewru

30% mieć a nie mieć - też robi różnicę :)

 

oficjalny second hand w kraju się skończy niedługo z różnych przyczyn (także np podatkowych).

 

a jesteśmy badzo małym rynkiem

i nawet jeśli chciałoby się wymienić sprzęt na lepszy - będzie z tym problem (jak się okazuje) - pozamerytoryczny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

drobni nie mają zbyt wielkiego pola manewru

30% mieć a nie mieć - też robi różnicę :)

 

oficjalny second hand w kraju się skończy niedługo z różnych przyczyn (także np podatkowych).

 

a jesteśmy badzo małym rynkiem

i nawet jeśli chciałoby się wymienić sprzęt na lepszy - będzie z tym problem (jak się okazuje) - pozamerytoryczny

 

Dziwi tylko jak w związku z faktem braku chętnych na zakup nowego , markowego sprzętu audio sprzedawcy (salonowi) jeszcze pływają na powierzchni?

Przecież (jak wynika z dyskusji na innym wątku) 99 % "miłośników" audio kupuje sprzęt z drugiej albo i piątej ręki ;)

I z tego co obserwuję nie kupuje go w Polsce tylko w innych krajach.

W Polsce rynek dobrego , drogiego audio praktycznie nie istnieje lub istnieje w śladowych ilościach ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest aż tak źle. Dobry sprzęt używany, zakupiony w Polsce jako nowy, potem na rynku wtórnym sprzedaje się

nieźle i często rozchodzi się nawet wśród znajomych lub z polecenia.

A potem ci którzy go sprzedali kupują nowsze czy znacznie wyższe modele.

Pewnie że mogłoby takich osób być więcej ale jest jak jest.

 

Natomiast rynek dziwnych używek niewiadomego pochodzenia, z różnych aukcji,z USA,

po kilku właścicielach, często po naprawach to taki trochę śmieciowy rynek audio i choć ceny bywają

niskie to klientów jest coraz trudniej zdobyć.Ludzie są coraz bardziej wymagający.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Nie jest aż tak źle. Dobry sprzęt używany, zakupiony w Polsce jako nowy, potem na rynku wtórnym sprzedaje się

nieźle i często rozchodzi się nawet wśród znajomych lub z polecenia.

A potem ci którzy go sprzedali kupują nowsze czy znacznie wyższe modele.

Pewnie że mogłoby takich osób być więcej ale jest jak jest.

 

Natomiast rynek dziwnych używek niewiadomego pochodzenia, z różnych aukcji,z USA,

po kilku właścicielach, często po naprawach to taki trochę śmieciowy rynek audio i choć ceny bywają

niskie to klientów jest coraz trudniej zdobyć.Ludzie są coraz bardziej wymagający.

Nie znam do końca polskiego rynku audio bo na nim nie kupuję ani nie sprzedaję.

Raz kiedyś próbowałem sprzedać dosyć drogi sprzęt w idealnym stanie i częściowo na gwarancji ale chętnych było jak na lekarstwo a jak już się znależli to skończyło się na ściemnianiu lub próbie zakupu za bezcen.

Od tego czasu nie zawracam sobie już głowy i nie tracę czasu na próby sprzedaży czegokolwiek na rodzimym rynku i sprzedaję oraz kupuję za granicą.

Sprzęt , który nie mogłem miesiącami sprzedać w Polsce sprzedałem w dobrej cenie w krótkim czasie za granicą

 

Nędza panie , nędza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest że drogie kable często sprzedawałem na zachód ale kilka "wypasów" zostało jednak

w kraju. Nie jest to wielkie grono audiomaniaków ale kilkuset ich u nas jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Faktem jest że drogie kable często sprzedawałem na zachód ale kilka "wypasów" zostało jednak

w kraju. Nie jest to wielkie grono audiomaniaków ale kilkuset ich u nas jest.

No cóż to miałeś szczęście , które mnie najwyrażniej opuściło ;)

Ale tak czy inaczej wybór sprzętu i możliwości negocjacji za granicą są znacznie większe niż w PRL-u.

Sprzęt (nowy) można kupić za na prawdę atrakcyjną cenę na 100% niższą niż u nas w kraju.

Przetestowałem to już wielokrotnie i nigdy nie było inaczej.

Nie kumam o co w tym chodzi , że u nas gdzie zarobki są dużo niższe niż np. w Niemczech sprzęt jest 15 - 30 % droższy?

Koszt budowy 1 km autostrady ( a raczej drogi autostradopodobnej) jest najwyższy w Europie przy względnie niskim koszcie uzyskania przychodu a i tak większość firm co te autostrady budowała albo splajtowała albo ledwo zipie.

Po prostu w Polsce nie opłaca się budować niczego i nigdzie.

Na zachodzie zarobki i koszty 5-10 razy wyższe , koszt budowy 1 km autostrady niższy niż w Polsce ( przy jednocześnie wyższej jakości niż w Polsce) i nikt nie plajtuje.

 

"Dziki kraj..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Dziwi tylko jak w związku z faktem braku chętnych na zakup nowego , markowego sprzętu audio sprzedawcy (salonowi) jeszcze pływają na powierzchni? Przecież (jak wynika z dyskusji na innym wątku) 99 % "miłośników" audio kupuje sprzęt z drugiej albo i piątej ręki ;) I z tego co obserwuję nie kupuje go w Polsce tylko w innych krajach. W Polsce rynek dobrego , drogiego audio praktycznie nie istnieje lub istnieje w śladowych ilościach ;(

 

Obserwacje for internetowych może prowadzić do mylnych wniosków. Z moich doświadczeń wynika (a mam takich 6-7 znajomych) że osoby kupujące sprzęt za 100tys+, poza nielicznymi wyjątkami, nie zaglądają na fora internetowe. Po prostu nie mają na to czasu. Za dnia pracują, a jak mają czas wolny, to wolą sobie muzyki posłuchać.

 

Na forach w przeważającej większości siedzą ludzie którzy mają mniej pieniędzy, a za to więcej czasu.

 

I oni też są klientami na sprzęt s/h.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda,Elb słusznie zauważył. Tak właśnie jest przy czym w Polsce jednak trochę osób mających systemy z górnej

półki zagląda na forum tyle że nie zabierają głosu.

Wiem to od nich z późniejszych prywatnych rozmów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce będę miał te kable do sprawdzenia od przyjaciela z Niemiec. Jeżeli chodzi o inne ciekawe kable, to polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - bardzo otwarte i szczegółowe granie, ale po jaśniejszej stronie. Szczególnie fajne są sieciówki i magiczne kuleczki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Te ostatnie robią niezłe fiku miku. Kto sprawdził, ten wie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że wreszcie ktoś posłucha tych kabli i poznamy prawdę!!

Czy to super-hiper kable czy snake oil!

A te magiczne kule czy też półkule to jako podkładki mają służyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to jest jakby tuning akustyki pomieszczenia, a raczej, jak to określa producent, harmonizer różnych częstotliwości. Wystarczy, że leży w pokoju odsłuchowym. Na jakiej zasadzie to działa, to nie wiem, ale robi to dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Wkrótce będę miał te kable do sprawdzenia od przyjaciela z Niemiec. Jeżeli chodzi o inne ciekawe kable, to polecam http://www.subbase-audio.de/te_audio_emotion.htm - bardzo otwarte i szczegółowe granie, ale po jaśniejszej stronie. Szczególnie fajne są sieciówki i magiczne kuleczki: http://www.subbase-audio.de/hifine/index.html Te ostatnie robią niezłe fiku miku. Kto sprawdził, ten wie ;)

 

A o jakich kablach piszesz? Schnerzinger?

 

Ja dostanę w przyszłym tygodniu jako "dodatek" do zamówionego CD-Playera Ayona kabel od jeszcze innego producenta z Niemiec .Nawet nie pamiętam jak on się nazywa ;)

To jakaś mała manufaktura ale polecona przez znajomka, dealera Ayona.

Sam jestem ciekaw wykonania i brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

I jak? Ktoś miał okazję posłuchać tych kabli?

 

Za dwa tygodnie będzie okazja ponieważ znajomy jedzie do Niemiec i zajedzie do Schnerzingera.

Po powrocie napiszemy jakie wrażenia.

Może dostaniemy jakieś kable do odsłuchu ;)

 

I przy okazji zajedzie też do VIVID Audio na odsłuch kolumn GIYA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Witam ponownie.

 

Już po odsłuchach zarówno kabli Schnerzingera jak i VIVID Audio.

Relacja o tym w weekend.

Kolega wraca za dwa dni do Polski i zda relację z odsłuchów.

Rozmawiałem z nim krótko dzisiaj i z tego co zrozumiałem posiadacze drogich kabli MIT-a czy Transparenta powinni zaopatrzyć się w mocne środki uspokajające ;)

O tańszych kablach nawet nie wspominam.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

To co teraz zrobisz? Zamówiłeś już najdroższego MIT-a?

Z tego co zrozumiałem "Schnerzinger" (ale i VIVID ) chcą przyjechać do mnie na prezentację.

Posłucham w swoim systemie , ocenię i jak trzeba będzie to rozstanę się z MIT-em a może i z kolumnami.

Ale spokojnie poczekajmy.

Sam jestem ciekaw relacji bo z tego co mówił kolega są b. ciekawe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.