Skocz do zawartości
IGNORED

Schnerzinger - alternatywa dla topowych kabli ?


Gość jarek&ania

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyne co działało to ten "pochłaniacz" szumów elektromagnetycznych...

Aby to nie było faktycznie prawda :).

 

...którego nawet nie widziałem szukając dzisiaj na jego stronie www.

A tu działa coś czego nie widać :).

 

A poważnie, to nie ma technologii, która umieszczona wewnątrz pomieszczenia "pochłania" fale elektomagnetyczne w całej kubaturze tego pomieszczenia. To tak jakbyśmy mówili o pochłaniaczu umieszczonym na podłodze a mającym wessać /pochłonąć całość światła żarówki świecącej pod sufitem. No chyba że Asgardczycy maczali w tym palce :). Jedynie ekranowanie może sobie z tym poradzić ale jeżeli chodzi o wpływ śmieci EM z zewnątrz. Może miał szczelną klatkę faradaya w ścianach? :). To faktycznie nie byłoby do zauważenia :). Ale to już nie urządzenie a raczej instalacja/konstrukcja w budynku.

 

Natomiast co do jakości/wpływu kabli, to sam jestem ciekaw wyniku porównania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu działa coś czego nie widać :).

 

No samo pudło fizycznie widziałem i słyszałem efekt przy włączonym i wyłączonym, jedynie nie mogę tego znaleźc na jego stronie internetowej.

Klatka faraday'a - możliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BTW, info dla kolegi "cir" - mam szczerze i głęboko Twoja diagnozę nt "zauroczenia".

Kiedy wreszcie przestanie się tu stawiać jakieś frajerskie i przemądrzałe diagnozy innym ???

Na forach niemieckich czy amerykańskich tego jakos nie spotkałem.

Czy tylko Polacy są aroganccy i nie szanują się na wzajem ??

 

we wzruszenie na wizycie u guru kablowego nie watpie stad chyba nadal emocje

jak sadze to Ty jestes ten audiofil ktoremu jarek@ania zakupił w dobrej cenie CD ayona ze wzmacniaczem w promocji :) ktora gwarantuje dobra cene odsprzedazy jak zapamietałem

gdybys miał jakiekolwiek doswiadczenie forumowe to wiedzialbys ze takich historii jak twoja na kazdym forum sa dziesiatki w ciagu ich lat istnienia zwlaszcza w dziale - kable

na znak poszanowania proponuje zakoczyc duskusje do czasu rzetelnego porównania kabli w konkretnym znanym systemie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie Cir ma rację.

Poczekajmy aż ten magik-filantrop odwiedzi Jarka i zaprezentuje mu kable.

 

Ciekaw jestem co go skusiło, jako filantropa do przyjazdu prawie 1000km z

Dortmundu do Gdyni? Może chce się przekonać czy Gdańsk to...Gdańsk czy

może jednak....Danzig?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na filantropa to ceny tych kabli ma dość wysokie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Ciekaw jestem co go skusiło, jako filantropa do przyjazdu prawie 1000km z

Dortmundu do Gdyni?

 

A jak myślisz?

 

1.Fajne laski chodzące po bulwarze nadmorskim.

2.Uściśnięcie ręki najsłynniejszego elektryka Lecha Wałęsy.

3.Zwrot kosztów podróży.

 

* niepotrzebne skreślić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Rozumiem.

Nie było innej opcji.

Jestem bardzo ciekaw tego show.

 

A co do designu i wyglądu kolumn to

rozumiem ciebie bo też muszą mi się podobać,

Stare Magico wyglądały średnio ale grały dobrze.

Nowe wyglądają duuużo lepiej ale grają duużo gorzej.

A kiedy ten magik u ciebie będzie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

gdybys miał jakiekolwiek doswiadczenie forumowe to wiedzialbys ze takich historii jak twoja na kazdym forum sa dziesiatki w ciagu ich lat istnienia

 

Myślę kolego ,że akurat doświadczenie na takim forum nie koniecznie kogoś nobilituje.

Choć zapewne wielu znamienitych "ekspertów" tutaj zagląda więc można dużo się "nauczyć" choć pewnie nie do końca w dziedzinie audio (high end) ;)

 

No tak. Rozumiem.

Nie było innej opcji.

Jestem bardzo ciekaw tego show.

 

A co do designu i wyglądu kolumn to

rozumiem ciebie bo też muszą mi się podobać,

Stare Magico wyglądały średnio ale grały dobrze.

Nowe wyglądają duuużo lepiej ale grają duużo gorzej.

A kiedy ten magik u ciebie będzie ?

 

Co co Magico seria Q to niestety ich nie słuchałem więc zbieram informacje z rynku od osób , które je mają lub miały.

I to co piszesz i napisał kol. Elberoth potwierdziło to co już słyszałem o tych produktach.

Więc już o nich zapomniałem.

Z tego co słyszałem na temat starych Magico M5 to były bardziej muzykalne ( nie tak chłodne jak seria Q) ale brakowało im trochę dataliczności i kontroli poczególnych pasm.

Tak jak to miało miejsce w przypadku B&W 800D tylko w odwrotnej kolejności.

 

Magika z Niemiec zaproszę pewnie po nowym roku ponieważ na dzień dzisiejszy chcę osłuchać się najpierw z MIT-ami aby póżniej mieć rzetelne porównanie.

 

Ale pisząc wcześniej o tym ,że warto go odwiedzić pisałem serio.

Facet mówi i po angielsku i oczywiście po niemiecku więc żaden problem z nim "poważnie" porozmawiać.

Jak masz czas to skocz do niego samolotem albo nawet samochodem . Z Poznania masz bliżej niż ja z Gdyni.

Facet deklarował, że jak ktoś przyleci samolotem to osobiście przywiezie i zawiezie go na lotnisko.

 

Ponadto już pisałem kol. Szub ,że są pewne rzeczy z życia tego człowieka , które warto poznać (a, których nie godzi się pisać na publicznym forum) aby może trochę inaczej spojrzeć na jego działalność "zawodową".

 

Oczywiście nie wykluczam również tego ,że sceptycy na AS mogą mieć rację i to wszystko jest jedną wielką mistyfikacją.

 

Natomiast zanim osądzę tego człowieka (jak to mają w zwyczaju niektórzy "eksperci" na AS) zapoznam się na własne oczy z całą tą historią.

Bo tak będzie chyba najbardziej wiarygodnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybys miał jakiekolwiek doswiadczenie forumowe to wiedzialbys ze takich historii jak twoja na kazdym forum sa dziesiatki w ciagu ich lat istnienia zwlaszcza w dziale - kable

 

A co to jest "doświadczenie forumowe" ???

Wierzę, że coś pewnie takiego masz.

Nie mam może doświadczenia forumowego, cokolwiek to oznacza, mnie wystarczy doświadczenie w realnym życiu. Realny kontakt z testowanym sprzetem.

Skoro jednak Ci go brak, proponuję Ci pozostać w "virtual'u".

 

Dziękuję za docenienie zeznań z moich wrażeń, wszystkim "guru", którzy nie mając realnej styczności ze sprzętem wiedzą i tak lepiej od innych (pewnie mają duże doświadzenie forumowe :D ).

Jeśli kogo te wrażenia nie interesują, a mnie nie interesuje chamskie ruganie ze strony takich buraczanych "guru" to dziękuję.

Nie było mi miło i nie byli tu niektórzy warci włączania dla nich komputera.

Niech się zajmą mędrkowaniem w własnym gronie.

 

KONIEC WRAŻEŃ.

BEZ ODBIORU.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt tak nie mówi - en block są lepsze, ale na każdym pułapie cenowym zawsze jest coś za coś.

nie znam idealnego kabla

 

dodatkowo - wszystko w rękach synergii ze sprzętem i konkretnymi płytami

zawsze

Tak, tak, wszystko w rękach synergii, jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

 

Są idealne kable, to znaczy takie, które nadają się do zastosowań w audio.

 

Ale to nie są te, w tych czarnych plastikowych oplotach.,,,,,,,,

 

Ich przeznaczenie jest zupełnie inne, mianowicie ściśle powiązane z zawartościami portfeli ich odbiorców.

 

 

 

Z kablami jest problem, ponieważ druty użyte do ich budowy, nie za bardzo posiadają właściwości, jakie pożądane były by dla przenoszenia sygnałów tzw muzycznych.

Można temu zaradzić, firmy próbują na wiele sposobów, MIT jest najbliżej, dlatego jest uznawany za najlepszy, choć nie materiałowo, lecz technologicznie.

Jak pojawi się konstruktor, który wpłynie na parametry przesyłowe drutów, w taki sposób, że umożliwi im skuteczną transmisję pożądanych sygnałów w paśmie audio, to może rzeczywiście zdeklasować konkurencje.

 

W prawdziwej skali, mają rację ci, którzy twierdzą, że różnice jakościowe dotyczące poszczególnych producentów nie są duże, są bardzo małe.

Kable w zdecydowanej większości składają się z najlepszej dostępnej miedzi, srebra, izolacji, geometrii, ew koncepcji trybu pracy.

Poważna firma w topowym modelu musi zaoferować maximum możliwości, wraz z ekonomicznym i marketingowym dopasowaniem rynkowym.

 

Czym więc zasadniczym mają te produkty się różnić?

Mam na myśli oczywiście porównywalne poziomy.

 

Chyba tylko błędami w ocenie sytuacji, albo widzimisię konstruktora.

A "branża" audio obfituje bujnie w tak dające się określić sytuacje.

 

Wydaje się że rynek okablowania trwa w niemocy, przebicia się przez ścianę wybudowaną z dostępnych przewodników, izolatorów ect.

 

Przydałby się jakiś rewolucyjny pomysł na kabel do audio.

 

Wpisy w tym temacie są wystarczająco na to mocnym dowodem.

Jakaż wielka nadzieja w "niemieckim cudotwórcy", że może to on przełamie hegemonię dotychczasowego status quo.

 

Pozdrawiam wszystkich Państwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Jakaż wielka nadzieja w "niemieckim cudotwórcy", że może to on przełamie hegemonię dotychczasowego status quo.

 

Jeżeli pisałeś bez ironii w swojej wypowiedzi to przyznaję tobie rację w całej rozciągłości.

Bo z wyłączeniem MIT-a i Transparenta cóż można jeszcze zdziałać w dziedzinie przesyłu sygnału audio "zwykłym drutem"?

Ile nowych innowacyjnych możliwości jest w miedzi czy srebrze ?

Można grubiej ,cieniej, wielowarstwowo, izolować teflonem czy powietrzem itp. itd.

Ale to już wszyscy przerabialiśmy i różnice są nie wielkie.

Żadnych rewolucji nie było i nie może być , bo niby gdzie one mają być "schowane"?

 

Jutro będę rozmawiał ze Schnerzingerem i spróbuję przetestować kilka jego produktów.

Zacznę od magicznej skrzynki - filtra.

 

Po przetestowaniu napiszę swoje wrażenia.

 

P.S.

 

Mój nowy MIT w porównaniu do poprzednika - różnica ....... prawie żadna poza ceną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj mu 2 tyg. grania.

Wtedy oceń.

 

Ale i tak potwierdza się to o czym już kiedyś pisałem.

Kablami nie zniwelujesz problemów z akustyką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Kablami nie zniwelujesz problemów z akustyką.

 

Nie to miałem na myśli pisząc poprzednią wypowiedż.

Akustyka nie ma tutaj nic do rzeczy bo obydwa kable testowane są w identycznych warunkach i na identycznym sprzęcie.

Więc warunki odsłuchu nie mają najmniejszego znaczenia przy ocenie różnic w dżwięku dwóch kabli.

Oracle MA-X ma chyba trochę większą przestrzeń. Reszta na podobnym poziomie jak poprzedni Oracle HD120.

 

Największe różnice w dżwięku odczułem przy zastosowaniu lamp NOS choć i tutaj drożej nie znaczy lepiej.

Zobaczymy co będzie z kolumnami bo już chyba wybrałem faworyta ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Właściciel organizuje odsluchy tylko przy pełni księżyca ... a więc cierpliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Ktoś ma jakieś nowe wieści o firmie Schnerzinger?

Jakieś nowe odsłuchy może były?

Miałem kontakt z przedstawicielem firmy Schnerzinger i prosił mnie o przesłanie mailem konfiguracji mojego sprzętu aby mógł on zaproponować ofertę.

Prześlę dane mojego systemu w przyszłym tygodniu i postaram się zaprosić tego pana do mnie w styczniu.

Problem tylko w tym ,że zamierza w mniejszym lub większym stopniu zmodyfikować cały system (kolumny i być może żródło) więc i tak dane obecnego zestawu przydadzą się Schnerzingerowi "psu na budę".

Tak więc jestem w kropce i muszę się zdecydować co zrobić. Wysłuchać kabli Schnerzingera na aktualnej konfiguracji czy poczekać jeszcze trochę.

Kolumny mam zarezerwowane u producenta z dostawą na koniec stycznia więc już nie długo a żródła będę słuchał też w tym miesiącu.

Pogadam z p. Brehmerem i zdecydujemy co zrobić.

 

pozdrawiam

 

P.S.

 

Z tego co widziałem to pełnia księżyca była przedwczoraj więc i tak przegapiłem okazję na czarodziejską prezentację;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw kup sprzęt docelowy. Potem będziesz kablami kombinował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Najpierw kup sprzęt docelowy. Potem będziesz kablami kombinował.

Taki też mam zamiar.

Najchętniej zaprosiłbym Schnerzingera i DCS w tym samym dniu aby posłuchać na docelowych kolumnach i w konfiguracji z MIT-em i Schnerzingerem.

Ale to raczej mission impossible ;)

Ale poczekajmy bo może się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Tak jak pisałem już wcześniej brzmienie podobne do HD120 .

To co stanowi odczuwalną różnicę to regulacja artykulacji.

Na IC przy przełączaniu prawie nie słychać różnic w dżwięku natomiast w głośnikowych jest ona znaczna.

Na początku popełniłem błąd i sugerując się ustawieniami IC (przedostatnie) tak samo ustawiłem na głośnikowych i było gorzej niż na HD120.

Teraz mam na środkowym ustawieniu i gra ok.

 

Zamówiłem te sieciówki AC1 MIt-a i czekam na dostawę.

Jestem ciekaw jaki wpływ będą miały na dżwięk?

Osobiście wierzę i sprawdziłem wpływ kabli IC i głośnikowych na produkowany dżwięk ale wpływ sieciówek jak dla mnie jest znikomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Elb, pardon, ale "audiofil" i "sprzęt docelowy" wzajemnie się wykluczają :-)

Ja się do audiofilów nie zaliczam. Pisałem już wcześniej ,że mam "normalną" orientację seksualną.

Co wy wszyscy z tym "audiofilem" ?

Audiofeel i audiofil to raczej dwa różne określenia ;)

 

Jarku akustyka się kłania. Zapoznaj, zastosuj, słuchaj a teraz to tylko gonisz własny ogon. Piszę to bez złośliwości.

 

Wiem , wiem........ ale w obecnych warunkach mieszkaniowych nic nie poradzę ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc może zamiast wywalać tyle kasy na sprzęt i problematyczne poprawy brzmienia warto przy Nowym Roku poczuć faktyczną moc posiadanych pieniędzy i wybrać się tam gdzie czuć każdą różnicę a poziom jakości dostarcza ciągłych wrażeń radosno-ekstatycznych?

 

Polecam bo byłem, sprawdziłem i dostałem ekstra energii do słuchania, zmieniania i działania...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tydzień pobytu w cenie nowej sieciówki Oracle AC1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie ostatnio zrobilem i wogole nie chcialo mi sie wracac do zimnicy, pomimo czekajacego stereo:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

A więc może zamiast wywalać tyle kasy na sprzęt i problematyczne poprawy brzmienia warto przy Nowym Roku poczuć faktyczną moc posiadanych pieniędzy i wybrać się tam gdzie czuć każdą różnicę a poziom jakości dostarcza ciągłych wrażeń radosno-ekstatycznych?

 

Polecam bo byłem, sprawdziłem i dostałem ekstra energii do słuchania, zmieniania i działania...

 

http://www.sheratonmaldives.com/

 

Tydzień pobytu w cenie nowej sieciówki Oracle AC1

 

Urlop i audio to fajna sprawa .

Ja sobie nie wyobrażam aby zrobić jedno kosztem drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Chyba nie. Słuchałem 3x systemu okablowanego tymi kablami w Monachium ale w taki sposób trudno ocenić same kable. W każdym bądź razie cudów żadnych nie słyszałem ale wrzawa wokoło tej firmy ucichał i jakoś już się o tym nie mówi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.