Skocz do zawartości
IGNORED

Klon paneli akustycznych Vicoustic Wave Wood


BB84

Rekomendowane odpowiedzi

Temat nadaje się raczej do zakładki DIY, aniżeli akustyka. Pomysł jest prosty, stworzyć dokładną kopię sklejki paneli wave wood z zastosowaniem wełny mineralnej jako, między innymi, estetycznej alternatywy dla pokrycia materiałem. Główne zastosowanie jakie bym widział to bass trap. Czy ktoś to robił i mógłby podać lub potwierdzić wymiary i rozmieszczenie ? z mojej strony wstępnie rozszyfrowane (niestety na podstawie obrazka) wymiary otworów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perforacja wynosi ~40% więc o bass trapie nie może by mowy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perforacja wynosi ~40% więc o bass trapie nie może by mowy!

 

Sam pisałeś w którymś wątku, że taka sklejka dla niskich częstotliwości jest przezroczysta. Popatrz na to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<ironia>Ok, kilka centymetrów gąbki pochłania bas. Przekonałeś mnie tym wykresem.</ironia>

Powodzenia w klonowaniu i otrzymaniu takich współczynników pochłaniania jak na tym wykresie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w klonowaniu i otrzymaniu takich współczynników pochłaniania jak na tym wykresie.

 

Z całym szacunkiem, Twoje komentarze robią się męczące. Odpowiadasz ogólnie, unikając trudnych/niewygodnych pytań, zaprzeczasz sam sobie i nie czytasz dokładnie wypowiedzi, dopełniając całość ironią. Jeśli masz podobny stosunek do klienta to życzę powodzenia.

 

Napiszę jeszcze raz, wełna mineralna pokryta sklejką, która rozproszy po części średnie i wysokie tony, a pochłonie w większej mierze niskie zakresy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię jak ktoś chce coś zrobić nie mają pojęcia o tym. Przeczytaj choć raz Podręcznik akustyki Everesta to już Ci powinno sporo pomóc. Nawet gdybyś zapamiętywał niektóre moje wpisy to już byś nie popełnił tylu gaf. Póki co piszesz nie mając większego pojęcia o czym piszesz i nie potrafisz kojarzyć faktów. Dlatego proszę wszystko jak na tacy zebrane w jednym wpisie:

 

Pisałem ostatnio że perforacja >50% jest niemal przezroczysta, pod warunkiem że jest równomiernie rozłożona. Ten Wave Wood (w skrócie będę wpisał WV) ma duży stopień perforacji w porównaniu do całej powierzchni płyty, jednak nie ma równomiernego rozkładu, bo ja widać paski są wycentrowane. Dlatego pochłanianie powyżej 2kHz wynosi 0,4 i tylko lekko opada. A dlaczego wynosi 0,4, a nie więcej? Domyślam się że jest to spowodowane użyciem gąbki. Jak zastosujesz wełnę mineralną to pochłanianie środka i wysokich wzrośnie. A skoro wzrośnie - przypuszczalnie do 80-90% dla centralnej części ustroju to odbije tylko 10-20% energii fal >2kHz. A ty cały czas o rozpraszaniu wysokich piszesz i to z użyciem wełny mineralnej.

Przy zmianie gąbki na wełnę w WV wzrośnie pochłanianie niskich częstotliwości, TYLKO należało by sprawdzić czy podane przez producenta wartości pochłaniania są prawdziwe. Osobiście szczerze w to wątpię, choćby patrząc na wykres pochłaniania wełny mineralnej w zależności od gęstości który też ostatnio ponownie pojawiał się na forum.

Po za tym konstruując taki narożny ustrój o warstwie wełny pod kątem 45 stopni względem ścian należy zadbać o to aby nie było szpar pomiędzy tym ustrojem, a ściana czy sufitem. A czy to uda się zrobić zależy od konstrukcji ustroju, dobrania wełny (która również wpłynie na współczynniki pochłaniania), sposobu ścięcia jej krawędzi, itd.

 

i więcej już nie piszę w tym wątku, mykam do pracy. Niech się również inni wykażą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię jak ktoś chce coś zrobić nie mają pojęcia o tym. Przeczytaj choć raz Podręcznik akustyki Everesta to już Ci powinno sporo pomóc. Nawet gdybyś zapamiętywał niektóre moje wpisy to już byś nie popełnił tylu gaf.

 

Prawda jest taka, że już wczoraj chciałem to napisać ale sobie odpuściłem. Bo pytania zadawane często nie wkraczają w jakiś głęboki praktyczny aspekt, a powierzchowne problemy. Nie ma co ukrywać, że przeczytanie w/w książki która traktuje całościowo problem akustyki pozwala zrozumieć pewne kwestie. Tylko odpowiesz inaczej niż oczekiwania pytającego i dowiesz się prawdy o sobie.

 

Wczorajsza rada odbija mi się czkawką, bo pytający najpierw szukał rady a potem zaczął mnie pouczać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po co te złośliwości ? chcecie wszczynać burdy, wylewać swoje żale to proszę nie w tym wątku.

 

Przeczytaj choć raz Podręcznik akustyki Everesta to już Ci powinno sporo pomóc

 

Nie omieszkam przeczytać po raz wtóry.

 

Pisałem ostatnio że perforacja >50% jest niemal przezroczysta, pod warunkiem że jest równomiernie rozłożona. Ten Wave Wood (w skrócie będę wpisał WV) ma duży stopień perforacji w porównaniu do całej powierzchni płyty, jednak nie ma równomiernego rozkładu, bo ja widać paski są wycentrowane. Dlatego pochłanianie powyżej 2kHz wynosi 0,4 i tylko lekko opada. A dlaczego wynosi 0,4, a nie więcej? Domyślam się że jest to spowodowane użyciem gąbki. Jak zastosujesz wełnę mineralną to pochłanianie środka i wysokich wzrośnie. A skoro wzrośnie - przypuszczalnie do 80-90% dla centralnej części ustroju to odbije tylko 10-20% energii fal >2kHz. A ty cały czas o rozpraszaniu wysokich piszesz i to z użyciem wełny mineralnej.

 

Dokładnie, przypuszczasz. Gdy zapytałem jak to liczysz zamilkłeś. Do tego generalizujesz, gąbka gąbce nierówna. Uważasz, że producent zastosował taką, a nie inną perforację dla picu ?

 

Przy zmianie gąbki na wełnę w WV wzrośnie pochłanianie niskich częstotliwości, TYLKO należało by sprawdzić czy podane przez producenta wartości pochłaniania są prawdziwe. Osobiście szczerze w to wątpię, choćby patrząc na wykres pochłaniania wełny mineralnej w zależności od gęstości który też ostatnio ponownie pojawiał się na forum.

Po za tym konstruując taki narożny ustrój o warstwie wełny pod kątem 45 stopni względem ścian należy zadbać o to aby nie było szpar pomiędzy tym ustrojem, a ściana czy sufitem. A czy to uda się zrobić zależy od konstrukcji ustroju, dobrania wełny (która również wpłynie na współczynniki pochłaniania), sposobu ścięcia jej krawędzi, itd.

 

Wnioskuję, że nie miałeś tych paneli w ręku, nie słuchałeś, nie mierzyłeś i teoretyzujesz. Warto taki panel sklonować (sklejkę), pomierzyć i posłuchać, koszta nie są wielkie.

 

i więcej już nie piszę w tym wątku, mykam do pracy. Niech się również inni wykażą.

 

Tak najprościej, napyskować i uciec.

 

Prawda jest taka, że już wczoraj chciałem to napisać ale sobie odpuściłem.

 

Dziś też mogłeś sobie odpuścić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Odświeżając wątek mam pytanie: czy ktoś wie jak wewnątrz jest ten panel zbudowany? Czy jest przestrzeń między sklejką, a materiałem tłumiącym? Mało jest przystępnych cenowo i estetycznych paneli. Ten do takich należy. Może warto przyjrzeć się dokładnie jego budowie i działaniu? W wykonaniu nie wydaje się skomplikowany/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.