Skocz do zawartości
IGNORED

Głód muzyki - metal i okolice


Frycu

Rekomendowane odpowiedzi

Bez Kostrzewskiego KAT raczej przepadnie , lubię Kata z sentymentu choć jakby teraz ktoś prezentował taką muzykę jak kiedyś Kat to raczej bym się tym nie zainteresował . Pamiętam jak Kostrzewskiemu dziennikarze wyszukali kiedyś ślub kościelny -:) A pamiętacie pierwszą znaną piosenkę KAT - a .... tabory pędzą .... - coś w stylu połączenia Turbo z Budką Suflera .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Jak patrzę na to z perspektywy czasu to jest to dziecinada dla twardych facetów:)

 

Tylko parę rzeczy z tego typu muzyki przetrwało próbę czasu.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktokolwiek by to nie byl to i tak nie dorowna Kosie. W koncu ta grupa uzyskala juz miano kultowej, wiec przynajmniej dla mnie lepiej bedzie, kiedy zakoncza swoj zywot nie psujac swojej legendy kolejnym badziewiem w stylu "Szydercze zwierciadlo".

 

WOJTEK2 =>

O tak, zna sie i pamieta. Szczegolnei lepiej sie ja slucha, kiedy ma sie ja na winylu 7" :)

 

Pozdrawiam.

 

P.S.

Czy wyszlo ostatnio cos ciekawego z metalu? Co polecacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Proszę szanowne grono zakochane w mocnym uderzeniu o wybór sprzętu do najlepszej muzyki na świecie.

Zapraszam do wątku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i liczę na Waszą pomoc.

 

Pozdrawiam, Peter

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla miłośników growlingu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! stricte metal to to nie jest, ale jeśli nie znacie, to koniecznie nadrobić zaległości! Okolice metalu:

 

 

APOCALYPTICA

 

 

"Jeśli tak brzmią okolice metalu, to jak musi brzmieć sam metal?!"

Na początek polecam płytkę "Cult".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni wpis nie mial sie tutaj pojawic ;)

 

vorpane =>

O tak! bardzo dobra plyta, najlepsza jak do tej pory, ktora wydali (nie znam ich ostatniego wydawnictwa)

 

pietrus =>

Kalek Dark Tranquility i In Flames wyszlo wiele, ale czy nie lepiej poprzestac na tych dwoch? W sumie mysle, ze w tym stylu co serwuja te zespoly zostalo juz "wszystko powiedziane" i prawde mowic staje sie to "mdle". Zal, ze chlopaki odeszli od klasycznego death dla bardziej melodyjnych dzwiekow. Taka progresja (rozwoj) nie jest dobra droga dla zespolu. Ale to moje zdanie. Warto wrocic do wczesniejszych nagran.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Dark Tranquility trafiliscie w 10 :). Wlasnie slucham kawalka "Final Resistance", bardzo podobne do In Flamesow. Co do In Flames to faktycznie ostatnie ich plyty coraz slabsze sa:( . Nie to co Colony, Clayman.... Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

 

Ktoś się może orientuje co porabia Dave Lombardo po odejściu ze Slayera? Gdzieś słyszałem że ostatecznie wylądował........ w jazzowej kapelce! Plotka?

I pytanie drugie - ktoś słyszał Demigod Behemotha i czy jest to dobra płytka......?

 

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The odd get even.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory zdaje sie tylko KoRnik wspomniał o tym zespole, który jest odpowiedzią na Wasze zapotrzebowanie na damski wokal oraz na Wasze pytania czy coś się w metalu dzieje. Odpowiedź jest pozytywna za sprawą jednego mistrzowskiego zespołu - lepiej nagranego nawet niż Metallica ;) i bardziej melodyjnego od Czajkowskiego ;), jednego z tych nielicznych zespołów obok których nie da się przejść obojętnie - który cenią nawet moi rodzice (!). Dowiedziałem się nie dawno że to jest tzw. progresywny metal. Mi to na przykład nic nie mówi :)

 

Wybaczcie że się tak rozpisałem ale to dlatego że oni są największym moim odkryciem wogóle (obok Apocalipticy). Jeśli chcecie mocnego uderzenia - polecam płytę "Once". Jeśli coś nieco słabszego, z użyciem instrumentów których nawet nie potrafię nazwać, bardziej poetyckiego, polecam "Oceanborn" lub "Century Child". Przedstawiam najbardziej charakterystyczny zespół jaki do tej pory słyszałem. Jedna pani i kilku panów z Finlandii. NIGHTWISH.

 

PS. I ja nie sprzedaję ich płyt ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by wątek nie umarł... :-)

Jeśli chodzi o Panie na wokalu, to polecam Theater of Tragedy "Velvet Darkness They Fear" śliczny wokal Live Kristine przeplatany growlingiem Raymonda, niestety reszta płyt już nie robi takiego wrażenia, chociaż "Aegis" też mi się bardzo podoba, ale to już inna stylistyka.

Druga kapela to włoski Mackbet i płyta "Romantic Tragedy's Crescendo" bardzo podobna stylistycznie do "Velvet..."

Pierwsze płyty The Gathering...

Dismal Euphony na myśl mi jeszcze przychodzi... też Pani na wokalu, przeplatane growlingiem

Jest jeszcze polska kapela Sacriversum, już dawno ich nie słyszałem i nie wiem jak teraz graja, ale pierwsze płyty (Soteria chyba) były całkiem fajne.

 

Ostatnie płyty My Dying Bride są baaardzo dobre. Znowu growling Arona i muzycznie powrót do pierwszych płyt, choć już nie tak ostro, ale ja wogóle lubię MDB i może jestem tu trochę stronniczy... :-) nie mniej polecam jeśli ktoś zrezygnował po "34.788% ...Complete".

 

Jeszcze o jednej kapeli chciałem napisać, bo nikt nie wymienił a wydaje mi się że warto, Cradle of Filth...

2 płyty są moim zdaniem genialne

DUSK AND HER EMBRACED - 1996

CRUELTY AND THE BEAST - 1998,

później już było różnie MIDIAN, DAMNATION AND A DAY

chociaż mnie się podobają... :-)

nie liczę tych wszystkich EP'ek i płyt z Coverami bo to faktycznie IMHO kiepskie było

 

Trochę z innej beczki Believer "Dimensions" pokręcona muza... christian metal z wiolonczelami... :-)

 

I na koniec jeszcze polecam wszystkim Opeth, (był już wspominany) moim zdaniem goście są genialni, jedyna kapela do twórczości której podchodzę bezkrytycznie, ciężko mi nawet polecić konkretną płytę na początek bo wszystkie są świetne... może Morningrise, Blackwater Park tylko trzeba nad tym trochę posiedzieć po kawałki maja nawet po 20 minut (średnio koło 10) i pierwsze przesłuchanie może zniechęcić....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> theli28

Lombardo ma się dobrze i gra w formacji Fantomas (gdzie morde drze niejaki Mike Patton)

nie słyszałeś?

 

a co do, jak to nazwałeś, 'jazzowej kapelki' (hehe) to dobrze Ci się coś o uszy obiło ;)

faktycznie coś tam 'kolaborował', ja go syszałem w dwóch kawałkach na płycie Zorna, ale bez obaw - to raczej nie jazz, a 'napierdalankowy' noise-improv. w stylu Painkillera ;-))

 

a swoją drogą to (już tak po najmniejszej linii oporu;) tak trudno samemu wstukać w

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Dave Lombardo'? ;)

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od siebie mogę polecić

 

Therion - "Lemuria" i "Lepaca Kliffoth"

Children Of Bodom - "Hatebreeder" i "Follow The Reaper"

Samael - "Eternal"

Violent Work Of Art

i ostatni zacząłem słychać ostatniej płyty J. Satrianiego - polecam

 

pzdrv :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak w ramach wątku, płyt godnych polecenia znalazłoby sie przynajmniej kilkadziesiąt, z różnych nurtów muzyki metalowej i okolic. Dzisiaj mam umówione odsłuchy sprzętu (NAD C352 + C542 (ewentualnie 521) vs. Cambridge Audio 640) i oto co zabieram (kolejność przypadkowa):

- Gladiator Soundtrack - to raczej mało metalowe, ale warto posłuchać,

- Death - The sounds of perserverance - realizacja i zawartość powala,

- Kat - Somewhere in Poland - dobra realizacja, no i oczywiście zawartość wręcz klasyczna,

- Samael - Ceremony Of Opposites - realizacja trochę płaska, ale zawartość przednia,

- Apocalyptica - Cult + Reflections - Cult gorszy brzmieniowo, ale jest tam parę hitów, Reflections mniej hitów, ale brzmienie b.dobre,

- Metallica - S&M cd2 - stare kawałki w nowych aranżach z orkiestrą brzmią bardzo ciekawie,

- Type O Negative - The Least Worst Of... - dla kilku kawałków warto posłuchać (Black No1, Christian Woman),

- Behemoth - Demigod - bardzo dobra realizacja , no może poza wokalem, który nieco drażni,

- Vader - The Beast - niezłe brzmienie, klasyczny Vader

- Dimmu Borgir - Death Cult Armageddon - symfoniczny black z niezłym brzmieniem,

- Rammstein - Reise, Reise - nowa płyta, kilka ciekawych patentów,

- Immortal - Battles In The North - klasyka BM, w '95 moja miłość,

- Ophthalamia - Dominion - prawie same "przeboje" z tytułowym na czele,

- Deicide - Scars Of The Crucifix - nowa płyta, bębny w 4 kawałku powalają,

 

Do tego po zawężeniu grona kandydatów (oprócz tych słuchanych dzisiaj jest kilku) ścisła trójka obsłuży dodatkowo:

- Slayer - może byc wszystko, wybiorę coś w ostatnim momencie,

- Cradle Of Filth - starsze CD słabsze brzmienie, ale kultowa wręcz zawartość, później brzmienie lepsze ale zawartość nieco straciła,

- Death - wszystkie pozostałe,

- King Diamod, Mercyful Fate - coś się na 100% znajdzie,

- trochę z brutalniejszego grania - kandydatów jest tak wielu - Aborted, Dying Fetus, Deranged, Lost Soul, Krisiun, Devourment, Vile, Bloodbath, Decapitated, Dead For Days, Azarath, ... lista mogłaby się ciągnąć w nieskończoność (niemalże), wybiorę tuż przed odsłuchem,

- jakieś trash'owe bandy też się znajdą - decyzja tuż przed odjazdem,

 

Rekomendacji znalazłoby się znacznie więcej, ale nie będę wymieniał 90% posiadanych CD.

Jak już się zdecyduję na zakup konkretnego sprzętu to chyba wezmę z miesiąc urlopu, aby delektować się moją kochaną muzyką ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metaler =>

 

napisz jak bylo po odsluchach.

 

Podoba mi sie zestaw plyt jaki wziles na odsluch. Ja mialem tylko "The triumph of steel" ci co znaja wiedza czego sie spodziewac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla fanow doom-gothic z damskim voc. to mozna jeszcze dodac: After Forever i The Sins Of Thy Beloved czy Whitin Temptation z podkresleniem tego ostatniego. Ja juz jednak znudzilem sie taka muzyka i wrocilem do ostrzejszych rzeczy, ale od czasu do czasu lubie posluchac ambitniejszych pozycji: Atrox - "Orgasm" i Portal (ex Cynic) - Demo 1995 - wszystko gdzie sie udzielal Masdival lykam bez mrugniecia ;). Oczywiscie polecam.

 

Ostatnio wylapalem wcale juz nie najnowsze wydawnictwo Carcariass - Killing Process dla fanow nieodzalowanego Death. Francuzi nawet zaskakuja. Obok Massacra i Misanthropy nastepny udany przedstawiciel tamtejszej sceny.

 

Czy wyszlo ostatnio cos ciekawego?

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchy trwają...ale krótkie info poniżej:

 

Słuchałem w AudioForte Wa-wa wspomnianych NAD i CA z Audio Academy Hyperion oraz AE Evo Three (mogę nazwę mylić, za 2850PLN), dodatkowo z AA Mimas (raczej przypadkowo, bo czekałem na znajomego).

Warunki odsłuchu - bardzo dobrze, obsługa miła i kompetentna (nie płacą mi za to, ale może jakiś lepszy rabacik będzie ;-)). Dodam, że tego dnia wspomniany znajomy na którego czekałem kupił zestaw NADa z Hyperionami, plus jakieś kabelki, nazw nie pomnę, ale za wszystkie (dobry interconnect, głośnikowe, zasilający - poniżej 1kPLN). W weekend postaram się z nim zgadać, żeby jeszcze domowych odsłuchów spróbować.

Ale wracając do odsłuchów:

Najlepiej ze wspomnianych kolumn zdecydowanie Hyperiony (2900PLN z cennika), przyznam, że miłe zaskoczenie w zakresie do 3kPLN, dobra efektywność, brzmienie bardzo miłe, basik potrafi ładnie schodzić, średnica też dobra, góra była w porządku, bez przejaskrawień, które np. były mocno słyszalne na Mimasach. Ogólnie kolumienki te wskoczyły to mojej pierwszej trójki, obok Mission m34, Avance Dana509. Niedaleko są też Avance 670AV (trochę przekraczają mój budżet - 3550PLN), będę słuchał jeszcze jakieś JAMO (dostały EISA, nie pamiętam symbolu), może coś B&W, ale rozsądne 603S3 to bliżej 4kPLN, chociaż podobno do muzy rockowo-metalowej słabo się nadają. Mam w planie wizytę w Bydgoszczy, co oznacza, że odwiedzę MinimaAudio i może coś jeszcze wskoczy do kategorii kolumnowej.

Jeśli chodzi o elektronikę to drobna przewaga, subiektywna oczywiście, dla CA - chyba lepsza (żywsza) średnica -> gitarki chodziły jak malowanie. A jak widać po spisie muzyka głównie gitarowa, więc właśnie dlatego to wskazanie na CA. NAD oczywiście także bardzo dobrze, 352 to już kawał wzmaka, potrafi walnąć całkiem solidnie, ale trzeba uważać ponieważ przy słabiej nagranych płytach wychodzi wszystko na tzw. wierzch, np. Death - Sounds... na NADzie zabrzmiał odrobinę (podkreślam odrobinę) lepiej, tam wyższa precyzja i selektywność NADa nie przeszkadzały, a wręcz wyciągały wiele smaczków z gry Chuck;a i spółki, ale już Samael - Ceremony... na CA żywiej, i ... nie było słychać pustki pomiędzy rifami, która czasami była słyszalna na NAD. Apocaliptica podobnie na obu, dodam bardzo dobrze, cholerka te wiolonczele robią niezły dym, szczególnie ta najniżej strojona, przy podkręconym wolumie na 11-12, było nie tylko słychać ale i czuć tę grę, powietrze zaczynało się poruszać. Ogólnie uznaję to za remis, ale ze wskazaniem na CA. Dodatkowo zestaw CA jest parę setek tańszy, co można już przeznaczyć na kabelki. Muszę posłuchać tego jeszcze na innych głośnikach, a może cosik wyjdzie ciekawego.

NAD 352 z tańszym źródłem słuchałem C521BEE (Studio-Pro Wa-wa) z m34 i Avance Dana509, było fajnie, Avance lepsze stereo np. na koncercie Metallica scena wychodział z głośniki, ale m34 lepiej grały ltrochę lepiej przy typowo rockowo-metalowej stylistyce, bez orkiestry itp. Wtedy był to mój pierwszy odsłuch, repertuar nieco inny (kilka elementów wspólnych) i muszę chyba to powtórzyć, z obecną listą płytek.

 

News. Dzisiaj był dodatkowo Harman HK675 + HD750 + jakiś DVD Pioneer i CD Sherwood, kolumny Jamo E770 (około 2900PLN para, część zestawu kina domowego, które dostało EISA2004), wzmak i kolumny wykazywały niezłe walory, wszystko zależało od źródła w zależności od płyty, tj. rodzaju muzyki. HD do rocka, muzy gitarowej OK (czyli dla mnie), Gladiator kiepsko-płasko, Metallica nieźle, ale daleko do opisanego powyżej testowanego systemu. O DVD nie wspominam, sprawdziłem bo podobno ma dobre recenzje w prasie (kosztujhe 4,5kPLN) i zagrało nieźle, Sherwood (tani CD za jakieś 900PLN) - czasami zaskakująco dobrze, a czasami żenada.

Jutro może wspomniana MinimaAudio, jaka elektronika będzie nie wiem, coś się dobierze...

 

Ciąg dalszy nastąpi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj sorki, chyba mnie bardziej na opisy/porównanie sprzętu, niż rekomendacje płytowe pociągnęło...

No ale jednak trochę o muzyce napisałem również; przyznam, że np. jedynka Beherit (i wielu innych zespołów), czy też dema wydane na CD słabo się nadają na odsłuchy sprzętu Hi-Fi, mimo, że zawartość może byc interesująca, ale jakoś to najczęściej tylko marzenie.

 

Wbrew niektórym opiniom metal trzyma się dzielnie, nigdy wcześnie nie ukazywało się tyle dobry pod względem zawartośći jak i jakości płyt, oczywiście jeśli jest dużo płyt to i ilość badziewia jest podniesiona. Trzeba tylko poszukać - jak ktoś lubi brutal death metal - polecam scenę południowo-amerykańską, ewentualnie jakaś Indonezja i okolice...

Jest tej muzy dużo, tylko trzeba poszukać - moje zaskoczenie ostatnich dni/tygodni ->

 

DEAD FOR DAYS

 

tym razem ze Stanów Hameryki Północnej, debiut a jadą że ho i ha, brutal death metal w najlepszym wydaniu, brzmienie powala, a do tego nie jest to banalna młócka. Aha ważna uwaga - ekstremalne wokale, ala .. cholerka nie wiem ala co, może niższe partie wokaliz z Circle Of The Dead Children, może trochę Aborted zmiksowanego z Devourment. Ogólnie miazga.

Na 100% płyta ta znajdzie się na moim Top 10 za 2004 rok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie niedawno sciagnalem kilka utworkow wspominanej przez Ciebie kapelki. Nawet fajnie sie slucha, ale caly czas mialem wrazenie, ze gdzies juz to slyszalem. Aborted lepiej sie jednak slucha.

 

Teraz slucham sobie ukrainskiego Dub Buk.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ukochane płyty młodości:

1. Slayer - Reign in blood, Hell Awaits

2. Morbid Angel - Altars od madness

3. Sepultura - Schizophremia, Morbid visions

4. Godflesh - Street cleaner

5. Metallica - Ride The Lightning

6. Inner Thought - Worldly separation

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slav ==> Wrażenie, że już to gdzieś słyszałeś to i owszem jest, ale gdzie go nie ma ;-)

 

Szczególnie istotne było dla mnie zaskoczenie, że kapelka o której prawie nic nie wiedziałem/słyszałem wypuszcza coś takiego (debiut), a czy jest to mistrzostwo świata to już zupełnie inna historia... Ja tam łykam bez popitki.

 

Aborted zawsze się dobrze słucha ;-), a szczególnie Goremageddon...

 

Aktualnie na tapecie mam 3 kawałki z nowej (cholera, dopiero w lutym się ukaże) płytki Lost Soul, jak narazie zapowiada się b.b.b.b.b dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja Metaler.

Chociaz szkoda, ze nie czesciej sie trafiaja debiuty na miare Nile...

 

americano ->

 

A na dzien dzisiejszy w jakich klimatach sie "zamykasz"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slav.

No niestety, dzisiaj trochę inne klimaty dominują u mnie, głównie klasyka a zwłaszcza muzyka organowa - Bach, Buxtehude, Widor, Nowowiejski. Organów słucham nawet w samochodzie :) Dla mnie to uosobienie doskonałości w muzyce, dobrze wpływa ma moją "strukturę komórkową" i widzenie jasnych stron życia. Ale czasem jak ktoś puści np. Vadera w radio to i tak mam ciary na placach, dziki blask w oczach, a z głębi duszy wydobywa się przepiękny ryk zażynanych niewiniątek z głębi piekieł, he... he... Death metal is not dead.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Vader w radio - to niestety chyba niezbyt często masz te ciarki... Niestety...

 

W nawiazaniu do moich poprzednich wpisów w tym wątku, kupiłem ostatecznie:

Wzmak i CD - Cambridge Audio Azur 640 (black)

Kolumny - Avance Dana 509

Interconnect - Cable Talk Improved 3 (1m)

Kable gł. - BlackRhodium AST 75 (po 4,5 m) + banany BlackRhodium

Zasilające - jak narazie zwyklaki

 

No i od zakupu w Wigilię 2004 jeszcze nie podniosłem się z kolan ;-)

Szczególne wrażenie robią na mnie:

- Death & Control Denied - wszystko

- Apocalyptica - wszystko, szczególnie 2 i 3

 

A tak po prawdzie, to jeszcze nic z odsłuchiwanych rzeczy mnie nie rozczarowało...

 

No i spłynęło (kupiłem dostałem,etc) do mnie kilkadziesiąt nowości (czasami jednak starszych pozycji, które z róźnych powodów nie trafiły do mnie wcześniej), po odsłuchaniu parę ciekawych pozycji przedstawię na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wyboru, jesli jestes zadowolony to tak trzymac! :)

 

A mnie ostatnio kolega przypomnial o plytce: Immolation - "Harnessing Ruin", ktora obok Spaced Out - "Slow Gin" (nieco lzejsze i bardziej wymagajace klimaty) najczesciej od kilku dni "walkuje". Polecam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.