Skocz do zawartości
IGNORED

Velodyne EQ-MAX 10 czy REL T7


chiboogi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcialbym nabyc nowy subwoofer do kina domowego. Pokoj 16m2. Tydzien temu kupilem JBL es-250pw ale po tescie okazalo sie ze jest za duzy. Tak mi sie przynajmniej wydawalo. Kiedy mialo walnac to cisnienie tak wciskalo ze efekt dzialal odwrotnie, nie bylo slychac pozostalego dzwieku :)

natomiast tam gdzie bas mial byc lekki to sub jakby nie chcial pracowac.... wczesniej mialem jbl lx2000sub i tutaj bas byl jak nalezy, przy lekkich basach byl i przy duzych tez byl. Cisnienie jak trzeba bylo tez bylo OK trzeslo jak nalezy ;)

Dlatego szukam teraz czegos z podobna wielkoscia glosnika czyli 10".

Co poradzicie w tej sprawie, ktory lepiej zagra w kinie. Dodam ze ogladam tylko filmy i koncerty. Stereo odpada.

Dziekuje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie piszesz o cenie to polecam Velodyne SPL-1000 Ultra

bylo juz kilka w tym mniejsze i wieksze jble, rele i velodyne ale ten jakos laczy kino/stereo/koncerty zadziwiajacaco uniwersalnie

polecam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten SPL-1000U niestety kosztuje dużo, dużo więcej.

 

A czy Velodyne czy REL?

Na forum jest wielu zwolenników jednego i drugiego i każdy ma mocne argumenty. :)

Dlatego jedynym wyjściem byłoby porównanie ich, inaczej będą kłótnie i gdybanie.

 

Nie ulega jednak wątpliwości, że oba są ponadprzeciętne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa subwoofery to świetne konstrukcje, masz jednak nieduże pomieszczenie, które moim zdaniem świetnie nagłośni REL T7.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie piszesz o cenie to polecam Velodyne SPL-1000 Ultra

a po co mialem pisac o cenie skoro wymienilem 2 modele ?? :/ pytanie nie brzmialo "jaki subwoofer do kina" !!

 

czytalem ze suby z obudowa zamknieta nigdy nie zejda tak nisko z basem jak z basreflex. czy to jest prawda ?? Ktos slyszal te dwa modele i moze sie wypowiedziec ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , kupiłem go w zeszłym tygodniu z takimi samymi obawami jak Ty, że konstrukcja zamknięta nie da mi tyle basu co basreflex i co się okazało? Wciska w fotel. U mnie gra to z Harbeth`em Super HL5. Jedyny minus to fakt, że chyba nie wsystępuje on w kolorze czarnym, ale głowy sobie uciąć nie dam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czytalem ze suby z obudowa zamknieta nigdy nie zejda tak nisko z basem jak z basreflex. czy to jest prawda ??"

Totalna bujda. W ubiegłym wieku testowałem u siebie kilka subów z basreflexami, coś z Yamahy i Jamo i nigdy już nie pwróciłem do takich "wynalazków" Przy większych poziomach głośności te suby z basreflexami - zwyczajnie dostawały zadyszki i po prostu pierdziały... A co do pasma przenoszenia subów zamkniętych to nie ma tu praktycznie żadnych ograniczeń , te z wyższej półki dobrze "pompują" i to nawet od 14Hz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Velodyne pozwala na wiele ustawień i w praktyce to działa, przynajmniej u mnie się sprawdziło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem ze suby z obudowa zamknieta nigdy nie zejda tak nisko z basem jak z basreflex. czy to jest prawda ??

Źle słyszałeś. Jest zupełnie odwrotnie. Suby zamknięte schodzą niżej oraz mają lepszy impuls. Dlatego jakość jest lepsza w zamkniętych. Suby z bas refleksem mogą zagrać głośniej bo są wspomagane otworem, tyle że dotyczy to średniego-wyższego basu. Jak liczysz na jakość i moc to bierz zamkniętego (albo z membramą bierną) ale o oczko większego od suba z bas refleksem (10 cali -> 12 cali), choć nie zawsze to reguła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suby zamknięte schodzą niżej oraz mają lepszy impuls. Dlatego jakość jest lepsza w zamkniętych. Suby z bas refleksem mogą zagrać głośniej bo są wspomagane otworem, tyle że dotyczy to średniego-wyższego basu.

Trochę pomieszałeś. Dolna częstotliwość dla głośnika w obudowie zamkniętej będzie zawsze wyższa niż w obudowie z basreflexem. Strojenie basreflexu jest dla najniższych częstotliwości nie średnio-wyższych jak to ująłeś. Oczywiście jak oprócz głośnika promieniuje jeszcze fala z otworu basreflexu to sprawność takiej obudowy jest wyższa, ale w kolumnach do użytku domowego nie chodzi o zwiększenie poziomu ciśnienia akustycznego, a o poszerzenie dolnego pasma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w systemach bas reflex, charakterystyka częstotliwości opada bardziej stromo poniżej częstotliwości rezonansowej tunelu, w stosunku do systemów zamkniętych.

Przykład na podstawie kolumn:

max_monitor_audio_gx200_lab01.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwyczajnie dostawały zadyszki i po prostu pierdziały...

Te z niższej półki prędzej czy później zawsze będą pierdzieć. Dlatego należy wybierać firmy które zajmują się wyłącznie produkcją subwooferów a nie te co mają ofertę od miksera, przez kolumny po kosiarkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, myślę że właśnie obudowa wentylowana bass reflex schodzi niżej. Obudowa zamknięta ( szczelna ) tworzy w pewnym sensie poduszkę powietrzną od której odbija się membrana, daje to dynamikę. Obudowa otwarta bass reflex pozwala na wypchnięcie powietrza ze skrzyni jak i zassania co daje nam większy skok membrany przy takiej samej mocy wzmacniacza ale niestety trochę zwalnia co daje niższą częstotliwość tracąc na dynamice. W kolumnach trochę inaczej to działa są zatyczki z gąbki do bass reflexu żeby zmniejszyć promieniowanie rezonansowe i podnieść dynamikę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie jestem prawie zdecydowany na firme Velodyne,

gdzie mozna w PL kupic subwoofer tej firmy i co najwazniejsze, zeby byla gwarancja producenta ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

no i stalo sie, jestem posiadaczem velodyne :)

mam nadzieje ze bede zadowolony. Jestem wlasnie po lekturze (instrukcja ob.) i tak sobie mysle , skoro amplituner po kalibracji ustawil mi na 80Hz odciecie to moze w subie ustawic na DIRECT ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

->Zgred81

 

Udało Ci sie już optymalnie dostroić suba do SHL5? Jak Ci to razem gra? Do moich Harbethów dokoptowałem RELa R-305. Teraz już nie umiałbym słuchać bez niego... że o filmach czy koncertach nie wspomne :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Koledzy ktory wybrac do mojego zestawu pokoj 20m2

Velodyne eq max 10 czy moze rel t7 czy do kompletu monitor audio w12?

Podzial 70 kino 30 muzyka

 

Miałem kiedys ten sam dylemat dokładnie pół roku temu. Na forach opinie były podzielone czy rel t7 czy Velodyne eq max 10. Zdecydowałem się na odsłuch w sklepie meloman w Lublinie (pozdrawiam Panów sprzedawców za obsługę). Panowie przygotowali mi wygrzane oba suby (wygrzewali przez 5 dni). Wziąłem kilka swoich płyt sacd (bo w kinie jeżeli da sub radę w stereo i w muzyce to da i radę w kinie) i zacząłem odsłuch od Velodyne bo był tańszy i później przełączaliśmy na T7 i tak kilka utworów po kolei. Nigdy wcześniej nie myślałem że jest taka różnica. Rel grał bardzo szybkim basem, najlepiej to widac na utworach z koniecznością szybkiego grania (tak miałem na płycie Santany) rel grał idealnie a Velodyne niestety bas ciągnął nie nadążał za utworem czuć było nachodzenie. Velodyne miał kalibracje i myslałem, że to będzie jego zaleta ale w żadnym z 4 trybów nie zagrał lepiej od Rel-a przy utworze Santany. Dire Staits Brothers In Arms (SACD) też pokazało wyższość Rel-a. Nie robiłem odsłuchu kina, bardziej mnie interesowała muzyka. Kupiłem w końcu Rel-a za te same pieniądze co kosztował Velodyne. U mnie gra z denon avr 3313 i głosnikami Tannoy Revolution Signature dc4T i Revolution dc4 i centralnym z tej serii. Jestem bardzo zadowolony z suba. Najlepsze co w nim jest przy muzyce, to to że ogólnie słychać buzyke i bas wkomponowuję się idealnie w tło jakby grały głosniki, dopiero jak wyłaczymy sub-a to zauważamy, że go strasznie brakuje. W kinie efekty sa rewelacyjne. Polecam obejrzeć Grawitację jak i posłuchać płyty soundtrack, mysle, że nie wiele sub-ów da sobie z tym rade tak jak Rel, mój stary Infinity beta 10 w ogóle nie ma porównania. Rel poprostu wytwarza efekty wtedy kiedy trzeba, bas ma bardzo szybki jak trzeba nie ma przeciągnięć zagłuszania, buczenia. Ma jednak wadę światełko ciągle z tyłu się świeci niebieską diodą, mogłoby się wyłączać jak nie ma sygnału. Infinity dużo starszy był bardziej eko i wyłączał diodę przy braku sygnału.

Ale jak zawsze preferencje wszystkie są tylko naszym subiektywnym odbiorem. Polecam Rel-a za jego uniwersalność i super zgrywanie z kolumnami, a z drugiej strony dzięki połączeniu neutrix pasuje również do klasycznych wzmacniaczy stereo. Salon mam około 30m2. i efekty są super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzita Koledzy, wszystko zależy od indywidualnych preferencji bo Tobie RobG1974 podpasił REL, mojemu koledze Paradigm 3200, innemu Velodyne SPL a innemu Mirage mi z kolei DTPro1000 i każdemu z nas coś w nich pasuje więc myślę, że nie ma co dyskutować o tym, który lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Miałem kiedys ten sam dylemat dokładnie pół roku temu. Na forach opinie były podzielone czy rel t7 czy Velodyne eq max 10. Zdecydowałem się na odsłuch w sklepie meloman w Lublinie (pozdrawiam Panów sprzedawców za obsługę). Panowie przygotowali mi wygrzane oba suby (wygrzewali przez 5 dni). Wziąłem kilka swoich płyt sacd (bo w kinie jeżeli da sub radę w stereo i w muzyce to da i radę w kinie) i zacząłem odsłuch od Velodyne bo był tańszy i później przełączaliśmy na T7 i tak kilka utworów po kolei. Nigdy wcześniej nie myślałem że jest taka różnica. Rel grał bardzo szybkim basem, najlepiej to widac na utworach z koniecznością szybkiego grania (tak miałem na płycie Santany) rel grał idealnie a Velodyne niestety bas ciągnął nie nadążał za utworem czuć było nachodzenie. Velodyne miał kalibracje i myslałem, że to będzie jego zaleta ale w żadnym z 4 trybów nie zagrał lepiej od Rel-a przy utworze Santany. Dire Staits Brothers In Arms (SACD) też pokazało wyższość Rel-a. Nie robiłem odsłuchu kina, bardziej mnie interesowała muzyka. Kupiłem w końcu Rel-a za te same pieniądze co kosztował Velodyne. U mnie gra z denon avr 3313 i głosnikami Tannoy Revolution Signature dc4T i Revolution dc4 i centralnym z tej serii. Jestem bardzo zadowolony z suba. Najlepsze co w nim jest przy muzyce, to to że ogólnie słychać buzyke i bas wkomponowuję się idealnie w tło jakby grały głosniki, dopiero jak wyłaczymy sub-a to zauważamy, że go strasznie brakuje. W kinie efekty sa rewelacyjne. Polecam obejrzeć Grawitację jak i posłuchać płyty soundtrack, mysle, że nie wiele sub-ów da sobie z tym rade tak jak Rel, mój stary Infinity beta 10 w ogóle nie ma porównania. Rel poprostu wytwarza efekty wtedy kiedy trzeba, bas ma bardzo szybki jak trzeba nie ma przeciągnięć zagłuszania, buczenia. Ma jednak wadę światełko ciągle z tyłu się świeci niebieską diodą, mogłoby się wyłączać jak nie ma sygnału. Infinity dużo starszy był bardziej eko i wyłączał diodę przy braku sygnału.

Ale jak zawsze preferencje wszystkie są tylko naszym subiektywnym odbiorem. Polecam Rel-a za jego uniwersalność i super zgrywanie z kolumnami, a z drugiej strony dzięki połączeniu neutrix pasuje również do klasycznych wzmacniaczy stereo. Salon mam około 30m2. i efekty są super.

 

Cos chyba nie tak porownywales eqmax10 powinienes porownac z Rel T9 bo wtenczas bylo by to porownanie dwoch 10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos chyba nie tak porownywales eqmax10 powinienes porownac z Rel T9 bo wtenczas bylo by to porownanie dwoch 10.

Porównywałem w podobnej kategorii cenowej. A nie wielkością membrany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie są dobre i złe suby w obudowie zamkniętej i dokładnie to samo tyczy subwów BR. To że coś pierdzi nie wynika z rodzaju obudowy ale z jakości głośnika. A to że kiepskie głośniki próbuje się ratować BR który ma większą obciążalność mocową nić obudowa zamknięta to inna sprawa. Dobrze zaprojektowana obudowa BR nie buczy i nie pierdzi. Problem polega na tym że niektórzy klienci chcą dużo łubudu i a nie jakości i takie suby są dla nich robione ta potem efekt jest taki jak piszecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.