Skocz do zawartości
IGNORED

kable głośnikowe


lukasz19833

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko zwyczajnie jego system jest mało przezroczysty żeby kable dały jakąś różnicę.

Tu tkwi cały sekret, ale nie wszystkim to przetłumaczysz, każdy ma swój "system" , i swoje racje. -:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

To zaprezentuj, udowodnij, będziesz pierwszym z wielu.Może ktoś Cię posłucha ?? -:)

 

Tu nie trzeba nic prezentowac... wystarczy pomyslec. Ale widze ze problem z tym jest.

 

Logika i znaomosc praw rynkowych podpowie ze niemozliwe byloby stworzenie ogromnego rynku kabli audio gdyby koncowy klient nie byl zadowolony z produktow, czytaj - nie widzial roznicy.

 

Hey tutaj gada jak kobieta kierowca. Czy posadzisz ja w ferrari czy skodzie to powie ze to tez auto, tez trzeba skrecac, i tez gazu dodawac. Wiec po co przeplacac. Tylko z zewnatrz wyglada inaczej i wiecej kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logika i znaomosc praw rynkowych podpowie ze niemozliwe byloby stworzenie ogromnego rynku kabli audio gdyby koncowy klient nie byl zadowolony z produktow, czytaj - nie widzial roznicy.

Mam takie samo zdanie, kiedyś jeszcze sobie strzępiłem język (próbowałem udowadniać), na podstawie własnych spostrzeżeń, teraz to już nie na moje nerwy, szkoda klawiatury. -:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, mogę palcem wskazać artystę który odróżnia ten sam kabel tylko że wygrzany od niewygrzanego ;)

 

To faktycznie musi być artysta:)

 

Znajomy miał kota i jak mu nalał mleka z kakao, to kot mleko wypił a kakao zostawił:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie trzeba nic prezentowac... wystarczy pomyslec. Ale widze ze problem z tym jest.

 

Logika i znaomosc praw rynkowych podpowie ze niemozliwe byloby stworzenie ogromnego rynku kabli audio gdyby koncowy klient nie byl zadowolony z produktow, czytaj - nie widzial roznicy.

 

Hey tutaj gada jak kobieta kierowca. Czy posadzisz ja w ferrari czy skodzie to powie ze to tez auto, tez trzeba skrecac, i tez gazu dodawac. Wiec po co przeplacac. Tylko z zewnatrz wyglada inaczej i wiecej kosztuje.

 

Po pierwsze, logika a prawa rynkowe to dwie często skrajne rzeczy. Po drugie,to że jest tyle firm produkujących przewody głośnikowe typu hi-end to zasługa takich jak Ty. Nie twierdze że nie ma różnicy między kablem za 1 zł a za 10zł ale większości przypadków między przewodem za 10 a za 100, 200, 300 itd. już nie ma chyba że przewód jest ze złego materiału i wprowadza ingerencje w przepływ prądu pomiędzy wzmacniaczem a kolumnami.Gdzieś, kiedyś widziałem fajny test, posadzono pięciu audiofilii, zawiązano im oczy i mieli testować pięć rodzai kabli głośnikowych, przyjmijmy że były to przewody od 10 do 200 zł za mb, faktycznie ludzie Ci wskazywali różnice i typowali przewody które im najbardziej odpowiadały tylko cały pic polegał na tym że przewody cały czas były te same.Może być różnica w odsłuchu przewodów, ale bierze się to z tego że np. ktoś dwa dni pod rząd nie umyje uszu:) Generalnie chodzi o to że jak kogoś stać i kupuje zestaw za 50 000 zł to kupi kable za 4000 a nie za 5 zł.Tak jest w każdej branży, chodzi o to aby wyciągnąć kasę od ludzi którzy ją mają i tyle. Fajnym przykładem jest wędkarstwo, ja wędkuje od 16 lat mój teść od 45, ja mam wędki za 300, 600 zł teść wędkuje na kołkach z prl-u, stosując te same zanęty łapiemy podobne ilości i wagi ryb. W tym przykładzie chodzi mi o to że można mieć zestaw za pół banki a jak kupisz do dupy płytę to Ci nic nie pomoże.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po pierwsze, logika a prawa rynkowe to dwie często skrajne rzeczy. Po drugie,to że jest tyle firm produkujących przewody głośnikowe typu hi-end to zasługa takich jak Ty. Nie twierdze że nie ma różnicy między kablem za 1 zł a za 10zł ale większości przypadków między przewodem za 10 a za 100, 200, 300 itd. już nie ma chyba że przewód jest ze złego materiału i wprowadza ingerencje w przepływ prądu pomiędzy wzmacniaczem a kolumnami.Gdzieś, kiedyś widziałem fajny test, posadzono pięciu audiofilii, zawiązano im oczy i mieli testować pięć rodzai kabli głośnikowych, przyjmijmy że były to przewody od 10 do 200 zł za mb, faktycznie ludzie Ci wskazywali różnice i typowali przewody które im najbardziej odpowiadały tylko cały pic polegał na tym że przewody cały czas były te same.Może być różnica w odsłuchu przewodów, ale bierze się to z tego że np. ktoś dwa dni pod rząd nie umyje uszu:) Generalnie chodzi o to że jak kogoś stać i kupuje zestaw za 50 000 zł to kupi kable za 4000 a nie za 5 zł.Tak jest w każdej branży, chodzi o to aby wyciągnąć kasę od ludzi którzy ją mają i tyle. Fajnym przykładem jest wędkarstwo, ja wędkuje od 16 lat mój teść od 45, ja mam wędki za 300, 600 zł teść wędkuje na kołkach z prl-u, stosując te same zanęty łapiemy podobne ilości i wagi ryb. W tym przykładzie chodzi mi o to że można mieć zestaw za pół banki a jak kupisz do dupy płytę to Ci nic nie pomoże.

Pozdrawiam

Podaj jakis przyklad rozjazdu logiki a praw rynkowych? :) tylko mowie tu o rynku idacym w miliony dolarow jak kable a nie skrajne fetysze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Prawda jest bardziej prozaiczna i dla poniektórych bolesna. W gównianym systemie żaden kabel nie zagra dobrze;-) Jak system nie przenosi nawet 20% zawartych na płycie informacji to kable też niewiele pomogą...

 

to raz. a dwa to panowie wypowiadaja sie o rzeczach ktore sa poza ich zasiegiem finansowym wiec trzeba temu rogi przyprawic. tak samo jak ladnej zonie kolegi z pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raz. a dwa to panowie wypowiadaja sie o rzeczach ktore sa poza ich zasiegiem finansowym wiec trzeba temu rogi przyprawic. tak samo jak ladnej zonie kolegi z pracy...

 

Może Twoja żona Ci rogi przyprawia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Ciekawa lektura odnośnie kabli. Może być dość pouczająca dla znawców kablowego Voodoo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasatanawiam się tylko nad jednym…skoro wg. niektórej grupy "kable grają", to inzynierowie projektujący sprzet audio zgłupieli całkiowicie i upadli na głowy.

Bo cokolwiek nie rozbierzesz i nie zobaczysz do środka nie znajdziesz kabli za 40K, tylko "zwykłe", solidne miedziaki w odpowiedniej jakości oplocie/koszulce (zwał jak zwał).

Panowie audiofile mam pytanie, jak 3 metry kabla zasilajacego może wpłynąc na poprawę brzmienia, skoro ten prad z tego kabla trafia do gniazda, a za gniazdem w sprzecie zwykły solidny kabelek z miedzi?

 

Bo nawet odrzucając fizykę, matematykę, chemię, metalurgię…to logiki odrzucić się nie da! Za gniazdem nie ma żadnych gustownych, grających kabli rodem z WireWord'a czy innych AQ.

Zwykły kawałek miedzi sobie w środku siedzi...

 

To teraz prosze mi jedynie i aż wyjaśnić logicznie…jak może wpłynąc wymiana kabla zasilajacego?

To tak, jakby obciąc w środku kabel firmowy dostarczony z urządzeniem i podłączyć do niego ten za 40K twierdząc, że teraz nastąpiła wyraźna poprawa brzmienia.

 

Odrzućmy więc naukowe wywody i dowody, że to ściema. Chcę przyjąć na chwilę, że taki zestaw poprawia brzmienie…Tylko jedno - przyjmijmy zdrowa logikę - czekam na argumenty - tylko bez lania wody typu "ale ja słyszę i już".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Zasatanawiam się tylko nad jednym…skoro wg. niektórej grupy "kable grają", to inzynierowie projektujący sprzet audio zgłupieli całkiowicie i upadli na głowy.

 

Widać jesteś zielony w temacie hi fidelity audio, mało słyszałeś, mało testowałeś, tylko teoretyzujesz, chcesz sobie pogadać. Nudne to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie audiofile mam pytanie, jak 3 metry kabla zasilajacego może wpłynąc na poprawę brzmienia, skoro ten prad z tego kabla trafia do gniazda, a za gniazdem w sprzecie zwykły solidny kabelek z miedzi?

 

Ale to chyba nie jest pytanie do audiofilów :) Mnie np. kompletnie to nie interesuje, natomiast pokazuje moim klientom, że za pośrednictwem sieciówki też można manipulować brzmieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno można modyfikować brzmienie kablem zasilającym, zwłaszcza jak kosztuje 10.000 PLN. Ja nie jestem w stanie wychwycić różnicy pomiędzy zewnętrznym przetwornikiem DAC a wbudowanym w DVD (różnica może jest, ale bardzo mało słyszalna). Dla mnie te wszystkie bajki na temat kabli to brednie. Tam gra głównie cena i wygląd - nic więcej. Jak napisał MrArkowski, za tą sieciówką za wór pieniędzy siedzi zwykły miedziany przewód co więcej jest jeszcze transformator, który gdyby wykonać go z audiofilskiej miedzi, to byłby chyba nie dokupienia przez zwykłego człowieka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to się dzieje, ale kable mają wpływ na brzmienie, i to nie mały czasem. W przeciwieństwie do niektórych, słyszałem to na własne uszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany u mnie były tak duże, że jeśli ktoś by ich nie wychwycił, to to by było jego subiektywne wrażenie. W moim przypadku i w moim systemie wrażenie jest obiektywne.

Że tym niesłyszącym tak ciężko zrozumieć to, że jeśli oni czegoś nie ogarniają to nie znaczy że tego nie ma w ogóle. Szkoda mi już czasu na to.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zmiany u mnie były tak duże, że jeśli ktoś by ich nie wychwycił, to to by było jego subiektywne wrażenie. W moim przypadku i w moim systemie wrażenie jest obiektywne.

Obiektywne powiadasz...... Ciekawe...

LOL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Różnicę w kablach słychać,kupiłem niedawno kabel Rega £3.5 za metr aby to usłyszeć,obecnie gram na Odyssey 2 £30 za metr.Ja słyszałem jak Rega skaleczyła mój system ale taki Furutech u2T pewnie by nie zaskoczył mnie w porównaniu z Chordem.Może kabel za £300 za meter ale na taki mnie nie stać.

 

Jak ktoś to celnie ujął,ciulatym systemie to i złoto nie pomoże.

 

Kable IC słyszałem różnicę,mam przejrzysty system neutralny lekko ocieplony.

Interkonekty też z różnego przedziału cenowego bo między BMW a Audi w tej samej cenie są różnice w prowadzeniu auta ale znikome czy całkowicie niewyczuwalne dla gościa co jeździ Polonezem na codzień

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.