Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

MacMaciej

Wykorzystanie obrazu jako wytłumienia

Recommended Posts

Moi Drodzy,

 

Chciałbym prosić o Waszą poradę w kwestii wykorzystania obrazu, a w zasadzie grafiki na płótnie jako panelu akustycznego. Grafika o wymiarach 80x150 cm będzie zawinięta na blejtram i powieszona na środku ściany za głośnikami (zaznaczone przerywaną linią). Blejtram da mi możliwość wsadzenia jakiegoś materiału tłumiącego o maksymalnej grubości 3 cm pod płótno. 3 cm to bardzo mało. Dodatkowa trudność jest taka, że materiał musi być w miarę sztywny, żeby nie wypchał płótna na zewnątrz. Przez myśl przeszło mi użycie korka albo maty:

 

http://allegro.pl/mata-wygluszajaca-akustyczna-izolacja-dzwieku-3cm-i2707503843.html

http://allegro.pl/korek-ekspandowany-30mm-izolacja-termo-akustyczna-i2717004259.html

 

Moje pytanie jest następujące. Czy uważacie, że przyniesie to jakikolwiek pozytywny efekt na poprawę stereofonii, czy lepiej dać sobie spokój?

 

Zdaję sobie sprawę, że najlepiej byłoby wsadzić jakiekolwiek meble :). Do tego dojdę z czasem. Na chwilę obecną w grę wchodzi tylko grafika na płótnie i 3 cm wolnej przestrzeni za nią. Isover PT 80 o grubości 10 cm niestety u mnie odpada.

 

post-41308-0-77437900-1350774080_thumb.jpg

 

Z góry dziękuję za pomoc!

 

Pozdrawiam,

Maciek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mata wygłuszająca z linku od Apama ma gęstość ok. 120kg/m3 (wg producenta) i nie nadaje się do pochłaniania dźwięków tylko do ich zatrzymywania jak część wypełnienia stelażu ściany.

Korek może coś tam poprawi, wszystko zależy od tego jak ta grafika zostanie wykonana czy farbami czy nadrukiem, na jakim płótnie i ostatecznie jak dużo powietrza będzie mogło przez nie się przedostać.


Ustroje dopasowane do Twego wnętrza.

facebook.com/AcousticL

www.AcousticLab.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze by było, gdyby ten pochłaniacz z grafiką obejmował częściowo wysokość Twoich uszu podczas odsłuchu. A jeśli tak się nie da, to może jakaś niska półka na której postawisz sprzęt, ulubione albumy, jakieś drobiazgi.


.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję ślicznie za podpowiedzi. Warto było zapytać, bo trochę bym pobłądził. Płótno nie będzie miało żadnych problemów z przenikaniem, ponieważ jest to barwiona bawełna. Żadnych farb, żadnych nadruków.

 

Dobrze by było, gdyby ten pochłaniacz z grafiką obejmował częściowo wysokość Twoich uszu podczas odsłuchu

 

Jasne, wezmę to pod uwagę. Niska szafka pod sprzęt będzie moim następnym krokiem. Razem ze sprzętem powinna wypełnić obszar pod grafiką.

 

Rozumiem więc, że mogę śmiało celować w korkowe płyty, które nie powinny zaszkodzić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.