Skocz do zawartości
IGNORED

DAC który połączy ogień z wodą - jest taki?


il Dottore

Rekomendowane odpowiedzi

To może porównanko jakieś,bo także mam słuchawkowca na dwóch triodach WE 437A,oraz mam wsadzoną ecc88 pope.

Mam głosność na drabince tkd-ko-on,opóżnienie anodowe,trafko,dławiki tez są i takie inne duperele....jak z tym u Ciebie?

 

Na razie tylko widze ,że jesteś debeściak który swym avatarem wali po oczach....oszczędz chociaż moje stare oczy))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary Audiofilu, jak sobie życzysz. U mnie nie ma lamp, więc tych wszystkich opóźnień napięcia anody też nie ma. Są inne bajery opisane na www w sekcji Wzmacniacze Słuchawkowe. TKD miałem parę dni temu w domu potencjometr. Bardzo dobry, nic nie gorszy od Alpsa RK09, ani nie lepszy. Drabinka do słuchawek to nie dla mnie - za duże skoki głośności. Ale dla klienta może być, jak sobie zażyczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że chociaż podarowałeś Wojtkowi jeden egzemplarz. Plus za to, że Pan redaktor chwali polskie produkty i do tego tanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miał ktoś przyjemność z Meitner Ma1? Jak się ma do innych dac-ów w podobnej cenie?

Kulpa z nim został rozstając się po wielu latach a Audionetem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tą lepszą wersję, na lepszych komponentach tj EMM Labs DAC-2X.

Bardzo dobra maszyna.

Opisałem to swego czasu w wątku o drogich DAC-ach.

Poza tym wykonany perfekcyjnie.

Jako MA-1 wykonanie jest już nieco....oszczedniejsze ale coś za coś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem tego MA-1 ale to solidna firma i jestem pewien że MA....ma ten sam charakter co EMM Labs DAC-2X.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Poszukiwanie DAC-a można na długi czas zakończyć kupując Audiomeca Ambrosia. Nic dodać nic ująć - niczym analog.

Konstrukcyjnie też ciekawe - pływające zawieszenie płyty głównej.

Jest to ostatni DAC z prawdziwej serii Pierra Lurne. Następny Enkianthus to już nie konstrukcja Pierra i może dlatego nie gra :( A szkoda bo firma zacna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Można poczytać ciekawy opis DAC Audio Note okraszony rozbieranymi fot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

w opisie został porównany do DAC BADA

 

należy dodaĆ, że opcjonalnie proponowany jest do niego moduł usb, ale na wstępie można to sobie darować i podłączyć do porządnego zewnętrznego napędu lub konwertera usb/spdif

 

"..

Podsumowując Audio Note DAC 2.1 jest najlepszym znanym mi przetwornikiem dla ścieżek 16 bitowych, ale dla 24 bitowego materiału muzycznego tranzystorowa konkurencja z najwyższej półki go jednak przewyższa. Nie chodzi bynajmniej o zdolność do odtwarzania próbkowania powyżej 96kHz. Chodzi o całokształt brzmienia 24 bitowego materiału, który jest bardziej organiczny, dynamiczny i detaliczny, np. w Alpha DAC. Jednak z kolei Alpha jest dużo gorszym przetwornikiem 16 bitowym od Audio Note, od którego dzieli go w tym obszarze prawdziwa przepaść. Po prostu AN jest lepszy od każdego źródła cyfrowego 16 bitowego innych firm, a na materiale 24 bitowym z kolei AN ustępuje najlepszym konkurentom. Przetwornik Audio Note to prawdziwa gratka dla kogoś kto zmęczył się techniczno-szczupłym i bezdusznym brzmieniem tranzystorowych nawet najlepszych przetworników za 20-50K zł. Przy Audio Note, na materiale 16 bitowym, każdy tranzystorowy przetwornik gra jakby nie miał basu, ale nie tylko na tym się kończą atrakcje. To jest cyfrowy vinyl. Jak by był to zmontowany przetwornik w tej cenie, a nie kit do montażu, to powinny drżeć wszystkie drogie przetworniki z ratingami A+ w Stereophile, bo ten DAC na materiale 16 bitowym rozkłada je na łopatki za cząstkę ich ceny. To prawda, że odsługuje tylko do 96kHz i 24 bitowe ścieżki nie są już odtwarzane tak bezkonkurencyjnie i spektakularnie, ale nie ma to tak dużego znaczenia. Kto posłucha ten zrozumie. Trzeba jednak zainwestować w zewnętrzny interfejs USB.

 

Za ile można kupić

Przetwornik można nabyć w Kanadzie

 

DAC kit 2.1 level A kosztuje $1250

DAC kit 2.1 level B kosztuje $1550

 

Wysyłka z Kanady kosztuje ok. $300-400.

Od całości ceny i kosztu wysyłki zapłacisz cło i VAT, także finalny koszt wejścia w posiadania kitu AN znacznie wzrasta

 

W UK jest dystrybutor kitów AN, ale ceny są znacznie wyższe, także prawdopodobnie lepiej opłaca się mimo wszystko sprowadzić kity z Kanady.

"

DAC2_1_mk2_anatomy01.jpg

AN_DAC2_1_gotowy.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strona dystrybutora

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

poniżej opis charakteryzujacy brzmienie DACa

źródło

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"Najkrócej i w uproszczeniu można dźwięk określić jako duży, dynamiczny, bliski, głośny i potężny. Ale DAC oferuje także olbrzymią dawkę wyrafinowania i finezji. Pierwszy plan jest blisko, ale procesor potrafi swobodnie kreślić plany dalsze i najdalsze. Bardzo dobrze jest oddana przestrzeń, a dźwięki maja dużo powietrza. Brzmienie jest nasycone alikwotami oraz harmonicznymi i bogactwem wybrzmień, a także barw. Dźwięk jest też bardzo czysty, a separacja i detaliczność jest wybitna. Znacznie przewyższa to co proponuje Berkeley Audio Design Alpha DAC, czy produkty Ayre. Wokale są anielskie i ekspresyjne, ale także bardzo mięsiste. Męskie wokale oraz chóry mają odpowiednia masę i potęgę, która jest wypełniona w sposób referencyjny. Nie następuje przy tym pogrubienie wokali kobiecych. Niektóre instrumenty mogą wydawać się natomiast trochę pogrubione, ale to raczej taka estetyka brzmienia w kierunku gramofonu, niż odstępstwo od neutralności. Przy Audio Note inne przetworniki grają jakby nie miały basu, wydają się chude i rachityczne. Zwykle też grają jakby ciszej i mają zdecydowanie mniej alikwotów oraz powietrza. Dźwięki jakby się szybciej kończą, za sprawą mniejszej obecności harmonicznych. Jest to ewidentne bez względu na cenę konkurencyjnych przetworników.

Za nadzwyczajne i bezkonkurencyjne brzmienie przetworników Audio Note odpowiada w dużej części, oprócz lampowego stopnia końcowego, rezygnacja z filtrowania cyfrowego i analogowego. Zabiegi te zapewniły organiczny, ludzki przekaz oraz łatwość tworzenia nastroju i hipnotyzowania widza. Przekaz jest żywy, rytmiczny i angażujący - referencyjny. Wspomniane przewagi AN widać zarówno na jazzie, muzyce wokalnej, klasyce, w tym kameralnej oraz wielkiej orkiestrze. Przy jazgotliwej muzyce rokowej, nagranej w słabej jakości, przewagi Audio Note się zacierają, ale basu zwykle jest zawsze więcej niż u konkurencji.

Różnica brzmieniowa DAC 2.1 Level A i B polega głównie na tym, iż Level B poraża dynamiką i basem, którego jest dużo i jest on silny w kategoriach niedostępnych dla żadnego tranzystorowego przetwornika innej firmy. Najtańszy wariant DAC 2.1 Level A posiada natomiast w obszarze basu estetykę zbliżoną do najlepszych przetworników tranzystorowych i basu jest mniej niż w Level B, ale go nie brakuje. Zachowuje on wszystkie zalety Level B, z jedyną uwagą, iż dynamicznie jest trochę spokojniejszy oraz ma trochę mniejszej wagi ekspresję na basie i midbasie. Level A jest jakby zbliżony do najlepszych i najdroższych tranzystorowych przetworników jeśli chodzi o równowagę tonalną, a Level B jest zbliżony do gramofonu. Trudo ocenić, która estetyka jest lepsza, nie ma wyraźnych przewag. Ja wolę Level B, ale tańszy Level A można określić jako być może bardziej neutralny, ale kosztem ograniczenia winylowego charakteru basu niedostępnego dla żadnych innych produktów cyfrowych.

Podsumowując ocenę brzmienia 16 bitowego Audio Note DAC 2.1 kit Level A i B to przetworniki te to majstersztyk, TOP of the TOP. Nigdy nie słyszałem lepszego źródła 16 bitowego audio, zadowolą każdego kto narzeka na cyfrowy charakter swojego dotychczasowego odtwarzacza lub DACa."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Note DAC 2.1 jest najlepszym znanym mi przetwornikiem dla ścieżek 16 bitowych,

 

dziwne ..

bo na AS u Audio Note, tak jak u Naima, nie gra

na ostatnim AS darowałem sobie ich pokaz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.