Skocz do zawartości
IGNORED

wymiana kondensatorów mocy YAMAHA A-960II PROSZĘ O PORADE?


spartan250

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zdecydowałem sie na wymianę kondensatorów filtrujących na nowe proszę mi doradzic jakiej firmy najlepiej kupic i czy mogą miec większą pojemnosc od orginałów? Siedzą tam kondensatory filtrujące 2x Elna for audio po 15.000uF?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spartan tylko w nim nie grzeb za bardzo bo kasę tylko umoczysz a poprawa będzie znikoma choć zauważalna.

Jak się nim nacieszysz to sprzedaj i kup coś lepszego.

tak własnie zrobię bo moim zdaniem to głupota dokładać jak na mierniku u mnie wskazuje ze kondensatory mają taka zawartość jak pisze na nich wiec sam się zastanawiałem po co to zmieniać .zimne luty naprawione wiec mam nadzieje że obejdzie się bez jakiś uszkodzeń przy długim odsłuchu już grałem na nim 6godzin gałka do połowy rozkręcona od volume jedynie się zagrzał trochę ale to normalne.pozdrawiam

 

A jednak będziesz grzebać...

Witam zdecydowałem sie na wymianę kondensatorów filtrujących na nowe proszę mi doradzic jakiej firmy najlepiej kupic i czy mogą miec większą pojemnosc od orginałów? Siedzą tam kondensatory filtrujące 2x Elna for audio po 15.000uF?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność może być większa, napięcie pracy i dopuszczalna temperatura również. Jeżeli jednak kondensatory są "for audio", do tego Elny, nie widzę najmniejszego sensu w ich wymianie na siłę.

 

"tak chce to wymienic bo mysle o tym i mnie to gnębi"

 

Toż to psychoza natręctw :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie wiem dlaczego przy lucie na dole przy kondensatorze jest cos wylane nie wiem czy to klej czy z niego sie wylało ma kolor żółtawy ale chyba to klej bona kondesatorze jest linia tego jakby kleju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość G.Mark

(Konto usunięte)

ale nie wiem dlaczego przy lucie na dole przy kondensatorze jest cos wylane nie wiem czy to klej czy z niego sie wylało ma kolor żółtawy ale chyba to klej bona kondesatorze jest linia tego jakby kleju

 

Nie wiesz co to jest i chcesz wymieniać kondensatory?! Możesz sobie darować "bona" pewno sobie nie poradzisz. To klej jest na pewno, a nie jakby.

Ręce i nogi się uginają, do czego ludzie się zabierają, nie mając zielonego pojęcia o tym, co chcą zrobić.

Kondensatorów "mocy" w tym urządzeniu nie ma i nigdy nie było.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie chcesz zabawić się z lutownicą i nie spaprać całej sprawy, to kup sobie jakiś kit do pomiaru pojemności kondensatorów. Złóż go i sprawdź na wylucie te kondensatory od tej mocy. Przynajmniej będzie satysfakcja ze złożenia czegoś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale ten klej jest na jednym kondensatorze i doszłem do tego że to klej , sprawdzałem na fotkach w necie i każda rozebrana yamaha miała na jednym kondensatorze klej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mimo wszystko na siłe chcesz wymienić w tej Yamaszce 'coś' byle mieć satysfakcję z samej wymiany. Nie wkręcaj się w podmienianie elementów, bo mozesz się rozczarować. Poza tym tak jak już koledzy sugerowali - przed ewentualną wymianą zmierz czy trzymają parametry. Nowe tanie elektrolity mają często większy rozrzut parametrów niż te kilkunastoletnie we wzmacniaczu. Oczywiście utarł się stereotyp, że w starszym sprzęcie trzeba "jak leci" wymienić wszystkie elki bo już wyschnięte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mimo wszystko na siłe chcesz wymienić w tej Yamaszce 'coś' byle mieć satysfakcję z samej wymiany. Nie wkręcaj się w podmienianie elementów, bo mozesz się rozczarować. Poza tym tak jak już koledzy sugerowali - przed ewentualną wymianą zmierz czy trzymają parametry. Nowe tanie elektrolity mają często większy rozrzut parametrów niż te kilkunastoletnie we wzmacniaczu. Oczywiście utarł się stereotyp, że w starszym sprzęcie trzeba "jak leci" wymienić wszystkie elki bo już wyschnięte.

dobrze więc zmierze czy pokazuje 63V nadal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czcesz mierząc napięcie na kondensatorze "oszacować" jego pojemność? Wydaje mi się, że bez znajomości podtawowych wartości elektrycznych zmiana czegokolwiek będzie "w ciemno". Zrobisz jak będziesz chciał, ale ja Ci odradzam, skoro pojemnośc chcesz mierzyć w woltach.

Czy kondensatory w zasilaczu będą miały 15000uF czy 5000uF to i tak naładują się do maksymalnego napięcia. Czyli napięcie na uzwojeniu wtórnym trafa pomnożone przez pierwiastek z 2 i to wszystko pomniejszone o spadek napięcia na mostku prostowniczym.

Małe pojemności bez problemu zmierzysz jakimś lepszym multimetrem, ale te większe to już nie tak łatwo, bo multimetry mają niewielki zakres pomiarowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość G.Mark

(Konto usunięte)

dobrze więc zmierze czy pokazuje 63V nadal

 

Nie masz najmniejszego pojęcia o tym, z czym masz do czynienia. Im szybciej sobie to uświadomisz, tym będzie lepiej dla Ciebie i sprzętu, który chcesz "udoskonalić". Nie ucz się podstaw w taki sposób jak próbujesz to uczynić i zostaw ten wzmacniacz w spokoju.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz zielonego pojęcia o tym z czym masz do czynienia. Im szybciej sobie to uświadomisz, tym będzie lepiej dla Ciebie i sprzętu, który chcesz "udoskonalić".

G.Mark dokładnie to samo chciałem napisać ale troche delikatniej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze ok posłucham waszej rady i zostawie sprzet w spokoju :) mam nadzieje że te elwy for audio maja długą żywotnośc i nie tracą na parametrach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wymiana kondensatorów mocy YAMAHA A-960II PROSZĘ O PORADE "

 

- Daj sobie loooz z ta lutownicą . Napij sie melisy i posluchaj muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość G.Mark

(Konto usunięte)

dziwczyna mi mówi to samo hehehe ja jestem napaleniec i mi się nudzi :P

 

Nie wiem co jest w tym takiego śmiesznego, ale myślę, że są o wiele ciekawsze sposoby na zabicie nudy.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są o wiele ciekawsze sposoby na zabicie nudy.

 

Np kolega Spartan może zabić tą nudę ze wspomnianą dziewczyną ;) To powinno być przyjemniejsze niż wymiana kondensatorów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwczyna mi mówi to samo hehehe ja jestem napaleniec i mi się nudzi :P

 

Zapraszam do naszego działu DIY - jest kilka ciekawych projektów przy których możesz się wiele nauczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wymieniłem ostatnio w swoim leciwym ampli prawie wszystkie kondensatory łącznie z filtrującymi. Traktowałem to jako pewnego rodzaju zabawę z lutownicą. Filtrujące Nichicon Gold Tune a reszta Elna Silmic II. Wydaje mi się że jest dużo lepiej, ale może to tylko wrażenie ;). Jak masz czas i pieniądze to polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz czas i pieniądze to polecam.
A potem będzie temat "USZKODZONA YAMAHA A-960II PROSZĘ O PORADE?"....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

El sueño de la razón produce monstruos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo uszkodzenie słuchu i wzroku od wybuchającego kondensatora...

Polecam okulary...

... i stopery do uszu jak ktoś nasłuchuje elektrolitów...

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem będzie temat "USZKODZONA YAMAHA A-960II PROSZĘ O PORADE?"....

 

hehehe, dobre , ale się uśmiałem...

to jest w końcu dział DIY, co to za problem wylutować kondensator i wlutować w jego miejsce inny, co tu ma wybuchnąć ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe, dobre , ale się uśmiałem...

to jest w końcu dział DIY, co to za problem wylutować kondensator i wlutować w jego miejsce inny, co tu ma wybuchnąć ;)

Ludzie nie takie błędy popełniają, np mierzą napięcie na zakresie amperomierza (nie zdarzyło się wam?) itp tak więc wlutowanie odwrotnie któregoś kondensatora albo o złym napięciu nie jest wcale takie nieprawdopodobne. Ot chwila nieuwagi i bum ;) A przy "kondensatorach mocy" to już nawet duże BUUM ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie takie błędy popełniają, np mierzą napięcie na zakresie amperomierza (nie zdarzyło się wam?) itp tak więc wlutowanie odwrotnie któregoś kondensatora albo o złym napięciu nie jest wcale takie nieprawdopodobne. Ot chwila nieuwagi i bum ;) A przy "kondensatorach mocy" to już nawet duże BUUM ;)

 

Wymiana kondensatorów elektrolitycznych ma sens, ale tylko jeśli są stare (kilku letnie) i przepracowane lub uszkodzone (wyciek).

Kondensator elektrolityczny ma to do siebie że z czasem traci swoje parametry, ponieważ elektrolit będący w środku wysycha czego

finałem jest znacznie mniejsza pojemność.

Co zrobić? Kondensatory można wylutować i zmierzyć miernikiem. Jeśli będą ok, można wlutować z powrotem, a jeśli nie, to można

poeksperymentować i wymieniać na inne. Kwestia chęci i gotówki. (kto bogatemu zabroni).

A co do uszkodzeń i wybuchów, to przy takiej pojemności można sobie już zrobić krzywdę, także przed dotykaniem paluszkami, zawsze

trzeba kondensator rozładować i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie takie błędy popełniają, np mierzą napięcie na zakresie amperomierza (nie zdarzyło się wam?) itp tak więc wlutowanie odwrotnie któregoś kondensatora albo o złym napięciu nie jest wcale takie nieprawdopodobne. Ot chwila nieuwagi i bum ;) A przy "kondensatorach mocy" to już nawet duże BUUM ;)

 

Sylwester już blisko :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A potem będzie temat "USZKODZONA YAMAHA A-960II PROSZĘ O PORADE?"....

Prorok jakiś czy co ? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie panikujmy. Spalił się tylko prawy kanał na WEJŚCIU "B", w dodatku tylko na pięć minut ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.