Skocz do zawartości
IGNORED

HK 3490 , MARANTZ 6004,NAD 326 + OLI ROTH 30 lub MA BX5 do 14m2


gonzo2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów.

 

Mam takie pytanie do osób słuchających ,bądź korzystających z w/w elektroniki w połączeniu z kolumnami MA lub Roth audio oli .

Pokój w którym ma grać stereo ma około 14m2 ściany w panelach MDF , jest zagospodarowany - nie jest pusty , akustyka jak to bywa w budynkach -" z wielkiej płyty" .

Preferencje muzyczne : dość zróżnicowany repertuar od chillout, smooth jazz, pop, elektroniczno-instrumentalna do szybszych bitów tanecznych .

Lubię brzmienie ciepłe z głębszym miękkim basem i ładną sceną muzyczną .

Zastosowanie słuchanie muzyki , w małym procencie filmy i tv sat .

Wytypowałem : amplituner stereo HK 3490 ( z dac. wejściem cyfrowym i dobrym torem zasilającym , ceniony za dynamikę , głęboki bas i ciepłe brzmienie ) , drugi kandydat to wzmacniacz NAD 326 chyba wzmacniacz bardzo uniwersalny , grający dobrze w różnych gatunkach muzycznych i nie sprawiający kłopotów kolumnom o np. jaśniejszej charakterystyce brzmienia , ostatni mój typ to detaliczny ,szczegółowy ,ale z punktowym krótkim basem Marantz PM 6004 .

 

Wszystkie te wzmacniacz chyba reprezentują podobny segment cenowy i chyba jakościowy ( poza hk3490 -który jest amplitunerem stereo) , ale nurtuje mnie sprawa źródła wiadomo iż im lepszy wzmacniacz , kolumny tym bardziej drastycznie obnaży wszelkie kompresje , niedoskonałości przekazu - chodzi mi tu o format zapisu ,mam mp3 ( 320kb/s) czy przy takim formacie nie będzie to "wąskim gardłem" całego systemu i w efekcie brzmienie bardzo straci na muzykalności , potencjał wzmacniacza i kolumn nie zostanie wykorzystany wiem ,że rozwiązaniem jest format flac ,ale nie znalazłem zbyt wiele muzyki z moich zbiorów .

 

Pozdrawiam i dziękuję za konstruktywną krytykę i sugestie .

Artur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, pchanie się w mp3 przy takim sprzęcie totalnie nie ma sensu. rozejrzyj się za dobrą muzyką tutaj:

https://www.hdtracks.com/

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się zgodzić z Andrzejem. Niestety przy formacie Mp3 nawet topowe Luxmany itp nic nie pomogą. Generalnie mi się bardzo podoba zestawienie z PM6004 - nawiązując do kolumn przez Ciebie wymienionych. Plusem HK jest zdecydowanie radio oraz złącza cyfrowe.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak więc będę sukcesywnie zbierał płyty, o ile znajdę to co mnie interesuje lub szukał w formacie flac, ale myślałem że przegrywane z płyt cd tak było napisane ,że 320kb/s to nie będzie takiej degradacji brzmienia ,ok co do systemu to spotkałem się z opiniami iż nawet PM 6004 , nie wspominając o modelu podstawowym PM 5004 mało wydajny prądowo z racji zasilacza co przekłada się na " punktowy bas , mało dynamiki " w stosunku do takiego hk 3490 który swoje waży ma potężny zasilacz i reprezentuje filozofię brzmienia grania mocnym głębokim basem z dużą "masą " ciepłym graniem ,oczywiście mniej detalicznie od Marantza - bo PM5004/6004 z tego słyną ale chyba to są urządzenia grające "jasno" górą i środkiem bas jest mniej , eksponowany . Nad chyba uniwersalność i dobra dynamika .

 

Co do kolumn , to nie wiem czy lepiej podstawkowe ,czy małe podłogówki , MA BX 5 / ROTH AUDIO OLI 30 /Magnat Quantum 653/Heco Celan 301 XT.

Co do samego hk3490 to wolę potencjometry analogowe -precyzyjniejsze niż cyfrowe sterowanie mało dokładne , funkcjonalność i wyposażenie też na plus hk 3490 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest też taki ,ze marki takie jak MA , MAGNATY QUANTUM są dostępne powszechne w salonach , natomiast z innymi markami , żeby posłuchać chyba trzeba pół Polski przejechać ,może się mylę ale tak mi się wydaje .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Dolnego śląska z okolic Oławy .

 

RAFKO gdzie w zasadzie są produkowane - składane te kolumny ?

Druga spraw ten błyszczący dół i mały wybór kolorystyki chyba tylko 2 kolory .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 14m szalu nie bedzie, lepiej skoncentrowac sie na jakosci niz ilosci (bas) co ci po tym ze twoj system bedzie dostarczal sporo basu jak bedzie to taki bas któego w 14m nie da sie zniesc ?

 

Te roth czy co tam jeszcze to sobie odpusc, juz lepiej kupic cos z rynku wtórnego, cos co ma sens, bo to jest wybitny gniot, osobiscie nie mialem, ale znajomy mial nówki przez okolo tydzien, kiedy porównalismy je ze staruszkami b&w 604 to po prostu nie bylo na czym ucha zawiesic, straszna bieda, bez wyrazu, bez harakteru, brzmienie jak z duzego boomboxa, kompletnie bez detali, bez smaczków, aj szkoda gadac :-)

 

Nie zgodze sie ze pm6004 gra zbyt jasno i malo w nim basu, wszystko zalezy z czym go zestawiamy i w jakim pomieszczeniu z jakim zródlem to gra, polecam odsluch, kazdy uszy ma i szybko sie przekona co mu sie bardziej podoba a co nie.

Ja osobiscie nie lubie nachalnego basu, wtedy kiedy przytlacza mnie on z zewszad i pojawia sie nawet tam gdzie go albo nie ma, albo jest go nie wiele. Kazdy lubi inne granie, wchodzimy zatem tutaj juz na bardzo cienki lód wiec uwazajmy zanim wydamy opinie, która moze okazac sie nie do konca prawdziwa.

 

Kolejna rzecz to amplituner, nie wiem czy to do konca to czego szukasz, byc moze, osobiscie jednak odradzam, mialem, bylem tam, wtopilem sporo grosza, dlatego kazdemu na kazdym kroku bede odradzal.

 

Przepraszam jesli zrobilem ci tylko metlik w glowie i utrudnilem podjecie decyzji, Serdecznie polecam wybrac sie gdzies i posluchac kilku klocków, nie musza byc to produkty z górnej pólki cenowej, sa sprzety wybitne w swojej klasie cenowej, nic tylko posluchac i przekonac sie samemu co tak naprawde nam odpowiada.

 

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hype na Oli Roth ucichnie tak szybko jak na Pylon Pearl. Może dlatego są tak agresywnie promowane przez dystrybutora.

Ja polecam Heco Celan 301 Xt. Doskonale wykonane i bardzo równo brzmiące kolumienki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak patrzę na te przepychanki i pociskanie na niektóre kolumny na zasadzie "złe bo złe" to doceniam fakt, że na Audiostereo przynajmniej część osób z branży pisze pod oficjalnymi sztandarami - wiadomo, która pliszka swój ogon chwali, można podejść do tego z dystansem.

 

Szkoda, że nie wszyscy mają odwagę się ujawnić, ale wystarczy przejrzeć trochę historię postów, żeby się zorientować, kto jest kim. Darmowa nienawiść do wybranych produktów nie bierze się znikąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wnioski nasuwają się takie ,że odsłuch jest jedynym wiarygodnym testem , bo fora stają się tendencyjne , pozostaje mieć zaufanie do swojej percepcji muzycznej i nie ulegać tendencjom co na początku drogi wcale nie jest łatwe , ale zawsze pierwsze kroki nie są łatwe na tym cały urok polega , doboru i satysfakcji z zakupu czego sobie i wszystkim tym którzy szukają życzę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hype na Oli Roth ucichnie tak szybko jak na Pylon Pearl. Może dlatego są tak agresywnie promowane przez dystrybutora.

Ja polecam Heco Celan 301 Xt. Doskonale wykonane i bardzo równo brzmiące kolumienki.

Też się krzywię, jak RMS i Rafko wszędzie wpisują Roth jako propozycję, ale to nie powód aby gnoić te kolumny, bo na to nie zasługują. W tym przypadku jestem skłonny uwierzyć, że ludzie na odsłuchu czasem u nich wybierają Roth zamiast nawet sporo droższych. Po prostu oprócz jakości dźwięku, równie ważny jest też charakter brzmienia, a Roth swój zaznaczają bardzo mocno.

 

"Lubię brzmienie ciepłe z głębszym miękkim basem i ładną sceną muzyczną"

No właśnie - to jest właśnie - wypisz, wymaluj - Roth a nie np Heco. Zdaje się ktoś też nazwał Roth badziewiem, a potem wspominał o Magnat Quantum serii 6/7 ?? Z tego co wiem to seria 7 gra tak samo jak 6 tylko ma lepsze wykonanie. A seria 6 ?

Przypadkiem grają sobie w tej chwili u mnie w domu (tymczasowo) :)

Powiem krótko - Roth to podobna klasa ale jednak są nieco lepsze pod każdym względem - jedyny plusik na korzyść Magnatów to detaliczność tweetera ale znowu kosztem ostrości, której praktycznie brak w Roth.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja polecę wczorajsze zestawienie - Onkyo 9050 + Indiana Line Tesi 560. Jeśli chodzi o źródło to w naszym zestawieniu, myślę, że fajnie spasował się rDAC.

Było i ciepło i z odpowiednią dynamiką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja polecę wczorajsze zestawienie - Onkyo 9050 + Indiana Line Tesi 560. Jeśli chodzi o źródło to w naszym zestawieniu, myślę, że fajnie spasował się rDAC.

Było i ciepło i z odpowiednią dynamiką.

 

 

 

 

To chyba nowy wzmacniacz na rynku z dac Wolfson 192 kHz/24-Bit DAC (WM871) i funkcją "nowy system poprawiający reprodukcje basu"- tylko taki zabieg to dzisiaj stosują duże firmy nie dla porawy sonicznych wartości a dla czystego marketingu promocji i strategii sprzedaży ale może się mylę , czy porównywałeś może z hk 3490 , bo wydaje mi się że onkyo gra jaśniej bardziej twardym basem niż ciepły harman , tych kolumn w ogóle nie znam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Kolumnach możesz sobie poczytać na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie porównywałem z HK, ale z Xindakiem, Onkyo ma fajny zwiewny dźwięk, moim jednak zdaniem, warto było dociążyć trochę brzmienie, tu z pomocą jakiś ciepły DAC, jak w naszym wczorajszym przypadku i jest fajnie. Indiany to bardzo fajne kolumny w swoim przedziale cenowym i przyzwiocie radzą sobie z przeróżnym repertuarem. Grają kulturalniej od Rothów i są łatwiejsze w ustawieniu. Co do funkcji onkyo, ignoruję rzeczy typu loudness, regulacje, czy podbijanie basu, grał w trybie direct, bardzo fajna maszynka, jeśli myślisz o nowym sprzęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lux666@ dzięki za opis ale jak znam życie to nowości są dość trudno dostępne ( ta marka kolumn, jak i nowy wzmacniacz ) , po prostu salony raczej nie sprowadzają czegoś co nie budzi dużego zainteresowania .

Ale poczytam o tej marce kolumn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opis ale jak znam życie to nowości są dość trudno dostępne ( ta marka kolumn, jak i nowy wzmacniacz )

to się robi trochę zabawne, aż z ciekawości sam pofatygowałem się na strony dystrybutora i masz możliwość odsłuchu w:

Poznań - Hi End Corner, ul. Szewska 18a, 61-760 Poznań, tel: (61) 855 10 80 www.hi-corner.pl/

Poznań - AUDIOSTREFA, ul. Głogowska 122, 60-243 Poznań, tel. 604 722 647, www.audiostrefa.pl

Zielona Góra - Audiozakupy.pl, ul. Dworcowa 16, 65-019 Zielona Góra, tel: 68 320 23 45, www.audiozakupy.pl

Łódź - Alka Audio, ul. Przędzalniana 34, 90-035 Łódź, tel. 42 676-47-06, www.alka.pl

 

Roth audio masz pod nosem

Bielany Wrocławskie - Trans Audio, ul. Fiołkowa 16/1H, 55-040 Bielany Wrocławskie, tel. 71 374 10 68, www.transaudio.pl

 

Onkyo masz tutaj - na pewno Ci ściągną do odsłuchu, jak tylko będzie w polskiej dystrybucji

FUSIC s.c.

ul. Bolesławiecka 1

53-614 Wrocław

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanczyk @ W jaki sensie zabawne ,że jest tyle salonów na dolnym śląsku co sprzedają markę roth-y , więc tak fusic.pl mają dużo na stronie jak rozmawiałem telefonicznie to raczej jak zapłacę kaucję to może jest szansa że mogą zamówić tego onkyo raczej bazuje na tym co mają na półkach i to są drogie urządzenia , trans-audio oni mają coś w rodzaju wyprzedaży bo wszystko na ich stronie - allegro , dużo sprzętu już nie mają , ale Roth-y są u nich tylko nie z hk , marantzem , nad .

Ja napisałem w kontekście nowości propozycji kolegi lux666@ a nie braku możliwości odsłuchu Roth , czy HK .

 

Ja już sobie określiłem i bez onkyo nowego lista nie jest mała .

 

precyzując wiem już czego szukać , dzięki wszystkim za wkład i pomocne sugestie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.