Skocz do zawartości
IGNORED

Głośniki ściśle do gier komputerowych


Nka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry / Siema wszystkim

 

Panowie, doradził by ktoś jakieś dobre głośniki które najlepiej sprawdzą mi się w grach? W zasadzie sam nie wiem czego oczekiwać od takich głośników - po prostu chcę, żeby były dobre.

 

Wymagania:

- Zestaw 2.0 lub 2.1 - nie więcej bo nie lubię plątaniny kabli

- Głośniki podepnę pod Asus Xonar DX/XD

- Satelity/kolumny będą na biurku 100-150 cm od uszu

- Cena do 700 złotych

 

PS. Słuchawki zamierzam kupić oddzielnie - więc proszę nie pisać, że lepiej się sprawdzą.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy tak Wam się nie chce rozmawiać o głośnikach do gier? Jakbym zapytał o głośniki do rocka, popu, zaraz by było dziesięć pomysłów, a jak do infantylnych zastosowań to nikt już nic nie doradzi... Eh.

 

Zmieniły się trochę oczekiwania:

- Jednak preferował bym aktywny zestaw 2.0. Nie chcę się martwić o miejsce dla suba.

 

Stąd pytanie się nie zmienia, tyle że chodzi o 2.0 słuchane z bliska. Czyli najlepiej jak to 2.0 da mocny bas i będzie się nadawało do odsłuchu z bliska.

 

Pomoże ktoś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc do gier to jednak lepiej by było kupić 2.1

Nie wiem jak głośniki do gier muszą grać, ale chyba jak coś do filmów

W zestawał aktywnych w tej cenie masz behringery ms40, jakieś samsony, m-audio av-40 najlepiej posłuchaj ich, bo nie wiem czy ich bas Cię usatysfakcjonuje w grach - generalnie te głośniki nie służą temu celowi. i są małe

 

z 2.1 to chyba jakieś edifiery, albo jakbyś trochę dozbierał to bose companion 3 - sądzę, że prędzej to trafi w Twoje gusta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za udział w dyskusji. No wiem o tym, ale masakra z tym subwooferem między nogami będzie (konstrukcja biurka). Z zestawów 2.1 na pewno interesujący jest (wspominany w innych tematach) Edifier C3. Ale przebolał bym suba – C3 ma irytujące podświetlanie wokół pokrętła wzmacniacza... Chociaż nie widziałem go w akcji, więc może nie jest tak tragicznie. Mam po prostu dysk twardy zewnętrzny – też z diodą na przodzie, co mi dość przeszkadza... Może ktoś powiedzieć czy nie bije to podświetlanie po oczach w nocy? (wzmacniacz musiał by leżeć obok monitora)

 

Co do bose companion 3 – nie moja półka cenowa. Poza tym z recenzji wyczytałem że ma słabe pozycjonowanie.

 

Co do monitorów, to niestety nie mam gdzie sprawdzić jak one grają... Ale z tego co słyszałem to wszyscy tylko straszą specyfiką ich brzmienia. Gra ktoś na monitorach? Jaki tam jest bas?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jeszcze edifiera s330d lub drozszego s530d, harman kardon soundstick III

ja sam mam małe adamy i sądzę, że basu jest więcej niż możnaby się było spodziewać, nawet jak odpale jakąś grę

ale ja to ja, mam swoje oczekiwania do dźwięku, Ty masz swoje, pewnie są one różne

monitory studyjne tej wielkości, w tej cenie, nie będą miały takiego basu, że ściany się zatrzęsą przy wybuchu, nie są do tego celu stworzone,

do gier nie masz potrzeby chyba, żeby była jakaś tam scena, wyrównane pasmo przenoszenia itp

tak więc uderzyłbym pewnie w te s330d, lub harmany

 

a jeśli koniecznie monitory to te behringery - mają wewnętrzny dac, regulacje basów, sopranów, prawie 5 calowy woofer, pasmo 50 Hz do 25 kHz.

 

trzeba też sobie powiedzieć, że w tej cenie nie będzie cudów, więc nie ma co za dużo kombinować

 

a no podobno jeszcze jest niezły klipsch promedia 2.1, może jakiś microlab,

 

najlepiej kupić coś co ma się okazję posłuchać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Przede wszystkim, nie proponowałbym Koledze żadnych głośników z własnym przetwornikiem. W takiej konfiguracji nie wykorzysta przydatnych właściwości swojej karty muzycznej. Nie skorzysta z GXa, ani z wirtualizacji do 5.1. Ucierpi na tym pozycjonowanie dźwięku w grach. A Xonar DX ma całkiem rozsądną wirtualizację na 2 głośniki. Więc opcja głośników z wbudowaną kartą muzyczną odpada.

 

Ponieważ Kolega bardzo mgliście określił preferencje, poza suchym stwierdzeniem, że mają być do gier i "dobre", więc trzeba trochę się domyślać, albo proponować coś wedle własnych preferencji, licząc, że być może będą zbieżne. ja osobiście widzę to tak, od razu zaznaczam, że to wedle mojego podejścia i oczekiwań. Głośniki takie mają być 2.0, maks 2.1. Mają być stosunkowo uniwersalne, głośniki dobre do gier, to tak naprawdę pasują tutaj głośniki dobre do muzyki, a nie żadne dedykowane grom, wynalazki. Zresztą podobnie jest w słuchawkach, w grach najlepiej spisują się te, które rozsądnie odtwarzają muzykę. Pozycjonowanie źródeł pozornych, tak ważne w grach, wymaga nieprzekombinowanej w żadną stronę góry i przyzwoitego środka. Jeśli chodzi o bas, to dobrze zaznaczony, ale taki z umiarem. Może dudnienie wybuchów jest efektowne, ale to przez 10 minut, później pozostaje tylko irytacja, własna i przekleństwa rodziny, od dudnienia ścielącego się po całej okolicy. Sztucznie generowane efekty dźwiękowe w grach, wybuchy, wystrzały, nie mają absolutnie umiaru w czymkolwiek, więc nie ma potrzeby, aby głośniki przesadnie się do tego dokładały. Raczej powinny grać neutralnie. Kolejna rzecz, to jak najmniej mają miejsca zajmować i mało kabli ma się plątać po okolicy i mają mieć łatwy dostęp do regulacji, szybkie przyciszenie/wyciszenie.

 

Co nam więc zostaje z tych rozważań? Jakieś przyzwoite monitory, ale te mogą mieć drobny problem z wymiarami na biurku i dostępem do regulacji, albo... i to polecam z całego serca, Companiony 20. Jeśli tylko budżet puści to warto wysupłać grosza, raz a dobrze. Małe rozmiary, łatwy dostęp do regulacji głośności i szybkiego wyciszenia. Całe pasmo odtwarzane należycie, basu dokładnie tyle ile trzeba aby się nim cieszyć, także w grach, ale żeby nie męczył na dłuższą metę. Lokalizacja pozornych źródeł dźwięku wyśmienita, to z kolei zasługa bezkompromisowej prezentacji środka pasma, nic nie brakuje, nic nie jest przesadzone. Generalnie głośniki ultrauniwersalne, do gier, muzyki, filmów. Z Xonarem DXem zgrają się idealnie, pasuje do nich charakterem. Wirtualizację do 5.1 też dobrze oddadzą. Jak dla mnie to pewny typ i wart rozważenia. Ale zaznaczam, że to wedle moich upodobań i podejścia. Jeśli dla kogoś wyznacznikiem jakości dźwięku jest poziom przesuwania mas powietrza przez subwoofer, także podczas dialogów ;), to nie są to dla niego głośniki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym behringerem, rzeczywiście - zapomniałem, że autor wątku ma już tego asusa

companionów 20 słuchałem, co prawda tylko w sklepie trochę po łebkach, ale rzeczywiście ładnie grały, jednak wykraczają one ponad założoną cenę

cóż są jeszcze z zestawów 2.0 gorsze bose companion 2, chociaż podobno stosunek jakości do ceny nie najlepszy, albo jakieś microlaby solo 6/7

 

najlepiej pochodź po sklepach, zobacz jakie z wymienionych głośniki są dostepne do odsłuchu i z tego wybierz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Companiony 2 miałem, w sumie jeszcze mam. Do ludzi idą w tym tygodniu dopiero, więc mam totalnie bezpośrednie porównanie. Mam je tu bezpośrednio przed ryjem, koło siebie :-).

 

I ich tak w ciemno bym nie polecił. One mają takie swoje specyficzne pojecie kreowania przestrzeni, jeśli mogę tak to ująć. Włączając wirtualizację do 5.1 w karcie muzycznej, może się zrobić totalnie masło maślane, bo karta swoje, a głośniki swoje uprzestrzennienie dodadzą. Skutek ostateczny, może się okazać opłakany. Więc je to tak z rezerwą bym polecał, do filmów ok. No ale jakby nie patrzeć, ceną się różnią zasadniczo, w stosunku do Companion 20. Chociaż do tych ostatnich, to w zasadzie byłbym nawet w stanie użyć określenia "audiofilskie". No, powiedzmy po 4 piwach, oczywiście bezalkoholowych, bo nie będziemy tu propagować złych nawyków ;-D. A to już świadczy o wrażeniu, jakie na mnie zrobiły. I trzeba ich słuchać w warunkach domowych, a nie w sklepie. Naprawdę potrafią wygenerować opad szczęki. Szczególnie jak ktoś ma ucho wyrobione na dobrym sprzęcie, to lekkie zdziwko ma jak w banku. Dla "subwooferowych logitecholubów" będą oczywiście cienkie jak babie lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Panowie - takiej pomocy oczekiwałem :) Przyznam - macie wiedzę w temacie. Mgliście określam swoje preferencje, bo dla człowieka nieobytego z audio pojęcia których tu używacie są co najmniej niezrozumiałe. Stąd dziękuję za te szczegółowe odpowiedzi - czegoś się nauczyłem. Szczególnie - że szukam „zestawu bez przetworników” (choć do dziś nie wiedziałem o ich istnieniu ;)) Stąd, nie wiem które zestawy mają przetworniki a które nie (zdam się na Panów).

 

Zapoznałem się tym co Panowie napisali, oraz z różnymi faktami na temat głośników i wymyśliłem, że:

 

- 750 zł bardzo bym nie chciał przekraczać - po co sobie wkręcać, że się jest audiofilem kiedy się nim nie jest.

- Kartę Asus Xonar DX/XD zamierzam dopiero nabyć - jeszcze jej nie kupiłem. Ale wszystkie recenzje do tego zachęcają (przypominam - inwestuję w sprzęt do gier)

- Z Panów propozycji (pomimo ceny) zainteresował mnie Bose Companion 20... Ale nadziwić się nie mogę jak coś takiego może ładnie grać? No bo jak może grać kolumna mająca jeden głośnik? Ale wierzę że tak właśnie jest. Dwóch rzeczy się przy tych kolumienkach obawiam - Companiony nie mają żadnych pokręteł do regulacji tonalnej i po drugie - jak dobrze zrozumiałem recenzję mają włącznik elektrostatyczny - ciężko mi zaufać w żywotność takiego rozwiązania... No i ta cena powodująca palpitację. Konkluzja - Zestawy Bose - nie stać mnie.

- szkoda mi pieniędzy na inwestycję w monitory, bez uprzedniego wypróbowania ich - czyli ten pomysł odpada.

- Kardon Soundstick III - podobne pierdziałki mam w laptopie ;) nie podobają mi się.

 

Ale zaintrygowała mnie marka Edifier (niektóre modele Panowie wspominali):

 

- Edifier 2.0 R1900TII

- Edifier 2.0 R2600 (nie ogarniam - na YouTube mają przedni bass-reflex a na stronie dystrybutora tylny (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) ?)

- Edifier 2.1 C3

- Edifier 2.1 s330d

- Edifier 2.1 S530D

 

I teraz 4 pytania:

1. uwzględniając to, co mówili Panowie o przetwornikach, które z powyższych zestawów nie mają przetworników?

2. Jak to jest z otworem basowym w R2600?

3. Czy subwoofer może (czy powinien) leżeć na podłodze?

4. Które z nich najlepiej sprawdzą się w pozycjonowaniu dźwięku? Chodzi o takie detale, jak to, żeby potrafić określić precyzyjnie w którym miejscu mapy znajduje się przeciwnik, nasłuchując jego kroków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie rzeczy jak przetworniki w zestawach, bass reflex, subwoofer, łatwo znaleźć w sieci :)

 

jeśli chodzi o pozycjonowanie, sądzę że lepsze będą zestawy 2.0 - mają porządniejsze satelity, większe woofery i brak suba(z którego dźwięk dochodzi z jednego miejsca) ale najlepiej posłuchać

 

czyżby to głównie do CS-a było ;) ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie rzeczy jak przetworniki w zestawach, bass reflex, subwoofer, łatwo znaleźć w sieci :)

(...)

czyżby to głównie do CS-a było ;) ???

w dużej mierze do CSa ;) od kilkugodzinnych słuchawek po prostu bolą uszy. Nie wszystko łatwo znaleźć w sieci. A nawet jak znajdę, to sąd wiem, że nie pisał tego jakiś 15latek? Tu mam fachowców, dlatego TU piszę :)

 

Ale dobra - skupmy się na chociaż na jednym pytaniu, a wyboru dokonam sam:

Które z poniższych zestawów nie mają przetworników? (zupełnie nie wiem gdzie takiej informacji szukać, gdyż nie wiem co to przetwornik - definicje sobie darujmy):

- Edifier 2.0 R1900TII

- Edifier 2.0 R2600

- Edifier 2.1 C3

- Edifier 2.1 s330D

- Edifier 2.1 S530D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. ważne żeby miał wejście analogowe(sądzę że każdy z tych zestawów ma)

bo przetwornik przetwarza sygnał cyfrowy na analogowy, więc jeśli poda mu się już sygnał analogowy cinchem, lub RSA to nie bedzie miał co przetwarzać

później postaram się sprawdzić dokładniej, ale teraz widzę, że np. taki Behringer ma też wejście analogowe czyli jak się nim wprowadzi sygnał to przetwornik już się jakby omija

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu mi ktoś wytłumaczył co to są te "przetworniki" i po co w ogóle one są! Dzięki :) Czyli ta obawa o przetworniki to trochę taka rozdmuchana prze zemnie afera :) Bo jeśli dobrze rozumiem co Kolega napisał, to nie powinno być żadnych problemów na wymienionych Edifierach, ponieważ nie zamierzałem używać złącza optycznego.

 

później postaram się sprawdzić dokładniej

Będę bardzo Panu wdzięczny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edifiery s330d i s550d zdają się mieć przetworniki(z racji wejść coaxial i optical)

c3, r1900, r2600 nie

jednak jak wcześniej pisałem, każdy, behringer też, ma wejścia analogowe, co pozwala ominąć ów przetworniki

teraz najlepiej udać się do sklepu, zgrać na telefon jakąś mp3 z dobrym stereo, nawet może być coś takiego

i wybrać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.