Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Tannoy Revolution Signature 6T


JacekSzulc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Szukam wzmacniacza do kina domowego, które chciałbym zbudować na bazie posiadanych już kolumn: Tannoy Revolution Signature DC6T. Na razie tylko stereo, ale jestem z nich na tyle zadowolony, że postanowiłem je pozostawić na fronty i dokupić z tej serii pozostałe elementy. Do tej pory zasilał je skromny (ale tylko mocą) NAD 310. Czas to zmienić :-)

 

Dużą wagę przywiązuję do dobrego stereo, więc poszukiwania nie są łatwe. Głównie słucham jazzu i klasyki. Pomieszczenie ok. 20m2

Wstępnie wybór padł na Harman Kardon AVR255 czy też 265. Myślałem jeszcze o pozostaniu przy firmie NAD, ale ze względu na cenę chyba sobie odpuszczę.

 

BTW:

Czy słyszał ktoś o wzmacniaczu do kina domowego, który potrafiłby odtwarzać pliki FLAC poprzez sieć WiFi lub LAN w cenie 2-3 tys. PLN ?

 

Liczę na jakąś sugestię co do wyboru wzmacniacza.

 

Pozdrawiam

Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Przedział klasowy amplitunera HK AVR255 do Twoich kolumn to niestety ogromne ograniczenie systemu. Jeśli chcesz chociaż w pewnym stopniu uzyskać jakość dźwięku jaką są w stanue zapewnić Twoje Tannoye, zwróć uwagę na świetny amplituner NAD T748, Marantz SR6007, Cambridge Audio Azur 551R

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Przedział klasowy amplitunera HK AVR255 do Twoich kolumn to niestety ogromne ograniczenie systemu. Jeśli chcesz chociaż w pewnym stopniu uzyskać jakość dźwięku jaką są w stanue zapewnić Twoje Tannoye, zwróć uwagę na świetny amplituner NAD T748, Marantz SR6007, Cambridge Audio Azur 551R

Po prostu wychodzę z założenia, że najważniejsze są kolumny. To one tworzą dźwięk.

Okolice 3000 PLN to dla mnie nie tyle bariera finansowa co psychologiczna :-)

Gdyby NAD T748 posiadał jeszcze możliwość czytania plików FLAC poprzez WiFi to sentyment do firmy mógłby moją barierę przełamać.

Ale przy okazji natknąłem się na Marantza SR6006 i lakoniczny opis: sieciowa transmisja danych audio. Cena przystępna, więc może się przyjrzę. Muszę tylko sprawdzić czy w mojej okolicy da się tego gdzieś posłuchać.

Dzięki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę nigdzie znaleźć Marantza SR6006. Polecono mi za to Yamahę z serii Aventage: RX-A820. Miałem okazję jej posłuchać, ale niestety nie z moimi kolumnami, więc trudno mi ją ocenić. Wrażenia były raczej pozytywne.

W każdym sklepie usłyszałem, że nie ma amplitunerów z WiFi. Mam więc sobie to WiFi odpuścić?

 

Nie wiem na co mam poza wrażeniami muzycznymi zwracać uwagę. Czy drugie wyjście HDMI może mi się przydać jeśli mam tylko jeden TV i nie planuję rzutnika ?

 

Jednym z istotnych źródeł sygnału będą pliki FLAC. Wszystkie amplitunery obsługują ten format, ale czy mogę natknąć się na jakąś niespodziankę z tym, np. długi odczyt danych, etc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie żle chcą cię wpuścić w kanał.kupisz avr 260 za 1350 pln,lub avr460 za 2400 do tego zwykły odtwarzacz multimedialny Ferguson,czy coś innego za 200 pln i będziesz miał i flac i mkv i co jeszcze dusza zapragnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście mam TV UE55ES6800, więc żadne odtwarzacze nie są mi potrzebne :-)

Co do wzmacniaczy to zdaje się, że to będzie totolotek.

Żeby sensownie ocenić musiałbym go wypożyczyć do domu i sprawdzić na swoich kolumnach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.