Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha A1020 - różne pobory prądu?


pifkoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam.

 

Właśnie stałem się nie wiem czy dumnym właścicielem Yamahy A1020, bo gra tak sobie nieszczególnie - jakoś mało mocy, niby robi dużo hałasu i decybeli, ale brakuje basu, kopnięcia, brakuje kontroli nad małymi kolumnami do których jest podpięta. Dźwięk czysty jak kryształ, ale 125W RMS na kanał powinno pozamiatać moje kolumienki a tak się nie dzieje.

 

Ratujcie bo nie wiem co jest grane. Dodam że mam wersje R (general) i ona konsumuje 280W, a wersje E (european) zjadają już 580W. Czy to są dwie różne wersje bo już zbaraniałem i nie wiem?

 

Dodam, że pod kolumny miałem podpiętą A-720 od kolegi i mocy był spory zapas, a dźwięk piękny soczysty, z wykopem, basem no i jak to u Yamahy czysty.

 

Pod AX-700 podobnie jest zapas mocy, choć A-720 brzmiała lepiej.

 

A pod A-700 zapas mocy był do napędzenia kilku zestawów takich kolumn jak moje. Dźwięk dynamiczny, czysty no i naprawdę dobrej jakości, choć z moimi kolumnami zagrała najlepiej A-720 (to już też kwestia upodobań, zgrania się z głośnikami itp.).

 

Ale nie mogę rozgryźć tej A-1020 - Kawał solidnego sprzętu a gra jak obecnie produkowany chłam.

Wie ktoś może o co chodzi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pifkoo.To nie jest odpowiedź, tylko pomoc wizualna, dla tych którzy będą umieli pomóc, o jaki model chodzi.Sory, może być??

Szukałem tego A-1020 R, ale jakoś nie znalazłem.Nie masz przypadkiem włączonej funkcji Audio Mute.Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zwracam honor. Nie, audio mute nie jest włączone, nic z tych rzeczy. Wzmacniacz gra prawidłowo i poprawnie, chodzi o to że to najwyższy model z linii a ledwo uciąga dwudrożne małe podłogowce. Mam wrażenie że 125W na kanał powinno dawać radę o niebo lepiej. Tym bardziej że miałem A700, AX700, A720 i wszystkie radziły sobie o wiele lepiej.

 

Nie wiem czy zagadka nie tkwi w mocy jaką konsumuje ta yamaha:

 

Wersja E 580W europejska

Wersja R 280W general

 

Myślałem czy chodzi o jakieś przeliczenia z amerykańskich 110V ale nie - wersja amerykańska ma 450W 580VA.

 

I zastanawiam się czy ta moja "R" to nie jest jakaś ekonomiczna, okrojona wersja? Albo w jakiś sposób sztucznie przyblokowana z jakiś "korporacyjno/importowo/handlowych" powodów. Bo flaki w środku zdają się te same siedzieć.

 

zastanawiam się też czy różne modele wzmacniaczy mogą różnie reagować po prostu na moje kolumny? Np. ze względów impedancji?

 

A może chodzi o różną czułość na wejściu tych urządzeń?

 

 

Jako ciekawostkę dodam, że jakiś czas temu kupiłem w salonie RS-700 - najlepszy amplituner - no i grał gorzej od miniwieży :D Jakość i moc po prostu żenująca.

 

Co ciekawe klocek waży z 10kg a producent podaje 160WX2 mocy. Wrażenie miałem jakby miał 5, może 10W. Gainclone to przy tym jak elektrownia :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środku siedzą oryginalne końcówki? Może było już coś grzebane. Wzmacniacz ten dla mniejszych poziomów głośności pracuje w klasie A i oddaje wtedy tylko 30W, a dla większych w klasie AB. Odkręcałeś gałkę na maxa? Może w tym problem, że pozostaje cały czas w klasie A (chyba jest od tego kontrolka na panelu). Sprawdź napięcia według manuala, być może prąd spoczynkowy jest źle ustawiony, zawsze to pozwoli wykluczyć kilka rzeczy. Jeśli prądy są ok to zostaje przedwzmacniacz.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest pies pogrzebany: większa moc nie oznacza automatycznie większego kopnięcia czy dynamiki! Przy normalnym słuchaniu nie użwasz więcej niż kilka W mocy więc tu nawet gainclone nie ma żadnego problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz ten dla mniejszych poziomów głośności pracuje w klasie A i oddaje wtedy tylko 30W,

Bzdura totalna. Popatrz jak wyglądają radiatory wzmacniaczy klasy A takiej mocy. Ten by się zagotował.

Idąc dalej.

Jak wzmacniacz ma napisane 280W max poboru to dla mnie nie wzmacniacz ale popierdziawka.

Dobry wzmak to minimum 400W.

Mam forumowe monobloki UGODA 50W/8 om. Mają dwa trafa po około 310W i to słychać i czuć.

Ale też nie zawsze pobór mocy jest równy odczuwalnej mocy. Niech przykładem będzie Pioneer A656 gdzie przy tak dużym poborze trzymanie głośników w ryzach jest na słabym poziomie.

Tu kłaniają się słabe końcówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wersje czy to a720 czy to a1020 czy też a700 bądź a1000 i wiele innych to te same wzmacniacze!

Różnią się przystosowaniem do napięć i norm panujących w danym kraju. Różnice w mocy wynikają z norm które panują w konkretnych kraju i przepisów.

W jednych trzeba podać np. moc maksymalną jaką urządzenie może pobrać z sieci w innych z kolei moc ciągłą długotrwałą przy pełnym obciążeniu i takie tam.

W wersjach na USA często nie podaje się wcale mocy , a tylko prąd jaki dane urządzenie pobiera i znowu może to być prąd średni, szczytowy itd.

Żeby nie było to nie wyssałem sobie tego z palca posiadałem a1020 w różnych wersjach.

W praktyce przy normalnym słuchaniu wzmacniacze pobierają około 70W.

 

A1020 to rozbudowana wersja a720: wyższe napięcia zasilania końcówek mocy (większa moc), a1020 ma rozbudowaną sekcję phono i to główna różnica.

Sprawna a1020 nie ma fizycznie możliwości grać gorzej niż a720. Musiała być źle naprawiana lub bardzo wyeksploatowana. Obydwa wzmacniacze mają możliwość pracy do 5W w klasie A.

W praktyce ciężko usłyszeć różnice w trybie Autoclass A i bez niego.

 

To tyle ode mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za odpowiedzi. Trochę mi pomogliście i wyjaśniliście.

 

Wzmacniacz z tego co widzę nie był naprawiany, tranzystory końcowe oryginalne, prądy spoczynkowe ustawione z dokładnością do 0,1V.

 

Może jeśli chodzi o modele A700, A720, AX-700, A1020 są różnice w czułości tych urządzeń lub różnią się innymi parametrami i stąd bardzo różne wrażenia z odsłuchu tych wzmacniaczy.

 

W każdym razie moje wrażenia są takie:

 

A1020 brzmieniowo wypada na razie najgorzej (w stosunku do oczekiwań).

A700 była zdecydowanie najmocniejsza, brzmienie bardzo detaliczne, wyszukane.

A720 brzmienie było najprzyjemniejsze, mocy wystarczało.

AX-700 Taka świnka morska - ani świnka ani morska, wszystko ok, ale "magic" nie było.

 

Pozdrawiam, Tomek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość G.Mark

(Konto usunięte)

dzięki wszystkim za odpowiedzi. Trochę mi pomogliście i wyjaśniliście.

 

Wzmacniacz z tego co widzę nie był naprawiany, tranzystory końcowe oryginalne, prądy spoczynkowe ustawione z dokładnością do 0,1V.

...

 

To mnie zaciekawiło. Skoro na rezystorach emiterowych, przy ustawianiu prądu spoczynkowego, ma być 8mV +/- 2mV, w klasie A odpowiednio 55mV +/- 25mV, to skąd ta dokładność 0,1V = 100mV?

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój błąd. Yamaha łaskawie dała się ustawić co do 0,1mV. mam teraz 8,1mV, za jakiś czas sprawdzę, czy trzyma te parametry.

 

Co do Yamahy A1000 - na pewno jest to konstrukcja najmocniejsza z wymienionych i najsolidniej zbudowana. Jak się trafi jakaś uszanowana na alledrogo to na pewno kupię.

 

Co do dźwięku urzekła mnie ta A720 niestety nie moja, stąd mój zakup A1020 i małe rozczarowanie.

 

Gdybym słuchał tego jak wzmacniacz jest zbudowany, to na pewno A1000 była by tu liderem.

 

A dźwięk? posłucham i wtedy zadecyduje.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 19

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.