Skocz do zawartości
IGNORED

Tani zestaw do KD, narazie 2 głośniki


pza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od jakiegoś czasu mam ochotę na zakup zestawu stereo lub KD.

Ze względu na to że moje obecne warunki lokalowe są dość ograniczone (kawalerka otwarta na kuchnię - pokój około 15m2) najlepiej by mi pasował zestaw stereo. Ale ja raczej jestem kinomanem niż melomanem i kupuje czasem filmy na DVD, które są w większości nagrane w systemie DD.

Niestety jest problem, bo nie mam gdzie postawić 2 tylnych kolumn.

 

Mój drugi dylemat jest taki, że za jakiś czas może będę się przeprowadzał do domu i będę miał więcej przestrzeni. A jak wiadomo na remont, dziecko, żonę:) trzeba niestety mieć kasę, której niestety zbyt dużo nie posiadam.

 

Jedyne rozwiązanie jakie znalazłem to zakup w miarę dobrego używanego amplitunera 5.1, który by w miarę grał w stereo. Do tego 2 głośniki podstawkowe lub wąskie stojące ale całkiem przyzwoite - oczywiście wszystko używka.

I w przyszłości zakupić sobie oddzielnie kolumny to pełnego zestawu i do muzyki zestaw stereo jak będę miał więcej miejsca.

 

Jako że pracuje w sklepie dla idiotów:) to jakieś tam doświadczenie z kolumnami i sprzętem mam.

Generalnie jeśli chodzi o elektronikę to raczej wykluczam firmę Onkyo (mamy często z nimi problemy) i HK (podobna sytuacja - choć wiem że ten sprzęt całkiem dobrze gra muzycznie).

Przeglądając aukcję Allegro znalazłem np amplituner Yamahy DSP - A1 (stary ale raczej wysoka półka) czy Denon Avr 2805.

NIe chcę kupować taniego szmelcu czy niskich modeli, tylko raczej coś starego z wyższej półki co by się jeszcze nadawało do muzyki.

Czy spełni to moje oczekiwania jeśli chodzi o elektronikę czy można znaleźć coś innego dobrego do filmów i muzyki? I czy mój tok kombinowania z amplitunerami ma sens?

 

Druga kwestia do głośniki.

Jeśli chodzi o głośniki z którymi miałem do czynienia to muzycznie odpowiada mi Dali Concept6, Canton 490, Klipsch RF 52, Heco 502 (trochę inna półka cenowa) a z małych Wharfedale 10.2 - te przynajmniej odsłuchałem. Na pewno odrzucam Prism, M-Audio, w ostateczności Eltax może być.

Bardziej zależy mi na czystości i dobrym sopranie niż na dole, bo do tego będę miał suba.

Muzyka jakiej słucham to hh, r&b, trochę rock-pop w stylu Myslowitz.

 

3 kwestia. Czy ktoś z Was ogląda filmy przez 2 głośniki? Chodzi mi czy dialogi się nie nakładają i nie przeszkadza to w oglądaniu filmu?

Czy jednak trzeba ten centralny do dialogów?

Suba jak coś to kupię, bo bez tego to się już raczej nie obejdzie film.

 

Generalnie się nastawiam 70%film/30%muzyka.

 

P.S. Czy Mission 732 starczyłyby to filmów i do muzyki bez suba? Czy mają trochę dołu i czystą górę? Może podobne do Wharfedali 10.2?

Preferencje brzmieniowe jeśli chodzi o kolumny zamieściłem wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

na 15 m2 to kupiłbym fajne monitory i do tego subwofer,

z ampli to masz rację lepiej starszy a dobrej klasy,

jeśli chodzi o tylne głośniki to wystarczą komputerowe lub surrondy z twojego :) sklepu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze kombinujesz,bierz coś takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

2 lub 2.1 do filmów jest wystarczające, trzeba pamiętać o wyciszeniu tv z którego dżwięk leci z opóźnieniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Niedawno sam przerabiałem podobny temat jak twój, z tym wyjątkiem, że chciałem wymienić zestaw stereo na KD uzbrojone w najnowsze dekodery i HDMI ale z braku miejsca na rozstawienie większej ilości głośników niż dwa postanowiłem trzymać stereo a skupić się na wymianie źródła jakim jest mediaplayer. Ten co jeszcze posiadam jest bardzo słaby, przede wszystkim jeśli chodzi o audio. W stereo nie ma najmniejszego problemu z oglądaniem filmów, dźwięk jest tak dobry jak dobre są nasze kolumny - przynajmniej ja nie odczuwam niedosytu (prócz słabego źródła WIWA HD-80, które kastruje dźwięk!).

Moja propozycja jest taka, żeby zakupić zestaw stereo a jako źródło wyszukać blue-ray lub mediaplayer uzbrojony w najnowsze dekodery A/V, usługi sieciowe NAS, radio itp., który posiada analogowe wyjścia audio (ale dobre) i zrobi " DTS downmix" do stereo. Obraz możemy wypuścić po HDMI do TV a dźwięk analogowo RCA do wzmacniacza.

Jeszcze zastanawiałem się nad amplitunerem stereo (2.1) np. Kenwood RA-5000, posiada wejścia HDMI i dekodery audio. W układzie monitory + sub to może być ciekawa propozycja ale jak to gra to nie wiem?

 

Powyższe propozycje dotyczą warunku, iż nie masz aspiracji do rozbudowy systemu do pełnego KD 5.1 i wyżej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że mam właśnie zamiar w przyszłości rozbudować system do pełnego 5.1, ale to pewnie za jakieś 2-3 lata.

Niestety moja żona nie lubi jak wydaje pieniądze na jakieś głupoty więc pewnie zostawię amplituner do kina domowego, a samo stereo kupię za jakieś 5 lat.

Stąd pomyślałem że teraz kupię porządniejszy amplituner mi zostanie na przyszłość.

 

Znalazłem jeszcze model Yamahy RX-V1000. Ma ktoś taki sprzęt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.