Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo do 5000 pln


tomaszo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Bardzo spodobało mi się to forum między innymi ze względu na życzliwość wielu ekspertów wobec "świeżaków" w tematyce stereo :)

Po cichu wierzę, że również w moim przypadku będę mógł liczyć na pomoc i doradzenie przy zakupie sprzętu stereo.

 

Mam budżet 5 tys. Chciałbym za niego kupić CD, wzmacniacz i parę kolumn. (Na kable mam osobne fundusze:)

Słucham generalnie wszystkiego poza rockiem. Chciałbym usłyszeć dobry, czysty i pełny wokal oraz bardzo mocny bass - to w sumie jedyne moje preferencje.

 

Pokój w którym będzie sprzęt ma około 12 metrów. Odległość słuchącego od głośników wynosić będzie około 3 metry. Tak więc duża moc nie jest pożądana, w przeciwieństwie do jakości :)

 

Rozglądam się za czymś Denona lub Nad-a. Głośniki natomiast kolumny - może Monitor Audio? Paradigm ? sam nie wiem. Pomóżcie :) Tomasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najbezpieczniej na tą dolegliwość jakąś lampkę przepisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lampa. Jeśli ma to być nowy zestaw, to brałbym jakiegoś Yaqina (10, 13, może 20), CD Cambridge Audio (nawet ten "niski" Topaz 10) i jakieś sensowne monitory. Jednak zacząłbym od odsłuchów, bo tu zaraz posypią się propozycje i każda będzie inna :) Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj kolegów, wokale z lampy pierwsza liga, bardzo podobały mi się z Yaqina Mc10l i basu też nie brakowało

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój w którym będzie sprzęt ma około 12 metrów. Odległość słuchącego od głośników wynosić będzie około 3 metry. Tak więc duża moc nie jest pożądana, w przeciwieństwie do jakości :)

Będzie duża odległość słuchacza od kolumn i stosunkowo mała do ścian = będzie grać głównie pomieszczenie (duża zawartość dźwięków odbitych od ścian zamiast bezpośrednich z kolumn). W takim wypadku przydała by się doskonała adaptacja akustyczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia oraz Twoje preferencje, zdecydowanie zwróciłbym Twoją uwagę na zestaw oparty na elektronice NAD C326BEE / C515BEE oraz zestawie kolumn Paradigm Mini Monitor v.7 lub Monitor Audio Rx1.

Jest to zestaw uniwersalny, ma którym z dużą przyjemnością posłuchasz wielu gatunków muzycznych uzyskując brzmienie zgodne z Twoimi wymaganiami.

Oczywiści jeśli tylko masz taką możliwosć, zapraszam na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! wielkie dzięki za odpowiedzi :)

 

Ile masz lat, w jakim celu słuchasz muzyki, jakie warunki możesz zapewnić kolumnom?

5 tys i tak każe kierować wzrok na sprzęt użuwany.

 

26 :) słucham Jazz, Soul, Ambient oraz HipHop :) - a więc mocny bass ... dziewczyna słucha Mariah Carey - a więc czysty wokal wielooktanowy ;) mamy trochę oryginalnych dobrze nagranych płyt a więc chcielibyśmy wreszcie usłyszeć porządną jakość :)

 

Posłuchaj kolegów, wokale z lampy pierwsza liga, bardzo podobały mi się z Yaqina Mc10l i basu też nie brakowało

 

byłem kiedyś na odsłuchu Lampy ;) genialna jakość dzwięku - tym bardziej że gość sam stworzył głośniki w których gwizdki miały średnicę kół od stara :) no prawie :)

 

problem w tym że taką lampkę trudno dostać. szukałem w necie Yaqina i niestety nic nie znalazłem...pojedyńcze sztuki w chinach i w UK :)

 

Będzie duża odległość słuchacza od kolumn i stosunkowo mała do ścian = będzie grać głównie pomieszczenie (duża zawartość dźwięków odbitych od ścian zamiast bezpośrednich z kolumn). W takim wypadku przydała by się doskonała adaptacja akustyczna.

 

póki co nic na to niestety nie poradzę. Na szczęście z głośników duża moc nie będzie się wydobywała a więc mam nadzieję że zbyt dużo od ścian się nie odbije.

 

NAD C326BEE / C515BEE oraz zestawie kolumn Paradigm Mini Monitor v.7 lub Monitor Audio Rx1.

 

za małe te kolumny...zresztą trochę jakiś dziwnych opinii naczytałem się o monitorach...

 

A jeśli nie lampka (bo trudno ją znaleźć) to co ... ? :) dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaqin?

Tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chinska lampa, cd cambodża 640 v2, kolumny moze cos z vintage typu spendor prelude, cos diy na scan speakach, proac studio 100 ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za małe te kolumny...zresztą trochę jakiś dziwnych opinii naczytałem się o monitorach...

Kolega już ocenił ich dźwięk na podstawie zdjęc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomaszo, kolumny podstawkowe zwlaszcza w twoim pokoju i przedziale cenowym zagraja inaczej, w mojej opinii znaczy lepiej niz podlogowe. Nie da sie niestety jednoznacznie ocenic ktore sa lepsze, jedne i drugie maja swoich zwolennikow. Sprobuj gdzies posluchac tych i tych, wydasz kilka klockow zeby po jakims czasie okazalo sie, ze popelniles blad?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega już ocenił ich dźwięk na podstawie zdjęc?

 

Zdaje się, że kolega Tomaszo to "pokolenie iPoda" wiec musi być bas :) Tak na poważnie zamień te RX1 na model RX2 tam już siedzi spory głośnik, z drugiej strony nie jestem pewien czy w Twoim pokoju te kolumny rozwiną skrzydła.Tak jak ktoś tu wcześniej napisał będzie grać pomieszczenie.Ostatnio miałem również przyjemność posłuchania ciekawych kolumn Koda K-5300F są to niewielkie, zgrabne podłogowki, dźwięk naprawdę super za te pieniądze! piękny środek pasma, ciepły bas,wyrównane wysokie do Twojego pokoju jak znalazł.Naprawdę warto posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od minimalizacji sprzężeń jakie daje sprzęt, konkretny stolik.Tak to co byś nie kupił zagra tobie na zwkłyn regale na 50%, i szukać możesz długo.

Ja dorosłem do tego po 20 latach, i uważam ten czas za zmarnowany.Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od minimalizacji sprzężeń jakie daje sprzęt, konkretny stolik.Tak to co byś nie kupił zagra tobie na zwkłyn regale na 50%, i szukać możesz długo.

Ja dorosłem do tego po 20 latach, i uważam ten czas za zmarnowany.Pozdr.

 

hehe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe.

Śmiech może zdrowie dać gdy jest się z czgo śmiać?Życie w nieświadomości jest łatwiejsze?

A zmiana czyjiś poglądów trudna.Sprzężenia to mikrony, nie widoczne nie zauważalne, to pewnie ich nie ma??, przepraszam za moją niewiedzę!!

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiech może zdrowie dać gdy jest się z czgo śmiać?Życie w nieświadomości jest łatwiejsze?

A zmiana czyjiś poglądów trudna.Sprzężenia to mikrony, nie widoczne nie zauważalne, to pewnie ich nie ma??, przepraszam za moją niewiedzę!!

Pozdr.

Poczytaj sobie o produktach Andrzeja Sroki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

 

Śmiech może zdrowie dać gdy jest się z czgo śmiać?Życie w nieświadomości jest łatwiejsze?

A zmiana czyjiś poglądów trudna.Sprzężenia to mikrony, nie widoczne nie zauważalne, to pewnie ich nie ma??, przepraszam za moją niewiedzę!!

Pozdr.

 

Dokładnie,tu nic do śmiechu,krzysztofb2011 z czasem zmieni zdanie,i nie będzie się śmiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydzu, przez sporą część życia okazało się że słuchałem niświadomie sprzeń, i było O.K., dopuki nie miałem porównania, dalej nie będę się produkował, sam wiesz o co chodzi, i jakie przynosi efekty dobre odsprzężenie klocków, nie tylko kolumn.Pozdr.

 

Dokładnie,tu nic do śmiechu,krzysztofb2011 z czasem zmieni zdanie,i nie będzie się śmiał.

Chociaż ktoś rozumie o co w tym wszystkim chodzi, a to przecież podstawa dobrego dziwięku, przez większość bagatelizowana.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydzu, przez sporą część życia okazało się że słuchałem niświadomie sprzeń, i było O.K., dopuki nie miałem porównania, dalej nie będę się produkował, sam wiesz o co chodzi, i jakie przynosi efekty dobre odsprzężenie klocków, nie tylko kolumn.Pozdr.

 

 

Chociaż ktoś rozumie o co w tym wszystkim chodzi, a to przecież podstawa dobrego dziwięku, przez większość bagatelizowana.

Pozdr.

 

jeszcze raz.. hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kolega Tomaszo już wie co kupić, ale podepnę się z pytaniem bo budżet ten sam (+-5000 ).

 

Jakie stereo, kolumny i wzmacniacz do 22 metrów z trudną akustyką, do rocka, jazzu i odrobiny popu.

Lubię przejrzystość, szczegółowość, stereofonię z fajną przestrzenią i wyrazisty wokal.

 

Sprzedałem swój zestaw bo nie grał tak jak chciałem i choć klocki były zacne nie polubiły się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś na bazie wzmacniacza XINDAK A-08 zaproponujecie, choć nie upieram się oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś na bazie wzmacniacza XINDAK A-08 zaproponujecie, choć nie upieram się oczywiście.

 

czemu sprzedałeś wszystko, nie lepiej wymieniać pojedynczo i sprawdzać?

Oczywiście najlepiej zgrać wszystko przy jednoczesnym zakupie ale to już finansowo trudniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafiłem się zdecydować co zostawić, wystawiałem raz jedno, raz drugie i pewnego dnia poszło i to i to.

Chciałbym żeby tym razem zagrało na 100% możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie stereo, kolumny i wzmacniacz do 22 metrów z trudną akustyką, do rocka, jazzu i odrobiny popu.

Lubię przejrzystość, szczegółowość, stereofonię z fajną przestrzenią i wyrazisty wokal.

 

Napisano 31.10.2012 - 21:18

Może coś na bazie wzmacniacza XINDAK A-08 zaproponujecie, choć nie upieram się oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje porady jaki wzmacniacz i jakie kolumny kupic tak zeby gralo to jakos. Zastanawialem sie nad aplitunerem + system 5.1 ale po pocztaniu postow doszedlem do wniosku zelepszym wyborem bedzie wzmacniacz(chyba ze ampli mozna podlaczyc rowniez) + 2 kolumny.

Moglibyscie dac jakies "namiary" jakie firmy brac pod uwage?

Pokoj 21 m

Wykorzystanie tv muzyka ps3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

oczywiście postaram się pomóc, proszę jednak o więcej szczegółów:

1. jakie gatunki muzyczne będziesz zazwyczaj słuchał,

2. jakie preferujesz brzmienie,

3. czy masz preferencje co do konstrukcji kolumn - kolumny wolnostojące czy podstawkowe

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

oczywiście postaram się pomóc, proszę jednak o więcej szczegółów:

1. jakie gatunki muzyczne będziesz zazwyczaj słuchał,

2. jakie preferujesz brzmienie,

3. czy masz preferencje co do konstrukcji kolumn - kolumny wolnostojące czy podstawkowe

 

 

1.dyskotekowo raczej

2.raczej mocne

3.wolnostojace

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.