Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo do 5000 pln


tomaszo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu zastanawiam się nad zmianą sprzętu mam na to jakieś 5.000zł obecnie dysponuję kolumny JAMO e870 i ampituner YAMAHA rx-v640rds. Stoi to w pokoju około 30 m2 kolumny są blisko ściany. Słucham rocka, ballad metal, klasyki no i troszkę muzyki klubowej. Czy można coś więcej wykrzesać z tych kolumn podłączając inny wzmacniacz czy lepiej dać sobie spokój i zainwestować w nowe klocki. Z góry dziękuję za pomoc i porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 5 tys. kupisz o klasę lepsze kolumny ale to ewentualnie później. Najpierw zajmij się piecem bo Yamaha 640 RDS robi w tym połączeniu robotę podobną, jaką by robił silnik malucha w Passacie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zestaw nowy czy używany?

HECO CELAN 500

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

NAD C 372

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 5 tys. kupisz o klasę lepsze kolumny ale to ewentualnie później. Najpierw zajmij się piecem bo Yamaha 640 RDS robi w tym połączeniu robotę podobną, jaką by robił silnik malucha w Passacie...

 

A co ewentualnie proponujesz?

Myślałem o Rotelu, Marantz, HK.

Ale im więcej czytam to mniej wiem:)

 

Co do kolumn to zastanawiałem się nad Vandersteen 1c

Ale najpierw chciałbym sprawdzić to co mam z nowym wzmacniaczem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Bardzo spodobało mi się to forum między innymi ze względu na życzliwość wielu ekspertów wobec "świeżaków" w tematyce stereo :)

Po cichu wierzę, że również w moim przypadku będę mógł liczyć na pomoc i doradzenie przy zakupie sprzętu stereo.

 

Mam budżet 5 tys. Chciałbym za niego kupić CD, wzmacniacz i parę kolumn. (Na kable mam osobne fundusze:)

Słucham generalnie wszystkiego poza rockiem. Chciałbym usłyszeć dobry, czysty i pełny wokal oraz bardzo mocny bass - to w sumie jedyne moje preferencje.

 

Pokój w którym będzie sprzęt ma około 12 metrów. Odległość słuchącego od głośników wynosić będzie około 3 metry. Tak więc duża moc nie jest pożądana, w przeciwieństwie do jakości :)

 

Rozglądam się za czymś Denona lub Nad-a. Głośniki natomiast kolumny - może Monitor Audio? Paradigm ? sam nie wiem. Pomóżcie :) Tomasz

Witam miałem ten sam problem odsłuchiwałem dużo różnego sprzetu wybrałem wzmacniacz cambrige audio topaz am10 głośniki monitor audio Br2, gramofon thorens td115 , kable real cable bm-250 cd narazie yamaha ale w najblizszym czasie mam zamiar kupic też cambrige audio topaz CD10

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś na bazie wzmacniacza XINDAK A-08 zaproponujecie, choć nie upieram się oczywiście.

do 5 tys. na bazie Xindaka a-08 ? nie za mało zostanie na kolumny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam miałem ten sam problem odsłuchiwałem dużo różnego sprzetu wybrałem wzmacniacz cambrige audio topaz am10 głośniki monitor audio Br2, gramofon thorens td115 , kable real cable bm-250 cd narazie yamaha ale w najblizszym czasie mam zamiar kupic też cambrige audio topaz CD10

CD Topaz 10 słuchałem i to jest moim zdaniem bardzo dobrze grający odtwarzacz w tym budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD Topaz 10 słuchałem i to jest moim zdaniem bardzo dobrze grający odtwarzacz w tym budżecie.

Tez sluchalem z moim wzmacniaczem i kolumnami i zrobil na mnie bardzo dobre wrazenie odsluchowe a porównywalem go z innymi w tych cenach jak marantz cd5004, nad c515ee,oraz yamaha ce-s300 oczywiscie wszystkie cd nowiutkie .Cambrige wypadl zdecydownie najlepiej i dlatego kupuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

proszę Was o pomoc przy ocenie takiego oto zestawu audio. Onkyo TX-8050 do tego kolumny elac FS-57.2 i odtwarzacz blue-ray onkyo bd-sp309B. Dodam że to ma być sprzęt grający a nie kino domowe. Ten odtwarzacz blue-ray posłużyć ma do oglądania filmów od czasu do czasu, a tak będą w nim płyty z muzyką słuchane. Sprzęt będzie też podłączony do telewizora, bo jak to w TV głośniczki słabe raczej te seryjne. Sprzęt będzie stał w salonie 25m2, ale ogólnie pomieszczenie jest większe bo mam otwarte mieszkanie i cała przestrzeń będzie ok 40 m2. Przyznam że podłączyłem ten sprzęt w sklepie i grał fenomenalnie, bardzo mi się podobał ten dźwięk zwłaszcza bas. Zestaw wyszedł ok 5 tys. zł, więc załóżmy że taki mam budżet, jeśli zaproponujecie co innego. Nie znam się na tym za bardzo dlatego pytam o Waszą radę, może zamiast amplitunera to kupić wzmacniacz i tuner oddzielnie?

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad takim oto zestawem audio. Onkyo TX-8050 do tego kolumny elac FS-72.2 i odtwarzacz blue-ray onkyo bd-sp309B. Dodam że to ma być sprzęt grający a nie kino domowe. Ten odtwarzacz blue-ray posłużyć ma do oglądania filmów od czasu do czasu, a tak będą w nim płyty z muzyką słuchane. Sprzęt będzie też podłączony do telewizora, bo jak to w TV głośniczki słabe raczej te seryjne. Sprzęt będzie stał w salonie 25m2, ale ogólnie pomieszczenie jest większe bo mam otwarte mieszkanie i cała przestrzeń będzie ok 40 m2. Przyznam że podłączyłem ten sprzęt w sklepie i grał fenomenalnie, bardzo mi się podobał ten dźwięk zwłaszcza bas. Zestaw wyszedł ok 5 tys. zł, więc załóżmy że taki mam budżet, jeśli zaproponujecie co innego. Jeśli chodzi o muzykę to na pewno rock, ale też r'n'b, także spektrum dość szerokie i bardzo mi zależy na dobrym basie

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 5 tys. na bazie Xindaka a-08 ? nie za mało zostanie na kolumny ?

 

 

Xindak z drugiej ręki więc zostaje +- 3000 choć wiem że to nie wiele

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.