Skocz do zawartości
IGNORED

UPNP czyli sterowanie systemem audio przez telefon


Propheta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy posiadacie doświadczenia z playerami UPNP, a w szcególności jaka jest możliwość streamingu radia internetowego z telefonu na serwer muzyczny?

Taki coctail audio x10 może być sterowany przez telefon po wgraniu odpowiedniego programu UPNP (playera) np Bubbleupnp. Interfejs jest o wiele ciekawszy niż standardowego sterownika, który proponuje coctail audio - GUI. Program ten daje możliwość streamingu plików znajdujących się na telefonie bezpośrednio do coctaila. Nie wiem jednak, jak korzystać z radia internetowego, które mam na telefonie, a które chciałbym słuchać z coctaila. W coctailu nie można korzystać z takich serwisów jak deezer itd.

 

Zna ktoś ten temat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na telefonie musi byc appka ktora umozliwia ta finkcjonalnosc, podobnie jak masz appke dlna controler do steamingu plikow ( push ) z telefonu ( plikow )

bubble upnp to umozliwia w darmowej wersji jedynie z shoutcast radio ( szczegoly settings/about/tips )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na telefonie musi byc appka ktora umozliwia ta finkcjonalnosc, podobnie jak masz appke dlna controler do steamingu plikow ( push ) z telefonu ( plikow )

bubble upnp to umozliwia w darmowej wersji jedynie z shoutcast radio ( szczegoly settings/about/tips )

 

Dzięki za info. Ja mam pełną wersję bubbla. W tipsach jest mowa o Tunein radio (które mam również zainstalowane w fonie). Jednak za nic nie mogę wystreamować tego radia na mój sprzęt. W odróżnieniu do Xiia live, która działa bez zarzutu.

 

na telefonie musi byc appka ktora umozliwia ta finkcjonalnosc, podobnie jak masz appke dlna controler do steamingu plikow ( push ) z telefonu ( plikow )

bubble upnp to umozliwia w darmowej wersji jedynie z shoutcast radio ( szczegoly settings/about/tips )

 

Masz jakiś pomysł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Ja mam pełną wersję bubbla. W tipsach jest mowa o Tunein radio (które mam również zainstalowane w fonie). Jednak za nic nie mogę wystreamować tego radia na mój sprzęt. W odróżnieniu do Xiia live, która działa bez zarzutu.

 

 

 

Masz jakiś pomysł?

 

j.w. tzn. potrzebujesz apki dlna dmc, ktora potrafi uzywac apke tunera internetowego jako zrodlo (dlna dms), a ten tuner ma stacje ktore cie interesuja. na androida jest tak duzo dlna dmc, ze napewno cos sie znajdzie, w ostatecznosci sprobuj zglosic te stacje ktore chcesz sluchac do shoutcast, niektore serwisy dodaja naprawde szybko nowe stacje

 

jeszcze inny pomysl

nie znam coctail audio, ale niektore mms maja juz radio internetowe wbudowane jako jeden z serwisow, wiec jesli coctail audio tak ma to szukaj lub ewentualnie zglos swoje stacje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj przeglądnąłem chyba wszystkie apki dlna dmc - prawie żadna z nich nie używa tunera, za wyjątkiem tunera "wbudowanego" już w tę apkę (przy czym są tylko 2 takie programy z wbudowanymi radiami). Na nich niestety nie ma polskich stacji. Dziwi mnie, że nie ma programu do streamingu, który pozwalał by wskazać dowolną apkę jako źródło przekazywanej transmisji.

 

Jak mogę "zgłosić" do shoutcasta przez bubble upnp? Co masz na myśli?

 

Coctail posiada radio- owszem, ale ubogie i słabo steruje się nim z odległości. Mając samsunga w łapie to inna sprawa...tylko te programy, których niby są tysiące w markecie i żadnego uniwersalnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie, że nie ma programu do streamingu, który pozwalał by wskazać dowolną apkę jako źródło przekazywanej transmisji.

 

potrzebujesz dokladnie na odwrot, a mianowicie dlna dms z obsluga internet radio, i taka to appka bedzie zrodlem dla bubble upnp, na winsows jest co najmniej 1 serwer

wiec szukaj dms, jesli nie ma dmr-ow z wbudowanym dms

sprawdz appke vlc

 

Jak mogę "zgłosić" do shoutcasta przez bubble upnp? Co masz na myśli?

 

na stronie serwisu shoutcast powinien byc link, cos jak 'propose new station', jesli nie ma to na maila firmy wyslij mail z prosba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się poddaję. Nie mogę wyczaić jak to zdziełać. Póki co pozostaję przy serwisie xiaalive, który ma wiele audycji 320 kbps. Cociaż nie ma PL.

Niemniej dziękuję Woldroof za zaangażowanie i pozdrawiam serdecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.